بذر کمیاب کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک)

محصول جدید

کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک) نوعی از کاکتوس کمیاب و بومی برزیل می باشد این نوع کاکتوس با نام های کاکتوس زیگو نیز شناخته می شود. گل های فوق العاده جذاب و دلنشین با رنگ های زیبای شاد و شفاف از ویژگیهای این کاکتوس بی نظیر می باشد

این محصول در انبار موجود نیست

400 تومان

بذر گیاه زیبای کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک)

کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک) نوعی از کاکتوس کمیاب و بومی برزیل می باشد این نوع کاکتوس با نام های کاکتوس زیگو نیز شناخته می شود.این نوع کاکتوس دارای 6 گونه متفاوت ولی با ظاهری شبیه به هم هستند  که با نام های کاکتوس کریسمس، کاکتوس عید پاک، کاکتوس خرچنگ، کاکتوس تعطیلات، کاکتوس شکرگزاری می باشد که معروف ترین آنها  کاکتوس کریسمس می باشد. کاکتوس کمیاب و زیبای کریسمس با نام علمی SCHLUMBERGERA TRUNCATA   از خانواده کاکتوسها   CACTACEAE  نام های کاکتوس عید پاک، کاکتوس شکر گزاری، زیگو کاکتوس،(نام لاتین HOLIDAY CACTI Schlumbergera Zygocactus Truncatus نیز شناخته می شود.زیستگاه اصلی این نوع کاکتوس در جنگلهای برزیل در بین گیاهان و درختان و لابلای سنگ ها  می باشد که از نظر هوایی نیمه گرمسیری و گرمسیری می باشد.رنگ های زیبای این گل بسیار دلپذیر با رنگ های شفاف  زرد، قرمز، صورتی، سفید و بنفش می باشد. در اصل این نوع کاکتوس در دومدل متفاوت با هم ولی بسیار شبیه به هم می باشند موجود است یکی کاکتوس کریسمس و دیگری کاکتوس عید پاک که هر دو مجزا بوده و در قسمت دندانه ها با هم به سختی مشخص است !!

این نوع کاکتوس دارای 6 گونه متفاوت ولی با ظاهری شبیه به هم هستند  که با نام های کاکتوس کریسمس، کاکتوس عید پاک، کاکتوس خرچنگ، کاکتوس تعطیلات

این نوع کاکتوس در انتهای زمستان در زمان کریسمس گل دهی میکند و علت نام گذاری آن هم به همین علت می باشد و در بعضی نقاط از این کاکتوس در شب کریسمس به عنوان تزیین استفاده می شود.ساقه های آن نیز بسیار زیبا و بریده بریده می باشد و برای تکثیر این گیاه هم باید در نظر داشته باشید از همین ساقه ها باید جدا کرد و بهترین ساقه برای تکثیر هم ساقه وسط می باشد به این طریق که ساقه را برای قلمه می برید و قسمت انتهایی در خاک قرار میدهید و تولید کاکتوس جدید میکند.
در زمان گلدهی گلها بصورت کمانی و آویز به صورت پایین خم می شوند که منظره دلنشین و زیبایی دارد.
خاک این نوع کاکتوس همانند سایر کاکتوسها و اینکه مواد مغذی خاک باید کامل باشد  باید
نور آن نیز نور غیر مستقیم و یا نیمه آفتابی باشد آفتاب زیاد گیاه را ممکن است بسوزاند.از نظر آبدهی نیز متوسط  و منظم باشد یعنی زمان آب دهی باید مثلا هر دو یا سه روز یک بار منظم .

مراقبت و نگهداری از کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک):


1- کاکتوس را در طول گل‌دهی که از اواخر پاییز یا اوایل زمستان شروع می‌شود و تا بعد از کریسمس ادامه می‌یابد در جای روشن و نور غیرمستقیم قرار دهید. پنجره‌های غربی ساختمان برای آن‌ها مناسب است. از گذاشتن آن در کنار شومینه یا منبع گرما خودداری کنید.

2- دما را در روز 21 درجه سانتی‌گراد و در شب بین 15 تا 18 درجه نگه دارید.

