بذر میوه پشن فروت ارغوانی یا گل ساعتی (Passiflora edulis)

محصول جدید


system-package-icon.pngهر بسته شامل 5 عدد بذر کیفیت بالا پشن فروت می باشد
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد• گیاهی رونده با مقاومت بسیار بالا
• گلهای بسیار زیبای شبیه به ساعت
• میوه بسیار خوشمزه و پر خاصیت
• قوه نامیه بسیار عالی بذرها
• کاشت آسان برای هر نوع سطحی
• قوه نامیه بسیار عالی.

85 قلم

موجود در انبار

5,000 تومان

 نمونه عکس محصول  

نمونه عکس محصول  

بذر میوه پشن فروت ارغوانی یا گل ساعتی (Passiflora edulis)

نام محصول: بذر میوه پشن فروت ارغوانی یا گل ساعتی (Passiflora edulis)
خانواده: گل ساعتیان
نام علمی: Passiflora edulis
جوانه زنی حدود یک ماه یا بیشتر
چرخه‌ی عمر: چندساله
توضیح مختصر: پشن فروت تحت عنوان گرانادیلا یا گل ساعتی نیز شناخته می‌شود. این میوه برای مصارف خوراکی یا به خاطر آبمیوه‌اش پرورش می‌یابد؛ داخل میوه آبدار بوده و با دانه‌های زیادی پر شده است. از آب پشن فروت برای درست کردن سس، دسرهای ژلاتینی، آبنبات، بستنی، شربت، کیک و نوشیدنی‌های ترکیبی استفاده می‌کنند. پالپ دانه‌دار این میوه در ژله استفاده شده و با آناناس یا گوجه‌فرنگی ترکیب می‌شود و از آن مربا درست می‌کنند.


اطلاعات تکیملی میوه پشن فروت ارغوانی یا گل ساعتی (Passiflora edulis)

میوه‌ی گل‌ساعتی

میوه‌ی گل‌ساعتی یا پشن فروت یک گونه‌ی پیچکی از گل ساعتی است که به صورتی بومی در محدوده‌ی بخش‌های جنوبی کشور برزیل تا پاراگوئه و آرژانتین یافت می‌شود.
این گیاه در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری کاشته می‌شود تا از میوه‌های شیرین و دانه‌دار آن بهره‌ی تجاری ببرند. پشن فروت نوعی توت با شمایل کروی است که در زمان رسیدن، به رنگ زرد یا بنفش تیره تغییر رنگ پیدا می‌کند. گوشته‌ی داخلی میوه نسبتاً نرم و آبدار بوده و دارای دانه‌های زیادی می‌باشد. میوه‌ی این گیاه هم به صورت تازه مصرف شده و هم آب آن گرفته می‌شود؛ همچنین آب پشن فروت را به آبمیوه‌های دیگر می‌افزایند تا مخلوط این آبمیوه‌ها رایحه‌ی بهتری پیدا کند.


