بذر کدو گردوی سفید والتهام (Waltham Butternut Squash)

B2-030

محصول جدید

system-package-icon.png هر بسته شامل 4 عدد بذر کدو گردوی سفید والتهام می باشد
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد



• بالغ شدن گیاه تنها پس از 80 روز 
• طعمی شیرین مناسب برای کیک و شیرینی
• قوه نامیه تست شده بذرها با کیفیت عالی
• قوه نامیه بسیار عالی

این محصول در انبار موجود نیست

3,900 تومان

3,900 تومان به ازای بسته 4 عددی

 نمونه عکس محصول  

نمونه عکس محصول  

بذر کدو گردوی سفید والتهام (Waltham Butternut Squash)

نام محصول: بذر کدو گردوی سفید والتهام (Waltham Butternut Squash)
نور: آفتاب کامل
اندازه‌ی میوه: بین 400 تا 1200 گرم
زمان رسیدن: 82 روز
فضای مابین دو گیاه: بین 100 الی 150 سانتی‌متر
توضیح :این واریته دارای پوست بسیار سخت و به رنگ زرد متمایل به برنزی می‌باشد، اما گوشته‌ی داخلی آن شیرین و نارنجی است. کیفیت خارق‌العاده بدون بافت رشته‌ای از مشخصات این محصول است. این کدوی بادوام در تمامی طول زمستان ذخیره می‌شود. سعی کنید آن را به صورت بخارپز، پخته یا تنوری مصرف کنید. این کدو سرشار از ویتامین آ می‌باشد. این مورد را رایج‌ترین کدوی زمستانی می‌دانند که برای پخت سوپی غلیظ و محبوب به همین نام استفاده می‌شود. این کدو برای پخت‌وپز نیز بسیار محبوب است. کدوی گردوی سفید والتهام در دهه‌ی 70 میلادی جایزه‌ی منتخب تمام آمریکا را برده است.

اطلاعات پرورش بذر کدو گردوی سفید والتهام (Waltham Butternut Squash)

تمامی کدوها نیاز به خاک سرشار از مواد مغذی و دارای زه‌کشی خوب دارند. پیش از کاشت، خاک را با استفاده از حداقل 8 سانت کمپوست یا سایر مواد ارگانیک تقویت نمایید. اگر خاکتان سنگین است و زه‎‌کشی خوبی ندارد، برای کاشت کدو بستر مخصوصی را فراهم نمایید.
خاک را در طول فصل رشد به صورت مداوم مرطوب نگه دارید. قبل از این‌که پیچک‌ها شروع به رشد کنند، به میزان سبکی روی خاک مالچ بریزید تا میزان تبخیر آب کاهش پیدا کند. وقتی که پیچک‌ها گسترش پیدا کردند، برگ‌ها بر روی خاک سایه انداخته و به عنوان یک مالچ زنده نقش ایفا می‌کنند.
کدو نسبت به سرمازدگی حساس بوده و حتی یک سرمای کوچک (دمای منفی 1-2 درجه) می‌تواند به آن آسیب بزند. با استفاده از پوشش‌های مخصوص سرما از جوانه‌هایی که به تازگی کاشته شده‌اند محافظت نمایید. اجازه ندهید سرما بر روی میوه‌های آخر فصل یا کدوهای زمستانی بنشیند. کدویی که طعم سرما را چشیده باشد، به خوبی انبار نمی‌شود.
مواظب حشره‌های کدو، سوراخ‌کننده‌های پیچک کدو و سوسک‌های خیار باشید. اگر مشکلات مربوط به آفات در ابتدای فصل شروع شدند، گیاهان را در زیر پوشش‌های مخصوص پرورش دهید. امکان دارد کدو مشکل انتهای پوسیده را تجربه کند که در آن انتهای میوه به صورت فزاینده دچار پوسیدگی می‌گردد. کپک پودری غالباً در انتهای تابستان بر روی برگ‌ها ظاهر می‌شود.
برای دریافت بهترین طعم و رایحه، کدوهای تابستانی مثل همین مورد را در زمانی که کوچک‌تر هستند برداشت نمایید. اما کدوهای زمستانی باید حتی‌الامکان روی پیچک بمانند، ولی درهرحال باید پیش از نشستن سرما به رویشان برداشت شوند. کدو را از پیچک ببرید و ساقه‌ی بریده‌شده را بر روی کدو نگه دارید. کدو را نپیچانید و گیاه را زخمی نکنید، بلکه قسمت قطورتر آن را در دست گرفته و با استفاده از شاخه‌ی تیغ از بالای ساقه آن را ببرید. گذاشتن یک ساقه‌ی 2 سانتی‌متری بر روی کدو، راز انبار کردن موفقیت‌آمیز آن در کوتاه‌مدت و بلندمدت است. کدویی که به تازگی بریده شده را با آب جاری و سرد بشویید و بلافاصله در یخچال بگذارید.
کدوهای تابستانی را در کیسه‌های پلاستیکی که از هوا تخلیه شده‌اند گذاشته و در یخچال قرار دهید. این محصول تا 5 روز ماکزیمم تازگی و مواد مغذی خود را حفظ می‌کند و البته تا 14 روز نیز قابل استفاده خواهد بود (هرچند که امکان دارد مقداری نرم شود). کدوهای زمستانی می‌توانند در مدت‌زمان‌های متفاوتی ذخیره گردند که این مدت می‌تواند بین چند هفته تا چند ماه باشد. هوبارد و کدوی گردوی سفید ازجمله ماندگارترین کدوها هستند. برای نوع خاصی از کدوی زمستانی که پرورش می‌دهید، بهترین شرایط ذخیره‌سازی را مطالعه نمایید.
منبع: bonnieplants

