بذر کدوی خورشتی روند دینایس (Ronde De Nice Squash)

محصول جدید

هر بسته شامل 5 عدد بذر کدو Ronde De Nice باشد

• گیاهی از سری صیفی جات کمیاب مناسب آشپزی

• طعمی بسیار لذیذ و دوست داشتنی

باردهی بسیار سریع و مقاوم به انواع آب و هوا

• قوه نامیه بسیار بالای بذرها

این محصول در انبار موجود نیست

3,450 تومان

مقدار تخفیف تخفیف شما
10 20% بیش از 6,900 تومان
25 20% بیش از 17,250 تومان
50 60% بیش از 103,500 تومان

نام محصول: بذر کدوی خورشتی روند دینایس (Ronde De Nice Squash)

کدوی روند دینایس (Ronde de nice) بخشی از سرده‌ی کدوی تخمه‌کاغذی و واریته‌ای از خانواده‌ی کدوسبز می‌باشد. شکوفه‌های این گیاه در رنگ‌های مختلف ازجمله نارنجی ظاهر می‌شوند. گل‌های بالغ به شکل تکی رشد می‌کنند. زمانی که گل‌ها رسیدند، میوه‌ها در رنگ‌های سبز و بژ ظاهر می‌گردند. برگ‌ها نیز به رنگ‌های تقریبی سبز کادمیم و نقره‌ای کم‌رنگ ظاهر می‌شوند.
این کدوی سبز قدیمی و فرانسوی، میوه‌های کوچک، گرد و به رنگ سبز روشن تولید می‌کند. البته این محصول در قیاس یا همتایان مرسوم و میوه‌دراز خود خیلی پربازده نیست، اما هرقدر کمیت محصول آن پایین است، با کیفیت بالا آن را جبران می‌کند.
برگ‌های سبز پررنگ آن دارای رگه‌هایی نقره‌ای رنگ هستند.
روند دینایس به عنوان یک گیاه یک‌ساله و در دسته‌ی سبزیجات رشد می‌‌کند. با توجه به اینکه گیاه یک‌ساله است، بهتر است که آن را در یک دوره‌ی یک‌ساله بکارید. روند دینایس تا ارتفاع تقریبی 90 سانتی‌متر رشد می‌کند. این واریته در ابتدای تابستان شکوفه می‌زند. فرانسه را به عنوان منشا این کدو قلمداد می‌کنند.
کدوی روند دینایس معمولاً نیاز به نگه‌داری پایینی داشته و رشد آن بسیار ساده است؛ از این سو برای باغبان‌های نوپا مناسب است.

کد کالا B2-038
نوع گیاه صیفی جات
نام فارسی گیاه بذر کدوی خورشتی روند دینایس (Ronde De Nice Squash)
نامهای دیگر گیاه کدو خورشتی سبز راندی
فضای مورد استفاده محیط بیرون
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
خاک خاک حاصل خیز باغچه
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 5 عدد بذر تست شده با کفیت بالا می باشد
راهنمای کاشت بذر بصورت عمومی کاشت می شود قبل از کاشت به مدت 24 ساعت درون آب ولرم مایل به سرد قرار دهید
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

کاشت بذر در گلدان:

ابتدا بذرها را به مدت 24 ساعت درون آب ولرم قرار دهید سپس در گلدانی که ته آن سوراخ داشته باشد در خاک حاصلخیز بکارید.دقت کنید در ابتدای کاشت بذرها بهترین ترکیب خاک پیت ماس با خاک معمولی ترکیب شود بذرها را به اندازه دو برابر قطرش زیر خاک قرار داده سپس با یک آب پاش خوب روی آن را اسپری نمایید. بعد از این کار روی آن را با یک نایلون شفاف خوب بسته و در قسمتی که دمای حدود 20 الی 30 درجه دارد قرار دهید . هر روز سر کشی کرده اگر رطوبت خاک تمام شده بود مجددا رطوبت دهید و دربش رو مجدد خوب ببندید.بعد از جوانه زنی زنی در نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید جایی که نور غیر مستقیم بتابد سپس روی نایلون را با یک مداد سوراخ کنید تا رطوبت کمتر شود همین روند چند روز دیگر انجام شود و سوراخ بیشتری ایجاد کنید تا گیاه به هوای بیرون عادت کند دقت کنید بعد از جو.انه زنی کامل بهتر است گیاه را جلوی نور خورشید قرار دهید البته به رطوبت خاک نیز توجه کنید و بلافاصله بعد از خشک شدن خاک ابیاری نمایید

نحوه‌ی پرورش روند دینایس
آن را در موقعیتی بکارید که از نور کامل آفتاب لذت ببرد و به خاطر داشته باشید آن را به صورت متعادل آبیاری کنید. به خاطرتان باشد روند دینایس را یک گیاه حساس می‌دانند، بنابراین باید مطمئن شویم که پیش از کاشت یا انتقال گیاه به محیط بیرون، دما کاملاً بالای شرایط یخ‌زدگی باشد. بهتر است روند دینایس را در خاکی که pH آن بین 5.6 الی 7.5 می‌باشد بکاریم و اگر خاک اسیدی یا بازی و ضعیف باشد، عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد. حتماً مکانی را انتخاب کنید که در 2 سال اخیر داخل آن کدو یا محصولات مرتبط کاشته نشده باشد.
باید در طول فصل رشد علف‌های هرز را تحت کنترل خود دربیاورید. این علف‌ها بر سر آب، فضا و مواد مغذی با گیاه مقابله می‌کنند، بنابراین یا با استفاده از کاشت متوالی و یا با مالچ‌ریزی آن‌ها را کنترل کنید تا مانعی برای جوانه‌زنی وجود نداشته باشد.
کدوها یک سیستم ریشه‌ی کم‌عمق دارند، بنابراین مالچ در راستای حفظ رطوبت و یکنواخت نگه داشتن دمای خاک به آن‌ها کمک می‌کند.
در طول فصل رشد گیاهان به را خوبی آبیاری کنید، علی‌الخصوص اگر در دوران کم‌باران هستید. گیاه در طول فصل رشد و در یک هفته به 2.5 الی 5 سانتی‌متر باران نیاز دارد. از وسیله‌ی اندازه‌گیری باران استفاده کنید تا ببینید که آیا نیازی به افزودن آب وجود دارد. بهتر است که از سیستم قطره‌ای استفاده کنید تا آب با فشار پایین به سطح خاک برسد. اگر با آب‌پاش و از بالا آبیاری را انجام می‌دهید، در ابتدای روز اقدام کنید تا شاخ‌وبرگ گیاه پیش از غروب زمان کافی برای خشک شدن را داشته باشند. همین امر از احتمال بیماری‌ها می‌کاهد. خاک را مرطوب نگه دارید، اما نه به گونه‌‌ای که اشباع شود.
کدو گل‌های مذکر و مونث را به صورت توامان و بر روی یک گیاه دارد. ابتدا گل‌های مذکر باز می‌شوند و در ادامه شاهد ظهور گل‌های مونث خواهیم بود.
گیاهانی همچون گل آفتاب‌گردان، گل آهاری و خانواده‌ی مخروط‌سانان و همچنین نعناع، مریم، مرزه و اسطوخدوس را در کنار آن بکارید تا به کمک آن‌ها زنبورهای گرده‌افشان‌ را جذب نمایید. زنبور بیشتر به معنای گرده‌افشانی بیشتر برای گل‌ها است که محصول بیشتر را به همراه دارد.
پرورش روند دینایس از طریق بذر
فاصله‌ی 90 سانتی‌متر را میان هر دو بذری که می‌کارید لحاظ کنید. گروه‌هایی حاوی 2 الی 3 بذر را در عمق 2.54 سانتی‌متری بکارید. پس از کاشت به آرامی روی خاک بکوبید تا سفت شود و رطوبت یکنواختی را به آن برسانید. جوانه‌ها طی 10 الی 14 روز ظاهر می‌شوند. دمای خاک باید بالاتر از 16 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه داشته شود تا جوانه‌زنی تضمین گردد. زمانی که جوانه‌ها به 4 برگ رسیدند، از هر گروه قدرتمندترین جوانه را نگه داشته و سایرین را هرس کنید.
طبق محاسبات ما، باید 42 روز پیش از آخرین تاریخ سرما اقدام به کاشت آن کنید.
تعویض مکان روند دینایس
مطمئن شوید که حین انجام این کار دما ملایم است و پیش از کاشت در محیط بیرون، هرگونه شانس سرمازدگی از بین رفته باشد، زیرا روند دینایس یک گیاه حساس است.
طبق محاسبات ما، باید 14 روز پس از آخرین تاریخ سرمازدگی اقدام به کاشت روند دینایس در محیط بیرون نمایید.
برداشت روند دینایس
بهترین زمان برای برداشت هنگامی است که قطر آن بین 8 تا 15 سانتی‌متر می‌شود. معمولاً طی 50 روز آماده می‌شود.
این واریته معمولاً برای برداشت در ابتدای تابستان آماده است.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر کدوی خورشتی روند دینایس (Ronde De Nice Squash)

بذر کدوی خورشتی روند دینایس (Ronde De Nice Squash)

هر بسته شامل 5 عدد بذر کدو Ronde De Nice باشد

• گیاهی از سری صیفی جات کمیاب مناسب آشپزی

• طعمی بسیار لذیذ و دوست داشتنی

باردهی بسیار سریع و مقاوم به انواع آب و هوا

• قوه نامیه بسیار بالای بذرها

برچسب ها

بالا