بذر حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

محصول جدید

تولید کننده: شرکت پان آمریکن | Pan American

 • حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی
 • از واریته پرمیوم سان | Premium Sun
 • رنگ بسیار دلنواز شکلاتی یا کاکائویی با حاشیه های نعنایی
 • رشد گیاهی فشرده نسبت به واریته های دیگر
 • نگهداری ساده تر و مقاوم تر نسبت به واریته ویزارد
 • دارای ارتفاع 36 الی 51 سانتی متر
 • دارای عرض 30 الی 36 سانتی متر
 • محصول کشور آمریکا از شرکت پن آمریکن

239 قلم

10,900 تومان

Chocolate Mint Coleus Premium Sun

بذر حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

نام علمی: Solenostemon scutellarioides
نام لاتین:  Premium Sun Coleus
نوع حسن یوسف: حسن یوسف برگ پهن با ارتفاع بلند
رنگ: شکلاتی با حاشیه های سبز نعنایی
ارتفاع: 30-35 سانتی‌متر
عرض: 30 سانتی‌متر
فصل کاشت:  در محیط آزاد و فضای بیرون بهار | فضای محیط داخلی و گلخانه در تمام فصول

در خدمت عزیزان هستیم با یک محصول کلاسیک از حسن یوسف های برگ پهن از واریته های زیبا و مقاوم با عادت انتشار زیاد برگ ها.

این گیاه با برگ‌های تیره و پرورش ساده‌اش، رنگ غنی شکلاتی را از خود نشان می‌دهد و لبه‌هایی به رنگ سبز نعنایی دارد.
رنگ‌های چشم‌نواز ... الگوهای برجسته ... بافت‌های غنی؛ باغبان‌ها و افرادی که در ساخت نما و منظره فعالیت دارند، عاشق این واریته‌ی چشم‌گیر هستند، زیرا چهره‌ی عالی و عملکرد قابل قبولی را در باغ‌های آفتاب‌گیر و پاسیو دارد. این حسن‌یوسف می‌تواند نور کامل آفتاب را در مناطقی که رطوبت نسبی بالا دارند تحمل کند. شاخ‌وبرگ آن زیر نور کامل آفتاب و در شرایطی که رطوبت نسبی پایین است سوخته می‌شوند. تمامی گونه‌های حسن‌یوسف برای شرایط سایه مناسب

منبع

توصیف  حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

این واریته برگ های  بزرگ و ارغوانی تیره‌‌ای ایجاد می‌کند که لبه‌های سبز روشن و نعنایی دارد؛ شکل رشد این گیاه بسیار فشرده و جمع‌وجور است؛ این محصول برای پرورش در باغ و گلدان مناسب است.

ویژگی‌های تزئینی حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

حسن‌یوسف شکلاتی نعنایی دارای برگ‌های نوک‌تیز و دندانه‌دار است که در سرتاسر طول سال رنگ زیبا و متمایز و لبه‌های سبز روشن خود را حفظ می‌کند. نه میوه و نه گل آن ارزش تزئینی قابل توجهی ندارند.
ویژگی‌های منظره‌‌ای: حسن‌یوسف شکلاتی-نعنایی گیاهی یک‌ساله و دارای شاخ‌وبرگ علفی است که به فرم کپه‌ای رشد می‌کند. خودش را با باغ وفق می‌دهد، اما همواره می‌توانید آن را با گیاهان ظریف‌تر یا خشن‌‎تر ترکیب کنید تا کمپوزیسیون متوازن‌تر و بهتری داشته باشید.

بذر حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

عکس اینترنی از حسن یوسف برگ پهن شکلاتی واریته پرمیوم سان

این گیاه نیاز به نگه‌داری بالایی ندارد. امکان دارد گل‌های این گیاه از ارزش‌های تزئینی آن بکاهند بنابراین می‌توانید به‌محض ظهور آن‌ها را جدا کنید. این گیاه ویژگی منفی خیلی قابل ذکری ندارد.

کاشت و پرورش حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

حسن‌یوسف شکلاتی نعنایی رشد خواهد کرد تا در زمان بلوغش به قامت حدوداً 35 سانتی‌متری برسد به‌گونه‌ای که عرض گیاه تا 45 سانتی‌متر هم خواهد رسید. وقتی آن را به‌صورت عمده پرورش می‌دهید، باید میان هر دو گیاه فاصله‌ی حدوداً 35 سانتی‌متری را در نظر بگیرید. اگرچه این گیاه در اصل یک‌ساله نیست، اما در اقلیم سرد در فصل زمستان،اگر نگاهداری مناسب نباشدسا بعدی در کارن خواهد داشت. بدین ترتیب باغبان‌ها باید در نظر داشته باشند که گیاه نسبت به زیست‌بوم طبیعی‌اش رفتار متفاوتی داشته باشد.

حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

این گیاه بهترین عملکرد را تحت سایه‌ی کامل یا مقطعی نشان می‌دهد. این محصول به خاک دارای زه‌کشی خوب و رطوبت یکنواخت نیاز دارد تا رشد بهینه‌ای داشته باشد، اما اگر در آب بماند از بین خواهد رفت. این محصول خیلی به pH خاک حساس نیست، اما بهترین رشد را در خاک‌های غنی دارد. محصول تحمل زیادی را در برابر آلودگی شهری و حتی می‌تواند در بخش‌های مرکزی شهر هم پرورش داده شود. اعمال یک لایه‌ی ضخیم از مالچ پیرامون منطقه‌ی ریشه را در نظر داشته باشید تا رطوبت خاک حفظ شود. این یک واریته‌ی منتخب از گونه‌هایی است که اصالتشان به آمریکای شمالی برمی‌گردد. آن را از طریق قلمه هم تکثیر می‌کنند؛ اما بدانید که به‌عنوان یک واریته‌ی کشتی، امکان دارد محدودیت‌ها یا ممانعت‌های ویژه‌ای بر سر تکثیر این گیاه به وجود بیاید.
این گیاه معمولاً به‌عنوان یک پرکننده استفاده می‌شود و می‌تواند بومی از شاخ‌وبرگ را روی زمین ایجاد کند تا سایر گیاهان جلوه‌ی بهتری پیدا کنید. توجه کنید که هنگام کاشت گیاه در گلدان‌ها یا سبدهای محیط بیرون، امکان دارد نیاز به آبیاری مداوم‌تری نسبت به کاشت در حیاط یا باغ داشته باشند.

کد کالا A21-056-G20
نوع گیاه گیاه زینتی
نام علمی Solenostemon scutellarioides
نام فارسی گیاه حسن یوسف برگ پهن
نام لاتین Premium Sun Coleus
عمر چندساله
رنگ بندی شکلاتی با حاشیه های نعنایی سبز
فضای مورد استفاده محیط بیرون و محیط داخل در فضای پرنور با تهویه هوای مناسب
درجه بندی کاشت بسیار آسان
دوره سرمادهی ندارد
نور محیط آفتاب متوسط
آبیاری و رطوبت نرمال
دمای ایده آل 15 درجه
خاک ترکیب پیت ماس60%+ پرلیت15% و کوکوپیت15% یا خاک باغچه60% +ماسه 20%+ کود کهنه دامی یا ورمی کمپوست 20%
قوه نامیه بالای 96 درصد کاملا تست شده
درصد خلوص 100%
مدت جوانه زنی بذر بین 3 الی 8 روز
تعداد بذر هر بسته 3 عددی، 5 عددی، 10 عددی خریدار میتواند در قسمت مربوطه انتخاب و خرید نماید
راهنمای کاشت بذر درون صفحه محصول نوشته شده است
سایر توضیحات بذرها پلت شده هستن از شرکت آمریکایی پن آمریکن
4
پرسش و پاسخ
 • 1397-10-28

  سلام و عرض ادب

  من این بذر و چند تا بذر شمعدانی رو خریدم میشه بذر ها رو تو جا میوه یخچال نگه داشت تا بهار بکارم؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام پک را چند سوراخ ریز بزنید تا داخل مشمبا رطوبت دار نشود داخل یخچال قسمت جامیوه ا ی نکاهداری کنید

 • 1397-11-11

  با عرض سلام

  من همه ی بذر هامو از شما خریدم بهترین بذر هایی بود که تا حالا دیدم خیلی راضیم ممنون از شما

  سوال بنده اینکه آدنیوم شمعدانی حسن یوسف خریدم از شما همشون جوانه زدن مثلا آدنیوم تو 2 روز شمعدانی تو 1.5 روز جوانه زدن طبق آموزش شما اساتید به نتیجه رسیدم.حسن یوسف رنگ های دیگه رو با این شکلاتی همزمان کاشتم اون یکیا همشون جوانه زدن کم مونده 2 برگ بشن ولی این شکلاتی اصلا جوانه نمیزنه دلیل اش چیه؟

  دقیقا مو به مو طبق گفته های روش کاشت رفتم جلو همونی که تو راهنمای کشت لینک گذاشتین ولی متاسفانه 4 تا بذر تو 9 روز جوانه نزدن لطفا راهنماییم کنین

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  بذرها باید روی بستر پخش شوند  با آب پاش به صورت سطحی آبیاری کنید طوری که پوشش ها با پاشیدن آب حل شوند و بذر داخل نمو کند علت بنظرم میتونه این باشه در پیرو صحبت های شما یقین می دهیم این بذر نیز تازه و کاملا تست شده می باشد و اگر شاریط مهیا باشد باید در عرض 4 الی 7 روز جوانه زنی کنند

 • 1397-11-20

  Amir:
  ببخشید من ازتون بذر حسن یوسف پهن برگ شکلاتی پرمیوم نعنایی خریده بودم مخلوطی از پیت ماس کوکوپیت پرلیت و ورمی حاظر کردم ولی جوانه نزد

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  نکات لازمی را که در قسمت راهنمای کاشت همین صفحه محصول زدیم رعایت فرمودید؟ بذرهای دارای پلت هستن باید روی بستر پخش بشند و آبیاری باید طوری باشه که شدید نباشه که داخل بستر بزند  ونه کم باشه که پوشش ها حل نشوندباید ابیاری طوری باشه که پوشش ها هم حل بشند


  به شما این اطمینان رو میدهیم این بذرها از نوع درجه1 از شرکت پن امریکن بوده همچنین کاملا تازه از نمایندگی مستقیم پن امریکن از آمریکا خریداری شده منشور اخلاقی نمایندگی اجازه نمیده حتی یک بذر کهنه به خریداران خود بدهد


  با تشکر نوران

 • 1397-11-29

  سلام مدیریت محترم من زیاد از شما بذر خریدم اگه نگا کنین خواهی دید که 99% همه ی بذرهایی که خریدم همشون جوانه زدن حتی تو قسمت پرسش و پاسخ ازتون تشکر کردم به خاطر کیفیت بذرها به جز این بذر شکلاتی که بالا هم عرض کردم مو به مو به روشی که در قسمت راهنمای کاشت نوشتین با مقاله دقیقا 3 تا بذر رو انطوری کاشتم اصلا جوانه نزدن چون 2 تا دیگه هم موجود داشتم به روش دیگه تست کردم گفتم شاید این روش کار ساز باشه 2 تاش رو انداختم داخل آب روکش همون لحظه پودر شد بذرها رو برداشتم رو خاک پخش کردم کاملا با خاک تماس داشت بازم هم جوانه نزد ولی بذرهای دیگر حسن یوسف که همزمان خریدم الان اونقدر بزرگ شدن ولی متاسفانه این بذر هیچکدوم جوانه نزدن.

  بالفرض من اشتباه کاشتم ولی نظر دوستمون آقای امیر حسین که بالا گفتن ایشون هم به نتیجه نرسیدن حسن یوسف یکی از راحترین کاشت بذرها هستش که خودتون میدونین بالای 90% جوانه میزنن ولی این بذر نشد!

  دوستای دیگه اگه خریداری کردن به نتیجه رسیدن لطفا روش کاشت رو بنویسن تا ما هم به نتیجه برسیم.

  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  بذرها تست شده هستن از خود نمایندگی ولماری از آلمان خرید شدند از شما خواهشمندیم طبق روشی که در قسمت دانلود کاتالوگ قرار داده شده نکات لازک را رعایت کنید در خرید بعدی ذکر کنید 3 عدد بذر بصورت رایگان برای شما قرار دهیم تا مجددا تست کنید به شما این اطمینان را می دهیم بذرها کاملا اورجینال و تست شده هستن وباید روش درست را رعایت فرمایید در بذرهای که داخل میکروتیوپ هستند باید در ابیاری دقت کنید ابیاری باید ضعیف باشد طوری که بذرها با اب به زیر بستر کشیده نشوند. باید با اب نسبتا ولرم با محیط ابیاری شود دمای هوا 22 درجه باشد رطوبت بالا و اینکه حتما روی بستر پخش شود روی ان خاکی ریخه نشود و در مکانی با نور غیر مستقیم در دمای 22 درجه قرار دهید


پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

دقت نمایید بذر حسن یوسف برگ پهن شکلاتی  دارای پوشش پلت شده می باشد شما طبق روشی که در زیر لینکش را قرار داده ایم کاشت نمایید منتهای مراتب قبل کاشت به نکات زیر توجه نمایید:

به هیچ وجه بذرها را درون آب قرار ندهید .بذرها رابصورت مستقیم روی بستر پخش کرده با فشار انگشت آنها را به بستر بچسبانید روی آنها خاک نریزید با آب ولرم بستر رو خوب اسپری و آب پاشی کنید سپس روی آن یک نایلون شفاف کشیده تا رطوبت ایجاد شود گلدان را در مکانی با دمای 20 الی 24 درجه قرار دهید .هر روز چک کنید اگر رطوبت کم بود مجددا با آب پاش اسپره نمایید وقتی جوانه زنی انجام شد گیاه را به مکان پرنور ولی غیر مستقیم انتقال دهید وقتی گیاه دو برگ و 4 برگ شدند با مداد روی نایلون رو یک سوراخ ایجاد کنید زمانی که گیاه  کمی رشد کرد باز به همین ترتیب در زمان رشد به قسمت های کناری گیاه کمی خاک الک شده بریزید (چون ریشه ها بیرون می زند)

لینک آموزش کامل

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

بذر حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی پرمیوم سان | Chocolate Mint Coleus Premium Sun

 • حسن یوسف برگ پهن شکلاتی نعنایی
 • از واریته پرمیوم سان | Premium Sun
 • رنگ بسیار دلنواز شکلاتی یا کاکائویی با حاشیه های نعنایی
 • رشد گیاهی فشرده نسبت به واریته های دیگر
 • نگهداری ساده تر و مقاوم تر نسبت به واریته ویزارد
 • دارای ارتفاع 36 الی 51 سانتی متر
 • دارای عرض 30 الی 36 سانتی متر
 • محصول کشور آمریکا از شرکت پن آمریکن

Grow Premium Sun Chocolate Mint

راهنمای کاشت اورجینال از شرکت آمریکایی پن امریکن از Coleus, Premium Sun Chocolate Mint

دانلود (825.08k)

CultureResearch

تحقیقات در مورد این واریته

دانلود (7.46M)

بالا