بذر گیاه دارویی باریجه (Ferula gummosa)

C3-022

محصول جدید

system-package-icon.pngهر بسته شامل 50 عدد بذر باریجه می باشد
 محصول کشور ترکیه• یکی از گیاهان بسیار پرکاربرد در زمینه پرشکی و عطاری
• قوه نامیه بالای بذرها
• قوه نامیه بسیار عالی

این محصول در انبار موجود نیست

1,900 تومان

بذر گیاه دارویی باریجه (Ferula gummosa)

باریجه یک گیاه چندساله است که تا ابعاد 1 در 1 متر رشد می‌کند. فصل گل‌دهی این گیاه بین ماه‌های خرداد و تیر است و دانه‌های آن نیز بین ماه‌های تیر و شهریور می‌رسند. گل‌ها هرمافرودیت هستند (هم اندام جنسی مونث و هم اندام مذکر دارند) و با استفاده از مگس‌ها و حشرات گرده‌افشانی می‌شوند. گیاه دارای خاصیت خودباروری می‌باشد.
برای خاک‌های سبک (ماسه‌ای)، متوسط (لومی) و سنگین (خاک رس) مناسب بوده و زه‌کشی خوب را ترجیح می‌دهد. می‌تواند خاک‌های دارای pH اسیدی، خنثی و بازی را تحمل کند. گیاه نمی‌تواند در سایه رشد کند. خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد.

مصارف خوراکی
صمغ رزین که از طریق ریشه‌ی گیاه حاصل می‌شود همانند کرفس بوده و به عنوان چاشنی غذا استفاده می‌شود.
مصارف پزشکی
کل گیاه و علی‌الخصوص ریشه‌ی آن حاوی صمغ رزین «گالبانیوم» می‌باشد. این ماده ضد اسپاسم، بادشکن، خلط‌آور و محرک می‌باشد. از آن به صورت درونی برای درمان برونشیت مزمن، آسم و سایر امراض سینه استفاده می‌کنند. این ماده محرک هاضمه و ضد اسپاسم است، نفخ شکم را کاهش می‌دهد و البته قولنج و دردهای گلو را هم تسکین می‌دهد. به صورت بیرونی از آن به عنوان ضماد برای تورم‌های التهابی، سوختگی‌ها، زخم‌ها و سایر امراض پوستی استفاده می‌کنند.
سایر مصارف
صمغ رزین معطر «گالبانیوم» از طریق زخم‌های ایجاد شده در ساقه استخراج می‌شود. با کنار زدن خاک پیرامون بالای ریشه و سپس جدا کردن یک قطعه از آن، این صمغ را جمع‌آوری می‌کنند. البته توان حصول آن از طریق برش‌های ایجادشده در ساقه نیز وجود دارد. آن را به صورت دارویی و بخشی از بخور نیز استفاده می‌کنند.

کد کالا C3-021
نوع گیاه گیاهان دارویی
نام علمی Ferula gumosa
نام فارسی گیاه بذر گیاه دارویی باریجه (Ferula gumosa)
فضای مورد استفاده محیط بیرون
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
خاک خاک لومی یا باغچه
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 50 عدد بذر می باشد
سایر توضیحات بذرها 100% وارد شده از شرکت مطرح ترکیه بوده
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

جزئیات کاشت
در اکثر خاک‌ها موفق می‌شود. نیاز به یک خاک عمیق و حاصلخیز دارد که در یک موقعیت آفتابی قرار گرفته باشد. این گونه‌ها در نواحی سردتر خیلی سخت‌جان نیستند، ولی می‌تواند دماهای پایین بین منفی 5 تا منفی 10 درجه‌ی سانتی‌گراد را تحمل کند. گزارش دیگری می‌گوید که گیاه می‌تواند دمای پایین و حداقل منفی 15 درجه را نیز تحمل کند و بدین ترتیب می‌تواند در اکثر نقاط کشور، پرورش موفقی را در محیط بیرون داشته باشد. گیاه نسبت به مزاحمت‌هایی که برای ریشه‌اش ایجاد می‌شود حساس است، زیرا تاپ روت بسیار بلندی دارد. آن‌ها باید هرچه زودتر در موقعیت نهایی‌شان کاشته شوند. گل‌های گیاه بوی نامطبوعی دارند.

تکثیر
تکثیر از طریق بذر کاشته می‌شود. بهتر است که پس از رسیدن بذر در گلخانه که در فصل پاییز اتفاق می‌‌افتد، هرچه زودتر فرایند کاشت را انجام دهید. در غیر این صورت آن را در ماه اردیبهشت و داخل گلخانه بکارید. به محض این‌که جوانه‌ها به اندازه‌ی کافی برای در دست گرفتن رسیدند، آن‌ها را داخل گلدان‌های جداگانه قرار دهید. آن‌ها را در شرایطی که کوچک هستند در موقعیت نهایی‌شان بکارید، زیرا این گیاه ایجاد مزاحمت برای ریشه‌اش را نمی‌پسندد. حداقل در هفته‌ی اول زمستان که گیاه در محیط بیرون است، از مالچ حمایت‌کننده استفاده کنید. جداسازی و قسمت‌بندی گیاه را در پاییز انجام دهید، هرچند این مورد زیاد توصیه نمی‌شود چون گفتیم که مزاحمت ریشه‌ای برای باریجه خوشایند نیست.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

بذر گیاه دارویی باریجه (Ferula gummosa)

بذر گیاه دارویی باریجه (Ferula gummosa)

system-package-icon.pngهر بسته شامل 50 عدد بذر باریجه می باشد
 محصول کشور ترکیه• یکی از گیاهان بسیار پرکاربرد در زمینه پرشکی و عطاری
• قوه نامیه بالای بذرها
• قوه نامیه بسیار عالی

برچسب ها

بالا