بذر (تخم) گیاه آفتابگردان وارداتی کیفیت بالا

A21-030

محصول جدید

آفتابگردان بقدری معروف است که که حتی یک بچه کوچک هم روی آن شناخت دارد.معروفترین محصول این گیاه تخمه ان است و همگی بیشتر با آن میشناسنن ولی در حقیقت این گیاه از مغز تا ریشه ان قابل استفاده بوده و فواید بسیار زیادی دارد

این محصول در انبار موجود نیست

250 تومان

حداقل تعداد سفارش خرید برای محصول عبارت است 8


 اولین افرادی که از این گیاه استفاده بهینه داشتن سرخپوستان بودند از تخم آن برای غذا استفاده می کردند .در مورد عمر آن متغیر است بین یک الی  سال .

تصورات اشتباهی از آفتابگردان هست که مثلا می گویند آفتاب را دنبال می کند و سر به سمت آفتاب خم می شود که نادرست بوده البته گیاه نابلغ شاید اینطور باشد ولی در کل به سمت شرق هستند.

کاربرد آفتاب گردان: همانطور که در بالا نیز ذکر شد تخمه این گیاه فواید بی شماری دارد از جمله دارای 24% روغن، 20% مواد هیدروکربن، 8% فسفر، تخمه آفتاب بسیار مقوی است دارای 24% مواد پروتئینی ، 47% روغن ، 20% مواد هیدروکربن ، 8% فسفر ، 9% پتاسیم و به غیر از این مواد دارای ویتامینهای A و B نیز می‌باشد. روغن تخم آفتابگردان دارای 70% اسید لینوئیک و مقداری فسفو لیپید و ویتامین E می‌باشد به همین دلیل چربی خون را پائین آورده و کلسترول را تنظیم می‌کند.
اسانس گل آفتاب‌گردان برای التیام زخمها و پائین آوردن فشار خون بکار می‌رود. اسانس برگهای آفتاب‌گردان خاصیت میکروب‌کشی دارد. در طب قدیم ایران و در طب چینی از تمام قسمتهای گیاه آفتاب‌گردان استفاده می‌شود. در موارد زیر می‌توان از این گیاه استفاده کرد و از خواص درمانی آن برخوردار شد.
زنگ زدن گوش: مغز ساقه آفتاب‌گردان را در آب جوش ریخته و مانند چایی دم کنید و روزی سه فنجان از این چاوی بنوشید.
تقویت معده و پائین آوردن فشار خون: 30 گرم برگهای خشک آفتاب‌گردان را دم کنید و سه فنجان در روز بنوشید.
سرگیجه و ورم صورت ، آب آوردن بدن و تسریع زایمان: 20 گرم از گلهای خشک آفتاب‌گردان را در آب جوش دم کنید و روزی سه فنجان از این دم کرده را بنوشید.


درد معده ، بیماریهای دستگاه ادراری ، یبوست: 30 گرم ریشه خشک شده آفتاب‌گردان را در آب جوش ریخته و مدت 5 دقیقه بگذارید بجوشد یک فنجان از آنرا سه بار در روز بنوشید


آرتروز و ورم پستان: هنگامی که آفتاب‌گردان گل می‌دهد نهنج گل را جدا کرده و در آن انداخته آنقدر بجوشانید که شیره چسبناکی باقی بماند و سپس این شیره را روی مفصلهای دردناک بمالید و ماساژ دهید درد آرتروز برطرف می‌شود. برای درمان ورم پستان در زنان شیرده نهنج گل را هنگامی که گل دانه داده است جدا کنید و در یر آفتاب خشک کرده و سپس تکه‌تکه کرده و سرخ کنید، که کاملا قهوه‌ای شود و بعد آنرا خورد کرده به صورت پودر درآورید و این پودر را در آب جوش که کمی شکر به آن اضافه کرده‌اید ریخته و این شربت را به مریض بدهید تاشفا یابد.
اسهال خونی: برای درمان اسهال خونی تخم آفتاب‌گردان را به مقدار 30 گرم در آب ریخته و حدود یک ساعت با حرارت ملایم بپزید سپس آنرا با نبات یا قند شیرین کرده و به مریض بدهید.
سردردی که همراه با سرماخوردگی است: 30 گرم تخم آفتاب‌گردان را در دو لیوان ریخته و بگذارید بجوشد تا نصف لیوان آن باقی بماند و این جوشانده را دوبار در روز بنوشید.
بیماری فتق: 30 گرم ریشه تازه آفتاب گردان را با آب و شکر قهوه‌ای بجوشانید و جوشانده را سه بار در روز بنوشید.
سنگ کلیه: حدود یک متر از مغز ساقه آفتاب‌گردان را در دو لیوان آب ریخته و بگذارید آهسه به ملایمت بجوشد تا مقدر آن به نصف لیوان تقلیل یابد آنگاه به مدت یک هفته و روزی یکبار آنرا بوشید تا از شر سنگ کلیه راحت شوید.
زخم ، بریدگی و جراحت: مغز ساقه آفتاب‌گردان را باید له کرد و مانند پماد روی زخم جراحت گذاشت که خونریزی را بند می‌آورد و بهبودی را تسریع می‌کند.

منبع:
//danesh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8+%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86+%C2%AB%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%C2%BB&SSOReturnPage=Check&Rand=0

روش کاشت گل آفتاب گردان برای خریدار ایمیل خواهد شد

کد کالا A21-030
نام لاتین SUNFLOWER
عمر 1 الی 3 سال
رنگ بندی زرد
فضای مورد استفاده محیط کاملا آفتابی
درجه بندی کاشت آسان
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر (تخم) گیاه آفتابگردان وارداتی کیفیت بالا

بذر (تخم) گیاه آفتابگردان وارداتی کیفیت بالا

آفتابگردان بقدری معروف است که که حتی یک بچه کوچک هم روی آن شناخت دارد.معروفترین محصول این گیاه تخمه ان است و همگی بیشتر با آن میشناسنن ولی در حقیقت این گیاه از مغز تا ریشه ان قابل استفاده بوده و فواید بسیار زیادی دارد

مقالات مرتبط

برچسب ها

بالا