بذر گل شمعدانی هوریزون نئون رز (سرخ) Geranium Horizon Neon Rose f1

 • شمعدانی هوریزونGeranium Horizon Neon Rose f1
 • رنگ بسیار شاد و خاص از این واریته
 • بذرهای Scarified, Coated  کوتد شده
 • ارتفاع 12 الی 14 اینج (30 الی 35 سانتی متری) پاکوتاه
 • عرض گیاه 10 الی 12 اینچ (25 الی 30 سانتی متر)
 • سایز گلها 4 الی 5 اینچ (10 الی 12 سانتی متر)
 • بذر هیبرید f1 تولید شرکت مطرح انگلیسی floranova
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
مرجع:
A21-136-G3-PCS5
15,000 تومان
بسته بندی
توضیحات

بذر گل شمعدانی هوریزون نئون رز (سرخ) Geranium Horizon Neon Rose f1

در خدمت خریداران عزیز هستیم با رنگی بیار زیبا، شاد و خاص از این واریته دوست داشتنی با گلهای فراوان .بذر گل شمعدانی هوریزون نئون رز (سرخ) Geranium Horizon Neon Rose f1   از سری شمعدانی های F1 از Pelargonium x hortorum این واریته بسیار زیبا از شمعدانی ها دارای گلهای پر تراکم بوده که در هر گل میتواند تا 12 گل ایجاد کرده و فضای دلنشن و زیبایی را برای شما در منزل یا محل کار ایجاد کند

مجموعه‌های پرشاخ‌وبرگ و طبیعی  شمعدانی هوریزون باعث می‌شود که از سایر واریته‌های رقیب خود فاصله بگیرد و برای رشد، به هزینه‌ی کمتر و میزان پایین‌تری از تنظیم‌کننده‌های رشد نیاز داشته باشد. هوریزون انتخاب اول هر پرورش‌دهنده برای دریافت بیشترین تراکم در تولیدات انبوه است، زیرا زود گل می‌دهد و ساقه‌های گل آن یکنواخت، کوتاه و تنومند هستند. محدوده‌ی وسیع‌تر رنگ‌های آن، انتخاب‌ بیشتری را در اختیارتان می‌گذارد. این محصول به‌صورت 360 درجه در تمامی جهت‌ها شاخه می‌دهد و رشد آن چهره‌ی زیبایی را در اواخر تابستان به وجود خواهد آورد.

دانه شمعدانی یا تخم های شمعدانی که برای فروش قرار دادیم  کاملا تازه و در رنگهای مختلف می باشد که در این تایپیک رنگ Neon Rose آن را قرار داده ایم و میتونید سایر رنگها را نیز در فروشگاه بذرکو خرید کرده و لذت رنگهای شادی بخش  این گل خاص و زیبا را داشته باشید بذرها تولید شرکت فلورانوا انگلستان که یک تولید کننده خاص و کاملا حرفه ای و معتبر با قدمتی 40 ساله می باشد بذرها هیبرید F1 از این شرکت بوده که بصورت اورجینال از شرکت خریداری شده همچنین بذرها کوتد دار بوده و دارای محافظ پوششی ضد آفت و کاملا استاندارد می باشد.

منبع


Geranium-Horizon-Neon-Rose-06064140-min
Geranium Horizon Neon Rose f1


 مراقبت | پرورش | نگهداری گیاه شمعدانی هوریزون:


دقت فرمایید  اگر بصورت حرفه ای برای پرورش تجاری اقدام میکنید در فایل اورجینالی که شرکت ارایه داده پرورش دقیق تجاری آن را نوشته ایم و میتوانید طبق آن گلهایی با عملکرد  بسیار بالا پرورش دهید

نیاز نوری شمعدانی: شمعدانی ها به نور زیاد آفتاب احتیاج دارند سعی کنید در مکانی با سایه جزیی قرار دهید در تابستان ها در معرض مستقیم نور زیاد خورشید قرار ندهید

بذر گل شمعدانی واریته هوریزون

عکس بسیار زیبا از گیاه شمعدانی هوریزون نئون رز (سرخ) Geranium Horizon Neon Rose f1


خاک: شمعدانی تقریباً در هر خاکی می‌روید. خاک گلدان مناسب برای آن مخلوطی است از سه قسمت خاک لوم خوب (خاک باغچه) و یک قسمت کود دامی پوسیده یا تورب و یک قسمت ماسه. به این مخلوط بهتر است مقداری کود شیمیائی مثلاً سوپر فسفات اضافه شود.

آبیاری: آبیاری بیش از حد میتواند باعث پوسیدگی ریشه شود در آبیاری دقت فرمایید ته گلدان سوراخ باشد و زهکشی مناسبی داشته باشد هر زمان که خاک کمی مرطوب بود آبیاری شود

کود دهی: هر یک ماه یک بار کود کهنه دامی بدهید


 راهنمای کاشت بذر شمعدانی بصورت خانگی:

بستری ترکیبی زیر را تهیه کنید:

بستر کاشت بذرها :

پیت ماس 50 درصد + 50 درصد کوکوپیت

یا 50 درصد پیت ماس + 30 درصد خاک + 20 درصد ماسه

یا 60 درصد خاک باغچه+ 20 درصد کود دامی+20 درصد ماسه

بذرها را قبل کاشت به مدت 6 ساعت درون آب ولرم قرار داده (اگر این کار را هم انجام ندهید مشکلی ایجاد نمی شود )

سپس گلدانی تهیه کرده که دارای سوراخ ته آن باشد .بستر کاشت را مخلوط کرده داخل گلدان بریزید بنا بر سلیقه میتوانید رنگهای مختلف بذرها را مخلطو کرده در فواصل مشخص قرار دهید یا هر گلدان را یک بذر قرار دهید.بذرها را روی بستر پخش کرده روی آن را با یک لایه نازک سنگ ریزه یک میلی متری یا دو میلی متری پرلیت پخش کرده تا رطوبت را افزایش و از حرکت بذرها بعد از آبیاری جلوگیری کرده..با آب پاش خوب اسپری و مرطوب و کمی خیس کنید (سعی کنید دمای آب ملایم باشد) و روی آن یک لایه نایلون سیاه بکشید (بذرهای شمعدانی احتیاج به نور برای جوانه زنی ندارند) همچنین با کشیدن نایلون سیاه میتوانید رطوبت را به 100 درصد رسانده و عملکرد بذرها را در جوانه زنی تقویت کنید

دمای مطلوب : گلدان را در مکانی با دمای 22 الی 25 درجه قرار دهید توجه کنید دما شرط اول جوانه زنی می باشد حتما با دماسنج دمای مطلوب محل را بررسی کرده اگر دما بیش از این باشد شرایط را برای ایجاد قارچ و علفهای هرز مهیا میکنید و اگردما کمتر باشد نرخ جوانه زنی کاهش پیدا می کند.

هر روز به بستر کاشت سر کشی کنید چنانچه رطوبت در بستر کاهش یافته بود مجددا با آب پاش اسپری کنید

مدت جوانه زنی: معمولا بین 3 الی 7 روز بذرها جوانه زنی خواهند کرد زمانی که جوانه زنی شروع شد آنها احتیاج به نور ملایم خواهند داشت نایلون سیاه را میتوانید برداشته یک نایلون فریزر شفاف روی آن کشیده و یک سوراخ کوچک در نایلون ایجاد کرده تا رطوبت را کاهش دهید به مرور این سوراخ در هفته دیگر دوتا خواهد شد تا گیاه به فضای بیرون عادت کند.

راهنمای کاشت حرفه ای بذرهای شمعدانی طبق ترجمه شده از کاتالوگ اورجینال شرکت فلورانوا برای مقاصد تجاری و گلخانه های حرفه ای:

شمعدانی هوریزون
مجموعه‌های پرشاخ‌وبرگ و طبیعی هوریزون باعث می‌شود که از سایر واریته‌های رقیب خود فاصله بگیرد و برای رشد، به هزینه‌ی کمتر و میزان پایین‌تری از تنظیم‌کننده‌های رشد نیاز داشته باشد. هوریزون انتخاب اول هر پرورش‌دهنده برای دریافت بیشترین تراکم در تولیدات انبوه است، زیرا زود گل می‌دهد و ساقه‌های گل آن یکنواخت، کوتاه و تنومند هستند. محدوده‌ی وسیع‌تر رنگ‌های آن، انتخاب‌ بیشتری را در اختیارتان می‌گذارد. این محصول به‌صورت 360 درجه در تمامی جهت‌ها شاخه می‌دهد و رشد آن چهره‌ی زیبایی را در اواخر تابستان به وجود خواهد آورد.
ارتفاع در باغ: 30-35 سانتی‌متر
میزان رشد عرضی در باغ: 25-30 سانتی‌متر
گل: 10-12 سانتی‌متر
کاشت/خاک: از خاک دارای زه‌کشی خوب، عاری از بیماری و مبتنی بر تورب بهره بگیرید که pH بین 6-6.2 داشته باشد. بذر را با ورمیکولیت بپوشانید.

مرحله‌ی 1 و 2 جوانه‌زنی (7 روز): بستری ترکیب از پیت ماس 60 درصد + کوکوپیت20 درصد+ 20 درصد پرلیت  یا خاک باغچه (عاری از بیماری ) 50 درصد + کود کهنه دامی یا وردمی کمپوست 20 درصد+ ماسه 20 درصد آماده کنید  خاک را به‌صورت یکنواخت مرطوب نگه دارید، برای این منظور بسترها را قبل کاشت به مدت 6 ساعت درون آب ولرم قرار دهید سپس روی بستر پخش کرده و با فشار انگشت بذرها را به بستر بچسبانید و روی آن را یک نایلون شفاف کشیده و با یک کش خوب بسته شود دقت نمایید دمای خاک باید بین 22 تا 24 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد، اما نه بیشتر از این مقدار چون رکود دمایی رخ می‌دهد، میزان نور را زیر 1500 پا-شمع نگه دارید.(نور ملایم) البته نور برای جوانه‌زنی ضرورتی ندارد، اما می‌تواند مفید باشد برای این منظور پس در پشت پنجره نور دار قرار دهید که دمای مطلوب 20 الی 24 درچه داشته باشد و شبها نیز دما بین 15 الی 18 درجه شود . در این مدت هر روز بستر را کنترل کنید چنانچه بستر مرطوب نبود مجددا با آب پاش خوب آب پاشی کنید.
در زمان جوانه زنی میبتوانید درما را کاهش داده و به 18 الی 20 درجه رسانده  و یک کود 15-15-15 خیلی غلظت کم استفاده کنید همچنین با یک مداد نایلون را سوراخ کرده تا گیاه به محیز بیرون آداپته شود این عمل هر چند روز یک بار تکرار کنید تا زمانی که به طور کامل این نایلون برداشته شود.

جوانه‌زنی مرحله‌ی 3:  بعد از جوانه زنی و چهار برگی شدن  دمای خاک می‌تواند تا 16-18 درجه پایین آورده شود. سطح نور باید حدود 3000 پا-شمع نگه داشته شود. بین آبیاری‌ها خاک را خشک نگه دارید تا پژمرده نشود. از 100-150 ppm نیتروژن 13-2-13 بهره بگیرید تا جوانه شکل درستی بگیرد. وقتی سه برگ حقیقی ظاهر شدند، می‌توانید اسپری با سایکوسل (250-750 ppm) یا B-Nine بی‌ناین (800-1500) به‌اضافه‌ی Cycocel  سایکوسل  (250-500 ppm) را آغاز کنید تا رشدش کنترل شود. بهتر است که خودتان آزمون و خطا کنید تا گیاه دچار اوردوز نشود، زیرا آب‌وهوا و رژیم‌های کاشت می‌توانند بر نیازمندی‌های گیاه تاثیر بگذارند.
یک سری نکات در پرورش شمعدانی ها :
ادامه‌ی فرایند رشد تا انتها: به‌صورت گروهی، گلدان‌های 10 سانتی‌متری

خاک: از مخلوط خاک دارای زه‌کشی خوب، عاری از بیماری و مبتنی بر تورب با pH بین 6-6.2 (نه کمتر) بهره بگیرید.

دما: پس از تعویض گلدان، دمای مطلوب برای ریشه‌دوانی باید بین 18-20 درجه باشد. دما برای ادامه‌ی رشد باید به 16-18 درجه‌ی سانتی‌گراد کاهش بیابد.

نور: به‌عنوان یک دستورالعمل، میزان نور باید بین 3 تا 5 هزار شمع-پا باشد. لامپ‌های HID می‌توانند طی دوره‌های کم‌نور استفاده شوند تا مجموع نور بیشتر شود و فرایند گل‌دهی تشویق گردد.
آبیاری: چرخه‌ی رطوبت مرطوب/خشک را در نظر بگیرید تا از پژمردگی جلوگیری شود. شمعدانی‌ها رطوبت زیاد را دوست ندارند، اما نمی‌توانند پژمردگی را هم تحمل کنند.

کود: 1-2 بار در هفته با 150-200 ppm نیتروژن 15-5-15، 17-5-17 یا 13-2-13 محصول را تغذیه نمایید. بهتر است که از کودهای مبتنی بر کلسیم بهره بگیرید. در صورت نیاز، آهن اضافی را به گیاه تغذیه کنید. pH خاک را بین 6 تا 6.8 نگه دارید، زیرا هرگونه مقدار بالاتر می‌تواند منجر به آسیب دیدن ریشه شود.
تنظیم‌کننده‌های رشد: از اسپری سایکوسل (350-1500 ppm) یا بی‌ناین (800-1500) به‌اضافه‌ی سایکوسل (350-1000 ppm) برای کنترل رشد بهره بگیرید. اسپری بونزی (2-5 ppm) نیز می‌تواند در زمانی استفاده شود که شاخ‌وبرگ سطح خاک را پوشانده است، اما خاک را با بونزی خیس نکنید زیرا تاثیر شدیدی بر رشد شمعدانی دارد. بهتر است که آزمایش‌های خودتان را انجام دهید تا از اوردوز اجتناب شود، زیرا آب‌وهوا و رژیم‌های کاشت می‌توانند بر ملزومات آن تاثیر بگذارند.

آفات: شته، تریپس

بیماری‌ها: پیتیوم، بوتریتیس، لک‌برگ کپک سیاه، زنگار. نکروز در برگ‌های پایین‌تر می‌تواند احتمالاً به‌واسطه‌ی پایین‌تر بودن pH خاک از 6 باشد، اما زرد شدن برگ‌ها به خاطر بالاتر بودن pH از 6.8 یا کمبود آهن است.

ادامه مطلب
جزئیات محصول
A21-136-G3-PCS5

مشخصات

کد کالا
A21-136-G3
نام علمی
PELARGONIUM HORTOM
نام لاتین
Geranium
نام فارسی گیاه
شمعدانی هلندی واریته هوریزون
رنگ بندی
نئون رز (سرخ ) . سایر رنگها نیز در سایت موجود می باشد
خانواده
GERANIACEAE
فضای مورد استفاده
فضای بیرون-فضای داخل
بومی منطقه (زیستگاه اصلی)
آفریقای جنوبی
نوع گیاه
گیاه زینتی
عمر
یکساله در صورت مراقبت خوب در سرما میتوان سالهای دیگر نیز نگاهداری کرد
درجه بندی کاشت
آسان
دوره سرمادهی
ندارد
قوه نامیه
حداقل 95%
نور محیط
آفتاب زیاد تا جزیی سایه
آبیاری و رطوبت
متوسط
دمای ایده آل
نرمال
خاک
ترکیب پیت ماس+پرلیت و کوکوپیت
درصد خلوص
100%
مدت جوانه زنی بذر
3 الی 8 روز
تعداد بذر هر بسته
بسته های 5 ، 10 و 100 عددی
سایر توضیحات
تولید کننده شرکت معتبر جهانی فلورا نوا انگلستان
راهنمای کاشت بذر
داخل توضیحات نوشته ایم
تغذیه و کود
کود کهنه دامی یا کودهای 15-15-15
پیوست‎ها
راهنمای کاشت شمعدانی هوریزون
راهنمای PDF کاشت بصورت حرفه ای و اورجینال به زبان انگلیسی از شرکت floranova
دانلود (329.59k)
نظرات
بدون نظر

شما هم نظر دهید

 • ارزش خرید:
 • رشد گیاه:
 • زیبایی گیاه:
 • سهولت کاشت:
 • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.
گالری
گالری مشتریان

فقط کاربران عضو شده می توانند عکس های محصول را بارگذاری کنند برای ورود اینجا کلیک کنید

هیچ عکسی بارگذاری نشده است

فهرست

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم