بذر بادمجان کشیده قلمی ژاپنی (Eggplant Long black)

B2-035

محصول جدید

system-package-icon.png هر بسته شامل 8 بذر بادمجان قلمی ژاپنی می باشد
 محصول 100% تست شده• بسیار خوشمزه با تخم های کم داخل گوشت
• زود بار ده درتولید محصول
• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا
• قوه نامیه بسیار عالی

این محصول در انبار موجود نیست

1,900 تومان

1,900 تومان به ازای بسته 8 عددی

 نمونه عکس محصول  

نمونه عکس محصول  

بذر بادمجان کشیده قلمی ژاپنی (Eggplant Long black)

نام محصول: بذر بادمجان کشیده قلمی ژاپنی (Eggplant Long black)
زمان رسیدن: 70-80 روز
نیاز به نور: آفتاب کامل
ارتفاع: 60 الی 75 سانتی‌متر
اندازه‌ی میوه: 20 الی 25 سانتی‌متر
فضای اشغال‌شده: 35 سانتی‌متر
روش کاشت: کشت در محیط داخلی
توضیح مختصر: بادنجان ژاپنی دقیقاً همانند بادنجان استاندارد است و فقط شکل میوه‌ی آن فرق می‌کند؛ این میوه دارای ظاهری کشیده‌تر و بلندتر نسبت به بادنجان معمولی و گرد می‌باشد. این گیاه در نواحی عاری از سرمازدگی یک گیاه چندساله است، اما در سایر نواحی به عنوان یک گیاه یک‌ساله کشت می‌شود.
میوه‌هایی به رنگ بنفش تیره که بهتر است قبل از رسیدن به طول 20 الی 25 سانتی‌متری چیده شده و استفاده شوند. هر گیاه بین 60 الی 75 سانتی‌متر رشد کرده و 8 یا تعداد بیشتری بادنجان تولید می‌کند. این محصول کاملاً ارگانیک بوده و از هیچ ترکیب شیمیایی برای ایجاد این بذرهای فوق‌العاده استفاده نشده است.


نحوه پرورش بادمجان کشیده قلمی ژاپنی (Eggplant Long black)

در طول فصل رشد، رویش علف‌های هرز را تحت کنترل نگه دارید. علف‌های هرز بر سر به دست آوردن آب، فضا و مواد مغذی با گیاهان می‌جنگند، بنابراین یا با استفاده از کاشت مداوم و یا بهره‌گیری از مالچ کنترلشان کنید تا از جوانه‌زنی بذرهایشان جلوگیری شود.
همچنین مالچ‌ها به حفظ رطوبت و حتی دمای خاک کمک می‌کنند.
گیاهان را به خوبی در دوره‌های خشک آبیاری نمایید تا رشد سریع و بدون مزاحمت ارتقا پیدا کند. گیاه در فصل رشد به حدود 2.5 الی 5 سانتی‌متر باران در هفته نیاز دارد. از ابزار اندازه‌گیری باران برای بررسی این موضوع استفاده کنید تا ببینید که آیا نیازی به افزودن آب دارید. آبیاری با استفاده از سیستم فطره‌ای ترجیح داده می‌شود تا آب با فشار پایین به سطح خاک تزریق گردد. اگر با استفاده از آب‌پاش به گیاه آب می‌دهید، این کار را در ابتدای روز انجام دهید تا شاخ‌وبرگ پیش از غروب زمان کافی برای خشک شدنشان را داشته باشند. این امر به علت کمینه‌سازی مشکلات مربوط به بیماری‌ها است. خاک را مرطوب نگه دارید، اما نه به گونه‌ای که اشباع شود.
بیماری‌ها و آفات را رصد نمایید. در صورت نیاز با کمپانی‌های مربوط به سم‌پاشی تماس بگیرید. در زمانی که جوانه‌ها کوچک هستند، بر روی آن‌ها روکش بیاندازید تا آفات دور نگه داشته شوند.
منبع: burpee

 نکات برداشت و نگه‌داری بادمجان کشیده قلمی ژاپنی (Eggplant Long black)

بادنجان‌ها را در اندازه‌ی معمولی‌شان و هنگامی که 10-12 سانتی‌متر هستند بچینید که زمان برداشت هم معمولاً 60-70 روز پس از انتقال بوته به باغ است. به دنبال میوه‌های سفت با پوست شفاف بگردید. پوست رنگ‌پریده نشانه‌ای از رسیدن بیش از حد گیاه است. میوه‌هایی که بیش از حد رسیده باشند، به قهوه‌ای تغییر رنگ داده و امکان دارد طعمشان تلخ شود.
از قسمتی که شکوفه دارد آن‌ها را سفت بگیرید و با استفاده از قیچی باغبانی یا چاقو انتهای دیگر را ببرید، به گونه‌ای که 2 سانتی‌متر از ساقه روی میوه بماند. ساقه‌ی بادنجان‌ها تیغ‌دار و برنده است، پس مواظب باشید.
بلافاصله پس از برداشت از بادنجان استفاده کنید. اگر دوست دارید آن‌ها را برای استفاده‌های آتی فریز کنید، ابتدا میوه را پخته و سپس اقدام به فریز کردن نمایید.
بادنجان می‌تواند در بسیاری از غذاها جایگزین مناسبی برای گوشت باشد.


کد کالا B2-035
نوع گیاه صیفی جات
نام فارسی گیاه بذر بادمجان کشیده قلمی ژاپنی (Eggplant Long black)
عمر چندساله و گاها یکساله بستگی به مکان بر اساس سرمای هوا دارد
فضای مورد استفاده محیط بیرون و داخل پشت پنجره نورگیر
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت کمی خشک
خاک خاک حاصلخیز
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 8 عدد بذر می باشد
راهنمای کاشت بذر در قسمت توضیحات و راهنمای کاشت قرار داده شده
سایر توضیحات بذرها 100% تست شده هستند
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*
نحوه‌ی کاشت
بذرهای بادنجان را 8 هفته پیش از آخرین نشانه‌های سرما در بهار، در محیط داخلی بکارید و از ابزار مخصوص شروع بذر بهره بگیرید.
بذرها را در عمق 6-7 میلی‌متری و در خاک مخصوص جوانه‌زنی بذر بکارید.
خاک را در دمای 24 درجه‌ی سانتی‌گراد و در شرایط مرطوب نگه‌داری کنید.
جوانه‌ها بین 10 الی 21 روز ظاهر می‌شوند.
از زمانی که جوانه‌ها ظاهر شدند، میزان زیادی نور را در کنار یک طاقچه‌ی آفتاب‌گیر فراهم نمایید یا جوانه‌های 7-10 سانتی‌متری را روزانه 16 ساعت در زیر لامپ‌های فلوئورسنت مخصوص رشد گیاه بگذارید. با افزایش ارتفاع گیاه، نور را افزایش دهید. لامپ‌های رشته‌ای برای این فرایند عمل نمی‎‌کنند، زیرا بیش از حد داغ می‌گردند. اکثر گیاهان نیاز به یک دوره‌ی تاریکی دارند تا پرورش پیدا کنند و هیچ‌گاه 24 ساعته به آن‌ها نور ندهید.
جوانه‌ها نیاز به کود زیادی ندارند و هر 3-4 هفته یک بار با استفاده از دستورالعمل‌های سازنده‌ به آن‌ها کودرسانی نمایید.
اگر از سلول‌های کوچک برای پرورش گیاه استفاده می‌کنید، شاید نیاز باشد که پس از ظهور حداقل 3 جفت برگ روی گیاه، آن را به گلدان‌های 10 سانتی‌متری انتقال دهید. این اقدامات پیش از انتقال به باغ صورت می‌گیرد تا گیاه فضای کافی برای رشد ریشه‌های قدرتمند را داشته باشد.
پیش از این‌که کاشت در باغچه را انجام دهید، جوانه‌ها باید سختی‌سازی شوند. گیاهان جوان را یک هفته به مناطق محصور ببرید تا به شرایط بیرون عادت کنند. اوایل کار حتماً از آن‌ها در برابر باد و آفتاب داغ محافظت نمایید. اگر سرما در شب‌ها عامل تهدید است، گلدان‌ها را پوشانده یا به داخل بیاورید و صبح دوباره آن‌ها را به بیرون ببرید. این فرایند سختی‌سازی ساختار سلولی گیاه را قوی کرده و از شوک آن می‌کاهد.

کاشت مستقیم در باغ
یک منطقه‌ی آفتاب‌گیر و دارای خاک ارگانیک مرطوب و غنی را انتخاب کنید. مطمئن شوید که سال پیش در آن بستر گوجه‌فرنگی، فلفل، بادنجان یا سیب‌زمینی کاشته نشده باشد تا از بیماری‌های احتمالی جلوگیری نمایید.
با شخم زدن خاک تا عمق 20 سانتی‌متر، بستر را آماده کنید. از چنگک استفاده کنید تا توده‌های علف و سنگ‌ها از درون خاک جدا شوند.
بادنجان‌ها در هر ردیف باید 60 الی 90 سانتی‌متر فاصله با یکدیگر داشته باشند و فاصله‌ی میان ردیف‌ها نیز باید 90 الی 120 سانتی‌متر باشد.
سوراخی که برای هر گیاه حفر می‌کنید باید به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد تا بتواند گلوله‌ی ریشه را در خود جای دهد.
با دقت گیاه را از گلدانش بیرون بیاورید و گلوله‌ی ریشه را با دستانتان شل کنید تا رشد ریشه به خوبی صورت بگیرد.
سوراخ را از بالا و با استفاده از خاک پر کنید و آن را به آرامی با دستانتان فشار دهید تا مقداری فشردگی پیرامون گیاه ایجاد شود و بتواند آب را در دل خود نگه دارد.
از برچسب مخصوص به عنوان نشان‌گر موقعیت گیاه استفاده کنید. اگر واریته‌های مختلفی را کاشته‌اید، این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. از روی شاخ‌وبرگ نمی‌توان به راحتی تفاوت واریته‌ها را تشخیص داد.
آبیاری را به صورت کامل انجام دهید، به گونه‌ای که گِل در گودالی که شما درست کرده‌اید ایجاد شود. این امر باعث می‌شود گیاه در محل خودش جا بگیرد و ارتباط خوبی میان ریشه و خاک شکل داده شود.
بادنجان را می‌توانید در گلدان نیز بکارید. از گلدانی با حداقل 45 الی 60 سانتی‌متر عرض و عمق کافی استفاده کنید. به جای خاک باغچه از مخلوط‌های خاک مخصوص و موجود در بازار استفاده نمایید.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر بادمجان کشیده قلمی ژاپنی (Eggplant Long black)

بذر بادمجان کشیده قلمی ژاپنی (Eggplant Long black)

system-package-icon.png هر بسته شامل 8 بذر بادمجان قلمی ژاپنی می باشد
 محصول 100% تست شده• بسیار خوشمزه با تخم های کم داخل گوشت
• زود بار ده درتولید محصول
• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا
• قوه نامیه بسیار عالی

برچسب ها

سایر محصولات بادمجان

این میوه از گروه صیفی جات بوده.بادمجان گرد علاوه بر خوراکی بودن زینتی نیز می باشد و ظاهر بسیار زیبائی دارد که میتونا در برنامه کاشت گیاهان داخل منزل قرار داد.

150 تومان
مشاهده سریع

این میوه از گروه صیفی جات می باشد. بادمجان سفید زینتی (WHITE EGGPLANT).میوه ای زینتی با محصولی شبیه به تخم مرغ سفید که با بزرگ شدن رنگش طلایی می شود

250 تومان
مشاهده سریع

• بادمجان کمیاب سیاه   • خوراکی و زینتی ، فوق العاده دوست داشتنی• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی• F2 با قوه نامیه عالی• بذرهای تست شده با کفیت بسیار مرغوب·

3,400 تومان
مشاهده سریع

هر بسته شامل 8 بذر سبز لائوسی می باشد  محصول 100% تست شده• یکی از واریته های جالب و کمیاب بادمجان  • بسیار زیبا و دوست داشتنی• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا• طعم واقعا لذیذ برای آشپزی• قوه نامیه بسیار عالی

3,950 تومان
مشاهده سریع

هر بسته شامل 5 بذر بادمجان کالیوپ می باشد محصول 100% تست شده• گونه کمیاب و زیبای بادمجان  • بسیار زیبا و دوست داشتنی• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا• قوه نامیه بسیار عالی

3,900 تومان
مشاهده سریع

بالا