بذر گیاه زینتی و داروئی Rosa canina (نسترن کوهی)

محصول جدید

گیاه نسترن یک گیاه بسیار زیبا از خانواده رزهای بسیار زیبا می باشد.این گیاه یکی از گیاه مرد علاقه کشورهای اروپایی پیشرفته در زمینه داروئی استفاده می شود

این محصول در انبار موجود نیست

130 تومان

بذر گیاه زینتی و داروئی  Rosa canina (نسترن کوهی)

نَستَرَن (نام علمی: Rosa canina) و (به عربی: نسرین) یکی از گونه‌های وحشی رز و بومی اروپا، آسیای باختری و شمال خاوری آفریقا است. گونه های بسیاری از آن در جنگلهای شمال، منطقه ارسباران، و ارتفاعات فوقانی مناطق دیگر ایران بصورت خودرو یافت میشود. گل‌های آن ریز هستند که به رنگ‌های صورتی، سفید، قرمز و گاهی زرد یافت می‌شوند. بوی آن‌ها ملایم و مطبوع است.
نسترن‌ها در طول جنگ جهانی دوم در باغ‌های پیروزی آمریکا کاشته می‌شدند و هنوز هم در نواحی مرطوب و شنی نوار ساحلی خاوری یافت می‌شوند.

نَستَرَن (نام علمی: Rosa canina) و (به عربی: نسرین) یکی از گونه‌های وحشی رز و بومی اروپا، آسیای باختری و شمال خاوری آفریقا است. گونه های بسیاری از آن در جنگلهای شمال، منطقه ارسباران، و ارتفاعات فوقانی مناطق دیگر ایران بصورت خودرو یافت میشود. گل‌های آن ریز هستندویژگی‌های ظاهری نسترن:

نسترن درختچه‌ای برگریز است. ارتفاع آن از ۱ تا ۵ متر متغیر است و ممکن است بیشتر هم رشد کند. گل‌های نسترن کوچک و دارای پنج گلبرگ هستند. رنگ آن‌ها از صورتی تا سفید (معمولاً صورتی کمرنگ) متغیر است. این گیاه بر روی ساقه‌هایش تیغ‌های کوچک و تیزی دارد که در بالا روندگی کمکش می‌کنند.

ویژگی‌های ظاهری نسترن: نسترن درختچه‌ای برگریز است. ارتفاع آن از ۱ تا ۵ متر متغیر است و ممکن است بیشتر هم رشد کند. گل‌های نسترن کوچک و دارای پنج گلبرگ هستند. رنگ آن‌ها از صورتی تا سفید (معمولاً صورتی کمرنگ) متغیر است. این گیاه بر روی ساقه‌هایش تیغ‌های کوچک و تیزی دارد که در بالا روندگی کمکش می‌کنند.

خواص نسترن و موارد استفاده از نسترن:

میوه نسترن شامل برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. بعلاوه، این میوه، بخاطر دارا بودن ویتامین سی در سطح بالا، در تهیه شربت، چای و نوعی مربا استفاده میشود. در بلغارستان گلبرگ‌ها را در تهیه شراب شیرین بکار میبرند. در طبّ سنتی اتریش جوشیده میوه نسترن برای درمان عفونتهای ویروسی، نارسایی‌های کلیوی و مجاری ادراری مورد استفاده بود.

در طبّ سنتی ایران مورد توجه خاصی است. برای مثال، خواص زیر برای عرق نسترن ذکر شده است:
تقویت کننده قلب و اعصاب آرامبخش و رفع خستگی
برطرف کننده عوارض کمبود ویتامین ث
درمان ورم کلیه
درد معده و اسهال
دفع سنگ کیسه صفرا
رفع بی خوابی

خواص نسترن و موارد استفاده از نسترن: میوه نسترن شامل برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. بعلاوه، این میوه، بخاطر دارا بودن ویتامین سی در سطح بالا، در تهیه شربت، چای و نوعی مربا استفاده میشود. در بلغارستان گلبرگ‌ها را در تهیه شراب شیرین بکار میبرند. در طبّ سنتی اتریش جوشیده میوه نسترن برای درمان عفونتهای ویروسی، نارسایی‌های کلیوی و مجاری ادراری مورد استفاده بود.


در منطقه ارسباران آش نسترن غذایی محبوب است. نسترن وحشی را خیس کرده بعد از سه روز از آبکش رد میکنند. آب آبکش شده راجوشانده و کفّ آن را میگیرند. بعد برنج را اضافه میکنند. بعد از اینکه برنج پخت حبوبات پخته شده، میوه خشک را اضافه کرده بعد از یک ربع ساعت رشته وروغن رااضافه میکنند. وقتی که رشته پخت، آش آماده است.

نسترن به مثابه بوته مزاحم
بوته نسترن، گونه‌ای مهاجم است، و ممکن است جاگزین گیاهان بومی شده و تعادل زیستی را به هم بزند.  بنابر این، هنگام کاشت تزیینی این بوته در یک محیط جدید باید احتمال مزاحمت محیط زیستی در نظر گرفته شود.

منبع:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%86

کد کالا C3-007
نوع گیاه درختچه
نام علمی Rosa canina
خانواده Rosaceae رزها
نام فارسی گیاه گیلدیک، نسترن وحشی، رز کانینا,Dog briar,گل نسرین، نسترن جنگلی
نامهای دیگر گیاه Dog briar
نام لاتین DOG ROSE
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) بطور گسترده در سراسر دنیا پراکنده است ولی بومی اروپا از جمله انگلستان می باشد
عمر چند ساله
رنگ بندی زرد، صورتی،سفید
زمان گلدهی بهار
دوره بلوم ---
فضای مورد استفاده محیط بیرون
درجه بندی کاشت متوسط
دوره سرمادهی دارد
نور محیط زیاد
آبیاری و رطوبت کمی مرطوب
دمای ایده آل 10 درجه
خاک هر نوع خاکی مناسب بوده فقط حاصلخیز و زهکشی خوبی داشته باشد
تغذیه و کود سالی یک بار
قوه نامیه 90%
درصد خلوص 90%
راهنمای کاشت بذر راهنمای کاشت بذر برای خریدار ایمیل می شود
2
پرسش و پاسخ
 • 1395-08-15
  با سلام.خواستم بپرسم این بذرها نیاز به سرمادهی هم دارند ?
  پاسخ مدیر: بله خود بنده با روش سرمادهی کاشت کردم و جوابدهی عالی داشته.حدود سرمادهی بنده دو ماه بوده
 • 1397-04-27

  لطفا موجود کنید

پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر گیاه زینتی و داروئی Rosa canina (نسترن کوهی)

بذر گیاه زینتی و داروئی Rosa canina (نسترن کوهی)

گیاه نسترن یک گیاه بسیار زیبا از خانواده رزهای بسیار زیبا می باشد.این گیاه یکی از گیاه مرد علاقه کشورهای اروپایی پیشرفته در زمینه داروئی استفاده می شود

برچسب ها

بالا