بذر ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue

محصول جدید

تولید کننده: شرکت کوهرس | Koehres Kakteen

کاکتوس معروف از ملوکاکتوسها Melocactus schatzlii

از سری کمیاب های کاکتوسهای آندی

دارای تاج سفید بسیار زیبا با کرک های سفید

بذرهای خریداری شده از کشور آلمان

446 قلم

4,500 تومان

ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue | Melocactus schatzlii

ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue | Melocactus schatzlii یکی از انواع کاکتوس ها از انواع ملوکاکتوس ها می باشد این کاکتوس بسیار زیبا جزو گیاهان مورد محبوب علاقمندان جمع آوری کاکتوس می باشد.گیاه به صورت گرد بیار زیبا با خارهای جالب و خصوصا تاج سفید بسیار زیبا می باشد.ما سعی کردیم از تمام واریته ها بذرهای این گونه جالب را جمع آوری کنیم بذرهای این گیاه تهیه شده از شرکت معتبر جهانی در آلمان بوده.

MELOCACTUS sp San Christobal Venezue

اصالت و زیست‌بوم: ملوکاکتوس شاتزلی Melocactus schatzlii  توزیع محدودی را در شمال شرقی کلمبیا (بویاکا، سانتاندر) و یک دره در مجاورت ونزوئلا (لاگونیاس، مریدا) دارد. جامعه‌ی آن‌ها به‌صورت متراکم حضور دارد؛ شاید در هر هکتار چند صد هزار مورد از این گیاه یافت شود، اما در یک محدوده‌ی کوچک (کمتر از 20 هزار کیلومتر مربع) حضور خواهند داشت.

توصیف: ملوکاکتوس شاتزلی Melocactus schatzlii یکی از معدود ملوکاکتی‌های آندی است که دارای تاج سفید و ویژه با کرک‌های کوتاه می‌باشد که تقریباً در میان پشم‌های آن پنهان شده‌اند. در گذر زمان، همین تاج یک ستون 12 سانتی‌متری را شکل می‌دهد که همچون برج روی بدنه‌ی گیاه قرار می‌گیرد. میوه‌ی آن صورتی روشن است.

مشخصات ظاهری:

ساقه: به شکل کروی و بیضوی است، رنگ خاکستری-سبز و سبز متمایل به زرد دارد، ارتفاع آن بین 8 تا 18 سانتی‌متر و قطر آن نیز بین 10 الی 20 سانتی‌متر می‌باشد.

دنده‌ها: 10-15 عدد و معمولاً دارای لبه‌ی تیز هستند.

هاله‌ها: به شکلی عمیق در شکاف‌های دنده‌ها جای می‌گیرند.

خارها: نسبتاً ضعیف و به رنگ قهوه‌ای تیره هستند که در گذر زمان خاکستری می‌شوند. این خارها مستقیم یا دارای انحنای اندک هستند.

خارهای مرکزی: بین 1-4 عدد هستند، به سمت بیرون اشاره می‌‎کنند و طول 8 الی 20 میلی‌متر دارند.
خارهای شعاعی: 5-10 عدد و شبیه به خارهای مرکزی هستند که طولشان بین 4-20 میلی‌متر است. خارهای پایینی بلندتر هستند و هرقدر به سمت بالای گیاه می‌رویم کرک‌مانند و بسیار کوتاه می‌شوند.

ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue | Melocactus schatzlii

تصویر بسیار زیبا از کاکتوس ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue | Melocactus schatzlii

تاج: تا 12 سانتی‌متر ارتفاع و 6-10 سانتی‌متر قطر دارد، گاهی اوقات عرض آن تقریباًً هم‌اندازه‌ی ساقه است و کرک‌های سفید و خاکستری روی آن مشاهده می‌شود. کرک‌های آن تقریباً به‌صورت کامل داخل تاج پنهان می‌شوند.

گل‌ها: روزانه هستند، در اواخر بعدازظهر باز می‌شوند، رنگشان صورتی کم‌رنگ و عمیق است و بین 9-12 میلی‌متر قطر دارند. آن‌ها به‌سختی از دل تاج گیاه به بیرون می‌زنند.

میوه‌ها: نوک قرمز دارند و قسمت پایینی‌شان صورتی یا سفید است. طولشان به 18-25 میلی‌متر می‌رسد.

کاشت و تکثیر ملوکاکتوس شاتزلی:

 جوانه زنی بذر ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue  تقریبا در رده متوسط ها می باشد این کاکتوس آن‌قدرها هم ساده نیست و تازه‌کارها نباید کارشان را با آن شروع کنند. این گیاه از اردیبهشت تا آبان رشد می‌کند و نمی‌تواند دوره‌های طولانی از خشک‌سالی را تحمل کند. هرچند آب زیاد هم موجب پوسیدگی آن خواهد شد، زیرا سیستم ریشه‌ی ضعیف آن نمی‌تواند آب را به شکلی بهینه از دل خاک بدمد. بااین‌حال باز هم به خاطر اصالت گرمسیری خود به مقدار نسبتاً زیادی از آب نیاز دارد، اما میان هر دو آبیاری اجازه‌ی خشک شدن را به خاک بدهید. ملوکاکتوس از آبان تا اردیبهشت را استراحت می‌کند اما تحمل سرما یا حتی دماهای نسبتاً خنک را ندارد، بنابراین لازم است در تمامی اوقات آن را بالاتر از 8 تا 12 درجه نگه دارید. دمایی که خیلی از کاکتوس‌ها به‌راحتی تحمل می‌کنند می‌تواند موجب مرگ یا آسیب شدید به آن‌ها شود و بیش از سایر کاکتوس‌ها به آبیاری زمستانی (فرضاً ماهی یک بار) علاقه دارند. در زمستان آن‌ها را تغذیه نکنید.

بذر ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue

عکس دیگری ازملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue

سیستم ریشه‌ی آن‌ها ضعیف است، عموماً از تعویض گلدان متنفر هستند و جا افتادن دوباره‌ی آن‌ها طول می‌کشد. مخلوط خاک باید بسیار سریع تخلیه شود. نور بسیار روشن را ترجیح می‌دهد، البته نه به‌اندازه‌ی اکثر کاکتوس‌هایی که در نواحی خشک رشد می‌کنند.
تکثیر: صرفاً توسط بذر. آن را در اسفند-فروردین در خاک سبک، ماسه‌ای و متخلخل بکارید. سینی جوانه‌زنی را با شیشه بپوشانید تا از خشک شدن بذر جلوگیری کند. جوانه‌زنی بیشترین موفقیت را در دمای 18 الی 22 درجه دارد.

کد کالا A3-099
نوع گیاه کاکتوس
نام علمی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue
خانواده کاکتوس ها
نام فارسی گیاه ملوکاکتوس شاتزلی
نام لاتین Melocactus schatzlii
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) شمال شرقی کلمبیا (بویاکا، سانتاندر) و یک دره در مجاورت ونزوئلا (لاگونیاس، مریدا)
عمر چندساله
رنگ بندی ندارد
فضای مورد استفاده محیط بیرون، محیط داخلی در پشت پنجره با هوای مناسب و تهویه خوب
درجه بندی کاشت متوسط
دوره سرمادهی یک هفته قبل از کاشت سرمادهی شود
نور محیط آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت متوسط
دمای ایده آل 25 درجه
خاک خاک مخصوص کاکتوس
تغذیه و کود هر دو هفته یک بار با کود ملایم تقویت شود
تعداد بذر هر بسته 10 عددی، 100 عددی، 1000 عددی
راهنمای کاشت بذر طبق روش کاشت کاکتوس ها در قسمت بلاگ نوشته شده و در زمان خرید راهنمایی می شود
سایر توضیحات بذرها وارد شده از شرکت معتبر آلمانی
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue

بذر ملوکاکتوس شاتزلی MELOCACTUS sp San Christobal Venezue

کاکتوس معروف از ملوکاکتوسها Melocactus schatzlii

از سری کمیاب های کاکتوسهای آندی

دارای تاج سفید بسیار زیبا با کرک های سفید

بذرهای خریداری شده از کشور آلمان

محصولات مشابه

♠ ملو کاکتوس یک گیاه بسیار زیبا و کمیاب ♠ نگهداری آسان برای هر سطی♠ بذرهای وارداتی 100% از آلمان با قوه نامیه بسیار عالی

750 تومان
مشاهده سریع

کاکتوس پارودیا (PARODIA) بسیار زیبا و دیدنی، با گل های جذاب رنگی که باعث شده تا این گیاه بین طرفداران کاکتوس علاقمندان بی شماری را جذب کند

150 تومان
مشاهده سریع

ویژگی ها: کاکتوس پارودیا هاسلبرگی  Parodia haselbergii بومی برزیل نام های Brasilicactus haselbergii و Scarlet Ball توپ سرخ کاکتوس کروی بسیار زیبا و پرطرفدار از انواع پارودیا یا براسیلی ها گلهای بسیار زیبا و جالب رنگ اسکارلت یا همان سرخ و قرمز  یک کاکتوس سریع‌الرشد، یک‌تکه و کوچک خرید برای پک های خانگی  و پک های تجاری یا...

3,300 تومان
مشاهده سریع

ویژگی ها: کاکتوس کروی ستونی بسیار زیبا از انواع پارودیا ها کمیاب فقط در محدوده برزیل  ریو گرانده رشد بصورت ستونی تا ارتفاع 60 و قطر 30 سانتی متر گل دهی بسیار شگفت انگیز با رنگ زرد و بزرگ کاشت آسان بذرها برای مصارف خانگی مناسب برای مقاصد تجاری در پک های عمده بذرهای با کیفیت وارد شده از شرکت معتبر دنیا در آلمان

3,300 تومان
مشاهده سریع

بالا