بذر گوجه فرنگی رقم آلیکانته (Tomato Alicante)

 • خرید بذر گوجه فرنگی رقم آلیکانته (Tomato Alicante)
 • واریته جالب و پرطرفدار آلیکانته
 • بلند و گسترده
 • کاشت زودرس محصول
 • کیفیت میوه ها عالی و گوشتی
 • قوه نامیه عالی بذرها
افزودن به علاقه مندی
کد محصول:
B2-020
3,500 تومان
(3,500 تومان بسته 10 عددی)
ناموجود
توضیحات

بذر گوجه فرنگی رقم آلیکانته (Tomato Alicante)

نام محصول: بذر گوجه فرنگی رقم آلیکانته (Tomato Alicante)
 خانواده: Solanaceae سولاناسه
توضیح مختصر: این رقم از گوجه دارای میوه های بسیار گوشتی و زودرس می باشد و در اروپا از گوجه های محبوب گلخانه دارها خصوصا در انگلستان می باشد.گوجه طعمی شیرین با دانه های کم و چنانچه به محصول رسیدگی خوب شود میوه هایی با وزن 400 گرم تولید خواهد کرد.بذرهای این گیاه F2 بوده و و  کیفیت و قوه نامیه بذرها فوق العاده عالی و بالا می باشد
آلیکانته یک واریته‌ی زودرس است. این گیاه نیرومند، مقادیر زیادی گوجه‌ی خوشمزه و پشت‌سبز تولید می‌کند. این واریته در تناسب با اقلیم انگلستان بوده و می‌تواند به صورت موفق در محیط بیرونی رشد کند. این واریته به عنوان یکی از گونه‌های مرسوم و سنتی به حساب می‌آید.
گوجه‌ی آلیکانته را در عمق 1 سانتی‌متری و بر روی سینی مخصوص بذر یا گلدان‌های کوچک بکارید، آن را با مقدار کمی خاک بپوشانید، به آن آب داده و آن را در محلی قرار دهید که نزدیک پنجره بوده و دمایی بین 18-30 درجه‌ی سلسیوس داشته باشد و گلخانه یا تکثیرکننده‌ی گرم برای رشد آن مناسب است. بذرهای گوجه‌ی آلیکانته را در حدفاصل اوایل اسفندماه تا اوایل اردیبهشت بکارید. فرایند جوانه‌زنی چیزی مابین 7-18 روز طول می‌کشد.
زمانی که جوانه‌های گوجه به اندازه‌ی کافی بزرگ شده و کنترلشان ممکن شد، آن‌ها را جدا کرده و در گلدان‌های کوچک و جداگانه بکارید و شاید بعدها به خاطر رشد سریع و افزایش اندازه، نیاز به تعویض گلدان هم داشته باشند. وقتی که گلدان‌ها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهید، مواظب باشید که برگ‌ها با یکدیگر هم‌پوشانی نداشته باشند. اگر در این مرحله، گیاهتان را کنار پنجره نگه می‌دارید، حتماً به صورت مداوم آن را بچرخانید تا در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. دما در این مرحله می‌بایست بین 18-30 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد. گیاه را در اواخر اردیبهشت تا اوایل تیرماه به محیط بیرون منتقل کرده یا آن‌ها را در گلخانه نگه‌داری نمایید.
مدام به گوجه آب بدهید، علی‌الخصوص در زمانی که گیاه در حال گل‌دادن است و میوه‌هایش شکل می‌گیرند. گوجه‌ی آلیکانته یک یک واریته‌ی کوردون است و این بدین‌معناست که در فصل رشد نیاز به پشتیبانی بیشتری داشته و می‌بایست شاخه‌های اضافی را جدا کرده و با قراردادن 5-6 چوب‌بست از رشد روبه‌بالای گیاه جلوگیری نمایید.

منبع

بذر گوجه فرنگی رقم آلیکانته (Tomato Alicante)
 آموزش کاشت بذر گوجه فرنگی:


برای گلخانه و داخل منزل: درهمه فصلها در دمای ثابت 20 درجه
برای محیط بیرون: دمای ثابت 20 درجه
دانه‌ها را در یک مخلوط خاک خوب، دارای زه‌کشی آزاد و مرطوب بکارید و آن را با مقداری کمپوست یا ورمیکولیت بپوشانید. سینی‌های مخصوص بذر را در تکثیرکننده گذاشته و دمای ثابت 15-20 درجه‌ی سلسیوس را بعد از جوانه‌زنی به آن بدهید که این فرایند 7-14 روز طول می‌کشد. وقتی که دو برگ واقعی روی جوانه‌ها مشاهده شد، آن‌ها را به گلدان‌های 7.5 سانتی‌متری با مخلوط کمپوست منتقل کرده و در مینیمم دما یعنی 15 درجه آن‌ها را پرورش دهید.
وقتی که بوته‌های گوجه را در گلخانه‌ی گرم پرورش می‌دهید، می‌توانید کاشت دوباره‌ی جوانه‌ها را به اوایل خرداد و در زمانی که نشانه‌های اولین گل‌ها مشاهده می‌شوند، موکول کنید. برای هر کیسه‌ی رشد، 3 گیاه و برای هر گلدان 25 سانتی‌متری 1 گیاه در نظر بگیرید یا گوجه‌ها را به صورت مستقیم در خاک گلخانه بکارید.
اگر گوجه‌ها را در محیط بیرون رشد می‌دهید، صبر کنید تا خطر سرمازدگی به پایان برسد و سپس اقدام به کاشت دوباره‌ی گوجه‌ها کنید. از اواخر خرداد و زمانی که ارتفاع گیاه به 20 سانتی‌متر رسید، به تدریج و طی 7-10 روز آن‌ها را با محیط بیرون انس داده و منتقلشان کنید. یک محوطه‌ی سرپوشیده با موقعیت کامل آفتاب و یک خاک بارور، نسبتاً مرطوب و دارای زه‌کشی مناسب را انتخاب کرده و بوته‌ها را به فاصله‌ی 60 سانتی‌متر از یکدیگر بکارید. یک چوب بلند را در کنار گیاه در خاک فرو کنید تا از رشد گیاه پشتیبانی کند.


راهنمای نگهداری از گوجه فرنگی

به صورت مداوم به گیاه آب دهید تا کمپوست، نسبتاً مرطوب باقی بماند. وقتی که اولین خوشه از میوه شکل گرفت، با استفاده از غذای گیاه پُتاس به صورت مداوم به آن کودرسانی کنید.
ساقه‌های اصلی را به چوب پشتیبان بسته و هرگونه شاخه‌ی فرعی که میان ساقه‌ی اصلی و ساقه‌های برگ‌دار می‌رویند را جدا نمایید. وقتی که 6 الی 7 خوشه‌ی میوه شکل گرفت، بالای ساقه‌ی اصلی را جدا کنید. فرایند «جداکردن ساقه‌های فرعی» و «متوقف‌کردن»، باعث افزایش دسترسی به نور و جریان هوا در پیرامون میوه شده و تمرکز گیاه را بر تولید محصول خوب و باکیفیت می‌گذارد. گوجه‌ها را می‌توان هر زمان که رسیدند برداشت کرد که معمولاً حدفاصل ماه‌های مرداد و مهر است.


جزئیات محصول
B2-020

مشخصات

کد کالا
B2-020
نوع گیاه
صیفی جات
نام علمی
Solanum lycopersicum
نام لاتین
Tomato Alicante
خانواده
سولاناسه
نام فارسی گیاه
گوجه آلیکانته
نامهای دیگر گیاه
گوجه درختی-گوجه گلخانه ای
فضای مورد استفاده
محیط بیرون و محیط داخل گلخانه یا پشت پنجره یا پشت بام و حتی بالکن
درجه بندی کاشت
بسیار آسان
نور محیط
آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت
زیاد
دمای ایده آل
معتدل
خاک
خاک نهال: خاکی حاصل خیز
قوه نامیه
85%
درصد خلوص
95%
مدت جوانه زنی بذر
10 الی 20 روز
تعداد بذر هر بسته
10 عدد
راهنمای کاشت بذر
در توضیحات قید شده است
نظرات(3)
رتبه‌بندی کلی
3
3 نظرات
کیفیت محصول
(3)
ارزش خرید
(3)
سهولت کاشت
(3)
زیبایی گیاه
(3)
رشد گیاه
(3)
وقتی بذر میخریم تا چه زمانی میتوان بذر نگه داشت
یعنی مشکلی نداره بعد از یکسال بذر بکاریم؟
کلا بذر تاریخ انقضا چقدر داره؟
با تشکر

شما هم نظر دهید

 • ارزش خرید:
 • رشد گیاه:
 • زیبایی گیاه:
 • سهولت کاشت:
 • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.
گالری
گالری مشتریان

فقط کاربران عضو شده می توانند عکس های محصول را بارگذاری کنند برای ورود اینجا کلیک کنید

هیچ عکسی بارگذاری نشده است

برچسب های محصول

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم