بذر وارداتی بادمجان گرد (بادمجان دلمه ای)

B2-004

محصول جدید

این میوه از گروه صیفی جات بوده.بادمجان گرد علاوه بر خوراکی بودن زینتی نیز می باشد و ظاهر بسیار زیبائی دارد که میتونا در برنامه کاشت گیاهان داخل منزل قرار داد.

1976 قلم

موجود در انبار

150 تومان

حداقل تعداد سفارش خرید برای محصول عبارت است 20

بذر وارداتی بادمجان گرد (بادمجان دلمه ای)

بذر وارداتی بادمجان گرد (بادمجان دلمه ای) بادمجان یکی از صیفی جاتی است که در تمام فصول سال وجود دارد و بر خلاف تصوراتی که آن را بی خاصیت می داند سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است

بادمجان یکی از صیفی جاتی است که در تمام فصول سال وجود دارد و بر خلاف تصوراتی که آن را بی خاصیت می داند سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است.بادمجان که بعربی بادنجان نامیده می شود گیاهی است یکساله و دارای ساقه نسبتا ضخیم و پوشیده از کرک . برگهای آن بیضی شکل با نوک باریک و گلهای آن بنفش رنگ است میوه این گیاه دراز و باریک و یا گرد ، برنگهای بنفش ، سیاه ، زرد و سفید دیده می شود .بادمجان از تیرهٔ سیب زمینیان است ، این گیاه بومی هندوستان بوده است و این گیاه در تمام مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند.ارتفاع آن به 40 تا 150 سانتی متر نیز می رسد.

توجه:در هنگام رسیدن بادمجان باید در زمان بلوغ آن را جدا کرد چون وقتی اصطلاحا بادمجان برسد کم کم دانه ها رشد کرده و دانه ها رو به تلخی می رود.

بادمجان باید تازه و کم تخم و جوان بوده و پوست براق داشته باشد بادمجان خواص دارویی فراوانی دارد.و در خیلی از غذاها می توان استفاده کرد منشا غذاهای اصیل و خشومزه ایرانی نیز می باشدالبته در نظر داشته باشید که نوع دراز و بارکیش از نوع گردش خوشمزه تر می باشد.یکی از نکات جالب این بادمجان علاوه بر میوه بودن دارای شکل گرد می باشد که یقینا کمی عجیب و حالت زینتی خواهد داشت
ویتامین ها
از ویتامین های موجود در بادمجان می توان به ویتامین های گروهB ، ویتامین A و C و مواد معدنی مختلف از جمله کلسیم، فسفر، مس، گوگرد، منیزیم، پتاسیم و آهن اشاره کرد
خواص دارویی بادمجان

از نظر طب قدیم بادمجان گرم و خیلی خشک است . بادمجان بر خلاف آنچه که عوام اعتقاد دارند که بی بو و خاصیت است دارای خواص زیادی است . مهمترین خاصیت آن کم کالری بودن آن است که غذای بسیار خوبی برای کسانی است که می خواهند وزن کم کنند زیرا دارای ویتامین و مواد معدنی نیز می باشد .

1)بادمجان را حتما باید بحالت کاملا رسیده مصرف کرد زیرا خام آن طعم تلخ درد و در آنهائیکه آسم و برونشیت دارند باعث تحریک این بیماریها می شود.

2)بادمجان اثر نرم کننده و مدر درد .

3)بادمجان بعلت درا بودن آهن در رفع کم خونی داروی موثری است .

4)بادمجان را می توان برای از بین بردن ورم و التهاب روی عضو ملتهب گذاشت .

5)دانه بادمجان ایجاد یبوست می کند .

6)ریشه بادمجان و شاخه های خشک شده و برگهای آن اثر بند آورنده خون را دراست و قابض بوده و می توان در آن برای درمان احتلام بانه و انواع خونریزیها استفاده کرد.

7)بادمجان پادزهر خوبی برای مسمومیت های حاصل از خوردن قارچ سمی است .

8)خوردن بادمجان گرفتگی رگها را باز می کند و شخص را از خطر سکته قلبی محفوظ می درد .

9)بادمجان برطرف کننده یبوست است .

10)برگها و پوست سیاه بادمجان را اگر بجوشانند این جوشانده درمان اسهال خونی است .

روش کاشت بذر بادمجان ساده می باشد هنگام خرید برای خریدار ارسال خواهد شد.

کد کالاB2-004
نام علمیSolanum melongena
خانوادهسولاناسه
نام فارسی گیاهبادمجان دلمه
نامهای دیگر گیاهبادمجان گرد، melongene باغ تخم مرغ ، گینه کدو
نام لاتینEggplant
بومی منطقه (زیستگاه اصلی)جنوب شرقی آسیا
رنگ بندیمشکی ، سیاه
زمان گلدهی---
دوره بلوم---
فضای مورد استفادهمحیط بیرون
درجه بندی کاشتآسان
دوره سرمادهی---
نور محیطآفتاب فراوان
آبیاری و رطوبتمرطوب
دمای ایده آل15 درجه
خاکحاصلخیز
تغذیه و کود---
قوه نامیه95%
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر وارداتی بادمجان گرد (بادمجان دلمه ای)

بذر وارداتی بادمجان گرد (بادمجان دلمه ای)

این میوه از گروه صیفی جات بوده.بادمجان گرد علاوه بر خوراکی بودن زینتی نیز می باشد و ظاهر بسیار زیبائی دارد که میتونا در برنامه کاشت گیاهان داخل منزل قرار داد.

برچسب ها

بالا