بذر خیار لیمویی Lemon Cucumber seeds

محصول جدید

ویژگی ها:

 • از سری میوه های کمیاب، جالب و شگفت انگیز
 • دارای شکل گرد، با رنگ زرد به اندازه توپ تنیس
 • یک خوراک عالی با طعمی جدید و جذاب
 • مناسب برای منازل و رستورانها برای سالاد و ترشی
 • قابلیت کاشت در مناطل بصورت راحت و ساده
 • بذرهای با کیفیت، تازه با قوه نامیه بالا و تست شده

این محصول در انبار موجود نیست

3,900 تومان

بذر خیار لیمویی  Lemon Cucumber seeds

نام لاتین: Lemon cucumbers
نام علمی: Cucumis sativus
نوررسانی: نور کامل آفتاب
اندازه‌ی میوه: 7.5 الی 10 سانتی‌متر طول
زمان رسیدن: 65 روز
فضای موردنیاز برای گیاه: پیچک بسیار بلند
این خیار (خیار لیمویی  Lemon Cucumber seeds) گرد و زرد که به‌اندازه‌ی یک توپ تنیس است، یک خوراک عالی برای یک یا دو نفر محسوب می‌شود. این باور وجود دارد که در اواخر سده‌ی 1800 این محصول وارد آمریکا شده است. خیار لیمویی طعم لیمو نمی‌دهد و تنها رنگش مشابه آن است، اما یک پوست نازک و لطیف دارد با طعمی که اندکی ملایم‌تر از یک خیار معمولی می‌باشد. یکی از مزیت‌های بزرگ این خیار در این است که می‌توانید آن را درسته و یک‌باره مصرف کنید و دیگر هیچ نصفه‌خیاری در یخچال نمی‌ماند. این گیاه حاصلخیز به‌آسانی پرورش یافته و به نظر برای رسیدن، به حرارت کمتری از برخی گونه‌های دیگر خیار نیاز دارد و به همین دلیل یک انتخاب خوب برای اقلیم‌های خنک‌تر است. همچنین احتمال تلخ شدن این محصول پایین‌تر است. این خیار را می‌توانید غالباً در بازارهای هند مشاهده کنید. برای صرفه‌جویی در فضا، به دور این گیاه پرشاخ‌وبرگ فنس ببندید تا از آن صعود کند. می‌توانید داخل این خیارها را سوراخ کنید و از آن به‌عنوان یک پیش‌غذای تابستانی و سوپ سرد بهره بگیرید.

نکاتی درباره کاشت و پرورش بذر خیار لیمویی  Lemon Cucumber seeds

فاصله‌ی کاشت بذر خیار لیمویی: بسته به گونه‌ی آن فاصله‌ی 90 تا 150 سانتی‌متری را میان دو بوته لحاظ کنید. اگر قرار است که داربست بزنید و آن‌ها را به‌صورت پیچکی پرورش دهید، فاصله‌ی 30 سانتی‌متری را در نظر بگیرید.
نیازمندی‌های خاک خیار لیمویی: خیارها به خاک مرطوب، دارای زه‌کشی خوب و سرشار از مواد مغذی نیاز دارند. خاک را با استفاده از کمپوست یا سایر مواد ارگانیک تقویت کنید و سپس آن را بکارید. pH خاک باید بین 6.0 الی 6.8 باشد.
نیازمندی‌های آب: با اعمال تقریباً 2.5 سانتی‌‎متر آب در هفته، خاک را دائماً مرطوب نگه دارید. از شلنگ پایین بوته یا آبیاری قطره‌‌ای استفاده کنید تا برگ‌ها خشک بمانند و رشد بیماری آرام شود. روی خاک مالچ بریزید تا میزان تبخیر آب کاهش پیدا کند، اما صبر کنید که خاک دوباره گرم شود و سپس روی آن را بپوشانید.
برنامه‌ی مبارزه با سرما: خیار با یک سرمای کوچک هم آسیب می‌بیند. اگر یک سرمای غافلگیرکننده در آخر بهار وارد شد، با استفاده از پتوی سرما از جوانه‌ها محافظت کنید.

عکس زیبا از یک خیار لیمویی  Lemon Cucumber

خیار لیمویی میوه ای کمیاب و جالب

مشکلات رایج خیار لیمویی: رطوبت ناکافی یا غیریکنواخت موجب می‌شود میوه شکل عجیب یا طعم ضعیفی پیدا کند. اگر گیاه ناگهان پژمرده شده و دیگر خود را بازیابی نکند، پیچک دچار عفونت پژمردگی باکتریایی شده که توسط سوسک‌های خیار گسترش می‌یابند. همچنین نیم‌نگاهی به خستر کدو، حلزون، شته و کپک پودری داشته باشید. خستر کدو به جوانه‌ها حمله می‌کند. حلزون میوه‌ی رسیده را دوست دارد. شته هم بر روی برگ‌ها و شکوفه‌ها خانه درست می‌کند.
برداشت خیار لیمویی : خیارها را در زمانی که به‌اندازه‌ی کافی بزرگ شدند، برداشت کنید. پس از ظهور میوه، پیچک‌ها را روزانه بررسی کنید، زیرا میوه‌ها خیلی سریع رشد می‌کنند. هرقدر بیشتر برداشت کنید، پیچک‌ها میوه‌‌ی بیشتری تولید خواهند کرد. میوه‌ای که بیش‌ازحد بزرگ شود تلخ خواهد شد. خیارهایی که انتهایشان زرد شده زیادی رسیده‌اند. برداشت با استفاده از قیچی باغبانی یا چاقو انجام بگیرد و ساقه‌ی بالای میوه هم بریده شود.
نگه‌داری: اگر قرار است طی یکی دو روز خیار را برداشت کنید، آن را در دمای اتاق نگه دارید. گذاشتن خیار در معرض دمای پایین‌تر از 10 درجه موجب تسریع خراب شدن آن خواهد شد. اگر مجبورید خیار را در یخچال بگذارید، آن را در یک حوله‌ی کاغذی خشک پیچیده و به داخل کیسه‌ی پلاستیکی بدون هوا بگذارید. آن را در بخش گرم‌تر یخچال گذاشته تا بهترین طعم و کیفیت را حفظ کند و طی 1 الی 3 روز مصرف کنید.

کد کالا B2-059
نوع گیاه صیفی جات
نام علمی Cucumis sativus
نام فارسی گیاه بذر خیار لیمویی Lemon Cucumber seeds
نامهای دیگر گیاه لمون کوکومبر
فضای مورد استفاده محیط بیرون
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد غیر مستقیم
دمای ایده آل سرما حساس می باشد
خاک خاک زهکشی شده حاصلخیز
راهنمای کاشت بذر در تب "راهنمای کاشت" نوشته شده
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

کاشت بذر خیار لیمویی Lemon Cucumber در گلدان:

گلدان بزرگی را انتخاب کرده که ته آن  سوراخ زهکسی شده داشته باشد.بستری ترکیبی از پیتماس 60 درصد+خاک باغچه 30 درصد+10درصد کود دامی تهیه و با هم مخلوط نمایید بذرها را در عمق دوبرابر بذر در بستر دفن کرده (حدود یک الی دو سانتی متر) بستر را آبیاری کرده و گلدان را در دمای 25 الی 30 درجه قرار دهید ترجیحا مکانی با نور خیلی کم غیر مستقیم. چنانچه رطوبت رو به خشکی برود آن را آبیاری نمایید. بستر خیار لیمویی همراه با ید کمی مرطوب باشد. بع داز جوانه زنی بذرها را در محیطی با نور غیر مستقیم یا نوری که شدید نباشد قرار دهید

کاشت بذر خیار لیمویی در زمین یا باغچه:

توضیحات در این باره در قسمت توضیحات گیاه داده شده دقت فرمایید عمق کاشت بذرها حدود دو سانتی متر زیر بستر باشد

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر خیار لیمویی Lemon Cucumber seeds

بذر خیار لیمویی Lemon Cucumber seeds

ویژگی ها:

 • از سری میوه های کمیاب، جالب و شگفت انگیز
 • دارای شکل گرد، با رنگ زرد به اندازه توپ تنیس
 • یک خوراک عالی با طعمی جدید و جذاب
 • مناسب برای منازل و رستورانها برای سالاد و ترشی
 • قابلیت کاشت در مناطل بصورت راحت و ساده
 • بذرهای با کیفیت، تازه با قوه نامیه بالا و تست شده

محصولات مشابه

♠ میوه جالب و بسیار کمیاب♠ طعمی به یاد ماندنی و جالب♠ کاشت بسیار اسان برای هر نوع سطحی♠ قوه نامیه بسیار عالی .

3,500 تومان
مشاهده سریع

این گیاه بسیار کمیاب، دارای شکلی خاص و عجیب شبیه به کیوی با بافتی شبیه به خیار با کرک ها و موهای جالب  بوده و بعنوان یک گیاه زینتی زیبا در منازل میتوان کاشت

4,900 تومان
مشاهده سریع

• بادمجان کمیاب سیاه   • خوراکی و زینتی ، فوق العاده دوست داشتنی• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی• F2 با قوه نامیه عالی• بذرهای تست شده با کفیت بسیار مرغوب·

3,400 تومان
مشاهده سریع

هر بسته شامل 8 بذر سبز لائوسی می باشد  محصول 100% تست شده• یکی از واریته های جالب و کمیاب بادمجان  • بسیار زیبا و دوست داشتنی• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا• طعم واقعا لذیذ برای آشپزی• قوه نامیه بسیار عالی

3,950 تومان
مشاهده سریع

بالا