کد کالا b2-030
نوع گیاه صیفی جات
نام فارسی گیاه بذر کدو گردوی سفید والتهام (Waltham Butternut Squash)
فضای مورد استفاده محیط بیرون
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت معمولی
خاک خاک حاصلخیز باغچه
قوه نامیه 90%
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 4 عدد بذر کاملا تست شده می باشد
راهنمای کاشت بذر در قسمت توضیحات و راهنمای کاشت قرار داده شده
سایر توضیحات بذرها 100% تست شده می باشد محصول تولید هموطن داخلی با کیفیت بالا می باشد
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*
کاشت کدوی گردوی سفید
فصل رشد کدوی گردوی سفید زمانی آغاز می‌شود که تمامی خطرات سرمازدگی پشت سر گذاشته شده باشند و خاک با کمک آفتاب به خوبی گرم شده و به دمای 15-18 درجه‌ی سانتی‌گراد رسیده باشد. گیاه کدوی گردوی سفید بسیار ظریف بوده و جوانه‌های آن با کوچک‌ترین سرما یخ می‌زنند. بذرهای این کدو تنها در خاک گرم جوانه می‌زنند.
همانند بسیاری از سبزیجات پیچکی، کاشت کدوی گردوی سفید با یک تپه آغاز می‌شود. خاک باغچه‌ی خود را به صورت تپه‌ای با ارتفاع 45 سانتی‌متری دربیاورید. همین امر باعث می‌شود خاک پیرامون بذرها و ریشه‌ها را گرم کند. خاک شما باید به خوبی تجهیز و کودرسانی شود، زیرا گیاه کدوی گردوی سفید نیاز به تغذیه‌ی زیاد دارد. به ازای هر تپه، 5 یا 6 بذر را با فاصله‌ی 10 سانت از یکدیگر و در عمق 2.5 سانتی‌متری بکارید. خاک را مرطوب نگه دارید اما نه به گونه‌ای که اشباع شود. در طول 10 روز، بذرها جوانه می‌زنند. وقتی که آن‌ها به ارتفاع 15 سانتی‌متری رسیدند، ضعیف‌ترین مورد را جدا کرده و سه مورد باقی‌مانده در تپه را نگه دارید.
فصل رشد کدوی گردوی سفید بین 110 تا 120 روز است تا میوه به صورت کامل برسد، بنابراین اگر فصل گرم شما کوتاه است، بهتر است که کاشت بذر را از محیط داخلی شروع کنید که آغازی زودهنگام داشته باشید. به منظور پرورش کدوی گردوی سفید در محیط داخلی، باید شش هفته پیش از ظهور آخرین نشانه‌های سرما در اقلیم خودتان کار را شروع کنید. همانند بسیاری از سبزیجات دیگر، خاک خوب در کنار یک پنجره‌ی آفتاب‌گیر یا گلخانه را انتخاب کنید. پس از این‌که تمامی خطرات سرما از بین رفتند، جوانه‌ها را به محیط بیرون منتقل نمایید. حتماً پیش از تعویض مکان جوانه‌ها، عملیات سختی‌سازی را برایشان انجام دهید.
کاشت کدوی گردوی سفید نیاز به فضای زیادی در باغچه‌ی خانگی شما دارد. هر تپه حداقل به 4.5 متر مربع فضا برای رشد نیاز دارد. بذرهای کدوی گردوی سفید می‌توانند پیچک‌هایی را تا ارتفاع 4.5 متر ایجاد کنند.
در طول فصل رشد از کودرسانی به میزان کافی استفاده کنید. تغذیه‌ی منظم باعث می‌شود بیشترین میزان محصول به دست آید و البته تپه‌ها عاری از علف‌های هرز شوند. کاشت کدوی گردوی سفید باید با استفاده از دست یا یک عدد کج‌بیل انجام شود. خیلی بذر را در عمق نکارید، زیرا ریشه‌های گیاه کم‌عمق هستند. به‌شدت مراقب حشره‌ها باشید و در صورت نیاز، از صابون حشره‌کش یا سایر حشره‌کش‌ها در زمان غروب و هنگامی که زنبورهای عسل به کندوهایشان بازگشتند، بهره بگیرید.
هنگامی که پوست کدو سخت شد و دیگر نتوانستید با ناخنتان بدنه‌اش را بتراشید، زمان برداشت کدویتان فرا رسیده است.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر کدو گردوی سفید والتهام (Waltham Butternut Squash)

بذر کدو گردوی سفید والتهام (Waltham Butternut Squash)

system-package-icon.png هر بسته شامل 4 عدد بذر کدو گردوی سفید والتهام می باشد
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد



• بالغ شدن گیاه تنها پس از 80 روز 
• طعمی شیرین مناسب برای کیک و شیرینی
• قوه نامیه تست شده بذرها با کیفیت عالی
• قوه نامیه بسیار عالی

برچسب ها

بالا