بذر گل بوقی یا تاتوره اینوکسیا یا تاتوره علفی (Datura innoxia)

A21-105

محصول جدید

system-package-icon.pngهر بسته شامل5عدد بذر تاتوره گل بوقی می باشد
quality.png این محصول دارای درجه کیفی بالا می باشد 
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد

محصول کشور آلمان محصول کانادا

• واریته  کمیاب
• گلهای بسیار زیبا و بزرگ شبیه به بوق
• کاشت آسان ومناسب برای باغچه و گلدان
• مقاومت بسیار بالای گیاه در مقابل شرایط محیطی
.

86 قلم

موجود در انبار

4,500 تومان

4,500 تومان به ازای بسته 5 عددی

نمونه عکس محصول 

نمونه عکس محصول 

بذر گل بوقی یا تاتوره اینوکسیا یا تاتوره علفی (Datura innoxia)

نام محصول: بذر  گل بوقی یا تاتوره اینوکسیا یا تاتوره علفی (Datura innoxia)
نام عمومی: گل بوقی، تاتوره مقدس یا تاتوره علفی یا داتورا اینوکسیا
خانواده: Campanulaceae
چرخه‌ی عمر: یک ساله
توضیح مختصر: تاتوره‌ی اینوکسیا یک درختچه‌ی تک‌ساله است که معمولاً ارتفاعی میان 60 الی 150 سانتی‌متر را خواهد داشت. ساقه‌ها و برگ‌های آن با کرک‌های خاکستری کوتاه و نرم پوشانده شده‌اند و ظاهری خاکستری را به کل گیاه می‌دهند. این گیاه برگ‌های سهموی و دارای لبه را در سرتاسر محیطش دارد و رگه‌هایی پرمانند نیز در برگ‌ها مشاهده می‌شوند. تمامی قسمت‌های گیاه بوی بدی را از خود منتشر می‌کنند که وقتی آن‌ها را زخمی کرده یا پاره می‌کنید، بویی مشابه با کره‌ی بادام‌زمینی فاسد می‌دهند. اگرچه اکثر افراد بوی گل‌های این گیاه وقتی که در شب‌ها شکوفه می‌دهند را دوست دارند.


توصیف گل بوقی یا تاتوره اینوکسیا یا تاتوره علفی (Datura innoxia)

تاتوره‌ی اینوکسیا
 این گیاه گونه‌ای از خانواده‌ی بادنجانیان است. آن را تحت عنوان تاتوره‌ی مقدس-تاتوره‌ اینوکسیا  یا گل بوقی با نام های تاتوره علفی یا داتورا گل ماه نیز می‌شناسند. این گیاه به صورت بومی در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می‌شد، اما به قاره‌های آفریقا، آسیا، استرالیا و اروپا نیز معرفی شده است.

گل‌های این گیاه سفید، به شکل ترومپت و دارای طولی بین 12 الی 19 سانتی‌متر هستند. آن‌ها ابتدا به صورت ایستاده رشد کرده و در ادامه به سمت پایین متمایل می‌شوند. این گیاه از ابتدای تابستان تا اواخر پاییز گل می‌دهد.
میوه‌ی این گیاه به شکل یک کپسول تخم‌مرغی و خاردار می‌باشد که قطرش به 5 سانتی‌متر می‌رسد. وقتی که میوه می‌رسد، ترک برداشته و دانه‌ها را توزیع می‌کند. یکی دیگر از ابزارهای توزیع دانه‌های این میوه، گیر کردن خارهای میوه در خز حیوانات است که بدین‌شکل از گیاه مادر فاصله می‌گیرند. دانه‌ها دارای قابلیت زمستان‌خوابی بوده و می‌توانند تا چندین سال در خاک دوام بیاورند. دانه‌های این گیاه همانند کلیت آن نقش مخدر را داشته و احتمال اوِردُز بر اثر استفاده از آن‌ها وجود دارد.


