بذر درختچه خربزه درختی پاپایا (PAPAYA)

A1-014

محصول جدید

این درخت دارای میوه بسیار خوشمزه که به آن پاپایا یا خربزه درختی می گویند.در انواع  گونه های مختلف در طبیعت موجود است.بذر پاپایا مورد فروش بذرکو از نوع درجه کیفی بسیار بالای پاکوتاه بوده که در گلدان بعنوان بونسای نگهداری و پرورش داده می شود.ارتفاع نوع پاکوتاه آن حدود 1 متر می باشد. بذرها وارد شده از کشور آلمان بهترین درجه کیفی می باشد

6348 قلم

موجود در انبار

5,000 تومان

5,000 تومان به ازای بسته 5 عددی

این بونسای بسیار زیبا بوده و میوه آن نیز فو قلاعاده خوشمزه می باشد و در انواع آب و هوای مختلف قابل کشت می باشد.نوع بذر مورد فروش از  گونه PAPAYA DWARF  نوع پا کوتاه و گلدانی آن که مناسب برای بونسای می باشد.

توجه:این محصول در دو نوع پایه بلند و پایه کوتاه(درختچه) با قیمت های متفاوت در سایت موجود می باشد که در قسمت زیر قیمت میتوانید انتخاب گزینه کنید

معرفی کامل پاپایا:

میوه پاپایا یک میوه بسیار خوشمزه می باشد که معمولا در ایران رواج ندارد و تقریبا تازه با آن آشنا شده ایم امروز در سایت پزشکی دکتر سلام قصد داریم شما را با میوه پاپایا و خواص آن آشنا کنیم به همین منظور عکس هایی از میوه پاپایا و اطلاعاتی جامع در رابطه با این میوه برای شما تهیه کرده ایم

کلیپ بسیار زیبا بونسای پاپایا  (PAPAYA)


 
 

 
پاپایا یا پاپایه(میوه‌ای است با درخت بومی مناطق حاره‌ای قاره آمریکا که اکنون در بسیاری مناطق حاره‌ای از جمله هند، آفریقای جنوبی، سری لانکا و فیلیپین کشت می‌شود.
درخت آن با نام علمی Carica papaya درختی است کوچک دارای یک ساقه به ارتفاع ۴ تا ۱۰ متر و برگهایی بزرگ به ابهاد ۵۰ تا ۷۰ سانتی است. اندازه میوه آن۱۵ تا۴۵ سانت در طول و قطر آن۱۰ الی ۳۰ سانت بوده و رنگ آن موقعی که رسیده باشد زرد کهربایی تا کمی نارنجی است.
گروه: طالبی‌ها
مکان: نواحی گرمسیری
انواع: پاپایه زرد، پاپایه سبز، پاپایه سرخ
 

با طعم خوب و حالت لطیفی که دارد در سالادِ میوه بسیار فوق العاده‌است. از پاپایا پوره نیز تهیه می‌کنند. همچنین پوست کردن و خارج کردن دانه‌های پاپایا آسان است. پاپایه‌های هاوایی از نوع مکزیکی آن معمول تر و خوشمزه ترند. نوع زرد آن که راحتتر ثمر می‌دهد به محض رسیدن آماده خوردن است و بهتر است خنک مصرف شود. نوع سبز پاپایه در اتاق‌های حرارتی پس از چند روز به عمل می‌آید و آمادهٔ خوردن می‌شود. مردم جنوب شرق آسیا پاپایهٔ سبز را پس از خرد کردن و پختن داخل سالاد می‌ریزند.

کلیپی دیگر از درختچه پاپایا :


7فايده ي خربزه درختي (پاپايا)


papaya  خربزه درختي
آيا تا به حال راجع به فوايد خربزه درختي فکر کرده ايد؟ حتماً چون خربزه درختي نوعي ميوه محسوب مي شود حدس زده ايد که براي بدن مفيد است. بله درست است. در اين مطلب، به هفت فايده ي مفيد آن اشاره کرده ايم:
 
* خربزه درختي حاوي آنتي اکسيدان است.
يکي از فوايد خوردن پاپايا پيش گيري از سرطان است. پاپايا يک منبع غني از آنتي اکسيدان است که بدن براي جنگ با سلول هاي عامل سرطان به آن احتياج دارد. ويتامين E، C و بتاکاروتن آنتي اکسيدان هايي هستند که از همه ي انواع سرطان ها پيشگيري مي کنند. بنابراين اضافه کردن يک واحد پاپايا به رژيم روزانه مي تواند خطر بروز سرطان را در شما کاهش دهد.
 
* خربزه درختي براي برطرف کردن مشکلات گوارشي به کار مي رود.
پاپايا منبع فوق العاده اي براي آنزيم هاي پروتئوليتيک است که در هضم غذا بسيار مهم هستند. مهم ترين اين آنزيم ها که در پاپايا يافت مي شود پاپايين است که با شکستن پروتئين ها به هضم بهتر غذاها کمک مي کند.
پاپايين يراب افراد مبتلا به فيبروزسيستيک و کساني که دچار التهاب لوزالمعده هستند، تجويز مي شود تا آن چه بدن آن ها به طور طبيعي نمي تواند توليد کند، براي شان بسازد. خوردن خربزه درختي در اينجا هم يک نکته مثبت است چون دريافت دهاني پاپايين بي نظمي هاي گوارشي کمتري (مثل نفح و سوء هاضمه مزمن) ايجاد مي کند. براي اين مورد پاپايين عصاره گيري شده، خشک مي شود و به صورت قرص در مي آيد.
خربزه درختي
* پاپايا باعث افزايش نيرومندي مردان مي شود.
خربزه درختي داراي آنزيمي موسوم به آرژينين است که موجب افزايش خون رساني بهتر در مردان مي شود.
* پاپايا مانع پيري زودرس مي شود.
بسياري از پزشکان طب جايگزين معتقد هستند که يکي از فوايد پاپايا پيش گيري از پيري زودرس است. چون باعث مي شود بدن به طور مناسب غذا را هضم کند و وقتي غذا به درستي هضم  شود بدن مواد مغذي لازم را دريافت مي کند و براي زمان طولاني شاداب مي ماند.
* پاپايا مي تواند به عنوان شوينده به کار رود.
دريافت 150 سي سي آب پاپايا، آب خيار و آب لوبياي سبز در يک دوره ي متناوب 12 ساعته مي تواند براي کلون مفيد واقع شود. اين ترکيب مثل يک شوينده قوي عمل مي کند.
پاپايا سرشار از فيبر است. فيبر در بدن حرکت مي کند و خود را به سلول هاي عامل سرطان کولون وصل مي کند. فيبر موجود در پاپايا، توکسين موجود در کلون را بيرون مي راند. پس يکي از فوايد خربزه درختي پيش گيري از سرطان کلون مخصوصا از طريق ترکيبات فيبري و آنتي اکسيداني است.
خربزه درختي
* پاپايا مانع از حمله و سکته قلبي مي شود.
آنتي اکسيدان هاي موجود در خربزه ي درختي مانع از اکسيداسيون کلسترول مي شود. وقتي کلسترول اکسيد مي شود پلاک هايي در ديواره رگ هاي خوني تشکيل مي شود که حمله يا سکته  قلبي را سبب مي شود.
هم چنين، فيبر به عنوان عامل کاهش دهنده کلسترول شناخته شده است. فيبر موجود در خربزه درختي؛ ماده اي موسوم به هموسيستئين را به نوعي اسيد آمينه ي بي ضرر براي بدن تبديل مي کند که بدن قادر به فرآوري آن است. اما بدون شکستن، هموسيستئين نهايتاً مي تواند به ديواره رگ هاي خوني آسيب بزند و باعث حمله يا سکته قلبي مي شود.
*پاپايا التهاب را درمان مي کند.
پاپايين و کيمو پاپايين ، آنزيم هاي هضم کننده ي پروتئين يافت شده در خربزه درختي در کم کردن التهاب و بهبود سوختگي ها موثر هستند. پاپايين پروتئين غيرفعال در پوست را تجزيه مي کند و بافت هاي مرده را از سوختگي بر مي دارد و از اين طريق با کمک به درمان صدمات پوستي، از طرق زير به بدن کمک مي کند:
پسوريازيس را درمان مي کند، زگيل را از بين مي برد، عفونت هاي قارچي روي پوست را از بين مي برد و التهاب ناشي از سرماخوردگي را کم مي کند.
به علاوه ويتامين هايC  و E و بتاکاروتن در درمان التهابات مفيد هستند و بنابراين براي درمان آسم، استئوآرتريت و آرتريت روماتوئيد و بسياري از بيماري هاي التهابي ديگر به کار مي روند.

