بذر گیاه گوشت خوار ساراسنیا شولاکفلانزه روبرا (Sarracenia Schlauchpflanze rubra)

C1-004

محصول جدید

تولید کننده: شرکت کوهرس | Koehres Kakteen

system-package-icon.pngهر بسته شامل 4 بذر ساراسنیا گونه rubra می باشد
 محصول 100% کشور آلمان• یکی از زیباترین و کمیاب ترین گونه های گیاهان گوشت خوار 
• بسیار زیبا و دوست داشتنی
• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا
• قوه نامیه بسیار عالی

این محصول در انبار موجود نیست

24,900 تومان

24,900 تومان به ازای بسته 4 عددی

 نمونه عکس محصول  

نمونه عکس محصول  

بذر گیاه گوشت خوار ساراسنیا گونه (Sarracenia Schlauchpflanze rubra)

نام محصول: بذر گیاه گوشت خوار ساراسنیا گونه (Sarracenia Schlauchpflanze rubra)
توضیح مختصر:این گیاه بسیار کمیاب که به ندرت می توانید بذرهای اصیل دار آن را در دنیا یافت کنید.گیاه بسیار بسیار زیبا بوده و از سری گیاهان گوشت خوار کمیاب بوده.
ساراسنیا سرده‌ای است که از 8 الی 11 گونه‌ی گیاهان پارچی آمریکای شمالی تشکیل می‌شود که در اصطلاح عوام آن را پارچ‌های ترومپت می‎‌نامند. این سرده به خانواده‌ای تعلق دارد که گیاهانی نظیر دارلینگتونیا و هلیامفورا را در خود جای داده است.
ساراسنیا سرده‌ای از گیاهان گوشت‌خوار است که بومی مناطق ساحلی شرقی در کشور آمریکا، تگزاس و جنوب شرقی کانادا محسوب می‌‌گردد. برگ‌های گیاه به شکل قیف یا پارچ تکامل پیدا کرده تا بتوانند به عنوان تله حشره‌ها را گرفتار کنند.
گیاه با ترشح نکتارهای بیرون گل در لبه‌ی برگ‌های پارچ و ترکیبی از رنگ و بوی برگ‌هایش حشره‌ی خود را شکار می‌کند. پایه‌ی لغزنده در لبه‌ی پارچ، با استفاده از دارویی مخدر حداقل یک حشره را به داخل خودش کشانده، آن حشره در آنجا مرده و با استفاده از پروتئاز و سایر آنزیم‌های گیاه هضم می‌گردد.

مشخصات  گیاه گوشت خوار ساراسنیا گونه (Sarracenia Schlauchpflanze rubra)

ساراسنیاها گیاهان چندساله و دارای شاخ‌وبرگ علفی هستند که از طریق ریزوم زیرزمینی رشد کرده و تعداد زیادی برگ پارچی‌شکل و کروی دارند که از نقطه‌ی رشد به سمت بیرون بزرگ شده و سپس به سمت بالا حرکت می‌کنند، به گونه‌ای که دهانه‌ی تله‌ی آن‌ها به سمت مرکز تاج است. این تله یک لوله‌ی عمودی با یک کلاه است که در بالای قسمت ورودی قرار دارد؛ پایین‌تر از کلاه و در بالای لوله، یک لبه‌ی پیچ‌خورده است که نکتار و بوها را ترشح می‌کند. البته کلاه نیز معمولاً نکتار تولید می‌کند، اما مقدار تولیدشده توسط آن کمتر است.
داخل لوله‌ی پارچی می‌تواند به 3 الی 5 ناحیه‌ی مجزا تقسیم شود که این تعداد به گونه بستگی دارد: ناحیه‌ی یک کلاه است، ناحیه‌ی دوم همان لبه‌ی پیچ‌خورده و باقی قسمت‌های ورودی تله است، درحالی‌که لایه‌های 3 و 4 (که در برخی از گونه‌ها در قالب یک ناحیه ترکیب می‌شوند) و ناحیه‌ی 5 (که فقط در گونه‌ی ساراسنیا پرپریا موجود است) از بخش‌های دیگر لوله‌ی واقعی محسوب می‌شوند. هریک از این نواحی دارای کاربرد ویژه‌ای هستند و ویژگی‌های ریخت‌شناسی و فیزیولوژیک مختص خودشان را دارند.
مکانیزم گوشت‌خواری
تمامی گونه‌های ساراسنیا حشرات و سایر طعمه‌ها را بدون استفاده از قطعات متحرک شکار می‌کنند. تله‌های آن‌ها ساکن بوده و بر اساس ترکیبی از حقه‌ها (ازجمله رنگ، رایحه و نکتار) و عدم قابلیت فرار بنا شده است؛ معمولاً ورودی تله‌ها ذاتاً یک‌طرفه می‌باشد.
اکثر گونه‌ها از ترکیب بو، نکتار مخدر، ته‌نشین‌های مومی (برای گیر انداختن پای حشره) و جاذبه برای سرنگون کردن طعمه داخل پارچشان استفاده می‌کنند. کونین که یک داروی مخدر برای حشرات است، در ترشحات نکتارگونه‌ی ساراسنیا فلاوا کشف شده است. هنگامی که حشره داخل شد، لبه‌ی گیاه را که با سطح مومی پوشانده شده بسیار لغزنده می‌یابد. در ادامه‌ی لوله حرکت رو به پایین وجود دارد که برگشت را غیرممکن می‌کند و پایین‌ترین قسمت لوله که یک استخر مایع حاوی آنزیم‌های گوارشی و واسط‌های مرطوب‌کننده است، به سرعت طعمه را غرق کرده و عملیات گوارش را آغاز می‌کند. اسکلت‌ها معمولاً هضم نمی‌شوند و در طول دوره‌ی تابستان داخل لوله‌ی پارچ را پر می‌کنند.
فقط ساراسنیا پرپریا است که مقدار قابل توجهی آب باران در داخل پارچ‌های لوله‌ای خود دارد. این یک شایعه است که تمامی گونه‌ها حاوی آب هستند. درواقع، کلاه‌های سایر گونه‌ها برای نگه‌داری آب کمک کرده و جلوی فرار طعمه‌های پرنده را می‌گیرند.
دانه‌ها و گل‌ها
گل‌ها در ابتدای بهار و به همراه یا اندکی جلوتر از اولین پارچ‌ها ظاهر می‌شوند. آن‌ها به صورت تکی روی ساقه‌های بلند قرار گرفته و معمولاً خیلی بالاتر از تله‌های پارچی هستند تا از به دام انداختن گرده‎‌افشان‌های بالقوه جلوگیری کنند. گل‌ها که بسته به گونه بین 3 الی 10 سانتی‌متر قطر دارند، دراماتیک بوده و یک طراحی جالب دارند که از گرده‌افشانی توسط خودشان جلوگیری می‌کند. این گل دارای 5 کاسبرگ است که با استفاده از سه برگچه، تعداد زیادی بساک و یک استایل 5 گوشه‌ی چترمانند حمایت شده و بر روی آن 5 گلبرگ زرد یا قرمز رنگ مشاهده می‌‎شوند. گل به صورت کلی وارونه نگه داشته می‌شود تا آن قسمت چتر مانند بتواند گرده‌ای که از بساک‌ها می‌افتد را بگیرد. کلاله‌ها در نوک قسمت چترمانند قرار می‌گیرند. گرده‌افشان‌های اصلی زنبورها هستند. زنبورهایی که به دنبال نکتار هستند، باید به زور راهشان را از کنار کلاله‌ها باز کنند تا بتوانند به محفظه‌ای که توسط قسمت چترمانند تشکیل شده وارد شوند. در درون آن، ناگزیر با تعداد زیادی گرده در تماس قرار می‌گیرند که هم از طریق بساک‌های آویزان به دست آمده و هم در داخل محفظه جمع‌آوری شده‌اند. در راه خروج، زنبورها باید راه خود را به زور از زیر گلبرگ‌ها پیدا کنند. این کار آن‌ها را از کلاله دور نگه داشته و مانع خودگرده‌افشانی می‌شود. گل بعدی تعدادی از گرده‌های گل اول را بر روی کلاله‌هایش دریافت می‌کند و این چرخه ادامه می‌یابد.
گل‌های تمامی گونه‌ها عطر دارند. این عطر متغیر بوده اما غالباً تند و نامطبوع است. ساراسنیا فلاوا دارای یک عطر ویژه و بسیار تند است که مشابه ادرار گربه می‌باشد.
گل‌ها معمولاً دو هفته دوام می‌آورند. در انتهای دوره‌ی گل‌دهی، گلبرگ‌ها می‌افتند و تخمدان در صورت گرده‌افشانی، شروع به تورم می‌کند. دانه‌ها داخل 5 لوب شکل می‌گیرند که یکی از این لوب‌ها به شکل قابل توجهی دانه‌های کمتری را از سایر لوب‌ها تولید می‌کند. به طور متوسط بین 300 تا 600 دانه تولید می‌شوند که این تعداد به گونه و موفقیت در فرایند گرده‌افشانی بستگی دارد. 5 ماه طول می‌کشد تا دانه‌ها بالغ شوند که در این هنگام، پوسته‌ی دانه قهوه‌ای شده و باز می‌شود و دانه‌های آن پخش می‌شوند. دانه‌ها بین 1.5 الی 2 میلی‌متر طول داشته و دارای پوششی سخت و مومی هستند که آن‌ها را هیدروفوبیک می‌کند. بذر ساراسنیا نیازمند یک دوره‌ی زمانی است تا بتواند در تعداد بالا جوانه بزند. گیاهانی که از طریق بذر پرورش می‌یابند، بلافاصله تله‌های عملیاتی را درست می‌کنند، اگرچه شمایل این تله‌ها با تله‌های بزرگ‌سالی که در سال اول یا همان حدود شکل می‌گیرند متفاوت است و ساختار ساده‌تری دارند. گیاهان پس از کاشت بذر به 3 الی 5 سال زمان نیاز دارند تا بالغ شوند.
کاشت
ساراسنیا به عنوان یک گیاه دارای کشت ساده و تکثیر وسیع شناخته می‌شود که توسط باغبان‌ها و مشتاقان گیاهان گوشت‌خوار کاشته می‌شود. ساراسنیا به خاک دارای رطوبت-خیسی مداوم، عاری از مواد مغذی و اسیدی نیاز دارد. معمولاً اگر مخلوط خاک گلدان حاوی خزه‌ی تورب را با ماسه یا پرلیت مخلوط کنید، چنین شرایطی حاصل می‌شود. از آنجایی که ریشه‌های گیاه به مواد مغذی و معدنی حساس هستند، فقط آب خالص نظیر آب مقطر، باران یا آب اسمز معکوس می‌تواند برای آبیاری گیاه استفاده شود. ساراسنیا شرایط آفتابی در طول فصل رشد را می‌پسندد، اما چند ماهی از زمستان نیاز به دوره‌ی رکود دارد که در آن نور و دما کاهش می‌یابند.

منبع:wikipedia

کد کالا c1-004
نوع گیاه گیاهان گوشت خوار و حشره خوار
نام علمی SARRACENIA Schlauchpflanze rubra
نام فارسی گیاه بذر گیاه گوشت خوار ساراسنیا شولاکفلانزه روبرا (SARRACENIA Schlauchpflanze rubra)
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) آمریکا
عمر چندساله
فضای مورد استفاده محیط بیرون و داخل پشت پنجره نورگیر
درجه بندی کاشت متوسط
نور محیط آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت معمولی
خاک خاک مخصوص و فقیر کوکوپیت و پیت ماس سفید(فقیر)
تعداد بذر هر بسته هر بسته شامل 4عدد بذر می باشد
راهنمای کاشت بذر در قسمت توضیحات و راهنمای کاشت قرار داده شده
سایر توضیحات بذرها 100% وارد شده از شرکت آلمانی بوده
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

بذر گیاه گوشت خوار ساراسنیا شولاکفلانزه روبرا (SARRACENIA Schlauchpflanze rubra):
ابتدا بستری از کوکوپیت و پیت ماس فقیر تهیه کنید دقت کنید پیت ماس باید سفید باشد یا اینکه پیت ماس معمولی را چندین بار شستشو دهید تا مواد آن از بین برود
ظرفی درب بسته را تهیه کرده و داخل آن بستر را قرار دهید سپس بذرها روی بستر پاشیده و با فشار دست مقدار کمی فشار دهید تا بذرها بستر را لمس کند سپس با آب پاشی که آب آن را پر کرده ایم بستر را مرطوب کرده درب آن را بسته در قسمت جامیوه ای یخچال به مدت 4 هفته نگهداری میکنیم.
توجه دقت کنید فقط از آب مقطر استفاده کنید اب مقطر در سایت موجود می باشد میتوانید تهیه کنید
بعد از مدت 4 هفته  بسته را برداشته و در دمای 20 الی 30 درجه قرار داده تا جوان هزنی ایجاد شود میتوانید در پشت پنجره نورگیر قرا دهید تا نور به آن بتابد.بعد از جوانه زنی روی آن را باز کرده
دقت فرمایید هر زمان که رطوبت بستر خشک شده بوده مجددا با اب پاش مرطوب نمایید واینکه حتما حتما تاکید میکنیم با اب مقطر ابیاری شود


دستور کاشت بذرها از یک سایت معتبر خارجی:
دقت فرمایید برای بذرها بجای خزه میتوان از کوکپیت نیز استفاده کرد چون این بستر فقیر و به دور از قارچ می باشد
انواع مختلفی از ادعاها در مورد روش‌های سریع جوانه‌زنی بذرهای ساراسنیا وجود دارند. زمان خودتان یا بذرها را تلف نکنید. بله شما مقداری جوانه دریافت خواهید کرد، اما برای این‌که فرایند جوانه‌زنی خوب باشد باید از روش‌های امتحان پس داده و صحیح استفاده کنید.
اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که ساراسنیا به صورت طبیعی رشد می‌کند یا مکانی که زیست‌بوم مناسب برای رشد آن را دارد، می‌توانید موارد پیش رو را نادیده گرفته و در فصل پاییز، دانه‌ی خود را در محیط بیرون و داخل گلدان‌های 15 سانتی‌متری یا بزرگ‌تر بکارید که این گلدان‌ها با مخلوط تورب/ماسه پر شده است. احتمالاً باید از دانه‌ها و جوانه‌ها در برابر باران سنگین پشتیبانی نمایید تا این‌که گیاهان به خوبی جا بیافتند. می‌توانید از روش چادرزنی استفاده کنید. در صورتی که مقادیر متوسطی از نمک‌های غیرمحلول در آب شیرتان وجود دارد، حتماً از آب باران، آب اسمز معکوس، آب بدون یون یا آب مقطر استفاده کنید (معمولاً آبی که از سطح زمین استخراج شده مشکلی ندارد؛ آب چاه پر از ابهام است. کیفیت آب را از طریق سازمان آب و فاضلاب شهرتان بررسی کنید. مجموع جامدات حل نشده باید در بهترین شرایط زیر 100 ppm باشد).
روش صحیح و امتحان پس داده برای جوانه‌زنی ساراسنیا، چینه‌بندی سرد برای 4 هفته است. نگه داشتن بذر به صورت خشک در یخچال، چینه‌بندی نیست. چینه‌بندی به معنای نگه‌داری بذر در محیط سرد و مرطوب است که معمولاً با مواد طبیعی انجام گرفته و می‌تواند فرایند متقاعد کردن بذر برای شروع رشد را تسهیل کند. راحت‌ترین راه، قرار دادن بذرها داخل کیسه‌ی پلاستیکی کوچک با استفاده از چند رشته خزه‌ی اسفاگنوم خردشده است که داخل آب تصفیه شده مرطوب شده‌اند. اسفاگنوم زنده بهترین چاره است. خزه باید به اندازه‌ای مرطوب باشد که اگر آن را فشار دهید، آب را ببینید اما این آب‌ها باید فقط داخل خزه موجود باشند و داخل پلاستیک و بیرون از خزه اثری از آن‌ها مشاهده نشود. اگر خزه‌ی اسفاگنوم زنده یا خشک‌شده ندارید و مجبورید از خزه‌ی تورب استفاده کنید، آن را بسیار خیس کنید و سپس فشار دهید تا اکثر آب موجود در آن تخلیه شود و حتماً هوای زیادی را داخل کیسه‌ی پلاستیکی نگه دارید. بذرها نیاز به هوا دارند. در صورتی که خزه‌ی تورب بیش از حد خیس باشد، بذرها از بین خواهند رفت.
اگر بذرها قدیمی باشند، شاید یک روز پیش از چینه‌بندی باید آن‌ها را بخیسانید. بذرها را داخل ظرف کوچکی از آب تصفیه‌شده گذاشته و اندکی مایع ظرف‌شویی در آن ریخته و با انگشتتان هم بزنید.
یک روش دیگر، کاشت بذر به صورت مستقیم در گلدان و نگه‌داری کل گلدان داخل کیسه‌ی پلاستیکی است. بذرهای چینه‌بندی شده می‌توانند داخل یخچال، گاراژ یا موقعیت دیگری که دمایش حدود دمای یخچال است و خارج از نور آفتاب قرار دارد، انجام بگیرند. بذرهایی که در محیط بیرون و در گلدان‌های بدون سرپناه کاشته شده‌اند، تمایل به انحراف در گلدان بغلی پیدا می‌کنند.
بذر را داخل خزه‌ی اسفاگنوم خردشده یا مخلوط تورب و در یک گلدان با اندازه‌ی نسبتاً بزرگ بکارید. اگر بذر را داخل کیسه‌ی پلاستیکی چینه‌بندی کرده‌اید، آن را با استفاده از بیلچه‌ی خود بر روی خاک گلدان توزیع کنید. گلدان‌های 8.5 سانتی‌متری استاندارد می‌توانند خوب باشند. بذر را مدفون نکنید. اگر اسفاگنوم زنده دارید از آن استفاده کنید. اسفاگنوم زنده‌ی خردشده برای جوانه‌زنی بذرها بهترین عملکرد را دارد. درهرحال خزه‌ی زنده می‌تواند منجر به رشد بیش از حد گیاه در آینده شود، پس باید نیم‌نگاهی به آن‌ داشته باشید. اگر اسفاگنوم زنده ندارید، از اسفاگنوم رشته‌ای طولانی و خشک‌شده (قبل از افزودن آب آن را خرد کنید) یا مخلوط تورب استفاده کنید. بذر را با فواصل 5 میلی‌متری از یکدیگر قرار داده و به جای این‌که همه را داخل یک گلدان بگذارید، از تعدادی گلدان مختلف استفاده کنید.
گلدان‌های دارای بذر را داخل کیسه‌های پلاستیکی و زیر نور فلوئورسنت بگذارید تا اولین نشانه‌های جوانه‌زنی ظاهر شوند. اگر 1 الی 2 سانتی‌متر فاصله در بالای گلدان در نظر گرفته‌اید، می‌توانید از روکش پلاستیکی و یک نوار کشی روی گلدان استفاده کرده و دیگر کل آن را داخل کیسه‌ی پلاستیکی نگذارید. کیسه‌ها را زیر نور مستقیم آفتاب یا در کنار نورهایی که در نهایت منجر به جوانه‌های پخته‌شده می‌شوند نگذارید. دمای 20 الی 25 درجه‌ی سانتی‌گراد ایدئال است. بذرها باید طی 3 الی 5 هفته جوانه بزنند.
بعد از جوانه‌زنی باید روکش پلاستیکی برداشته شده یا گلدان از داخل کیسه بیرون آورده شود. گلدان‌ها را داخل گلخانه با مقداری جریان هوا قرار دهید، یا اگر آب‌وهوا ملایم است، آن‌ها را در محیط آفتاب‌گیر بیرون و کنار سایر ساراسنیاها قرار دهید.


فیلم ویدئویی  از کاشت بذرها:

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

رتبه 
1396-04-15

کیفیت مطلوب

با تشکر از شما بذرها به دستم رسید کیفیت کاملا مشخص هست تازه هست اگر ممکنه بذر نپندز را هم موجود کنید

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نظر

بذر گیاه گوشت خوار ساراسنیا شولاکفلانزه روبرا (Sarracenia Schlauchpflanze rubra)

بذر گیاه گوشت خوار ساراسنیا شولاکفلانزه روبرا (Sarracenia Schlauchpflanze rubra)

system-package-icon.pngهر بسته شامل 4 بذر ساراسنیا گونه rubra می باشد
 محصول 100% کشور آلمان• یکی از زیباترین و کمیاب ترین گونه های گیاهان گوشت خوار 
• بسیار زیبا و دوست داشتنی
• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا
• قوه نامیه بسیار عالی

برچسب ها

سایر گیاهان گوشت خوار

هر بسته شامل 5 عدد بذر ونوس می باشد این محصول دارای درجه کیفی بسیار بالای f1 می باشد  محصول کشور آلمانمحصول 100% تست شده می باشد

12,500 تومان
مشاهده سریع

♠ گیاهی که گوشت‌خوار و حشره‌خوار می‌باشد و شما را از شر موجودات موذی خلاص می‌کند♠ گیاهی کمیاب که به ندرت میتوانید در فروشگاهها اورجینال و بذر واقعی آن را پیدا کنید♠ بسیار زیبا و کمیاب که هر فردی بادیدنش در منزل شما شگفت زده خواهد شد♠ نگهداری آسان در منازل برای هر گونه سطحی

10,000 تومان
مشاهده سریع

هر بسته شامل 5 عدد DROSERA Sonnentau bitana می باشد  محصول 100% تست شده می باشد محصول کشور آلمان• گیاهی بسیار کمیاب و جالب• گلهای زیبای سفیددر زمان شکوفه دهی   • قوه نامیه عالی بذرها• کاشت آسان برای هر نوع سطحی• قوه نامیه بسیار عالی.

12,500 تومان
مشاهده سریع

هر بسته شامل 5 عدد بذر میکس گونه subtropical می باشد  محصول 100% کشور آلمان• یکی از گیاهان حشره خوار بسیار زیبا و خاص  • میکس شده از تعداد زیادی واریته که در توضیحات قید شده• قوه نامیه عالی بذرها با کیفیت بالا• قوه نامیه بسیار عالی

12,000 تومان
مشاهده سریع

بالا