خانه آموزش های تخصصی آموزش ساخت گل رز رنگین کمانی

آموزش ساخت گل رز رنگین کمانی

توسط bazrcoir
آموزش ساخت گل رز رنگین کمانی

آموزش گام به گام ساخت گل رز رنگین کمانی

از گلهای رز رنگین کمان می توان به عنوان یک هدیه یا لوازم جانبی برای دکوراسیون و زیبایی منزل استفاده کرد. جالب این است که شما می توان گل رز رنگین کمانی را در خانه تهیه کنید. می توانید گل رز رنگین کمانی را با استفاده از گل رز واقعی بسازید. ساخت گل رز چند رنگ بسیار ساده می باشد با روش های زیر می توانید آن را درست کنید

گل رز سفید انتخاب می کنیم

گل رز سفید انتخاب می کنیم

 

گل رز سفید انتخاب کنید

برای ساخت گل رز رنگین کمانی شما باید از یک گل رز سفید و یا کم رنگ استفاده کنید. اما خوب است بدانید برای مشاهده بهترین نتیجه از گل رز سفید استفاده کنید.
⦁ اگر گل رز سفید پیدا نکردید، می توانید از گل رز زرد کمرنگ یا صورتی روشن استفاده کنید. از گل قرمز یا گل رز صورتی تیره استفاده نکنید، زیرا سایه ی عمیقی که گلبرگ ها دارند، مانع از نمایش رنگ می شود.

خرید بذر گیاهان زینتی
فروشگاه بذرکو یکی از فروشگاههای معتبر در زمینه خرید بذر گل می باشد در این فروشگاه شما می توانید انواع بذر را خریداری نمایید برای دیدن محصولات روی این لینک کلیک نمایید

⦁ گل رزی که نزدیک مرحله شکوفایی است یا به طور کامل شکوفا شده با سرعت بیشتری رنگ را میپذیرد. از طرف دیگر اگر گل رز شما غنچه باشد ممکن است به مدت زمان بیشتری برای رنگ پذیری نیاز داشته باشد.

 

آموزش ساخت گل رز رنگین کمانی

آماده سازی گل رز
ساقه گل را کوتاه کنید. با استفاده از قیچی تیز یا چاقوی تیز، قسمت پایین ساقه را به صورت زاویه دار برش دهید. ارتفاع ساقه را بر اساس ارتفاع ظروفی که قرار است گل را برای رنگ آمیزی در آن بگذارید، تعیین کنید. توجه داشته باشید که ساقه گل رز فقط کمی طول گلدان بلند تر باشد.

ساقه گل رز را کوتاه کنید

ساقه گل رز را کوتاه کنید

⦁ ساقه را به چند قسمت تقسیم کنید. با استفاده از یک تیغه قسمت انتهایی ساقه را به چند قسمت تقسیم کنید. می توانید از قیچی یا چاقو استفاده کنید، اما مطمئن شوید ابزاری که انتخاب می کنید باید تیز باشند.

از شما دعوت می کنیم مقاله آموزش مراحل ساخت و پرورش بونسای از درخت  را هم مطالعه کنید

ساقه گل رز چوبی است و اگر از تیغه هایی استفاده کنید که تیز نباشد، می تواند باعث شکستن ساقه گل رز شود. برش ها باید به اندازه ی ۲.۵ سانتی متر در انتهای ساقه باشند.

تقسیم ساقه های گل رز

تقسیم ساقه های گل رز

⦁ ساقه را به دو تا چهار قسمت تقسیم کنید. اگر قسمتهای زیادی از ساقه را برش دهید، ممکن است ساقه ضعیف شود. توجه داشته باشید که تعداد بریدگی ای که برای ساقه ها انجام می دهید، تعداد رنگ های گل رز رنگین کمانی شما را تعیین می کند.

افزودن رنگها
چندین رنگ خوراکی را در فنجان های جداگانه آب مخلوط کنید. برای این کار چند ظرف باریک و بلند را با آب پر کنید و در هر ظرف چند قطره رنگ خوراکی مخلوط کنید. برای هر ظرف یک رنگ متفاوت انتخاب کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد، تعداد رنگها باید با تعداد بخشی که ساقه را تقسیم می کنید مطابقت داشته باشد.

انتخاب رنگهای نختلف

انتخاب رنگهای نختلف

⦁ هرچه از رنگهای غذایی بیشتری استفاده کنید، رنگ هایی که در گل رز رنگین کمانی ایجاد می شوند روشن تر هستند. برای بهترین نتیجه باید از ظروف باریک و محکم استفاده کنید. از ظروف با لبه های پهن خودداری کنید. زیرا بخشهایی از ساقه که شکاف داده شدند باید به داخل هر ظرف کشیده شوند.

ریختن رنگ های غذا درون لیوان آب

ریختن رنگ های غذا درون لیوان آب

⦁ هر قسمت تقسیم ساقه را با دقت در یک ظرف متفاوت رنگی قرار دهید و مطمئن شوید که انتهای بریده شده کاملاً در ظرف غوطه ور شده باشد. هنگام خم شدن و قرارگیری قسمتهای شکاف داده شده ساقه احتیاط بیشتری داشته باشید. بعد از تقسیم ساقه ها آن ها شکننده تر می شوند.

تقسیم ساقه ها درون لیوان رنگی

تقسیم ساقه ها درون لیوان رنگی

 

اگر از نیروی زیادی برای حرکت ساقه ها استفاده کنید، ممکن است به طور تصادفی باعث شکستن آن ها شوید. ظروف رنگی را کنار هم قرار دهید. این کار باعث می شود که ساختار ایمن تر باشد و از ساقه کشیده نمی شوند.

 

آموزش ساخت گل رز رنگین کمانی

آموزش ساخت گل رز رنگین کمانی

⦁ باید به گل ها اجازه دهید به مدت چند روز در آب رنگی بمانند. در ۳۰ دقیقه اول باید متوجه تغییر رنگ شوید، اما برای یک ساخت گل رز رنگین کمانی، باید اجازه دهید که گل رز برای چند روز در آب رنگ خود بنشیند. ممکن است یک هفته کامل طول بکشد تا رنگها به طور قابل توجهی نمایان شوند، اما بعد از یک روز، هر یک از گلبرگها باید رنگ آمیزی شوند. آب رنگ شده دقیقاً مانند آب استاندارد از طریق ساقه گل رز جذب می شود. آب رنگ شده به قسمت های مختلف گلبرگ ها رفته و آن ها را هیدراته می کند. رنگ ها در گلبرگ ها رسوب می کنند و از آن جایی که گلبرگ ها سفید هستند، رنگ ها به راحتی خود را نشان می دهند.

منبع

 

۰ دیدگاه
2

Related Posts

ارسال نظر