بذر گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)

  هر بسته شامل 8 عدد بذر رودبکیا سوسن چشم می باشد  
تولید کشور آلمان  محصول بناری (Benary)کشور آلمان
بذر F1  بذر F1 هیبرید
  این محصول دارای درجه کیفی بسیار بالا می باشد
  محصول 100% تست شده می باشد

A21-092

محصول جدید

تولید کننده: شرکت بناری | شرکت Benary

• گلی فوق العاده زیبا و پرطرفدار  
• رنگ طلایی | پرپر | مقاوم  
• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی
• هیبرید F1 با قوه نامیه عالی

• خریداری شده از شرکت معتبر آلمانی
·

93 قلم

موجود در انبار

3,300 تومان

3,300 تومان به ازای بسته 8 عددی

افزودن به مقایسه

اضافه به علاقمندی

پیشنهادهای دیگر ما در محصولات مشابه

rudbeckia becky takii
نام محصول: بذر گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)
خانواده: Asteraceae
نام علمی:  Rudbeckia hirta Maya
رنگ: طلایی با مرکز قرمز رنگ
توضیح : گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya) به عنوان یک گیاه چندساله با عمر کوتاه معروف بوده که گاهی اوقات تبدیل به گیاه یک‌ساله می‌شوند. غالیاً این گیاهان چند زمستان را زنده مانده یا حداقل فرایند بذرپاشی را به همت خودشان انجام می‌دهند. این گیاه فشرده دارای گل‌های پف‌دار و تعداد زیادی گلبرگ با رنگ زرد طلایی می‌باشد که یک لکه‌ی سبزرنگ در وسطشان مشاهده می‌گردد. از نظر چهره شباهت زیادی به زینیا (گل آهاری) دارد. این گل برای چیدن و استفاده‌ی تزئینی خارق‌العاده است. چیدن شکوفه‌های خراب باعث افزایش زمان گل‌دهی در این گیاه می‌شود. این گیاه نسبتاً در مقابل خشکی مقاوم بوده، البته در زمانی که به خوبی جا افتاده باشد. برای گلدان‌های ترکیبی بسیار مناسب است. این گل نشان افتخاری را از طرف «فلوروسلکت» به عنوان سازمان بین‌المللی گیاهان تزئینی دریافت کرده است.

بذر گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)راهنمای و شرایط نگهداری از گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)

موارد استفاده: کاشت در باغچه و داخل گلدان، چیدن گل‌های آن برای مصارف تزئینی
قرارگرفتن در معرض آفتاب: در معرض نور کامل آفتاب قرار گیرد.
ارتفاع در باغچه: 45 سانتی‌متر

 پرورش:
جوانه‌ها را به گلدان‌های 11 سانتی‌متری یا بزرگ‌تر منتقل کنید. آن را در دمای روز 15 الی 18 درجه‌ی سانتی‌گراد و دمای شب 10 الی 13 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه‌داری کنید. از یک مخلوط کود متعادل در 150 ppm نیتروژن استفاده کرده و آن را به صورت هفتگی به آن بدهید. این گیاه نیاز به مینیمم 14 ساعت نور روز دارد تا گل‌دادن را آغاز کند. گیاهانی که نور روز را به اندازه‌ی کافی دریافت نکنند، گل‌دادنشان به تاخیر می‌افتد. البته اگر نور روز بیش از 16 ساعت نیز به آن‌ها داده شود، طول ساقه‌شان بیش از حد بلند می‌شود. با استفاده از دستکاری نور می‌توانید رشد گیاه را کنترل نمایید.

خاک:
از بستر دارای زه‌کشی خوب استفاده کنید که دارای 20 الی 30 درصد خاک رس، 1 الی 1.5 کیلوگرم بر متر مکعب کود کمپوست متعادل، صفر الی 2 کیلوگرم بر متر مکعب کود کُندرها (3 الی 6 ماه)، کلات آهن و مواد ریزمغذی باشد. pH خاک می‌بایست بین 5.8 الی 6.2 باشد. خاک‌های ماسه‌ای و لومی و خاک‌های ماسه‌ای حمص‌دار با زه‌کشی خوب و میزان مواد مغذی بالا برای آن مناسب هستند. میزان کوددهی استاندارد برای آن بین 80 الی 100 گرم بر متر مکعب از یک کود کندرها است.

