بذر کمیاب اسفناج خزنده مالابار قرمز (Red Malabar Spinach)

  • گیاهی خزنده و بسیار خوشمزه برای آشپزی
  • دارای خواص بسیار زیاد
  • منظره بسیار زیبا در صورت پر شدن
  • کاشت بسیار آسان برای هر سطحی
  • قوه نامیه بسیار عالی بذرها
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
راهنمای کاشت
Women's clothing size
Size XS S M L
Euro 32/34 36 38 40
USA 0/2 4 6 8
Bust(in) 31-32 33 34 36
Bust(cm) 80.5-82.5 84.5 87 92
Waist(in) 24-25 26 27 29
Waist(cm) 62.5-64.5 66.5 69 74
Hips(in) 34-35 36 37 39
Hips(cm) 87.5-89.5 91.5 94 99
How To Measure Your Bust

With your arms relaxed at your sides, measure around the fullest part of your chest.

How To Measure Your Waist

Measure around the narrowest part of your natural waist, generally around the belly button. To ensure a comfortable fit, keep one finger between the measuring tape and your body.

مرجع:
B1-006
1,360 تومان
بسته بندی
ناموجود
توضیحات

 بذر کمیاب اسفناج خزنده مالابار قرمز (Red Malabar Spinach)

نام محصول: بذر کمیاب اسفناج خزنده مالابار قرمز (Red Malabar Spinach)
نام علمی: Malabar spinach مالابار اسپاناش
نام رایج: اسفناج خزنده مالابار قرمز
رنگ گل: سبز با ساقه های قرمز
این گیاه هم جنبه خوراکی داشته و هم زینتی در مناطق سرد سیر عمر یکساله و در مناطق معتدل تا گرمسیری چند ساله می باشد.گیاه بسیار خوش طعم بوده و در آشپزی های حرفه ای در انواع غذاها کاربرد دارد و طعم آن بسیار نزدیک به اسفناج معمولی می باشد.همچنین از نظر رشدی رشد بسیار بالا و نگهداری و شرایط بسیار ساده ای دارد (حتی یک کودک)
یکی از سبزیجات مورد علاقه بسیاری از مردم در اقلیم گرم، اسفناج مالابار ساقه‌قرمز است. پرورش این سبزی آسان بوده، از تنوع زیادی در غذاها برخوردار است و البته طعم بسیار خوبی دارد. این نوع خاص با اسفناج معمولی متفاوت بوده، اما برگ‌های بزرگ و گوشتی تولید می‌کند که از نظر شکل و طعم بسیار مشابه با اسفناج معمولی می‌باشند. این گیاه در قیاس با اسفناج معمولی، مطابقت بیشتری با کشت در تابستان دارد.فراموش نکنید که این گیاه بسیار زیباست و در صورت رویش به صورت یکدست، منظره‌ی زیبا و جالبی را خلق خواهد کرد.
اسفناج مالابار نام‌های متعدد دیگری همچون اسفناج سیلان، اسفناج هندی، اسفناج پیچکی و تاجریزی مالابار دارد. این گیاه، بومی هند و اندونزی می‌باشد (مالابار یک منطقه‌ی ساحلی در جنوب غربی هند است) و به صورت سنتی از جانب غرب تا غذاهای کشور ژاپن و از جانب شرق تا غذاهای کشورهای آفریقایی نفوذ پیدا کرده است. همچنین این گیاه به حوزه‌ی آمریکای جنوبی و دریای کارائیب نیز نفوذ کرده است.
گونه‌های معمولی اسفناج مالابار دارای ساقه‌هایی متمایل به زرد و برگ‌های سبزرنگ هستند و چهره‌ی جالبی را از خود نشان می‌دهند، اما این گونه‌ی ساقه‌قرمز است که چشم‌گیر می‌باشد (چه در داخل گلدان کاشته شود و چه داخل کاسه‌ی سالاد مشاهده گردد). ساقه‌های کلفت و قرمزرنگ گیاه با برگ‌های سبز، گرد و 5 الی 10 سانتی‌متری‌شان، تضاد رنگی خاصی ایجاد می‌کنند. وجود رگه‌های قرمز در برگ‌ها نیز سطح دیگری از تضاد رنگی را به وجود می‌آورد.

