بذر بادمجان سبز آبلونگ لائوسی (Lao Green Stripe)

B2-033

محصول جدید

system-package-icon.png هر بسته شامل 8 بذر سبز لائوسی می باشد
 محصول 100% تست شده• یکی از واریته های جالب و کمیاب بادمجان 
• بسیار زیبا و دوست داشتنی
• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا
• طعم واقعا لذیذ برای آشپزی
• قوه نامیه بسیار عالی

9 قلم

موجود در انبار

3,950 تومان

3,950 تومان به ازای بسته 8 عددی

 نمونه عکس محصول  

نمونه عکس محصول  

بذر بادمجان سبز آبلونگ لائوسی (Lao Green Stripe)

نام محصول: بذر بادمجان سبز آبلونگ لائوسی (Lao Green Stripe)
توضیح مختصر:این بادنجان متعلق به خانواده‌ی بادنجانیان بوده و به محصولاتی همچون گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی مربوط می‌‎شود. هزاران سال است که آن را در نواحی جنوبی و شرقی آسیا پرورش می‌دهند. اولین باری که به کاشت آن اشاره شده سال 544 و در یک سند کشاورزی چینی بوده که به کاشت آن در نواحی مدیترانه‌ای اشاره کرده‌اند.
بادنجان لائوسی که ابتدا در کوهستان‌های کشور لائوس انتخاب و پرورش داده شد، تعداد زیادی محصول سبزرنگ و مشابه زنگوله را حاصل می‌دهد که الگوی توری‌مانند سفیدی روی پوستشان مشاهده می‌شود. امکان دارد رگه‌هایی از رنگ بنفش نیز رویشان ظاهر شود. آن را تحت عنوان «ببر سبز» نیز می‌شناسند و طی مدت‌زمان 125 الی 130 روز پس از کاشت بذرها، تعداد زیادی میوه را حاصل می‌دهد. البته اگر اقدام به کاشت جوانه‌ی آن نمایید، 90 روز بعد به محصول خواهید رسید. بادنجان‌ها معمولاً زمانی برداشت می‌شوند که قطرشان زیر 10 سانتی‌متر است. آن‌ها دارای طعم مطبوعی بوده و برای غذاهای آسیای جنوب شرقی نظیر سوپ‌ها یا کاری‌ها ایدئال هستند.

مشخصات بادمجان سبز آبلونگ لائوسی (Lao Green Stripe)

بادنجان یک میوه‌ی ساده و فصل گرم است که تلاش برای کاشت آن قطعاً ثمراتی را به همراه دارد. اگرچه این گیاه فی‌الذات در آفریقا و آسیا چندساله است، اما بسیاری از باغبان‌ها آن را تحت عنوان یک محصول یک‌ساله پرورش می‌دهند. برگ‌های پشمین و سبزرنگ بادنجان گاهی اوقات دارای ته‌رنگ بنفش هستند و در قالب گیاهانی ایستاده و انبوه ظاهر می‌گردند. هنگامی که دما گرم و مناسب باشد، گل‌های ستاره‌ای شکل با بساک‌های زردرنگی که بر روی گیاهان بالغ به صورت برجسته ظاهر می‌شوند که در ادامه به میوه تبدیل خواهند شد. برای داشتن بهترین طعم و دانه‌های کوچک‌تر، قبل از این‌که میوه‌ها به اندازه‌ی کامل برسند آن‌ها را بچینید. اندازه‌ی میوه در ارقام گوناگون با یکدیگر متفاوت است؛ برخی از میوه‌ها در اندازه‌ی «بچه» هستند و برخی دیگر بسیار بزرگ می‌باشند. برداشت میوه در شرایط ایدئال هزینه‌هایی را در پی دارد؛ گیاهانی که بیش از حد رسیده باشند، پوسته و گوشته‌ی نرم و رنگ‌پریده و همچنین طعمی ناخوشایند خواهند داشت و از سوی دیگر، میوه‌های کال نیز پوست تلخ و زمخت دارند.
همانند بسیاری از میوه‌های فصل گرم، بادنجان با حضور نور کامل آفتاب و خاک لومی غنی بهترین رشد را خواهد داشت. برای رسیدن به بهترین عملکرد و برداشت، آب و غذا را به صورت منظم فراهم کنید. میوه‌ها می‌توانند بسیار سنگین شوند، بنابراین بهتر است که از پایه برای گیاه استفاده نمایید. پهن کردن روکش‌های ردیفی، اسپری پیرِترین و صابون حشره‌کش می‌تواند محافظت لازمه را در برابر سوسک و کک فراهم نماید که در غیر این صورت منجر به آسیب‌رسانی به میوه‌ها خواهند شد. این حشرات کوچک، درخشان و مشکی به عنوان رایج‌ترین آفت بادنجان شناخته می‌شوند. آن‌ها تعداد زیادی سوراخ کوچک را در برگ‌های گیاه ایجاد می‌کنند که منجر به تضعیف گیاه و کاهش بازده می‌گردد. بادنجان یک محصول کاملاً تابستانی در باغچه‌های معتدل است، اما در نواحی گرمسیری و نیمه‌گرمسیری می‌توان آن را در باغ‌های پاییزی و حتی زمستانی نیز کاشت. اگر می‌خواهید از طریق بذر گیاه را پرورش دهید، چند هفته پیش از کاشت، بذر را در محیط داخلی پرورش داده و دو هفته پس از عبور خطرات سرمازدگی آن را به بیرون انتقال دهید.
بادنجان به صورت سرخ‌کرده، بریان یا در قالب خورشت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از ارقام گیاه دارای پوست چرمی و زمخت هستند که باید پیش از پخت از روی آن جدا شوند. اگر مراقبت خوب فراهم شود، یک گیاه می‌تواند تعداد زیادی محصول را حاصل بدهد.
بسیاری از بادنجان‌ها برای مصرف خوراکی پرورش داده می‌شوند، اما تعدادی از آن‌ها نیز به شدت تزئینی بوده و زیبایی خاصی را به گلدان‌ها یا باغچه‌ها می‌بخشند.

