بذر ذرت آبی پترسون | Petersen Blue Organic Corn Seed

محصول جدید

• گونه ای ارگانیک از ذرت ها

• دارای رنگ بسیار خاص که باعث جذابیت ان شده

باردهی عالی تنها در عرض 80 روز

• بذرهای بسیار تازه، با کیفیت و تست شده

این محصول در انبار موجود نیست

22,550 تومان

نمونه عکس از محصول

نام محصول: بذر ذرت آبی پترسون | Petersen Blue Organic Corn Seed

نام های دیگر: بلال آبی پترسون، بلال سیاه، ذرت رنگی سیاه

خانواده: گندمیان

ذرت آبی پترسون یکی از گونه های بسیار پرمخاطب و جذاب ذرت های خاص رنگی میباشد.رنگ این گونه آبی مایل به سیاه می باشد دانه های این محصول تو پر و باکیفیت بوده و تنها در عرض 80 روز به بلوغ رسیده و با نگاهداری درست و آبیاری اصولی میتوانید محصول بسیار با کیفیتی داشته باشید و از نظر اقتصادی و فروش این محصول خاص میتوانید درآمد اقتصادی خوبی داشته باشید

توصیف ذرت آبی پترسون:

این واریته برای آرد ذرت آبی مناسب‌ترین است. همچنین در زمان خشک کردن نیز شمایلی بسیار زیبا دارد! پس از اینکه ذرت‌های آبی مختلف را امتحان کردیم، به ذرت جری پترسون رسیدیم که استاندارد بوده، زود‌تر می‌رسد و یکنواختی عملکرد آن نسبت به سایر واریته‌ها بیشتر است. این ذرت رنگ آبی فوق‌العاده‌ای داشته، پوست کندن آن ساده است و می‌توان برای ساخت آرد ذرت آبی، آن را آسیاب نمود. طول خوشه‌های آن به 22.5 سانتی‌متر نیز می‌رسد.

اطلاعات پرورش ذرت آبی پترسون:

اطلاعات کاشت: ذرت یک محصول یک‌ساله و فصل گرم است که می‌توان آن را در خانواده‌ی گندمیان جای دارد، کما اینکه تمامی غلات و علف‌ها در این خانواده قرار دارند. واریته‌های ذرت برای بسیاری از مصارف ازجمله مصرف خوراکی، پاپ‌کرن و آتش‌زنه‌ی ذرت پرورش داده می‌شوند.
ملزومات و مواد مغذی خاک: ذرت به خاک‌های حاصلخیز، عمیق و دارای زه‌کشی خوب نیاز دارد که pHشان بین 6 الی 6.8 متغیر باشد. ذرت می‌تواند خاک‌های سنگین را تحمل کند. ذرت به تغذیه‌ی زیادی نیاز دارد و در فصل بهار زمین را با استفاده از کمپوست باکیفیت یا کود کامل تغذیه کنید. برای نیازهای مغذی ویژه، بهتر است که خاک را آزمایش کنید. زمانی که برگ‌ها شروع به زرد شدن کردند یا گیاه به ارتفاع 30 سانتی‌متری رسید، تغذیه‌ی جانبی را آغاز کنید.

ذرت آبی پترسون

دانه‌های ذرت شیرین در شرایط خنک و مرطوب مستعد پوسیدگی هستند، زیرا قند موجود در آن‌ها برای قارچ‌ها جذاب بوده و روند رشدشان نیز کند است.
عمق کاشت: آن را در عمق 2.5 الی 5 سانتی‌متری بکارید.
فاصله‌ی کاشت: برای واریته‌های زودهنگام فاصله‌ی 20 الی 25 سانتی‌متری لحاظ کنید؛ برای محصولات فصل رشد اصلی فاصله‌ی 25 تا 30 سانتی‌متر لحاظ کنید.
فاصله‌ی ردیف‌ها: برای واریته‌های زودهنگام فاصله‌ی 60 سانتی‌متر و برای محصولات فصل اصلی فاصله‌ی 75 الی 90 سانتی‌متر لحاظ کنید. هر واریته را در بلوک‌هایی بکارید که حداقل 4 ردیف داشته باشد تا گرده‌افشانی به حد کفایت انجام گیرد.
زمان کاشت: کاشت مستقیم تنها در زمانی انجام بگیرد که دمای خاک به 18 درجه رسیده باشد و تمامی خطرات سرمازدگی عبور کرده باشند. بدین ترتیب جوانه‌زنی تضمین می‌شود. دمای بهینه‌ی خاک برای جوانه‌زنی 29 درجه است. همچنین می‌توان ذرت را ابتدا در محیط داخلی کاشت و سپس به محیط بیرون انتقال داد که معمولاً در مناطق دارای فصل رشد پایین این کار را می‌کنند. 3-4 هفته پیش از تاریخ کاشت، جوانه‌ها را در سلول‌های کوچک بکارید. می‌توانید به ازای هر سلول دو بذر بکارید که همین امر باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود.

سایر ملاحظات

برای جلوگیری از گرده‌افشانی متقابل، بلوک‌های واریته‌های مجزا را در فواصل حداقل 150 متری بکارید. می‌توانید یک واریته را به صورت متوالی بکارید. باید بگذارید کشت اول به ارتفاع 5 سانتی‌متری برسد و سپس سراغ کشت بعدی بروید. این فرایند می‌تواند تا 80 روز پیش از آخرین تاریخ قابل انتظار برای سرما ادامه یابد. کاشت متوالی واریته‌های مختلف نیز باید در زمانی انجام شود که آخرین گیاه به مرحله‌ی رویش 8 برگ رسیده باشد.
برداشت: زمانی که پوسته‌ی خوشه‌ها خشک شدند و محصول به خودش رنگ گرفت، می‌توانید برداشت را انجام دهید. ذرت معمولاً 18-24 روز پس از شکل‌گیری پوسته می‌رسد.

Blue Organic Corn Seed

نگه‌داری: برای داشتن بهترین کیفیت، بلافاصله آن را میل کنید. طی یک ساعت اول برداشت، ذرت را تا دمای صفر درجه خنک کنید. ذرت طی مدت 1-4 روز در همان دمای صفر درجه و رطوبت بالا خوب می‌ماند، اما در دماهای بالاتر و زمان‌های طولانی‌تر، از شیرینی آن کاسته خواهد شد.
بیماری‌ها و آفات: ساقه‌‎خوار ذرت و کرم خوشه می‌توانند با استفاده از باسیلوس ترینگینسیس کنترل شوند. بهترین رویکرد برای کنترل ساقه‌خوار، شخم زدن کامل یا ریختن ساقه‌های ذرت پس از برداشت است. مشکل کرم ابریشم در ریشه‌ها به واسطه‎‌ی ماده‌ی ارگانیک بیش از حد رخ می‌دهد. اگر شرایط رطوبتی مناسب فراهم شود، این مشکلات وجود نخواهند داشت.
همچنین می‌توانید فنسی با ارتفاع 10 سانتی‎‌متر دور ذرتتان بکشید تا کنترل کافی و جلوگیری لازم برای تهاجم راکن‌ها به وجود بیاید.

کد کالا B2-053
نوع گیاه غلات خاص
نام فارسی گیاه بذر ذرت آبی پترسون
نامهای دیگر گیاه بلال سیاه، بلال آبی
نام لاتین Petersen Blue Organic Corn Seed
فضای مورد استفاده محیط بیرون، محیط داخلی مکانی پرنور
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب کامل
آبیاری و رطوبت طبق توضیحات باید آبیاری منظم باشد و در صورت عدم آبیاری درست باعث بی کیفیتی محصول خواهد شد
دمای ایده آل 20 درجه
خاک خاک معمولی رسی با زهکشی خوب
تعداد بذر هر بسته تعداد جزیی و عمده موجود می باشد
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

طریقه کاشت بذر ذرت در گلدان:

ابتدا بذرها را به مدت 48 ساعت در آب قرار داده تا خیس شوند، گلدان بزرگی را انتخاب کرده و ته آن را چند سوراخ ایجاد نمایید سپس خاک را درون آن ریخته و دو الی سه عدد بذر داخل گلدان قرار دهید (به مرور که بذرها رشد کردند یکی را بگذارید بماند و سایر جوانه ها را حجذف نمایید) .بذرها را در عمق دو برابری قطر بذر حدود دو سانتی متری کاشته و آبیاری نمایید و در مکانی پرنور قرار دهید هر روز آبیاری نمایید. در صورت رشد بالای جوانه ها و خم شدن میتوانید آن را به یک میله بسته تا خم نشود

طریقه کاشت بذر ذرت در زمینهای کشاورزی و باغچه:

با توجه به گرما دوست بودن ذرتها بهترین زمان کاشت بذرها بعد از آخرین سرمای فصل یعنی بعد از ماه دوم می باشد ، ابتدا باغچه یا زمین کشاورزی را خوب شخم زده فواصل بین 20 سانتی متری بین بوته ها ایجاد کنید و در فاصله خطی 50 سانتی متری بذرها را کاشته داخل هر سوراخ در عهمق 5 سانتی متری دو عدد بذر قرار دهید و در صورت رشد هر دو یکی را حذف نمایید تا بوته دیگری رشد خوبی داشته باشد.در آبیاری دقت نمایید و بصورت منظم در فصلهای گرما هر روز آبیاری شود خصوصا بعد از رشد گیاه.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر ذرت آبی پترسون | Petersen Blue Organic Corn Seed

بذر ذرت آبی پترسون | Petersen Blue Organic Corn Seed

• گونه ای ارگانیک از ذرت ها

• دارای رنگ بسیار خاص که باعث جذابیت ان شده

باردهی عالی تنها در عرض 80 روز

• بذرهای بسیار تازه، با کیفیت و تست شده

محصولات مشابه

• گونه کمیاب بلال با رنگ های بسیار جالب • دارای طعم بسیار شیرین تر نسبت به ذرت های دیگر • بذرهای تست شده با قوه نامیه بسیار بالا

3,000 تومان
مشاهده سریع

• هر بسته شامل 10 عدد بذر پاپ کورن مینیاتوری می باشد • بسیار جالب و دوست داشتنی •  کاشت در باغچه منزل و مزرعه • محصول کاملا تست شده با قوه نامیه بسیار بالا

5,500 تومان
مشاهده سریع

• گونه ای پر بازده از کدوهای خورشتی • دارای شکل صدفی شکل خاص • بذرهای کاملا تست شده با قوه نامیه عالی

3,900 تومان
مشاهده سریع

• گوجه فرنگی کمیاب کوچک  نیلی رز  • دو رنگ نصف قرمز و مشکی (سیاه)• خاصیت بی شمار علی الخصوص برای کم کردن چربی• بذرهای تست شده با قوه نامیه عالی ·

3,800 تومان
مشاهده سریع

بالا