بذر تلوکاکتوس هگزادروفوروس (Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus)

A3-039

محصول جدید

تولید کننده: شرکت کوهرس | Koehres Kakteen

system-package-icon.png هر بسته شامل 5 عدد بذر تلو کاکتوس Thelocactus می باشد
quality.png این محصول دارای درجه کیفی بالا می باشد 
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد

محصول آلمان

• واریته کمیاب از هماتوکاکتوسها که کمتر در ژاپن دیده می شود
• گلهای بسیار زیبای سفید صورتی
• کاکتوس کروی با خارهای قرمز رنگ بسیار زیبا
• قوه نامیه عالی بذرها
.

این محصول در انبار موجود نیست

5,900 تومان

5,900 تومان به ازای بسته6 عددی

نمونه عکس محصول 

نمونه عکس محصول 

بذر تلوکاکتوس هگزادروفوروس (Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus)

نام محصول: بذر تلوکاکتوس هگزادروفوروس (Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus)
نام عمومی: هاماتوکاکتوس ژاپنی
خانواده: کاکتوسها
چرخه‌ی عمر: یکی از کاکتوسهای کروی بسیار کمیاب که مورد علاقه کلکسیونر های کاکتوس می باشد این کاکتوس دارای تیغ های بخصوص قرمز رنگ بوده و رشد کمی داشته


بذر تلوکاکتوس هگزادروفوروس (Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus)

تلوکاکتوس هگزادروفوروس واریته‌ی فوسولاتوس
اصالت و زیست‌‎بوم: سن‌لوئی پوتوسی، کشور مکزیک
ارتفاع: 1500-1700
زیست‌بوم: بر روی شیب تپه‌ها و تراس‌های حاوی سنگ آهک نرم در صحرای چیهواهوان و همچنین علفزارها رشد می‌کند.
توصیف: تلوکاکتوس هگزادروفوروس واریته‌ی فوسولاتوس به عنوان یکی از ارقام بحث‌برانگیز از نظر جغرافیایی و قدیمی در گونه‌ی تلوکاکتوس هگزادروفوروس محسوب می‌شود. این واریته معمولاً دارای خارهایی با رنگ روشن‌تر و طول بیشتر می‌باشد (رنگ‌های قرمز، سفید و کهربایی). درهرحال می‌توان آن را با سایر واریته‌های تلوکاکتوس هگزادروفوروس مشابه دانست که به واسطه‌ی ویژگی‌های مشترک در جامعه‌ی گیاهان به یکدیگر متصل می‌شوند. امروزه تمامی آن‌ها در قالب گونه‌های بی‌همتا و چندریخت قرار می‌گیرند که برخی از آن‌ها با خارهای کرکی سفیدرنگ پوشانده می‌شوند، درحالی‌که سایرین این‌گونه نیستند. این واریته‌های مختلف منجر شده چندین نام‌گذاری غیرضروری برای آن‌ها وجود داشته باشد.
رشد: معمولاً به صورت تکی رشد کرده و تنها پس از گذر سالیان زیاد، از همان پایه به صورت خوشه‌ای رشد می‌کنند.
ساقه: ساقه‌ی کروی و سبز-آبی که قطر آن به 20 سانتی‌متر یا حتی بیشتر می‌رسد.
دنده‌ها: دنده‌های مارپیچی که به برآمدگی‌های گرد و پلی‌گونال تقسیم می‌شوند.
خارها: 1 عدد خار مرکزی و قرمز و 4-6 عدد خار قرمز-سفید-خاکستری به ازای هر هاله وجود دارند. آن‌ها ضخیم، بلند و تیز هستند و طولشان به 6 سانتی‌متر می‌رسد. میزان روشن بودن رنگ آن‌ها به کلون مربوطه بستگی دارد. بهترین گونه‌ها از نظر شکل خارها بسیار زیبا هستند.
گل‌ها: آن‌ها دارای قطر 10 سانتی‌متر بوده و رنگ سفید، سفید/کرم یا صورتی کم‌رنگ هستند و گلویی و مرکز گل‌ها زردرنگ هستند. گلبرگ‌ها نیز دارای یک دنده‌ی میانی به رنگ صورتی تیره هستند.
کاشت و تکثیر: تلوکاکتوس هگزادروفوروس واریته‌‎ی فوسولاتوس به راحتی کاشته می‌شود و برای هر کلکسیونی که جریان هوا و نور کافی وجود دارد، توصیه می‌شود.
نرخ رشد: این گونه دارای رشد اندک بوده و البته به راحتی گل می‌دهد. این گیاه از پایه دچار انحراف شده و در بهترین شرایط، یک گلدان 25 سانتی‌متری را پر می‌کند.
خاک: این گیاه به خاک کاکتوس استاندارد و متخلخل با ماده‌ی ارگانیک (تورب، حمص) نیاز دارد.
تعویض گلدان: تعویض گلدان هر 2-3 سال یک بار انجام می‌گیرد. این گیاه نیاز به گلدانی با عمق کافی دارد تا بتواند ریشه‌ی تاپ روت خودش را شکل دهد. گیاه در گلدان کوچک و دارای کمپوست بسیار متخلخل، به راحتی به سمت پوسیدگی می‌رود. از گلدان با زه‌کشی خوب استفاده کنید.
آبیاری: به صورت منظم گیاه را در تابستان آبیاری نمایید، اما به صورت افراطی این کار را انجام ندهید (به واسطه‌ی سیستم ریشه‌ی آبدار این گیاه بسیار نسبت به رطوبت زیاد حساس است). ریشه‌های آن در گلدان‌های بسیار مرطوب، به سادگی پوسیده می‌شوند. در صورت وجود جریان هوا به میزان زیاد، در فصل زمستان این کاکتوس را خشک نمایید. در دوره‌ی استراحت، از رطوبت اتمسفری بالا استفاده نکنید! باید در آبیاری دقت کنید، زیرا آن‌ها به سمت متورم شدن می‌روند و رشدشان در صورت دریافت آب و سایه به میزان زیاد، نامنظم می‌شود.
کودرسانی: در حین فصل رشد، خاک را با استفاده از کود غنی از پتاسیم و فسفر تقویت نمایید. اما میزان نیتروژن خاک باید پایین باشد، زیرا این عنصر شیمیایی به رشد گیاهان ساکولنت کمک نمی‌کند و آن‌ها را بیش از حد نرم یا آبدار می‌کند.
نور آفتاب: در محیط بیرون نیاز به نور آفتاب فیلتر شده یا آفتاب بعدازظهر و در محیط درونی، به مقداری نور خورشید نیاز دارد. در صورتی که به مدت زیاد زیر نور آفتاب بماند، دچار آفتاب‌سوختگی می‌شود. این گیاه در نور شدید به رنگ برنزی تبدیل می‌شود که به همین دلیل، گل‌ها و کرک‌ها و تولید خار در گیاه تقویت می‌شود.


موارد استفاده و بیماری های تلوکاکتوس هگزادروفوروس (Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus)


 این گیاه برای پرورش در گلدان بسیار مناسب است. این گیاه همواره خوب به نظر رسیده و اندام کوچک خود را حفظ می‌کند. اگر آن را در گلخانه‌ی خنک نگه دارید، خوب به نظر خواهد رسید.

بیماری‌ها و آفات: این کاکتوس می‌تواند گستره‌ای از حشرات را جذب کند، اما گیاهانی که در شرایط خوب هستند تقریباً عاری از آفت باقی خواهند ماند، علی‌الخصوص اگر در مخلوط گلدان معدنی و با نور آفتاب و تهویه‌ی درست پرورش پیدا کند. با این حال تعدادی آفت هستند که باید مواظبشان باشید:

  • عنکبوت قرمز: این گیاه به کرم عنکبوت قرمز حساس است. آبیاری از بالای خاک می‌تواند برای کنترل کرم‌ها مفید باشد.
  • شپشک: گاهی اوقات شپشک‌ها سوراخ‌هایی را در جوانه‌های جدید به وجود می‌آورند و گیاه را دچار تغییرشکل می‌کنند. اما بدترین نوع از این آفات می‌توانند منجر به آسیب ریشه‌ها در زیرزمین شوند و قابل مشاهده نیستند.
  • پوسیدگی: پوسیدگی معمولاً به ندرت در کاکتوس مشاهده می‌‎شوند، البته اگر به درستی آبیاری شوند و هوا پیرامونشان جریان داشته باشد. البته اگر این موارد فراهم نشوند، قارچ‌کش‌ها اصلاً مفید واقع نمی‌شوند.
کد کالا A3-039
نوع گیاه کاکتوس ها
نام علمی Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus
خانواده کاکتوسها
نام فارسی گیاه بذر تلوکاکتوس هگزادروفوروس (Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus)
فضای مورد استفاده محیط بیرون نور مستقیم محیط داخل فضای نورگیر پشت پنجره
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد تا متوسط البته
آبیاری و رطوبت خشک
دمای ایده آل 20 درجه سانتی گراد
خاک ماسه شسته شده 70 درصد+پیت ماس 20 درصد+10 درصد ورمی
راهنمای کاشت بذر در قسمت توضیحات یا مقالات آموزش قید شده است
سایر توضیحات بذرها تهیه شده از شرکت آلمانی می باشد
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر تلوکاکتوس هگزادروفوروس (Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus)