توصیف

دو واریته در گونه‌های پیچکی گیاه میوه‌ی گل‌ساعتی وجود دارند. یک واریته دارای ریشه‌هایی کم‌عمق، ساقه‌ی چوبی و عمری چندساله می‌باشد و از پیچک‌های زیادی بهره می‌گیرد. واریته‌ی دیگر ریشه‌های عمیقی دارد. پیچک‌های جوان دارای دندانه‌های ریزی هستند و معمولاً رنگ قرمز یا بنفش برای آن‌ها مشاهده می‌شود.
معمولاً هر پیچک در هر گره، یک گل با عرض 5 الی 5/7 سانتی‌متر تولید می‌کند. این گل دارای 5 کاسبرگ کشیده و سبزرنگ و 5 گلبرگ سفیدرنگ می‌باشد. گلبرگ‌ها و کاسبرگ‌ها طولی معادل 4-6 میلی‌متر داشته و حاشیه‌ای را پیرامون خود دارند. پایه‌ی گل دارای 5 پرچم به رنگ بنفش تیره، یک تخمدان و کلاله‌ای شاخه‌شاخه می‌باشد. این کلاله‌ها به سمت عقب خم شده و بساک‌هایی که در بالای کلاله‌ها هستند به واسطه‌ی سر متمایزشان قابل تشخیص هستند.
میوه‌ی تولیدشده گوشتی و کروی است. طول آن به 1 الی 1.4 سانتی‌متر رسیده و ضخامت آن 9 الی 13 میلی‌متر است. بخش بیرونی این میوه در گستره‌ی رنگی بنفش تیره تا مشکی قرار می‌گیرد و البته لکه‌های ریز به رنگ سفید یا زرد روشن روی آن قرار دارند. داخل میوه معمولاً حدود 250 عدد دانه‌ی مشکی با طول 2.4 میلی‌متر مشاهده می‌شوند. این دانه‌ها با غشایی از پالپ آبدار احاطه می‌شوند. طعم آب این میوه اندکی اسیدی است. طعم پشن فروت را می‌توانید قابل قیاس با میوه‌ی گواوا بدانید.

گرده‌افشانی

گونه‌ی زردرنگ پشن فروت خودبارور است. البته گرده‌افشانی گل‌ها در زمانی بیشترین تاثیر را دارد که توسط زنبور نجار انجام بگیرد. برای این‌که از حضور زنبورهای نجار در اطراف گیاه اطمینان حاصل کنید، کنده‌های رو به زوال را در کنار پیچ‌ها قرار دهید، زیرا این کنده‌ها می‌توانند سرپناهی برای زنبورها فراهم کنند.
کاشت
پشن فروت عمدتاً در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری دنیا پرورش داده می‌شود. گل ساعتی را تحت عنوان گل ملی در کشور پاراگوئه می‌شناسند.

منبع: wikipedia


راهنمای کاشت بذر پشن فروت :

پشن فروت ها دارای پوسته سختی هستند لذا نگران این موضوع نباشید ما به شما راه حل آن را قرار می دهیم بذرهای پشن فروت ها را به مدت 48 ساعت درون آب ولرم قرار دهید هر 12 ساعت آب را رفرش کنید سپس بذرها را اب جدا کرده طبق روش زیر که لینک آن را قرار می دهیم کاشت کنید بذرها بین 7 الی 30 روز زمان می برد تا جوانه زنی کنند

لینک آموزش

کد کالا A41-038
نوع گیاه گیاه میوه دار
نام علمی Passiflora edulis
نام فارسی گیاه بذر میوه پشن فروت ارغوانی یا گل ساعتی (Passiflora edulis)
نامهای دیگر گیاه grenadille
عمر چندساله
رنگ بندی ارغوانی
فضای مورد استفاده محیط بیرون
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت کمی مرطوب
دمای ایده آل 20 درجه سانتی گراد
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 5 عدد بذر کاملا تست شده می باشد
راهنمای کاشت بذر در قسمت دانلود قید شده است
سایر توضیحات بذرها 100% تست شده می باشد
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر میوه پشن فروت ارغوانی یا گل ساعتی (Passiflora edulis)

بذر میوه پشن فروت ارغوانی یا گل ساعتی (Passiflora edulis)


system-package-icon.pngهر بسته شامل 5 عدد بذر کیفیت بالا پشن فروت می باشد
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد• گیاهی رونده با مقاومت بسیار بالا
• گلهای بسیار زیبای شبیه به ساعت
• میوه بسیار خوشمزه و پر خاصیت
• قوه نامیه بسیار عالی بذرها
• کاشت آسان برای هر نوع سطحی
• قوه نامیه بسیار عالی.

راهنمای کاشت بذر بصورت عمومی

آموزش کاشت بذر فوق بصورت عمومی بوده و در بسیاری از گلهای زینتی، درختان، سبزی جات و صیفی جات کاربرد داشته و می توانید برای کاشت بذر مورد نظر از این روش استفاده نمائید.

دانلود (217.18k)

برچسب ها

بالا