بذر گیاه تاتوره استرامونیه یا تاتوره جیمسون (Datura stramonium)

 • خرید بذر بذر گیاه تاتوره استرامونیه یا تاتوره جیمسون 
 • محصول 100% تست شده می باشد
 • محصول کشور کانادا
 • گیاهی سمی وبسیار زیبا
 • دارای گلهای زیبا و خاص
 • قوه نامیه خوب بذرها
 • کاشت آسان برای هر نوع سطحی
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
راهنمای کاشت
Women's clothing size
Size XS S M L
Euro 32/34 36 38 40
USA 0/2 4 6 8
Bust(in) 31-32 33 34 36
Bust(cm) 80.5-82.5 84.5 87 92
Waist(in) 24-25 26 27 29
Waist(cm) 62.5-64.5 66.5 69 74
Hips(in) 34-35 36 37 39
Hips(cm) 87.5-89.5 91.5 94 99
How To Measure Your Bust

With your arms relaxed at your sides, measure around the fullest part of your chest.

How To Measure Your Waist

Measure around the narrowest part of your natural waist, generally around the belly button. To ensure a comfortable fit, keep one finger between the measuring tape and your body.

مرجع:
A21-106
4,500 تومان
(4,500 تومان بسته 5 عددی)
موجود در انبار 10 قلم
توضیحات
بذر گیاه تاتوره استرامونیه یا تاتوره جیمسون (Datura stramonium)

نام محصول: بذر گیاه تاتوره استرامونیه یا تاتوره جیمسون (Datura stramonium)
نام عمومی: تاتوره جیمسون
خانواده: Aristolochiaceae
چرخه‌ی عمر: چندساله
توضیح مختصر: تاتوره‌ی استرامونیه که عوام آن را تحت عنوان تاتوره‌ی خاردار نیز می‌شناسند، یک علف هرز یک‌ساله است که می‌توان آن را در باغ‌ها، کنار جاده‌ها یا سایر زمین‌های متروک یا کاشته‌شده مشاهده نمود. این گیاه به صورت طبیعی و بومی در کشورهای گرم‌تر دنیا یافت می‌شود.
اگرچه این گیاه تاثیر و برجستگی خاص خودش را دارد، اما باید آگاه باشید که همه‌ی قسمت‌ها و علی‌الخصوص دانه‌های این گیاه سمی هستند. این گیاه به خانواده‌ی بادنجانیان تعلق دارد که سیب‌زمینی و تنباکو هم در همین خانواده بوده و بسیاری از اعضای این خانواده حاوی مواد سمی هستند.

منبع


 

 توصیف گیاه تاتوره استرامونیه یا تاتوره جیمسون (Datura stramonium)

 
تاتوره که آن را تحت عنوان علف جیمسون یا دام شیطان نیز می‌شناسند، گیاهی متعلق به خانواده‌ی بادنجانیان می‌باشد. این باور وجود دارد که اصالت آن به کشور مکزیک تعلق دارد، اما اکنون در بسیاری از نقاط دنیا به صورت بومی کاشته می‌شود.
از تاتوره در طب سنتی برای تسکین نشانه‌های آسم و به عنوان داروی مسکن در حین جراحی یا جا انداختن استخوان استفاده می‌شود. همچنین این گیاه، توهم‌زا و مخدری قوی می‌باشد. درهرحال، آلکالوئیدهای تروپان در آن موجود هستند که ویژگی‌های دارویی و توهم‌زایی گیاه نیز از آن‌ها نشات می‌گیرند و درصورتی که اندکی بالاتر از دوز پزشکی استفاده شوند، می‌توانند سمی مهلک و کشنده باشند. استفاده‌ی بدون دقت از این ماده می‌تواند بستری در بیمارستان و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد.

تاتوره‌ی استرامونیه یک گیاه شق، بدبو، یک‌ساله و دارای شاخه‌های زیاد است که بوته‌ای به ارتفاع 60 الی 150 سانتی‌متر را تشکیل می‌دهد.
ریشه‌ی این گیاه طولانی، کلفت، رشته‌ای و سفید می‌باشد. ساقه‌ی آن تنومند، شق، برگ‌دار، صاف و دارای رنگ پریده‌ی سبز-زرد می‌باشد. این ساقه مدام به شاخه‌های فرعی تقسیم می‌شود و هر یک از این ساقه‌های فرعی نیز دارای برگ بوده و به یک گل شق منتهی می‌شوند.
برگ‌ها دارای طول تقریبی 8 الی 20 سانتی‌متر، سطحی صاف، حاشیه‌هایی دندانه‌دار و موج‌هایی نامنظم می‌باشند. سطح بالایی برگ‌ها دارای رنگ سبز تیره‌تر بوده و سطح پایینی رنگ سبز روشن‌تر دارد. برگ‌ها طعمی تلخ و تهوع‌آور دارند که به صورت عصاره از گیاه گرفته می‌شود و حتی پس از خشک شدن برگ‌ها نیز در آن باقی می‌ماند.
تاتوره‌ی استرامونیه معمولاً در تمام طول تابستان جوانه می‌زند. گل‌های معطر آن به شکل ترومپت بوده، گستره‌ی رنگ سفید یا شیری تا بنفش را در اختیار دارند، طولشان بین 6 الی 9 سانتی‌متر است و بر روی ساقه‌هایی کوتاه در محل الصاق برگ روی شاخه یا بر روی ساقه‌های فرعی گیاه رشد می‌کنند. کاسه‌ی گل‌ها بلند و کروی و همچنین دارای انتهای متورم و زاویه‌هایی تیز است که با 5 دندانه‌ی تیز احاطه می‌شود. جام گلبرگ که به صورت تاخورده وجود داشته و به صورت نسبی باز است، سفید و دارای شکلی مشابه با قیف می‌باشد و دنده‌های دائمی روی آن مشاهده می‌شوند. گل‌ها در شب باز می‌شوند و عطر خوبی را از خودشان تراوش می‌نمایند و توسط پروانه‌های شب‌گرد خورده می‌شوند.
کپسول دانه‌ی گیاه مشابه تخم‌مرغ بوده و 3 الی 8 سانتی‌متر قطر دارد که در برخی از موارد به صورت عریان و در برخی از موارد با خار پوشانده شده است. در زمان بلوغ، این دانه به 4 محفظه‌ی جدا تقسیم شده که در هر یک از آن‌ها چندین و چند دانه‌ی کوچک و مشکی وجود دارد.

 شرایط گیاه تاتوره استرامونیه یا تاتوره جیمسون (Datura stramonium)


تاتوره خاک دارای کلسیم و غنی را می‌پسندد. افزودن کود نیتروژن به خاک می‌تواند میزان غلظت آلکالوئیدهای موجود در گیاه را افزایش دهد. تاتوره می‌تواند از طریق بذر پرورش داده شود که بهتر است آن‌ها را با فاصله‌ی چند ده سانتی‌متری نسبت به یکدیگر بکارید. تاتوره نسبت به سرما حساس بوده و باید در طول فصول سرد آن را در مکانی سرپوشیده نگه‌داری کنید. وقتی که میوه‌های گیاه می‌رسند و هنوز سبز هستند، برداشت از آن آغاز می‌شود. به منظور برداشت، کل گیاه بریده می‌شود، برگ‌ها از رویش جدا می‌گردند و سایر موارد باقی‌مانده به همان شکل خشک می‌شوند. وقتی که میوه‌های گیاه ترک خوردند، دانه‌های موجود در آن برداشت می‌شوند. اگر کاشت با شدت و فشردگی زیاد انجام گیرد، برگ می‌تواند بین 1100 تا 1700 کیلوگرم به ازای هر هکتار و دانه نیز 780 کیلوگرم به ازای هر هکتار، بازدهی داشته باشد.


آموزش  و راهنمای کاشت بذر تاتوره:برای کاشت بذرهای تاتوره ابتدا آنها را 24 ساعت داخل آب معمولی ولرم قرار داده سپس طبق روش زیر کاشت نمایید:

آموزش کاشت


جزئیات محصول
A21-106

مشخصات

کد کالا
A21-106
نام علمی
Datura stramonium
خانواده
سولاناسه
نام فارسی گیاه
بذر گیاه تاتوره استرامونیه یا تاتوره جیمسون (Datura stramonium)
نامهای دیگر گیاه
تاتوره خاردار
عمر
یکساله
فضای مورد استفاده
محیط بیرون
درجه بندی کاشت
آسان
نور محیط
آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت
کمی مرطوب
دمای ایده آل
20 درجه سانتی گراد
تعداد بذر هر بسته
هر بسته شامل 5عدد بذر می باشد
راهنمای کاشت بذر
در توضیحات یا قسمت دانلود
نظرات(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت محصول
(5)
ارزش خرید
(5)
سهولت کاشت
(5)
زیبایی گیاه
(5)
رشد گیاه
(5)

سلام و عرض ادب
بذر تاتوره بنفش دابل میخوام درضمن همین تاتوره جیسون را خواهانم . درصورت امکان بذر انواع تاتوره ها داشته باشین.لطفا راهنمایی فرمائید. من فقط تاتوره سفید ماه را دارم که بعدا غروب باز میشوند.

شما هم نظر دهید

 • ارزش خرید:
 • رشد گیاه:
 • زیبایی گیاه:
 • سهولت کاشت:
 • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.
گالری
گالری مشتریان

فقط کاربران عضو شده می توانند عکس های محصول را بارگذاری کنند برای ورود اینجا کلیک کنید

هیچ عکسی بارگذاری نشده است

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم