بذر لوبیا طلایی (Bean Gold Rush Wax)

محصول جدید

هر بسته شامل 10 عدد بذر لوبیا طلایی می باشد

• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی

•  باردهی در عرض تنها 80 روز

تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران

این محصول در انبار موجود نیست

3,500 تومان

مقدار تخفیف تخفیف شما
10 10% بیش از 3,500 تومان

نام محصول: بذر لوبیا رشته قرمز نودل (Chinese Red Noodle Bean)

نام علمی : Vigna unguiculata

اصالت: قسمتهای شرق آسیا همانند چین

این لوبیای بوته‌‌ای یکی از محصولات محبوب محسوب شده و دلایل خوبی برای این محبوبیت وجود دارد. تمایز رنگی میان برگ‌های سبز لوبیا و خوشه‌های زرد وجود دارد و همین موضوع چهره‌ی زیبایی به گیاه می‌دهد. آن‌ها به صورت خوشه‌هایی پیرامون ساقه‌ی اصلی رشد می‌کنند و به همین دلیل برداشتشان آسان است. این محصول هم روی گیاه و هم پس از برداشت کیفیت خود را به خوبی حفظ می‌کند. بهتر است که این گیاه عاری از بیماری را روی زمین یا داخل گلدان بکارید.
1 الی 2 هفته پس از عبور آخرین سرما و زمانی که دمای خاک بالاتر از 18 درجه شد، آن را در محیط بیرون بکارید. در یک بازه‌ی 60 روزه و پیش از رسیدن به سرمای پاییزی، هر هفته یا هر دو هفته یک بار محصول را بکارید تا حین برداشت به شکل متوالی محصول داشته باشید. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که تابستانش بسیار داغ است، طبق توصیه‌های بالا عمل کنید اما به گونه‌ای محصولتان را بکارید که گرفتار گرمای تابستانی نشود. چون اگر به صورت متوالی دمای بالای 32 درجه داشته باشیم، گل‌های لوبیا خواهند افتاد. در ضمن کاشت لوبیا در محیط داخلی توصیه نمی‌شود.
زمانی که می‌توان لوبیا را به سادگی به دو نیم تقسیم نمود، وقت برداشت فرا رسیده است. در این زمان خوشه‌های لوبیا به طول 12.5 الی 15 سانتی‌متر رسیده‌اند. ساقه را با یک دست نگه داشته و خوشه‌ی لوبیا را با دست دیگر بگیرید تا هنگام برداشت، کل بوته از جا بیرون نیاید. در انتهای فصل برداشت، می‌توانید در صورت عدم بیماری از کل گیاه به عنوان کمپوست بهره بگیرید.

این لوبیاهای باغچه‌ای برای تمامی کاربردها ازجمله ساخت کنسرو، سرخ کردن، پختن، استفاده در غذاهای مختلف و موارد مشابه مناسب هستند. طعم آن‌ها عالی بوده و می‌توانند به مدتی طولانی کیفیت خود را روی گیاه حفظ کنند. می‌توان آن را افزونه‌ای فوق‌العاده برای هر باغ محسوب کرد.
این محصول خوش‌رنگ و خوش‌طعم، تضاد خوبی با شاخ‌وبرگ و زمینه‌ی کلی باغتان دارد. اگر برداشت مداوم داشته باشید، به بازدهی بهتری خواهید رسید. نه‌تنها رنگ متمایزی دارند بلکه به صورت خوشه‌ای رشد می‌کنند که همین امر برداشتشان را ساده‌تر می‌کند. 1 الی 2 هفته پس از عبور آخرین سرمای بهاری، کاشت بذرهای خود را آغاز کنید.
ارتفاع محصول تا 60 سانتی‌متر و عمق ریشه‌ی آن تا 4 سانتی‌متر می‌رسد. فضای موردنیاز بوته 10 سانتی‌متر بوده و دشواری کاشت آن را می‌توان متوسط قلمداد نمود

کد کالا B2-043
نوع گیاه حبوبات
نام علمی Vigna unguiculata
نام فارسی گیاه لوبیا طلایی (Bean Gold Rush Wax)
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) اصالت قسمت های شرقی آسیا
فضای مورد استفاده محیط بیرون جای پرنور
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
خاک خاک حاصل خیز
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 10 عدد بذر تست شده با کفیت بالا می باشد
راهنمای کاشت بذر قبل از کاشت بذرها آنها را به مدت 12 ساعت خیس کنید
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

کاشت
ابتدا بذرها را به مدت 12 ساعت خیس کرده سپس زمین را شبکه‌بندی کرده و همراه با خاک کمی کود حیوانی ترکیب کنید این لوبیا را بر روی آن‌ بکارید. بذرها را در عمق 3 سانتی‌متری بکارید، در هر ردیف بین دو بذر 8 اینچ فاصله بگذارید و میان دو ردیف نیز 120 سانتی‌متر فضای خالی در نظر بگیرید. یک ردیف از بذرها را بر روی زمین‌ باز یا داخل مالچ پلاستیک سیاه بکارید. در هر سوراخ 2 الی 3 بذر بکارید. زمانی این محصول را بکارید که دمای خاک از 16 درجه‌ی سانتی‌گراد فراتر رفته باشد. تلقیح می‌تواند موجب افزایش بازده شود.

کاشت در گلدان: بذرها به مدت 12 ساعت خیس شود (درون آب قرار دهید) سپس در گلدانی بزرگ در عمق 5سانتی متری بذرها را بکارید و آبیاری کنید هر زمان خاک کامل خشک شد مجددا آبیاری کنید.

دقت نمایید در صورت رشد گیاه را به قیم نیاز دارد آن را به یک میله یا چوب بسته

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر لوبیا طلایی (Bean Gold Rush Wax)

بذر لوبیا طلایی (Bean Gold Rush Wax)

هر بسته شامل 10 عدد بذر لوبیا طلایی می باشد

• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی

•  باردهی در عرض تنها 80 روز

تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران

برچسب ها

بالا