کاشت بذر پاپایا:

بهترین روش کاشت این است که بصورت مستقیم در زمین کشاورزی کاشته شود.بذرها را ابتدابه مدت 24 ساعت درون آب قرار دهید سپس گودالی ایجاد کنید به عمق نیم متر و در آن ترکیبی از کود یا کمپوست و خاک بریزید و داخل هر گودال دو عدد بذر قرار دهید و  روی این بستر قرار داده و با یک لایه نازک روی ان بکشید و آبیاری سبک انجام دهید و هر زمان آب خشک شد مجددا آبیاری کنید .هر زمان بذرها رشد کردند چنانچه هر دو بذری که کاشتید جوانه زنی کرد جوانه ضعیف را جدا کنید تا اونی که قوی هست رشد کند.

منابع:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7

//www.hidoctor.ir/61167_%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%DB%8C%D9%88%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D8%A2%D9%86.html/

//www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=124491

کد کالا A1-014
نام علمی Carica papaya
نام لاتین PAPAYA TREE
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) شرق آسیا-ایران(زاهدان این اواخر کشت شده)
عمر چند ساله
فضای مورد استفاده محیط بیرون
درجه بندی کاشت آسان
27
پرسش و پاسخ
 • 1395-08-30
  سلام وخسته نباشید
  این مدل پاپایا پاکوتا همون پاکوتا قرمز است ؟
  پاسخ مدیر: درود هر دو مدل موجود است. پاپایا کلا یکسالگی هم میوه میدهد
 • 1395-10-07
  سلام.نحوه کاشت خربزه درختی رو پیدا نکردم.لطفآراهنماییم کنید.ممنون
  پاسخ مدیر: درود خدمت شما طریقه کاشت هر بذر را برای راحتی تمامی کاربران در خود سایت قرار داده ایم.کافی هست به صفحه هر محصول مراجعه نمایید درقسمت تب ها روی "دانلود" کلیک کرده و به انتهای صفحه تشریف ببرید و فایل راهنمای کاشت را که بصورت دانلود و پی دی اف هست دانلود نمایید.در نظر داشته باشید چند نکته الزامی میباشد:
  1-هر بذر حدود دو برابر قطرش زیر خاک باشد 2-چنانچه بذرها ریز باشد همانطوری روی خاک پاشیده شود 3-اینکه برای اسپری و مرطوب کردن خاک از اب معدنی جوشیده شده سرد شده یا آب مقطر استفاده شود.
  موفق باشید
 • 1395-10-22
  سلام.میخواستم بدونم ارسال محصول به چه شکله ایا برای ارسال محصول مبلقی باید پرداخت باید کرد
  پاسخ مدیر: درود در زمان ثبت محصول و اضافه کردن به سبد خرید در مرحله بعد به شما هزینه پست اعلام میشود در صورت خرید بالای 100 هزارتومان هزینه ارسلا رایگان میباشد
 • 1395-10-24
  اینارو تو گیلان تو محیط آزاد میشود پرورش داد یا باید در گلخانه پرورش داد؟؟؟
  پاسخ مدیر: درود خدمت شما با توجه به رطوبت خوب  بله می شود در نظر داشته باشید در فصل سرما باید گیاه را هرس کرده و با یک نایلون از سرما محافظت کنید
 • 1396-01-01
  سلام. ایا امکان کاشت و میوه دادن در استان خوزستان ( شهرستان دزفول) وجود دارد ؟
  پاسخ مدیر: درود خدمت شما بله این امکان وجود دارد
 • 1396-01-16
  سلام. من نتوانستم فایل آموزش کاشت ((((پاپایا پاکوتارا دانلود کنم ))))چکار کنم ؟
  پاسخ مدیر: خدمتتون ارسال می شود
 • 1396-01-16
