پیاز گل نیلوفر باران سفید یا سوسن باران | White RAIN LILY

محصول جدید

• گونه ای کمیاب از گیاهان پیازی بسیار زیبا

• گل فوق العاده جذاب سفید رنگ

• پیازهای با کیفیت و بسیار تازه

این محصول در انبار موجود نیست

8,990 تومان

نام محصول: پیاز گل نیلوفر باران سفید یا سوسن باران سفید

این گل بسیار زیبا و خاص دارای سه رنگ زرد، صورتی و سفید می باشد که در این تایپیک رنگ سفید آن را برای علاقمندان قرار داده ایم.گیاه دارای کاشت آسان بوده و میتوانید به راحتی یک گل فوق العاده جذاب را در منزل داشته و از بودن آن لذت ببرید.

نیلوفر باران سفید یا سوسن باران سفید به صورت گسترده برای مصارف تزئینی کاشته می‌شود.این گل واقعا زیبا و منحصر بفرد می باشد و آن را یکی از حاصلخیزترین گل‌های تابستانی در میان نیلوفرها می‌دانند. آن‌‌ها از طریق قلمه‌ی پیاز و از طریق بذر تکثیر می‌کنند. آن‌ها همانند سایر نیلوفرها نمی‌توانند دماهای سرد را تحمل کنند.

سمی بودن
همانند سایر گونه‌‌های مرتبط و نزدیک در سرده‌ی نرگسیان، این گیاه حاوی آلکالوئیدهای سمی می‌باشد. عمدتاً آلکالوئیدهای از نوع گالانتامین که می‌توانند برای انسان کشنده باشند، در این گیاه وجود دارند.

راهنمای کاشت پیاز نیلوفر باران
پیازهایی که در تابستان شکوفه می‌دهند ازجمله واریته‌های محبوب نظیر گلایل و گل کوکب، در بهار کاشته شده و در تابستان شروع به شکوفه دادن می‌کنند. اکثر این پیازها حاره‌ای بوده و نیازمند آب‌وهوای گرم برای کاشته شدن هستند. نباید هیچ‌گونه خطر سرمازدگی وجود داشته باشد و پیش از کشت، دمای زمین باید به 13 درجه رسیده باشد. بسیاری از پیازهایی که در تابستان شکوفه می‌دهند، در مناطق دارای سختی 9 و 10 (و منطقه‌ی 8 در صورت مالچ‌ریزی) به صورت چندساله کاشته می‌شوند؛ اما در اقلیم‌های سردتر باید به عنوان گیاه یک‌ساله با آن‌ها برخورد کرد. می‌توانید آن‌ها را از زمین بیرون آورده و در پاییز ذخیره کنید یا گلدان‌های پاسیو را پیش از سرمازدگی به داخل بیاورید.
آن را در جایی بکارید که بعدازظهر در سایه باشد، علی‌الخصوص اگر منطقه‌ی شما به شکل خاصی گرمسیری است.

برای کاشت پیاز ها ابتدا بستر از مخلوط خاک برگ+شن+پیت موس و یا کوکوپیت+پرلایت +پیت موس برای کاشت پیازها استفاده کرد آن را گلدان و یا زمین یا باغچه میتوان کاشت برای کاشت پیاز نیلوفر باران یا سوسن باران بستر را حاضر کرده پیازها را در عمق کاشته طوری که سر پیازها حدود یک سانتی زیر خاک باشد (یک لایه یک سانتی متری زیر خاک باشند پیازه) دقت شود سر و ته پیازها درست کاشته شود. سپس آبیاری کرده  و هر زمان که خاک کاملا خشک شد مجدد آبیاری شود

مراقبت از نیلوفر باران شامل آبیاری منظم حتی در طول دوران رکود می‌شود.
پیازهای نیلوفر باران باید در زمانی منتقل شوند که بستر بیش از حد شلوغ شده باشد.
هنگام جابجایی پیازهای نیلوفر باران، منطقه‌ی کشت جدید را آماده کرده و آن را مستقیماً به موقعیت جدید منتقل نمایید.
در زمان یادگیری در مورد نحوه‌ی پرورش نیلوفر باران، آن را در منطقه‌ای محافظت‌شده کاشته و در زمستان مالچ‌ریزی را انجام دهید، چرا که نیلوفر باران می‌تواند در دمای منفی 2 درجه یا پایین‌تر آسیب ببیند.
نحوه‌‎ی پرورش نیلوفر باران
پیازهای کوچک نیلوفر باران را در خاک دارای زه‌کشی خوب و در طول فصل پاییز بکارید. خاکی که غنی باشد، رطوبت را خوب نگه دارد و البته اندکی به شرایط اسیدی متمایل شود، برای این گیاه ارجح است. پیازها را در عمق حدود 2.5 سانتی‌متر قرار داده و بین هر دو پیاز 8 سانتی‌متر فاصله در نظر بگیرید. در صورتی که پیازها به سرعت کاشته شده و آبیاری شوند، جابجایی و تعویض مکان پیازهای نیلوفر باران در هر زمان از سال می‌تواند انجام بگیرد.
آبیاری منظم برای حفظ ساختار علفی و سلامت شاخ‌وبرگ نیلوفر ضروری است. امکان دارد در دوره‌ی نادیده گرفتن گیاه شاخ‌وبرگش پژمرده شوند، اما با بازیابی شرایط عادی، این شاخ‌وبرگ نیز به حالت اولیه‌ی خود بازمی‌‎گردند.
زمانی که گیاه در بستر یا گلدان خود جا افتاد، شاخ‌وبرگش گسترش یافته و شکوفه‌هایش چند برابر می‌شوند.

کد کالا A24-016-G2
نوع گیاه گلهای زینتی
نام علمی ZEPHYRANTHES ROBUSTA
خانواده AMARYLLIDACEAE
نام فارسی گیاه گل نیلوفر باران سفید یا سوسن باران سفید
نامهای دیگر گیاه fairy lily, rainflower, zephyr lily, magic lily, Atamasco lily, rain lily,Dave's Garden,زنبق سفید,، باد صبا سوسن
نام لاتین White RAIN LILY
بومی منطقه (زیستگاه اصلی) برزیل
فضای مورد استفاده محیط بیرون، محیط داخلی مکانی پرنور
درجه بندی کاشت آسان
نور محیط آفتاب کامل
دمای ایده آل به سرما و گرما مقاوم می باشد
خاک خاک معمولی باغچه با زهکشی خوب
0
پرسش و پاسخ
هیچ پرسشی مطرح نشده
پرسش خود را مطرح کنید
*
*
*

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند عکسهای خود را قرار دهند برای ورود اینجا کلیک کنید

عکسی آپلود نشده

نوشتن نظر

پیاز گل نیلوفر باران سفید یا سوسن باران | White RAIN LILY

پیاز گل نیلوفر باران سفید یا سوسن باران | White RAIN LILY

• گونه ای کمیاب از گیاهان پیازی بسیار زیبا

• گل فوق العاده جذاب سفید رنگ

• پیازهای با کیفیت و بسیار تازه

بالا