بذر درخت زیبای کاج بودا ژاپنی یا پودوکارپوس (Podocarpus)

محصول جدید

کاج بودا یا پودوکارپوس  با انعطاف پذیر بسیار بالا و همچنین لطافت خاص یکی از بهترین ها برای پرورش بونسای می باشد.

این محصول در انبار موجود نیست

1,700 تومان

بذر درخت زیبای کاج بودا ژاپنی یا پودوکارپوس (Podocarpus)

این رده درخت با نام کاج بودا دارای 97 الی 107 گونه مختلف می باشند که اکثرا بومی ژاپن و شرق چین می باشد و گونهه ایی از آن واقعا کمیاب بوده .نام گذاری این رده از کلمه podos یعنی کاج بودا که یونانی هست بدست آمده است .این رده کاج ها از سری درختان همیشه سبز بوده که معمولا درخت و درختچه می باشند و می تواند ارتفاعی تا حدود 40 متر داشته باشند .پوست میتواند پوسته پوسته شده و لایه برداری کند .

ذر درخت زیبای کاج بودا ژاپنی یا پودوکارپوس (Podocarpus) این رده درخت با نام کاج بودا دارای 97 الی 107 گونه مختلف می باشند که اکثرا بومی ژاپن و شرق چین می باشدگونه کاج بودا ماکروفیلیوس (Podocarpus Macrophyllus)

این درخت  یا درختچه معروفترین گونه کاج بودا می باشد .بومی جنوب ژاپن و جنوب شرق چین می باشد از خانواده مخروطیان Podocarpaceae بوده با نام علمی Podocarpus Macrophyllus .این درخت با نام های Podocarpus, Yew-Pine, Japanese Yew کاج سرخدار ژاپنی  نیز شناخته می شود . درختچه یا درختی همیشه سبز که ارتفاع آن معمولا بین 1 الی 25 متر می رسد.برگ های بسیار باریک تا اندازه 6-12 سانتی مترطول و 1 سانتی متر عرض داشته و به رنگ سبز مایل به قهوه ای که یک رگه مرکزی دارد.تنه رنگ قهوه ای روشن دارد که به مرور پوست اندازی میکند و منظره جالبی به درخت میدهد.دانه ها و میوه ها خوراکی می باشد و  زمان رسیدن از قرمز به رنگ سبز شبیه به توت تغییر داده که معمولا توسط پرندگان بلعیده می شود  وتوسط مدفوع دفع می شود که همین عمل باعث پخش شدن گسترده آن شده و در ارتفاع 1000 متری بالای سطح دریا نیز این درخت دیده می شود.

گونه کاج بودا ماکروفیلیوس (Podocarpus Macrophyllus) این درخت یا درختچه معروفترین گونه کاج بودا می باشد .بومی جنوب ژاپن و جنوب شرق چین می باشد از خانواده مخروطیان Podocarpaceae بوده با نام علمی Podocarpus Macrophyllus .

این گیاه از نوع درختانی است که متراکم یا انبوه و کروی و مدور و نامنظم است و دارای شاخه های آویخته و برگ های نرم و باریک برنگ سبز درخشان و شبیه برگ بید است.شاخه های آن بسیار انعطاف پذیر هستند و میتوانند به اشکال گوناگون از جمله فرم اسپالیه تربیت شوند . این درخت برای پاسیو بسیار مناسب بوده و بهترین رشد خود را در مناطق معتدل کرده و تحمل سرما را ندارد.

این درخت از سریهایی است که احتیاج به هرس همیشکی دارد چون همیشه از کناره ها به طور معمول جوانه ها به سمت بالا رشد می کنند و باید هرس شودن در زمان هرس اگر فرم دهی عالی داشت هباشید یکی از زیباترین گیاهان زینتی را خواهید داشت .

نشانه ها، کشت و پرورش، و کاربردها:
کازاماکی، درخت رسمی و ایالتی حوزه ی چیبای ژاپن است. این گیاه، بوته ی بزرگ یا بونسای محبوب و معروف باغچه ها به ویژه در ژاپن و جنوب شرقی ایالات متحده ی آمریکا محسوب می شود. میوه ی مخروطی شکل و رسیده ی این بونسای، خوراکی است هرچند دانه ی آن نباید خورده شود. بخاطر استقامت و استحکام این بونسای در برابر موریانه و آب از آن برای استاندارد سازی خانه های چوبی در حوزه ی اوکیناوای ژاپن استفاده می شود.
کاج بودا بیشتر به عنوان درخت فنگ شویی (هنر ایجاد دکوراسیون مناسب محیط که دارای انرژی مثبت باشد) در هنگ کنگ مورد توجه قرار گرفته که همین امر، ارزش تجاری زیادی به آن بخشیده. در سال های اخیر حفر غیرقانونی کاج بودا در شهر به یک معضل تبدیل شده است.

گونه کاج بودا ماکروفیلیوس (Podocarpus Macrophyllus) این درخت یا درختچه معروفترین گونه کاج بودا می باشد .بومی جنوب ژاپن و جنوب شرق چین می باشد از خانواده مخروطیان Podocarpaceae بوده با نام علمی Podocarpus Macrophyllusراهنمای نگهداری کاج بودا  Podocarpus Macrophyllus:

نور:آفتاب کامل یا در مکانی که آفتاب سایه باشد با سایه جزیی مناسب می باشد
خاک:خاک رس، شن، یوم خاک بهتر است اسیدی با زهکشی خوب باشد
آبیاری :آبیاری زمانی که خاک مرطوب می باشد انجام شود البته تحمل به خشکی خوبی دارد .
کود دهی:هر دو هفته یک بار کود کامل داده شود
هرس:این درخت احتیاج به هرس همیشگی برای شاخه های اضافه دارد در صورت هرس شکل دهی بسیار خوبی و رشد خوبی خواهد داشت در زمان هرس قسمتهای انتهایی در تابستان و بهار قطع شد با پودر گوگرد ضد عفونی کرده و با مالش وازلین جلوی شیره را بگیرید


منابع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Podocarpus_macrophyllus
https://en.wikipedia.org/wiki/Podocarpus

https://edis.ifas.ufl.edu/st495

کد کالا A1-027
نوع گیاه درخت، درختچه
نام علمی Podocarpus Macrophyllus
خانواده مخروطیان
نام فارسی گیاه پودوکارپوس
نامهای دیگر گیاه کاج بودا
نام لاتین Indoor Yew
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) ژاپن
عمر چند ساله
فضای مورد استفاده محیط بیرون-سالن
درجه بندی کاشت آسان
دوره سرمادهی ندارد
نور محیط زیاد
آبیاری و رطوبت کمی مرطوب
دمای ایده آل 15 درجه
خاک خاک رس، شن، یوم خاک بهتر است اسیدی با زهکشی خوب باشد
تغذیه و کود هفته ای دوبار
مدت جوانه زنی بذر 14روز
راهنمای کاشت بذر راهنمای کاشت بذر کاج بودا ژاپنی یا پودوکارپوس برای خریدار ایمیل خواهد شد
سایر توضیحات دانه ها قارچ کش زده شده خوراکی نیستند
1
پرسش و پاسخ
 • 1396-04-04
  سلام که می آورید
  پاسخ مدیر: درود
  در حال حاضر برنامه ای برای وارد کردنش نداریملطفا در کانال تلگرام ما عضو شوید اگر موجود شود اعلام خواهیم کرد یا در قسمت صفحه محصول در قسمت به من خبر بده ایمیل خود را وارد کرده تا در زمان موجود شدن به شما اطلاع داده شود
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر درخت زیبای کاج بودا ژاپنی یا پودوکارپوس (Podocarpus)

بذر درخت زیبای کاج بودا ژاپنی یا پودوکارپوس (Podocarpus)

کاج بودا یا پودوکارپوس  با انعطاف پذیر بسیار بالا و همچنین لطافت خاص یکی از بهترین ها برای پرورش بونسای می باشد.

برچسب ها

بالا