کاشت و موارد مصرف گل بوقی یا تاتوره اینوکسیا یا تاتوره علفی (Datura innoxia)

گیاه معمولاً از طریق بذر پرورش داده می‌شود، اما ریزوم‌های چندساله‌ی آن هم موجود هستند که در صورت دور نگه داشتن از سرما و کاشت دوباره در فصل بهار می‌توانند چند سال عمر کنند.
تاتوره‌ی اینوکسیا همانند سایر گونه‌های تاتوره، دارای آلکالوئیدهای آتروپین سمی، هیوسین و هیوسیامین هستند. مصرف تاتوره می‌تواند توهماتی را ایجاد کند که فرد به واسطه‌ی مصرف آن‌ها، فرق واقعیت و خیال را تشخیص ندهد. فراموشی مقطعی نیز یکی دیگر از مواردی است که در اثر مصرف آن ذکر شده است. این موارد در کنار سایر ویژگی‌هایی که برای تاتوره ذکر شده، مصرف آن به عنوان دارو را خطرناک جلوه می‌کند. در فرهنگ‌های سنتی، کاربران باید از تجربه و دانش زیادی در مورد جزئیات گیاه برخوردار باشند تا بتوانند بدون آسیب به مصرف آن بپردازند. چنین دانشی معمولاً در فرهنگ‌های مدرن موجود نیست و به همین دلیل رخدادهای بدی به واسطه‌ی مصرف تاتوره به وجود آمده است.
البته در سرتاسر دنیا این گیاه را برای تزئین نیز می‌کارند، زیرا برگ‌های جذاب و بزرگ، گل‌های سفید و بزرگ و میوه‌ی متمایز و خارداری دارد. اما در بسیاری از مناطق دنیا این گیاه را به عنوان یک گونه‌ی مهاجم و علف هرز می‌شناسند. به عنوان مثال، از آن‌جایی که چرخه‌ی حیات گیاه با کتان مشابه است، در مزرعه‌های کتان آن را به دید یک علف هرز می‎‌بینند. همچنین این گیاه پتانسیل آلودگی بذری را دارد.

منبع:wikipedia

کد کالا A21-105
نوع گیاه گیاه گل دار
نام علمی Datura innoxia
خانواده بادمجانیان
نام فارسی گیاه بذر گل بوقی یا تاتوره اینوکسیا یا تاتوره علفی (Datura innoxia)
نامهای دیگر گیاه بذر گل بوقی-تاتوره اینوکسیا- تاتوره علفی-داتورا گل ماه-تاتوره مقدس
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) آمریکا
رنگ بندی سفید
فضای مورد استفاده محیط بیرون نور مستقیم محیط داخل فضای نورگیر پشت پنجره
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد تا متوسط البته در سایه نیز رشد خوبی دارد
آبیاری و رطوبت کمی مرطوب
دمای ایده آل 20 درجه سانتی گراد
خاک خاک باغچه با زهکشی خوب همراه با کود برای تقویت
مدت جوانه زنی بذر 7 الی 14 روز
تعداد بذر هر بسته 5 عدد در یک بسته
راهنمای کاشت بذر در قسمت توضیحات یا مقالات آموزش قید شده است
سایر توضیحات بذرها تهیه شده از شرکت کاندادیی می باشد
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

بذرهای این گیاه تهیه شده از بهترین و معتبرترین شرکت مطرح دنیا می باشد توجه داشته باشید در کاشت بذرها دقت فرمایید چون عملکرد نادرست شما باعث عدم جوانه زنی در بذرها می شود.
ابتدا بذرها را به مدت 24 ساعت درون آب 30 درجه خیس کنید سپس بستری از کوکوپیت و پیت ماس تهیه کنید  فقط دقت کنید بستر تمیز و قارج کشی شده باشد میتوانید برای قارچ کشی بستر از کاربندازیوم 60% استفاده کنید که در فروشگاه ما موجود میباشد واز مسئول فروشگاه درخواست کنید.بذرها را بروی بستر پخش کنید و به اندازه نیم سانتی متر ا زبستر ار روی بذرها بپوشانید  
2-بعد انجام مراحل قب ل روی بستر را با آب پاش اسپره کنید دقت کنید منظور از اسپری همان مه پاشی هست و باید بستر  مرطوب شود با خیس شدن اشتباه نگیرید! چنانچه فشار آبی که روی بستر میریزید زیاد باشد ممکن است بذرها به انتهای بستر رفته و جوانه زنی ایجاد نشود!!پس خیلی دقت کنید
3- روی بذرها را یک نایلون سفید  کشیده تا رطوبت به اندازه 100 درصد برود و درب آن را محکم ببندید
4- بذرها در دمای حدود 20 الی 25 درجه قرا گیرد .دقت کنید کم بودن و زیاد بودن این دما تاثیر بسزایی در جوانه زنی دارد زیاد بودن این دما باعث ایجاد رشد علفهای هرز و کم بودن نیز عدم جوانه زنی بذرها را خواهد داشت البته در نظر داشته باشید برای جوانه زنی احتیاجی به نور نداریم فعلا بحث نور برای زمانی هست که بذرها جوانه زده و چند برگ شدن هست هر روز چک کنید اگر رطوبت بستر کم شده بود مجددابا آب اسپری کنید مدت زمان تقریبی جوانه زنی بذرها حدود یک ماه ه بوده البته ممکن است مدت زمان باز هم بیشتر شود.
5- بعد از جوانه زنی بذرها که تعداد برگ ها به 4 عدد یا بیشتر رسید نایلون روی بذرها را با خودکار سوراخ کرده و رطوبت آن را به نصف می رسانید و بستر را مقابل نور قرار دهید بهترین منبع نور پشت پنجره در فاصله 30 سانتی متری می باشد

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر گل بوقی یا تاتوره اینوکسیا یا تاتوره علفی (Datura innoxia)

بذر گل بوقی یا تاتوره اینوکسیا یا تاتوره علفی (Datura innoxia)

system-package-icon.pngهر بسته شامل5عدد بذر تاتوره گل بوقی می باشد
quality.png این محصول دارای درجه کیفی بالا می باشد 
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد

محصول کشور آلمان محصول کانادا

• واریته  کمیاب
• گلهای بسیار زیبا و بزرگ شبیه به بوق
• کاشت آسان ومناسب برای باغچه و گلدان
• مقاومت بسیار بالای گیاه در مقابل شرایط محیطی
.

برچسب ها

محصولات مشابه

گلهای این درختچه فوق العاده زیبا و نسبت به بوته ای بزرگتر و بسیار زیننده است طوری که اگر چشم رهگذری به این درخت بیفته غیر ممکنه که مدتی رو به تماشای آن وقت نگذاره.گیاه داتورا در رنگ های سفید، صورتی، زرد  موجود می باشد.

400 تومان
مشاهده سریع

گیاه جالب لوفا (Luffa) یا درخت لیف یکی از میوه های جالب می باشد از این گیاه را هم میتوانید از میوه اش بعنوان خوراکی استفاده کنین هم بعنوان یک اسنفنج در حمام و آشپزخانه

3,400 تومان
مشاهده سریع

گیاه خزنده موچسب زینتی با نام های پیچ بوستون، پیچک ژاپنی، پیچک انگوری شناخته می شود.این گیاه حالت خزنده داشته و میتوان در گلدان های آویز استفاده در منزل استفاده کرد همچنین افرادی که دارای ویلا یا منزل شخصی هستند برای تزیین دیوار های و ستون ها کاربرد دارد و منزل و حیاط ویلای شما را جلوه خاص و زیبائی می بخشد

3,700 تومان
مشاهده سریع

• یکی از گیاهان سمی که میوه آن سمی می باشد(نوع میوه قرمز ) • استفاده دارویی از گیاه و میوه • یکی از زیباترین گیاهان که بعنوان گیاه زینتی مورد استفاده قرار می گیرد

220 تومان
مشاهده سریع

بالا