3-  زیگو را زمانی آب دهید که 2.5 سانت بالای گلدان کاملا خشک باشد. آبیاری باید در حد مرطوب شدن باشد نه خیس شدن خاک. معمولا هفته‌ای یک بار کافیست.

4- 50 تا 60 درصد رطوبت لازم برای زیگو را با قرار دادن گلدان در ظرفی حاوی شن و آب فراهم کنید. دقت کنید ته گلدان روی شن قرار بگیرد نه داخل آب.

5- از اواسط فروردین تا اوایل مهر هر ماه به آن کود گیاهان آپارتمانی دهید. نیمه اول آبان و در بهمن ماه از کود مایع (نیتروژن، فسفر و پتاسیم) استفاده کنید.

کاکتوس

6- کاکتوس را خرداد ماه هرس کنید. از یک چاقوی تیز استفاده کنید و چند بند از هر ساقه را قطع کنید. سرشاخه‌ها را بزنید تا تقویت شود.

7- با گرم شدن هوا، کاکتوس را در فضای باز و در سایه قرار دهید.

8- برای آوردن گیاه به فضای اتاق، لازم است آن را کم کم به هوای داخل عادت دهید. از چند ساعت در روز شروع کنید و کم‌کم این زمان را افزایش دهید.

9- تقریبا نیمه اول مهر گیاه را برای مرحله بعدی یعنی گل دادن آماده کنید. به این ترتیب که آن را حداقل 13 ساعت هر روز در جای تاریک و خنک قرار دهید و دمای محیط را 12-10 درجه سانتی‌گراد نگه دارید. در واقع به آن زمان استراحت دهید. در طول این دوره یک یا دو بار به آن آب دهید.

10- همزمان با گل دادن گیاه، آن را در خانه به جای روشن با نور غیرمستقیم و هوای گرم‌تر منتقل کنید.

منبع:

//hamshahrionline.ir/details/195612

کلیپ بسیار زیبا از گل دهی کاکتوس زیگو (کاکتوس عید پاک)


تکثیر کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک):تکثیر این گیاه از طریق بذر می باشد بدین طریق که گل ها تبدیل به میوه کپسولی شده که تولید بذر می کند و یا اینکه از طریق خود ساقه های تکه تکه شده قلمه می گیرند.طریقه قلمه زدن کاکتوس کریسمس بدین طریق می باشد که از بین ساقه بهتر است همیشه وسطی را انتخاب کنید چون ساقه پایینی قلمه گیری ضعیف می باشد ساقه وسطی را بریده و در خاک قرار می دهید.
روش کاشت بذر برای خریدار ایمیل خواهد شد.

منابع:

//hamshahrionline.ir/details/195612


https://en.wikipedia.org/wiki/Schlumbergera_truncata

https://en.wikipedia.org/wiki/Schlumbergera

کد کالا A3-005
نام علمی SCHLUMBERGERA TRUNCATA
نام لاتین HOLIDAY CACTI Schlumbergera Zygocactus Truncatus
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) برزیل
رنگ بندی صورتی، قرمز، سفید، ارغوانی، زرد
فضای مورد استفاده محیط داخل و محیط بیرون
درجه بندی کاشت بسیار آسان
1
پرسش و پاسخ
  • 1395-10-07
    خرید کاکتوس کریسمس به چه صورت می باشد و اگر از هررنگ یک عدد خواسته باشیم به چه صورت میتوان خریداری نمود
    پاسخ مدیر: درود وارد صفحه هر محصول شده توضیحات لازم قرار داده شده است
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر کمیاب کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک)

بذر کمیاب کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک)

کاکتوس کریسمس (کاکتوس عید پاک) نوعی از کاکتوس کمیاب و بومی برزیل می باشد این نوع کاکتوس با نام های کاکتوس زیگو نیز شناخته می شود. گل های فوق العاده جذاب و دلنشین با رنگ های زیبای شاد و شفاف از ویژگیهای این کاکتوس بی نظیر می باشد

راهنمای کاشت بذر کاکتوس

آموزش (راهنمای) کاشت بذرهای کاکتوس.فایل به صورت فرمت pdf می باشد برای دیدن فایل احتیاج به برنامه Acrobat Reader می باشد.

دانلود (440.07k)

برچسب ها

بالا