بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس (Echinocereus cinerascens)

محصول جدید

تولید کننده: شرکت کوهرس | Koehres Kakteen

هر بسته شامل 7 عدد بذر Echinocereus cinerascens می باشد

• از سری کاکتوسهای اچینو سرئوس کمیاب

•  گل های صورتی رنگ فوق العاده زیبا

تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران

• محصول کشور آلمان با قوه نامیه بسیار بالای بذرها

103 قلم

موجود در انبار

3,570 تومان

مقدار تخفیف تخفیف شما
10 10% بیش از 3,570 تومان
25 25% بیش از 22,313 تومان
50 50% بیش از 89,250 تومان
100 80% بیش از 285,600 تومان

بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس  (Echinocereus cinerascens)

بعضی از گیاهچه ها در طول ماه زمستان به رنگ قرمز تغییر رنگ می دهند

نام محصول: بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس  (Echinocereus cinerascens)

مترادف: ECHINOCEREUS hidalgensis

زیست‌بوم و اصالت: اصالت آن به بخش‌های مرکزی کشور مکزیک (هیدالگو، کرتارو، گواناخواتو و ...) برمی‌گردد. ارتفاع رشد اصلی بین 2000 الی 2600 متر بالای سطح دریا می‌باشد.
توصیف: اکینوسرئوس سینراسنس یک کاکتوس باز است که توده‌هایی از شکوفه‌های صورتی روشن یا بنفش ایجاد می‌کند که تا 12 سانتی‌متر قطر دارند که درنهایت به میوه‌های خوردنی و خوشمزه‌ای تبدیل می‌شوند (طعم این میوه شبیه توت‌فرنگی است، کما اینکه اکینوسرئوس انگلمانی و اکینوسرئوس استرامینوس نیز این‌گونه هستند). این گیاه دارای واریته‌ها و ظواهر متغیری می‌باشد. گیاه به صورت تکه‌ای رشد کرده که هر تکه بین 60 الی 120 سانتی‌متر عرض دارد، شاخه‌هایی در پایه‌ی گیاه شکل می‌گیرند.
ساقه‌ها: نرمی، رنگ سبز کمرنگ (که در اقلیم منجمد و آفتاب کامل به قرمزی می‌زنند)، ظاهر استوانه‌ای و ارتفاع 10 الی 30 سانتی‌متری (به ندرت تا 60 سانتی‌متر) از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.
دنده‌ها: بین 5 الی 8 دنده‌ی برجسته و باز که شمایلی مشابه زگیل یا دارای لبه‌های مساوی دارند، در این کاکتوس مشاهده می‌شوند.
هاله‌ها: این هاله‌ها در سطح کاکتوس پخش بوده و دایروی هستند.
خارها: بین 7 الی 16 خار سفید یا رنگ‌پریده، مستقیم، خشن و با طول 1.5 الی 2 سانتی‌متر بر روی آن مشاهده می‌شود.
خارهای مرکزی: بین 1 الی 4 عدد که اکثراً طولی بین 2 الی 4.5 سانتی‌متر دارند.
خارهای شعاعی: بین 7 الی 10 خار که طول متغیر بین 1 الی 5.5 سانتی‌متر دارند.
گل‌ها: بزرگ و دارای شکل قیف هستند، طولشان بین 6 الی 8 سانتی‌متر و قطرشان نهایتاً 12 سانتی‌متر است، رنگشان در طیف صورتی تا بنفش قرار دارد، درحالی‌که قسمت گلویی گل‌ها زرد کمرنگ، کرم یا سبز می‌باشد. آن‌ها از هاله‌های جانبی نشات می‌گیرند. ساقه‌ی گل بسیار کوتاه بوده، تیز است و سرشار از کرک‌های ریز می‌باشد.