منبع

بذر اسفناج مالابار

 

 توضیحات تکمیلی از اسفناج مالابار


توصیف ظاهری:
این گیاه حالت پیچکی و رونده، ساقه‌ی نرم دارد، به‌سرعت تاارتفاع 240 الی 300 سانتی‌متر رشد کرده و گل‌های صورتی کم‌رنگ و متمایل به سفیدی را در محل اتصال برگ به شاخه تولید می‌کند. پس از کودرسانی، گل‌ها تبدیل به میوه‌های توت‌مانند، کوچک، تک‌دانه و کاملاً تزئینی می‌شوند. آب موجود در این میوه‌ها دارای رنگ بنفش شدیدی می‌باشد. از رنگ این میوه‌ها به عنوان رنگ طبیعی در شیرینی و کیک استفاده می‌شود.
 برگ‌های  این گیاه کلفت، نیمه‌ساکولنت و قلب‌شکل این گیاه دارای طعمی ملایم و بافتی لعاب‌دار می‌باشند. این برگ‌ها غنی از ویتامین آ و سی و مواد آلی نظیر آهن و کلسیم هستند. البته تعدادی فیتوکمیکال فنلی و ویژگی‌های آنتی‌اکسیدانی نیز برای آن‌ها ذکر شده است.
دو گونه‌ی سبز و قرمزرنگ برای اسفناج مالابار وجود دارند. تفاوت این دو گونه در رنگ ساقه‌شان می‌باشد و برگ‌های هر دو سبزرنگ هستند.


شرایط نگهداری:
اسفناج مالابار در نواحی گرم و استوایی رشد بهتری داشته و می‌تواند هر روز تا 30 سانتی‌متر هم بلندتر شود. در مقابل سرما نمی‌تواند از خود مقاومت نشان دهد.
اسفناج مالابار، خاک غنی از حمص، ماسه‌ای و لومی را در حضور نور کامل آفتاب ترجیح می‌دهد. بذرها می‌توانند پس از عبور از فصل سرما، در موقعیت نهایی‌شان کاشته شده یا هشت هفته پیش‌ از آخرین دوره‌ی سرما، در محیط داخلی کاشته شوند و سپس منتقل گردند. برای پشتیبانی رشد گیاه می‌توانید از چوب، فنس یا هر چیز دیگری که دوست دارید، استفاده کنید. اسفناج مالابار به‌شدت در مقابل حشره و آفت مقاوم می‌باشد. در پورتوریکو، ملخ‌ها می‌توانند به صورت ارتشی حمله کرده و کل گیاهان را در یک شب نابود کنند، اما اسفناج مالابار دست‌نخورده باقی می‌ماند.
همواره تکثیر از طریق بذر ترجیح داده می‌شود و خوشبختانه، اسفناج مالابار ساقه‌قرمز از طریق بذرهای واقعی پرورش داده می‌شود. استخراج بذر هم بسیار راحت است: می‌توانید صرفاً میوه‌ی درخت را خشک کرده و سال بعد همان را بکارید. البته با استفاده از قلمه‌زدن ساقه و نوک گیاه نیز می‌توانید فرایند تکثیر را انجام دهید.

فواید:
برگ‌های ساکولنت و نوک ساقه‌های گیاه غنی از ویتامین آ و سی بوده و منبع خوبی از آهن و کلسیم هستند. آن‌ها را می‌توانید به صورت خام در سالاد، و یا به صورت پخته، بخارپز و سرخ‌شده در سوپ، به عنوان ساید کنار غذا یا حتی در ادویه‌ها استفاده کنید. البته از آن‌جایی که اسفناج مالابار ساقه‌قرمز، پس از پختن مقدار زیادی از رنگ خود را از دست می‌دهد، برای داشتن غذای زیباتر بهتر است که آن را به صورت خام استفاده کنید.