منابع:
learn2grow
seedsavers
کد کالا B2-033
نوع گیاه گیاهان گوشت خوار و حشره خوار
نام علمی Lao Green Stripe
نام فارسی گیاه بذر بادمجان سبز آبلونگ لائوسی (Lao Green Stripe)
نامهای دیگر گیاه thai-eggplant , Green Oblong Eggplant​
فضای مورد استفاده محیط بیرون و داخل پشت پنجره نورگیر
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت معمولی
خاک خاک حاصلخیز باغچه
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 8 عدد بذر تست شده می باشد
راهنمای کاشت بذر در قسمت توضیحات و راهنمای کاشت قرار داده شده
سایر توضیحات بذرها تولید داخل با کیفیت بسیار بالا می باشد
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*
نحوه کاشت بادمجان لائوسی در مزرعه و باغچه:
باید 4-6 هفته پیش از آخرین تاریخ سرمازدگی آن را در محیط داخلی پرورش دهید تا سپس جوانه‌ها را تغییر مکان داده و به بیرون ببرید. 2-4 هفته پس از آخرین تاریخ قابل انتظار برای سرمازدگی آن را به محیط بیرونی ببرید.
بذرها را در عمق 7 الی 13 میلی‌متری و داخل گلدان یا سینی مخصوص بذر بکارید. وقتی که برگ‌های واقعی روی آن‌ها ظاهر شد، آن‌ها را به 3-4 گلدان جدا منتقل نمایید. در حین تعویض مکان، جوانه‌ها را تا محل رویش برگ داخل خاک فرو کنید.
مطمئن شوید که خاکتان به خوبی کودرسانی شده باشد، زیرا این محصول نیاز به تغذیه‌ی زیاد داشته و مواد مغذی زیادی را از خاک می‌گیرد. سال قبل از کاشت، افزودن کمپوست به خاک را مدنظر داشته باشید.
این گیاهان آب‌وهوا و خاک گرم را ترجیح می‌دهند، بنابراین باید در دمای بیش از 20 درجه پرورش داده شوند. باید آبیاری از بالا را فراموش کنید، زیرا برگ‌های خیس می‌توانند عاملی برای بیماری باشند.

نحوه کاشت بادمجان لائوسی در گلدان:
موارد لازم:
یک ظرف یا گلدان که ته آن سوراخ باشد
ترکیب کوکوپیت و پیت ماس 50 درصد
آب پاش
کش و یک نایلون مشمبا فریزر
بذرها را ابتدا به مدت 12 ساعت درون آب ولرم قرار دهید سپس بستر را درون ظرف ود قرار دهید و بذرها را روی بستر ریخته و با فشار انگشت کمی به داخل فشار دهید. در مرحله  بعد با آب پاش  روی بستر را خوب مرطوب کرده و با نایلون فریزر روی بستر را خوب با کش بسته و در دمای 20 الی 30 درجه قرار دهید.بعد از گذشت تقریبا بین یک هفته الی 20 روز بذرها جوان هزنی خواهند کرد در این مدت اگر بستر شما رطوبت خود را از دست داد میتوانید آن را با آب پاش مجددا رطوبت دهید دقت نمایید هر زمان که برگها به تعداد 4تا رسید نایلون را برداشته و در مکانی با نور متوسط قرار دهید

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر بادمجان سبز آبلونگ لائوسی (Lao Green Stripe)

بذر بادمجان سبز آبلونگ لائوسی (Lao Green Stripe)

system-package-icon.png هر بسته شامل 8 بذر سبز لائوسی می باشد
 محصول 100% تست شده• یکی از واریته های جالب و کمیاب بادمجان 
• بسیار زیبا و دوست داشتنی
• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا
• طعم واقعا لذیذ برای آشپزی
• قوه نامیه بسیار عالی

برچسب ها

سایر محصولات بادمجان

این میوه از گروه صیفی جات بوده.بادمجان گرد علاوه بر خوراکی بودن زینتی نیز می باشد و ظاهر بسیار زیبائی دارد که میتونا در برنامه کاشت گیاهان داخل منزل قرار داد.

150 تومان
مشاهده سریع

این میوه از گروه صیفی جات می باشد. بادمجان سفید زینتی (WHITE EGGPLANT).میوه ای زینتی با محصولی شبیه به تخم مرغ سفید که با بزرگ شدن رنگش طلایی می شود

250 تومان
مشاهده سریع

• بادمجان کمیاب سیاه   • خوراکی و زینتی ، فوق العاده دوست داشتنی• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی• F2 با قوه نامیه عالی• بذرهای تست شده با کفیت بسیار مرغوب·

3,400 تومان
مشاهده سریع

بالا