  سلام. من نتوانستم فایل آموزش کاشت ((((پاپایا پاکوتارا دانلود کنم ))))چکار کنم ؟
  پاسخ مدیر: درود وتبریک سال نو
  آموزش کاشت بذر پاپایا:
  بذرهای این گیاه تهیه شده از بهترین و معتبرترین شرکت مطرح دنیا می باشد توجه داشته باشید در کاشت بذرها دقت فرمایید چون عملکرد نادرست شما باعث عدم جوانه زنی در بذرها می شود.
  بذرها رابه مدت 24 ساعت درون آب ولرم قرار دهید
  ابتدا بستری از کوکوپیت و پیت ماس تهیه کنید چنانچه کوکوپیت خالص هم باشد مشکل نیست فقط دقت کنید بستر تمیز و قارج کشی شده باشد میتوانید برای قارچ کشی بستر از کاربندازیوم 60% استفاده کنید که در فروشگاه ما موجود میباشد واز مسئول فروشگاه درخواست کنید.بذرها را در عمق دوبرابر بذرها  زیر خاک قرار دهید.
  2-بعد انجام مراحل قبل روی بستر را با آب پاش اسپره کنید دقت کنید منظور از اسپری همان مه پاشی هست و باید بستر  مرطوب شود با خیس شدن اشتباه نگیرید!  چنانچه فشار آبی که روی بستر میریزید زیاد باشد ممکن است بذرها به انتهای بستر رفته و جوانه زنی ایجاد نشود!!پس خیلی دقت کنید .همچنین آبی که آب پاشی می کنید آب تقریبا با دمای 20 الی 30 درجه باشد آب سرد نباشد
  3- روی بذرها را یک نایلون سفید یا همان مشمبا فریزر کشیده تا رطوبت به اندازه 100 درصد برود و درب آن را محکم ببندید
  4- بذرها در دمای حدود 20 الی 25 درجه قرا گیرد .دقت کنید کم بودن و زیاد بودن این دما تاثیر بسزایی در جوانه زنی دارد زیاد بودن این دما باعث ایجاد رشد علفهای هرز و کم بودن نیز عدم جوانه زنی بذرها را خواهد داشت البته در نظر داشته باشید برای جوانه زنی احتیاجی به نور نداریم فعلا بحث نور برای زمانی هست که بذرها جوانه زده و چند برگ شدن هست
  5- بعد از جوانه زنی بذرها که تعداد برگ ها به 4 عدد یا بیشتر رسید نایلون روی بذرها را با خودکار سوراخ کرده و رطوبت آن را به نصف می رسانید و بستر را مقابل نور قرار دهید بهترین منبع نور پشت پنجره در فاصله 30 سانتی متری می باشد

  چند نکته:
  1-بستر بدون کود باشد دقیقا مطابق با دستوری که نوشتیم
  2- بعضی مناطق دارای آب سنگین بوده بهتر این است که آب معدنی جوشیده شده سرد شده (هم دمای محیط) استفاده شود
  3-دما ثابت و درجه 20 الی 25 درجه باشد
 • 1396-03-24
  سلام بذر ها بعد از چند روز جوانه میزنند
  پاسخ مدیر: درود بذرهای پاپایا را باتدا باید 24 ساعت درون آب خیس بخورند بعد از کاشت حدو د20 روز بعد یا شاید یک ماه جوانه زنی می کنند
 • 1396-04-01

  سلام من درتهران جلفا سیدخندان زندگی می کنم می خواستم بدانم آیاامکان کاشت این گیاه در این جا هست

  پاسخ مدیر:

  درود بله در تهران قابل کشت می باشد

 • 1396-04-01
  سلام من در تهران زندگی می کنم آیاامکان دارد من در این جابکارم
  پاسخ مدیر: درود بله امکان کاشت وجود دارد
 • 1396-05-16

  سلام
  رنگ این واریته چیه؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود


  نارنجی رنگ هستن

 • 1396-08-21

  اولا چند وقت بعد از کاشت میوه میده؟
  ثانیا پاپایای توی عکس چند سالس؟

  پاسخ مدیر:

  درود در ابتدای صبحتهام رض کنم بذرها را بانتدا به مدت 24 ساعت درون آب وارم قرار دهید سپس کاشت کنید .این بذر احیتاج ره کود کم در حال رشد نیاز دارد.بعد از گذشت 2سال میوه دهی میکند البته باید نوع نر وماده در کنار هم باشند تا لقاح پذیری روی گلها انجام شود که میوه دهی کند

 • 1396-09-04

  سلام
  از کجا باید متوجه بشم بذرها که از شما خریدم نر یا ماده هستن ممنون

  پاسخ مدیر:

  درود از طریق بذرها نمیتوان متوجه شد

 • 1396-12-23

  سلام. بذر ها رو یکجا بکاریم؟ بعد که بزرگ شد گلدونش رو عوض کنیم؟

  پاسخ مدیر:

  پاسخ شما داده شد

 • 1396-12-23

  سلام. بذر ها رو یکجا بکاریم؟ بعد که بزرگ شد گلدونش رو عوض کنیم؟

  پاسخ مدیر:

  درود خدمت شما.ابتدا بذرها رابه مدت 24 ساعت درون آب ولرم قرار دهید سپس کاشت کنید در نظر داشته باشید دما حتما باید بین 20 الی 30 درجه باشد و رطوبت بالا .بهتر است روش درست کاشت را ابتدا یاد یگریدی برای این کار 3تا از بذرها را برای تست کاشت کنید در صورت موفقیت آمیز بودن روش درست رو مجددا اجرا نمایید برای سایر بذرها و در صورت بزرگ شدن جوانه ها ان راانتقال دهید

 • 1397-02-02

  این میوه هم میده؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  بله نوشتیم خربزه پاپایا آیا به عکسها دقت نمودید؟

 • 1397-02-12

  سلام اين درختچه آپارتماني هست و كوچك ميماند يا بايد در باغچه كاشت و خيلي بزرگ ميشود!

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  میتوانید در سطل های بزرگ بکارید ولی آپارتمانی نیست.چون احتیاج به مکانی بسیار پرنور با تهویه هوای مناسب دارد

 • 1397-02-12

  سلام اين درختچه آپارتماني هست و كوچك ميماند يا بايد در باغچه كاشت و خيلي بزرگ ميشود!

  پاسخ مدیر:

  پاسخ شما داده شده

 • 1397-02-14

  سلام این بذر امروز به دستم رسید میخواستم بدونم میشه داخل شهر آبادان بگذارمش زیر سایه یا داخل خونه بزارم؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام بنظرم روی این آب و هوا خوب پاسخ گو هست در مکانی با سایه جزیی قرار دهید.این درخت در مناطقی همانند زاهدان پاسخ گویی بسیار خوبی داشته

 • 1397-02-15

  از همون اول بزارمش بیرون زیر سایه ی جزعی یا اول برای جوانه زنی بزارمش داخل خانه پشت پنجره؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام دما باید 20 الی الی 30 درجه باشد بهتر است ابتدا نشا کنید بذرها ابتدا قبل کاشت به مدت 24 ساعت درون آب ولرم قرار دهید سپس طبق این لینک کاشت کنید


  https://bazrco.ir/blog/85-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%B0%D8%B1-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%B0%D8%B1-%DA%AF%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%B0%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%AA.html

 • 1397-02-16

  سلام
  من فكر ميكردم در محيط آپارتماني ميشه نگهش داشت. پس طبق گفته ي شما نگهداري در آپارتمان شدني نيستش؟
  و سوال دوم اينكه هر چهارتا بذر رو بكجا بكارم با جدا جدا بكارم؟

  پاسخ مدیر:

  به دستور کاشتی که داده ایم دقت فرمایید میتوانید نشا کنید و در زمان مناسب جدا کنید یعنی همرو با هم بکارید وقتی بزرگ شدن انتقال دهید جای بزرگتر مشکلی نیست

 • 1397-02-22

  اين گياه به نور مستقيم خورشيد مقاومه!؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام بله البته گیاه باید قوی باشد.در نظر داشته باشید اقلیم شهر زاهدان در این گیاه بسیار مناسب پرورش میباشد

 • 1397-03-03

  بعد يه هفته كه گياه به اندازه ٥ سانت رشد كرد و ٢،٣ برگ زد ساقه اش سست ميشه و پژمرده ميشه، دليلش چيه!؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام  بعد از دو برگی شدن گیاه را باید اداپته کنید در فضایی با تهویه مناسب هوا قرار دهید با نور ملایم .رطوبت ابدهی کنترل شود و بیش از حد نشود.همچنین کود دهی نیز به میزان بسیار بسیار کم انجام شود

 • 1397-10-07

  بذر ها داخل اب میریزیم روی اب قرار میگیرند مگه نباید بذر های سالم زیر اب قرار بگیرند

  پاسخ مدیر:

  با سلام این مسئله در تمام بذرها مصداق نیست بطور مثال در بذرهای نیلوفر آبی نیز عملا خود ما تست کردیم بذرهایی که روی آب بودن جوانه زنی کرده اند در قسمت عکس مشتریان جوانه هایی که توسط مشتریان سبز شده را خواهید دید

 • 1397-11-01

  با سلام در تاریخ هشت دی نودوهفت بذر پاپایا را که از شرکت شما گرفته ام طبق شرایطی که گفتید کاشتم اما باگذشت سه هفته هنوز جوانه نزده اند امکان دارد که دیگه جوانه نزنند

  پاسخ مدیر:

  با سلام بذرها باید در عرض یک هفته جوانه زکنند جناب مزرعه.خواشهمندیم در درستور کاشت راعیت فرمایید.در خرید بعدی در پیام ذکر کنید 5 عدد بذر بصورت رایگان برای شما مجدد قرار دهیم و مجددا راهنمای کاشت رو مطالعه و اصولی کاشت نمایید

 • 1397-11-05

  این دفعه دوم است که بذر پاپایا گرفتم که سبز نشد پس اینا که سبز نشده بندازم بیرون باردو ممدل پا کوتاه هم گرفتم که متاسفانه سبز نشدبذر انانس هم کرفتم مثل دستور عملی که گفتید اونم سبز نشده

  پاسخ مدیر:

  با سلام مطمینا در جایی دارید مراحل را اشتباه طی میکنید کاربرانی داریم که عکسها را گرفته برای ما ارسال میکنند خواشهمندیم طبق روش درست و یا تجربه درست پیش بروید

 • 1398-03-27

  سلام میخواستم بدونم که این گیاه برای یزد هم مناسبه ؟
  و ارتفاع اون تا چقد میرسه ؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  اگر هوا رطوبت لازم را دارد میتوانید کاشت کنید در استان سیستان بلوچستان مناسب ترین استان کاشت می باشد 


  در نهایت از نعمت میوه دهی آن محروم میشوید

پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

پاپایا
پاپایا
پاپایا
رتبه 
1398-03-30

درباره کشت

سلام و خسته نباشید سوالی داشتم در مورد پاپایا من گاشت بعد از یک ماه سبز شدن الان که کم کم وکیوم رو برداشتم گیاه شل شده و روی خاک افتاد لطفا راهنماییم کنید باید چکار کنم ممنونم

رتبه 
1395-06-15

سبز شدن

با تشکر از شما بذرهای بنده همگی سبز شدن بذرها واقعا عالی هستند

 • تعداد 7 نفر از 11 نفر این دیدگاه را مفید ارزیابی کرده‌اند.

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نظر

بذر درختچه خربزه درختی پاپایا (PAPAYA)

بذر درختچه خربزه درختی پاپایا (PAPAYA)

این درخت دارای میوه بسیار خوشمزه که به آن پاپایا یا خربزه درختی می گویند.در انواع  گونه های مختلف در طبیعت موجود است.بذر پاپایا مورد فروش بذرکو از نوع درجه کیفی بسیار بالای پاکوتاه بوده که در گلدان بعنوان بونسای نگهداری و پرورش داده می شود.ارتفاع نوع پاکوتاه آن حدود 1 متر می باشد. بذرها وارد شده از کشور آلمان بهترین درجه کیفی می باشد

برچسب ها

بالا