کاشت و تکثیر: اکینوسرئوس سینراسنس یک کاکتوس با رشد ساده است که برای کاشت در گلدان‌های آویز و گلدان‌های معمولی مناسب است. این کاکتوس عمدتاً به خاطر گل‌هایش کاشته می‌شود. آن را می‌توان در میان گونه‌های با پرورش ساده به حساب آورد.
نرخ رشد: این گیاه دارای رشد نسبتاً سریع بوده و به سادگی گل می‌دهد. در شرایط مناسب، توده‌های بزرگی از گل بر روی گیاه تشکیل می‌شود.
خاک: مخلوط استاندارد از خاک بسیار متخلخل را می‌پسندد. کمپوست دارای pH پایین را ترجیح می‌دهد و از بستری که آهک زیادی دارد پرهیز نمایید. در غیر این صورت رشد کاملاً متوقف خواهد شد.
تعویض گلدان: از گلدان دارای زه‌کشی خوب بهره بگیرید.
آبیاری: در حدفاصل ماه‌های فروردین تا آبان به آبیاری متوسط الی زیاد دارد، اما آبیاری بیش از حد انجام ندهید (خطر پوسیدگی). در زمستان آن را خشک نگه دارید.
کودرسانی: آن را با استفاده از کود دارای پتاسیم بالا در تابستان تغذیه کنید.
جان‌سختی: در برابر سرما مقاوم است البته اگر خشک نگه داشته شود. برای دوره‌ی زمانی کوتاه می‌تواند دمای منفی 5 درجه را تحمل کند. این کاکتوس به دوره‌ی استراحت خنک در زمستان نیاز دارد تا بتواند گل‌های فراوان تولید کند. بدون این دوره‌ی خنک در زمستان، گیاه نمی‌تواند شکوفه‌های زیادی را تولید کند. در صورتی که شرایط درونی فراهم باشد، امکان گل دادن آن وجود دارد.
قرار گرفتن در معرض آفتاب: این گیاه می‌تواند موقعیت‌های بسیار روشن را تحمل کند، اما نور آفتاب فیلترشده یا سایه‌ی بعدازظهر را در حین داغ‌ترین روزهای تابستان ترجیح می‌دهد. در شرایطی که نور زیاد باشد رنگش به برنزی تغییر می‌کند که در این شرایط گل و خار بیش از معمول تولید می‌کند.
بیماری‌ها و آفات: این کاکتوس می‌تواند تعدادی از حشرات را به خود جلب کند، اما گیاهانی که شرایط خوبی دارند قاعدتاً عاری از هرگونه آفت می‌مانند، علی‌الخصوص اگر در مخلوط خاک معدنی پرورش داده شده و از تهویه و نور خورشید کافی بهره بگیرند. درهرحال مواظب عنکبوت‌های قرمز و شپشک باشید.

کد کالا A3-057
نوع گیاه کاکتوس
خانواده کاکتوس
نام فارسی گیاه بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس (Echinocereus cinerascens)
نامهای دیگر گیاه ECHINOCEREUS hidalgensis
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) اصالت آن به بخش‌های مرکزی کشور مکزیک (هیدالگو، کرتارو، گواناخواتو و ...) برمی‌گردد. ارتفاع رشد اصلی بین 2000 الی 2600 متر بالای سطح دریا می‌باشد
فضای مورد استفاده محیط بیرون و محیط داخل جای پرنور با تهویه هوا
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
خاک خاک مخصوص کاکتوس حاوی ماسه شسته شده+ پیت ماس+زغال سنگ خوب زهکشی شده
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 7 عدد بذر تست شده با کفیت بالا می باشد
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس  (Echinocereus cinerascens)

بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس (Echinocereus cinerascens)

هر بسته شامل 7 عدد بذر Echinocereus cinerascens می باشد

• از سری کاکتوسهای اچینو سرئوس کمیاب

•  گل های صورتی رنگ فوق العاده زیبا

تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران

• محصول کشور آلمان با قوه نامیه بسیار بالای بذرها

برچسب ها

محصولات مشابه

 هر بسته شامل 10 عدد بذر می باشد محصول کشور آلمان این محصول دارای درجه کیفی بسیار بالا می باشد  محصول 100% تست شده می باشد• کاکتوس بسیار زیبا و کلکسیونی• گل های معطر و سفید رنگ و بزرگ• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی.

3,900 تومان
مشاهده سریع

هر بسته شامل 10 عدد بذر اچینو سرئوس پکنیاتوس می باشد محصول کشور آلمان تخفیفات عمده و شگفت انگیز برای خریدهای بالا• کاکتوس بسیار زیبا و مقاوم • رنگ بسیار زیبای صورتی گلها • قوه نامیه عالی بذرها•

4,500 تومان
مشاهده سریع

• هر بسته شامل 7 عدد بذر ECHINOCEREUS knippelianus v kruegeri می باشد • کاکتوس بسیار جالب با معماری جالب بدنه •  گل های قیفی شکل زیبا • تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران • محصول کشور آلمان با قوه نامیه بسیار بالای بذرها

5,720 تومان
مشاهده سریع

• هر بسته شامل 7 عدد بذر Echinocereus cinerascens می باشد • از سری کاکتوسهای اچینو سرئوس کمیاب •  گل های صورتی رنگ فوق العاده زیبا • تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران • محصول کشور آلمان با قوه نامیه بسیار بالای بذرها

3,570 تومان
مشاهده سریع

بالا