دما:
آن را در دمای 18 الی 20 درجه‌ی سانتی‌گراد پرورش دهید. سوسن چشم‌سیاه نیازمند محیط گرم برای رشد است. دمای 16 درجه زمان پرورش را به میزان 3 هفته افزایش می‌دهد. دمای زیر 16 درجه هم باعث قرمزشدن رنگ برگ‌ها می‌شود. سوسن چشم‌سیاه طاقت سرما را ندارد.
کودرسانی: به سطحی متعادل از کودرسانی احتیاج است. گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)را به صورت هفتگی و با استفاده از کود متعادل پتاسیم در 100 الی 150 ppm نیتروژن تغذیه کنید. از میزان نیتروژن و آمونیوم بالا دوری کنید. با افزودن منیزیم سولفات، از کمبود منیزیم جلوگیری کنید و اگر کمبود آهن داشتید (pH بالای 6)، یک الی دو بار از کلات آهن استفاده نمایید.
منبع:perennials


نحوه کاشت بذر گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)

زمان کاشت: در فضای منزل در تمام فصول میتوان کاشت کرد و در زمان مناسب به فضای بیرون انتقال داد، اگر اواخر دی‌ماه در گلدان کاشته شود، محصولش را در اواخر فروردین می‌دهد؛ اگر در اواخر فروردین‌ماه کاشته شود، محصولش را اواخر خرداد می‌دهد.
روش کاشت: 2-3 بذر برای هر حفره. می‌تواند به صورت مستقیم در گلدان نهایی کاشته شود.
جوانه‌زنی: بین 8-14 روز در بازه‌ی دمایی 20 الی 22 درجه‌ی سانتی‌گراد طول می‌کشد.

ابتدا بستری از کوکوپیت و پیت ماس تهیه کنید (50-50) فقط دقت کنید بستر تمیز و قارج کشی شده باشد میتوانید برای قارچ کشی بستر از کاربندازیوم 60% به میزان 2 در هزار استفاده کنید که در فروشگاه ما موجود میباشد و از مسئول فروشگاه بذرکو درخواست کنید. بذرها را بروی بستر پخش کنید یک لایه خیلی نازک اندازه قطر بذر حدود 0.2 سانتی متر یا 2 میلی متر روی بذرها از بستر بپاشید یا اینکه بعد از ریختن بسترها روی بستر آن را با فشارانگشت حدود یک الی دو میل به پایین هدایت کنید همین که بستر را لمس کند کافی است .
2-بعد انجام مراحل قبل روی بستر را با آب پاش اسپره کنید دقت کنید منظور از اسپری همان مه پاشی هست و باید بستر  مرطوب شود با خیس شدن اشتباه نگیرید! چنانچه فشار آبی که روی بستر میریزید زیاد باشد ممکن است بذرها به انتهای بستر رفته و جوانه زنی ایجاد نشود
3- روی بذرها را یک نایلون سفید یا همان مشمبا فریزر کشیده تا رطوبت به اندازه 100 درصد برود و درب آن را محکم ببندید
4- بذرها در مکانی در دمای ثابت حدود 20 الی 25 درجه قرا گیرد . کم بودن و زیاد بودن این دما تاثیر بسزایی در جوانه زنی دارد زیاد بودن این دما باعث ایجاد رشد علفهای هرز و کم بودن نیز عدم جوانه زنی بذرها را خواهد داشت 
5- بعد از جوانه زنی بذرها که تعداد برگ ها به 4 عدد یا بیشتر رسید نایلون روی بذرها را با خودکار سوراخ کرده و رطوبت آن را به نصف می رسانید و بستر را مقابل نور قرار دهید بهترین منبع نور پشت پنجره در فاصله 30 سانتی متری می باشد
6- بعد از رشد گیاه میتوانید آنها را جدا کرده و به گلدان جدید انتقال دهید در این کار دقت لازم را داشته باشید که ریشه صدمه نبیند
چند نکته:
1-بستر بدون کود باشد دقیقا مطابق با دستوری که نوشتیم
2- بعضی مناطق دارای آب سنگین بوده بهتر این است که آب معدنی جوشیده شده سرد شده (هم دمای محیط) استفاده شود
3-دما ثابت و درجه 20 الی 25 درجه باشد
4-مدت زمان چوانه زنی بین 8 الی 14روز می باشد
5-وقتی که گیاه به ارتفاع کافی برای کنترل‌کردن رسید، جوانه‌ها را در داخل گلدان‌های 7.5 سانتی‌متری یا سینی‌های مخصوص بکارید. 10-15 روز قبل از انتقال گیاهتان به محیط بیرون، آن را به تدریج با اقلیم بیرون آشنا نمایید. حتماً کاشت در محیط بیرون را به بعد از فصل سرما موکول کرده و میان هر دو گیاه، فاصله‌ی 30
سانتی‌متری را در نظر بگیرید
6-برای قارچ کشی بستر میتوانید مقداری از پودر کاربندازیوم را در به مقدار 2 در هزار در اسپره آب در خاک مه پاشی کنید یعنی خاک را مه پاشی کردن با قارچ کش ضد عفونی و مخلوط نمایید