ملزومات خاک و اقلیم:
اسفناج مالابار به خوبی تحت نور کامل آفتاب و در اقلیم‌های گرم و مرطوب و موقعیت‌های جغرافیایی که ارتفاعشان از دریا زیر 500 متر است، رشد می‌کند. این گیاه بومی مناطق استوایی در آسیا می‌باشد. رشد آن در دماهای پایین اندک بوده و حاصل کمی در پی دارد. گل‌دهی این گیاه در ماه‌هایی که روز کوتاه دارند، یعنی در حدفاصل ماه‌های آبان تا بهمن رخ می‌دهد. خاک لومی و ماسه‌ای و غنی از مواد ارگانیک، در محدوده‌ی pH 5.5 تا 8 را ترجیح می‌دهد.

منبع: bbg


آموزش کاشت:

بذرها را همانند سایر سبزیجات می توانید کاشت نمایید بذرها ریز بوده احتیاج به خیس کردن قبل کاشت نیست لذا بصورت مستقیم در روی بستر پخش شده و به مقدار نازک نیم سانتی متر خاک نرم روی آن ریخته و آب پاشی سبک شود. برای نتیجه بهتر کاشت میتوانید وارد لینک آموزش شده و راهنمایی کامل را فرا بگیرید:


آموزش کاشت بذر سبزیجات

جزئیات محصول
B1-006

مشخصات

کد کالا
B1-006
نوع گیاه
سبزی خزنده
نام علمی
Malabar Spinach
خانواده
Malabar spinach
نام فارسی گیاه
بذر کمیاب اسفناج خزنده مالابار قرمز (Red Malabar Spinach)
نامهای دیگر گیاه
اسفناج قرمز خزنده-اسفناج سیلان، اسفناج هندی، اسفناج پیچکی و تاجریزی مالابار
بومی منطقه (زیستگاه اصلی)
هند
رنگ بندی
سبز با ساقه قرمز
فضای مورد استفاده
فضای داخل مکان نور گیر و تهویه دار هوا و فضای بیرون خیلی سرد نباشد
درجه بندی کاشت
بسیار آسان
نور محیط
آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت
کمی مرطوب
دمای ایده آل
دمای معتدل 14-16 درجه سانتی گراد در شرایط سرما عمر یکساله دارد
خاک
برای کاشت: طبق توضیحات، برای گیاه بالغ: خاک باغچه همراه با کود
قوه نامیه
95%
درصد خلوص
100%
تعداد بذر هر بسته
8 عدد
راهنمای کاشت بذر
در توضیحات قید شده است
نظرات(5)
رتبه‌بندی کلی
3.4
5 نظرات
کیفیت محصول
(3.4)
ارزش خرید
(3.4)
سهولت کاشت
(3.4)
زیبایی گیاه
(3.4)
رشد گیاه
(3.4)
سلام حدود دوماه پیش بذر مالابار از شما خریداری کردم بذرها رو در بستر پرلیت و کوکوپیت کاشتم پلاستیک کشیدم و ... بذرها سبز شدن و دو برگ دادن خیلی زود ولی تو همون اندازه موندن تو این مدت هیچ رشدی نکردن. ب نطرتون مشکل از کجاست. تو نور کامل پشت پنجره هم قرار دارن

شما هم نظر دهید

  • ارزش خرید:
  • رشد گیاه:
  • زیبایی گیاه:
  • سهولت کاشت:
  • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.
گالری
گالری مشتریان

فقط کاربران عضو شده می توانند عکس های محصول را بارگذاری کنند برای ورود اینجا کلیک کنید

هیچ عکسی بارگذاری نشده است

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم