نشاء یا قلمه به لیمو (ریشه زده و آماده برای کاشت)

G4-001

محصول جدید

system-package-icon.png شامل 5 عدد نشاء به لیمو برگ بریده
quality.png این محصول دارای درجه کیفی بسیار بالا می باشد 
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد


• درختچه ای بسیار پر طرفدار
• دارای رایحه پخش کننده عالی در کل فضای محوطه
• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی
.

این محصول در انبار موجود نیست

6,800 تومان

6,800 تومان به ازای 5 شاخه نشاء یا قلمه

نشاء یا قلمه به لیمو (ریشه زده و آماده برای کاشت) نام محصول: نشاء یا قلمه به لیمو (ریشه زده و آماده برای کاشت)
توضیح مختصر: موقعیت خورشید: نور کامل آفتاب
خاک: دارای زه‌کشی خوب، خاک خشک و ضعیف
نرخ رشد: متوسط
دوره‌ی گل‌دهی: مرداد و شهریور
درجه‌ی سختی: مقاوم در برابر سرمازدگی (در زمستان نیاز به پشتیبانی دارد)
گیاهی دارویی که نگهداری آسانی داشته و در هر اقلیمی جز مناطق خیلی سر میتوان آن را نگهداری کرد.این گیاه بخاطر رایحه بسیار خنک شبیه به لیمو که کل فضای مورد نظر را مشموم میکند دارای محبوبیت زیادی می باشد.نشاء ها همانطور که در عکسها نسز مشاهده می کنید همگی ریشه زده و آماده کاشت هستند منتهای مراتب برای ارسال آسان و حجم کمتر جوانه ها با قیچی زده می شود و بصورت بدون برگ برای خریدار ارسال می شود و با نگهداری خوب شما بعد از مدت بسیار کوتاهی برگهای جدید رشد خواهند کردتوصیف گیاه دارویی به لیمو

میوه اورنج بری (Glycosmis pentaphylla) به‌لیمو یکی از گونه‌های گیاهان گل‌دار در خانواده‌ی شاه‌پسندیان محسوب می‌شود که بومی مناطق غربی آمریکای جنوبی هستند. این گیاه توسط پرتغالی‌ها و اسپانیایی‌ها در قرن 17 وارد اروپا شد و به خاطر اسانس حاصل از آن کاشته می‌شود.
به‌لیمو یک درختچه‌ی چندساله است که ارتفاع آن به 2-3 متر می‌رسد. برگ‌های نوک‌تیز و درخشان این گیاه دارای طول 8 سانتی‌متر بوده و سطح نسبتاً زبری دارند. در زمانی که آن‌ها خرد یا شکسته شوند، رایحه‌ی بسیار تند و قوی لیمو را از خود ساطع می‌کنند.
خوشه‌ای از گل‌های صورتی یا سفید در اواخر بهار و اوایل تابستان ظاهر می‌شوند. این گیاه به دما حساس بوده و برگ‌هایش در دمای زیر صفر درجه می‌ریزد، اگرچه ساقه‌ی چوبی آن تا دمای منفی 10 درجه‌ی سانتی‌گراد نیز مقاومت دارد. به واسطه‌ی کاربردهای زیادی که این گیاه در زمینه‌ی خوراکی دارد، آن را در فهرست ادویه‌جات نیز می‌گذارند.
منبع: en.wikipedia.org


 
موارد استفاده به لیمو

یک مکمل آنتی‌اکسیدان معمولی به همراه عصاره‌ی به‌لیمو می‌تواند از نوتروفیل‌ها در برابر آسیب اکسیداتیو پشتیبانی کند، نشانه‌های ناشی از آسیب عضلانی در تمارین سنگین را کاهش دهد و البته مسیر انطباق سلول‌ها با ورزش را مسدود نمی‌کند.
عصاره‌ی به‌لیمو دارای ویژگی‌های آنتی‌اکسیدانی بوده و می‌تواند نقش زیادی را در تنظیم فعالیت لنفوسیت‌ها و گلبول‌‎های قرمز داشته باشد و از پلاسما در برابر آسیب‌های اکسیداتیو محافظت می‌نماید.
اگر از آن به همراه چای استفاده کنید به گرفتگی عضلات، درد شکم، گرفتگی‌های قاعدگی، اضطراب و کاهش تب کمک می‌کند.

کد کالا G4-001
نوع گیاه درختچه
نام فارسی گیاه نشاء یا قلمه به لیمو (ریشه زده و آماده برای کاشت)
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) مناطق غربی آمریکای جنوبی
عمر چندساله
فضای مورد استفاده محیط بیرون نور مستقیم
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب زیاد
آبیاری و رطوبت هر زمان که خاک خشک شد
دمای ایده آل معتدل ولی تحمل پذیری خوبی به سرمای معمولی دارد
خاک زهکشی خوب
راهنمای کاشت بذر در قسمت توضیحات قید شده است
سایر توضیحات نشاء ها برای راحتی در ارسال جوانه ها و برگها با قیچی بریده می شود و برای خریدار ارسال می شود.با نگهداری خوب شما بعد از مدت کوتاهی جوانه زنی آغاز می شود
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*
عرض درود
با توجه به استقبال خوب هموطنان و لطفی که به فروشگاه خودشان دارند این بار نیز با نشاء یا قلمه به لیمو با قیمت استثنایی در خدمت عزیزان هستیم.خواهشمندم نکات زیر را بعد از خرید دقت فرمایید:
اول از همه در پیش مقدمه عرض کنم نشاء ها همگی ریشه دار و آماده برای کاشت می باشد تمامی نشاء ها یی که تولید شدند همگی برگ دار (کوچک) و جوانه زنی شده اند .توجه داشته باشید بعد از خرید احتمال بسیار زیاد دارد که با توجه به بحث انتقال جوانه های تازه زده شده خشک شوند این امر عادی است و نگران این موضوع نباشید چونکه بعد از گذشت 15 روز بلا فاصله جوانه زنی شروع خواهد شد .خواهشمندم بعد از خرید بلافاصله در بستر کاشته آبیاری کرده ، و روی آن را با یک مشمبا شفاف کشیده و در مکانی پرنور قرار دهید تا حالتی شبیه گلخانه باشد دما نیز همه است دما نباید از 30 درجه بیشتر و از 15 درجه نیز کمتر باشد ، بهترین بستر ترکیبی از ماسه +پیت ماس و 10 درصد ورمی کمپوست می باشد ابتدا برای زهکشی گلدان خود ته آن را با مقداری سنگ ریزه پر کنید (انی کار به زهکشی بستر شما کمک میکند) سپس بعد از کاشت کاملا آبیاری نمایید در دمای بین 15 الی 30 درجه در پنجره نور گیر قرار دهید و روزی یک بار با آب پاش برای حفظ رطوبت آن غبار پاشی نمایید.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

نشاء یا قلمه به لیمو (ریشه زده و آماده برای کاشت)

نشاء یا قلمه به لیمو (ریشه زده و آماده برای کاشت)

system-package-icon.png شامل 5 عدد نشاء به لیمو برگ بریده
quality.png این محصول دارای درجه کیفی بسیار بالا می باشد 
checked-128.png محصول 100% تست شده می باشد


• درختچه ای بسیار پر طرفدار
• دارای رایحه پخش کننده عالی در کل فضای محوطه
• کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی
.

بالا