بذر تلوکاکتوس هگزادروفوروس (Thelocactus exaedrophorus v. fossulatus)

system-package-icon.png هر بسته شامل 5 عدد بذر تلو کاکتوس Thelocactus می باشد
quality.png این محصول دارای درجه کیفی بالا می باشد 
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد

محصول آلمان

• واریته کمیاب از هماتوکاکتوسها که کمتر در ژاپن دیده می شود
• گلهای بسیار زیبای سفید صورتی
• کاکتوس کروی با خارهای قرمز رنگ بسیار زیبا
• قوه نامیه عالی بذرها
.

راهنمای کاشت بذر کاکتوس

آموزش (راهنمای) کاشت بذرهای کاکتوس.فایل به صورت فرمت pdf می باشد برای دیدن فایل احتیاج به برنامه Acrobat Reader می باشد.

دانلود (440.07k)

برچسب ها

محصولات مشابه

کاکتوس بسیار زیبای Obregonia denegrii که با نام کاکتوس کنگر فرنگی نیز خوانده می شود شکل آن دارای شکل متفاوت و بسیار زبیا نسبت به سایر کاکتوسها بوده(ساختاری شبیه به میوه کاج).بذرها خریدای شده 100% شرکت مطرح دنیا می باشد

1,000 تومان
مشاهده سریع

• هر بسته شامل 7 عدد بذر ECHINOCEREUS amoenus,venustus rot AG - v San Felipe می باشد • واریته بسیار جالب کروی اچینوسرئوس ها •  گلهای صورتی بزرگ فوق العاده شگفت انگیز • تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران • محصول کشور آلمان با قوه نامیه بسیار بالای بذرها

4,550 تومان
مشاهده سریع

ویژگی ها: کاکتوس کمیاب و خیاری از گونه های آروجادوا نام علمی  پذیرفته شده Arrojadoa penicillata شکل دهی  و فرم دهی بسیار زیبا در هنگام بزرگ شدن گلهای فراوان در زمان گلدهی با رنگ قرمز صورتی خرید برای پک های خانگی  و پک های تجاری یا عمده بذرهای با کیفیت وارد شده از شرکت معتبر دنیا در آلمان

3,990 تومان
مشاهده سریع

• هر بسته شامل 7 عدد بذر CORRYOCACTUS urmiriensis می باشد • کاکتوس کمیاب از سری های ستونی خاردار •  گلهای فو ق العاده زیبا و دوست داشتنی • تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران • محصول کشور آلمان با قوه نامیه بسیار بالای بذرها

4,450 تومان
مشاهده سریع

♠ کاکتوس چانه گیاهی جهش یافته به رنگ شکلاتی ♠ فوق العاده زیبا و خاص از سری کاکتوسهای ژیمنوکالسیم♠ برای استفاده برای پیوند روی کاکتوسها هیلوسرئوس♠ بذرها وارداتی با بهترین قوه نامیه

3,500 تومان
مشاهده سریع

ویژگی ها: Bolivicereus samaipatanus |Cleistocactus samaipatanus کاکتوس استوانه ای فوق العاده زیبا و جالب یکی از زیباترین ها در رده خود و بسیار محبوب گلهای حیرت انگشر قرمز و صورتی رنگ ساقه‌های رونده بسیار زیبا همانند دم روباهی مناسب برای سبدآویز خرید برای پک های خانگی  و پک های تجاری یا عمده بذرهای با کیفیت وارد شده از شرکت معتبر دنیا در آلمان

3,300 تومان
مشاهده سریع

• کاکتوس کمیاب و بسیار زیبا• طرح بشگه ای جذاب و ودیدنی • بذرهای با کیفیت و قوه نامیه عالی• کاشت بسیار آسان برای هر سطحی·

3,500 تومان
مشاهده سریع

• کاکتوس بسیار زیبا و کمیاب در سایتها• مخلوط شده از گونه های مختلف• کاشت بسیار آسان برای هر سطحی• خریداری شده ازآلمان با کیفیت و قوه نامیه عالی·

9,800 تومان
مشاهده سریع

بالا