کد کالا A21-092
نوع گیاه گیاه گل دار
نام علمی Rudbeckia hirta Maya
خانواده Asteraceae
نام فارسی گیاه بذر گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)
رنگ بندی طلایی زرد
فضای مورد استفاده محیط داخل جایی نورگیر با تهویه هوا و در محیط بیرون
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت معمولی
دمای ایده آل معتدل تا گرم
خاک برای کاشت بذر و گیاه بالغ در توضیحات به صورت کامل قید شده
قوه نامیه 99%
درصد خلوص 99%
مدت جوانه زنی بذر 8 الی 14 روز
تعداد بذر هر بسته 8 عدد
راهنمای کاشت بذر در توضیحات قید شده است
سایر توضیحات بذرها F1 برای شرکت معتبر آلمانی بناری می باشد
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)

بذر گل رودبکیا مایا یا سوسن چشم سیاه (Rudbeckia hirta Maya)

• گلی فوق العاده زیبا و پرطرفدار  
• رنگ طلایی | پرپر | مقاوم  
• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی
• هیبرید F1 با قوه نامیه عالی

• خریداری شده از شرکت معتبر آلمانی
·

برچسب ها

محصولات مشابه

گل کوکب کوهی از گل های ظریف ، شاد و بسیار زیبا که مورد علاقه عام می باشد.این گل پرورش راحت و ساده ای دارد و میتوان در محیط های مختلف آپارتمان، باغچه کاشت.بذرها 100% وارداتی از بهرتین شرکت ترکیه ای بوده و قوه نامیه بالایی دارند

40 تومان
مشاهده سریع

♠ بسیار زیبا و دوست داشتنی♠ واریته دوست داشتنی دارچین دورنگ ♠ بسیار مقاوم به گرما و سرما ♠ بذر اصلاح شده هیبرید F1♠کاشت بسیار آسان برای هر سطحی♠ قابل استفاده در محیط بیرون و محیط داخل♠ وارد شده از شرکت معتبرآمریکایی ژاپنیTakii.

2,500 تومان
مشاهده سریع

♠ بسیار زیبا و دوست داشتنی♠ واریته دوست داشتنی رنگ نارنجی ♠ بسیار مقاوم به گرما و سرما ♠ بذر اصلاح شده هیبرید F1♠کاشت بسیار آسان برای هر سطحی♠ قابل استفاده در محیط بیرون و محیط داخل♠ وارد شده از شرکت معتبر آمریکایی ژاپنی Takii.

2,500 تومان
مشاهده سریع

♠ بسیار زیبا و دوست داشتنی♠ واریته دوست داشتنی رنگ زرد ♠ بسیار مقاوم به گرما و سرما ♠ بذر اصلاح شده هیبرید F1♠کاشت بسیار آسان برای هر سطحی♠ قابل استفاده در محیط بیرون و محیط داخل♠ وارد شده از شرکت معتبر آمریکایی ژاپنی Takii.

2,500 تومان
مشاهده سریع

بالا