خانه آموزش های تخصصیآموزش باغبانی نکات کلیدی در آموزش کاشت پیاز گل مریم

نکات کلیدی در آموزش کاشت پیاز گل مریم

توسط bazrcoir

نکات کلیدی در آموزش کاشت پیاز گل مریم

آیا دوست دارید که فضای گلخانه و یا خانه و شاید باغ و باغچه خود را با عطر گل مریم آغشته سازید؟ برای آنها که عاشق گل و دنیای گل ها هستند، این مقدمه ساده، ردپایی شیرین است در داشتن یک گل مریم جذاب و زیبا و معطر در فضا هایی که دوست داریم باشند؛ اما بسیاری هستند که پا را فراتر از رویا نهاده، به راحتی با پرورش پیاز گل مریم در دنیای باغبانی خود، میزبان این میهمان عزیز می ‌شوند. و اما برای آنانکه می خواهند مقدمات پذیرایی از گل مریم را تجربه کنند، آموزش کاشت پیاز گل مریم می ‌تواند یک آموزش مفید و هیجان انگیز باشد.

نکات کلیدی در آموزش پیاز گل مریم

نکات کلیدی در آموزش کاشت پیاز گل مریم

برای آن عزیزانی که با هدف آموزش کاشت پیاز گل مریم می خواهند تا انتهای این مقاله همراه ما باشند، قبل از آنکه بخواهیم در مقدمات کاشت آن فرو رویم، خوب است اندکی با این گل زیبا آشنا شوید. شاید این آشنایی بتواند مقدمات مطبوعی در امری جدی برای آموزش کاشت پیاز گل مریم باشد.

گل مریم معطر همراه با زیبایی ‌هایش

گل مریم از آن دست گل ها است که در انواع توصیفات ادبی، عاشقانه، عارفانه و… جای دارد. خیلی از ادیبان و شاعران و حتی خوانندگان، لطافت ذوق هنری خود را در گرو زیبایی های گل مریم جلوه داده اند. اشتباه هم نکرده اند. چرا که یکی از زیباترین و در عین حال خوش بَر ترین گل ها را برای تکمیل دنیای هنری خود انتخاب می کنند.

اولین مزیت گل مریم، عمر نسبتا طولانی آن است. این گیاه، گلی است چند ساله. به طوریکه در شرایط مطبوع در همراهی با کاشت پیاز گل مریم می ‌توانید انتظار بهره ‌مندی برای سال‌ ها از آن را داشته باشید. این گل در عین آنکه عمری طولانی می کند، هر بار رخسار لطیف خود را در همراهی با گل‌ هایی سفید رنگ و زیبا و به غایت معطر آذین خواهد کرد. عطر دلنشین گل مریم تا آنجا غنی است که این گل را در زمره مهمترین عصاره ها در عطر سازی قرار داده است. مانند گل مریم ایرانی که عطر پررنگ آن در سطح جهانی شهره شده است.

جدا از تمام این توصیفات، گل مریم در فرهنگ های گوناگون در سراسر جهان جایگاه شاخصی پیدا کرده است. مثلاً در دنیای مسیحیت، هر جا می ‌خواهند تمثالی از حضرت مریم کشیده شود، یک شاخه گل مریم را در دست آن قرار می دهند. اصولاً نام گذاری گل مریم نیز از همین جا می آید. در فرهنگ ایرانی نیز این گل جایگاه رفیعی دارد. همین جایگاه شناخته شده است که خیلی ‌ها را به فکر کاشت پیاز گل مریم می ‌اندازد. از این رو آموزش کاشت پیاز گل مریم می‌ تواند یک آموزش آمیخته با جذابیت های فرهنگی نیز باشد.

آموزش کاشت پیاز گل مریم

آموزش کاشت پیاز گل مریم

آموزش کاشت پیاز گل مریم

کاشت پیاز گل مریم از جمله فعالیت های سطح بالای تجاری در دنیای باغبانی است. چرا که این گل یکی از مهمترین عناصر در دنیای عطر سازی محسوب می شود. همین استقبال بالا در استفاده از عطر گل مریم در ساخت عطر ها است که کاشت پیاز گل مریم را در دنیای تجاری کشانده است؛ ولی ما خارج از این بحث های تجاری می ‌خواهیم آموزش کاشت پیاز گل مریم را در دنیای خانگی و برای گل دوستانی که می خواهند از زیبایی‌ های این گل میزبانی کنند، تنظیم کنیم.

 

نمونه عکس از یک پیاز گل مریم به همراه پاجوش ها

پیاز گل مریم

  • شرایط دمایی در آموزش کاشت پیاز گل مریم: اصولاً گیاهانی که به شکل پیازی تکثیر پیدا می کنند، در سرمای سخت زمستانی تنها سعی در زنده نگه داشتن پیاز خواهند داشت. از این رو شاید پیاز گل مریم بتواند از پس سختی‌ های یک زمستان بسیار سرد برآید؛ اما دیگر به این سادگی ها جوانه نخواهد زد. از همین جهت، اگر در باغچه همراه با ارتباط مستقیم از شرایط جوی، کاشت پیاز گل نرگس را به انجام رسانده اید و خطر نزدیکی یک زمستان سخت را احساس می ‌کنید، بهتر است پیاز های گل مریم کاشته شده را همزمان با آغاز فصل سرما از دل خاک بیرون کشیده و در جایی گرم نگه دارید. دمای مطلوب برای کاشت پیاز گل مریم، دمایی مابین ۲۰ الی ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد. حضور پیاز گل مریم در این دما ها می تواند در نهایت به خلق یک گیاه سرحال و خوش رشدی از گل مریم بیانجامد.

در کاشت پیاز گل مریم، آبیاری چگونه است؟

اگر باغبانی حرفه ای هستید و یا در پرورش انواع گل و گیاه تبحر دارید، به خوبی می دانید که هر گیاهی، نیاز های خاص خودش را در تامین آب دارد. آب دادن به گیاه این طور ها نیست که هر چه بیشتر باشد، گیاه سرحال تر خواهد شد. هر گیاهی سبک و سیاق آبدهی خاص خودش را دارد و برخی از گیاهان در رعایت حرفه ای این امر بسیار حساس هستند. مانند پیاز گل مریم که نسبت به رطوبت خاک از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

در آبیاری گل مریم، خاک نه باید خشک شود و نه از آب سیراب باشد. خاک خشک باعث تنبلی در جوانه زنی پیاز گل مریم خواهد شد و خاک بسیار مرطوب موجبات پوسیدگی پیاز را فراهم خواهد آورد. در آموزش کاشت پیاز گل مریم همواره دقت مضاعفی در تنظیم رطوبت خاک را در نظر می‌ گیرند. اصولاً بهترین شرایط در آبدهی همراه با کاشت پیاز گل مریم، مرطوب ساختن خاک در حدی که خاک را سیراب نسازد برای هر ۳ الی ۴ روز می باشد. در ایام سرد سال و یا زمانیکه حد بالایی از بارندگی وجود دارد، می توانید این فاصله زمانی را به مقدار ۱۰ الی ۱۵ روز افزایش دهید.

آبیاری در کاشت پیاز گل مریم

آبیاری در کاشت پیاز گل مریم

خرید پیاز گل مریم معطر

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Agave_amica

۰ دیدگاه
0

Related Posts

ارسال نظر