خانه پرورش گیاهانآموزش کاشت بذر آیا دوست دارید کاشت بادمجان در گلدان را تجربه کنید؟

آیا دوست دارید کاشت بادمجان در گلدان را تجربه کنید؟

توسط bazrcoir

کاشت بادمجان از این حیث که می تواند قسمت مهمی از سفره هر خانواده ‌ای را در هر جای دنیا پر کند، یک مقوله با ارزش محسوب می‌ شود. از این رو می ‌توان آموزش کاشت بادمجان را به عنوان یکی از مهمترین آموزش ‌های دنیای کشاورزی در نظر گرفت.

 

آیا دوست دارید کاشت بادمجان در گلدان را تجربه کنید؟

طیف گسترده‌ ای از گیاهان توانسته اند به نوعی در نیاز های غذایی انسان ها حضور داشته باشند. گیاهانی که گاها در غالب میوه های خوشمزه تا سبزیجاتی مقوی و یا حبوباتی سیرکننده خودشان را نشان می دهند. در این بین می توان برای برخی از گیاهان جایگاه متمایز تری در نظر گرفت، یک جایگاه بالای غذایی. بادمجان یکی از همین گیاهان مقبول با جایگاه بلند در فهرست غذایی مردمان سراسر جهان می باشد. اهمیتی که می تواند آموزش کاشت بادمجان را ضروری نشان بدهد.

چگونگی کاشت بادمجان

چگونگی کاشت بادمجان

خیلی ها پرورش بادمجان را دوست دارند و در عوض خیلی ها هم از این گیاه خوششان نمی ‌آید. گویی در قبال حضور گیاه بادمجان در بطن غذا ها یک دنیای آمیخته با افراط و تفریط وجود دارد. برای بعضی بسیار مطلوب و دلنشین است و در ذائقه بعضی دیگر انگار نمی ‌خواهند سر سازگاری داشته باشند؛ اما از کنار یک واقعیت ساده نمی توان گذشت. بادمجان را هر طور نگاه کنید از مهمترین منابع غذایی بشر محسوب می‌ شود. گیاهی که می‌ تواند بسیاری از مردمان جهان را سیر نگه دارد. در حالیکه از قیمت بالایی برخوردار نیست. از این رو است که کاشت بادمجان در تمام فرهنگ ها و در نزد تمام مردمان جهان اهمیت دارد. این اهمیت مساوی با خلق یک جریان غذایی گسترده است. کاشت بادمجان از این حیث که می تواند قسمت مهمی از سفره هر خانواده ‌ای را در هر جای دنیا پر کند، یک مقوله با ارزش محسوب می‌ شود. از این رو می ‌توان آموزش کاشت بادمجان را به عنوان یکی از مهمترین آموزش ‌های دنیای کشاورزی در نظر گرفت. این آموزش را همراه این مقاله خواهید داشت.

از شما دعوت می کنیم مقاله آموزش ویدئویی نحوه پرورش هندوانه از بذر را حتما” مطالعه کنید

 

 

بادمجان چگونگی گیاهی است؟

بادمجان را نمی توان در فهرست گیاهانی با عناوینی مانند درخت، بوته و… قلمداد کرد؛ اما به مانند بسیاری از گیاهان جالیزی عمر کوتاهی ندارد. یک گیاه پایا که بسیار مطلوب برای رشد در آب و هوای گرمسیری می باشد. گیاهی که تقریبا می تواند تا یک سال عمر کند و در این عمر نسبتا طولانی چندین بار متناوباً صاحب میوه باشد.

پرورش بادمجان

پرورش بادمجان

یکی از جذابیت ‌های کاشت بادمجان، گل های این گیاه است. بادمجان صاحب گل هایی به مراتب بزرگ و با رنگ بندی سفید درآمیخته با بنفش می باشد. این ترکیب رنگی در همراهی با پرچم هایی به رنگ زرد جلوه جذابی خواهد داشت. جلوه ای که می ‌تواند زیبایی ‌های بصری خاصی را خلق کند.
اما میوه گوشتی این گیاه به هیچ حالتی شبیه به گل های آن زیبا نیست. برعکس، بادمجان را می ‌توان یکی از بدریخت ترین میوه های جالیزی دانست. یک میوه گوشتی با رنگی سیاه که به سمت بنفش دویده است؛ اما همین میوه بادمجان است که اهمیت آن را پررنگ می‌ کند. میوه بادمجان را به راحتی می‌ توان در جمع گوشتی ترین میوه ها در گیاهان خوراکی قرار داد. به طوری که همراه با برداشتن یک لایه نازک از پوست آن، تقریباً به تمامی قابل خوردن می باشد.

از شما دعوت می کنیم مقاله مربوط به تجربه و نکات آموزشی کاشت بذر کاکتوس و ساکولنت مطالعه کنید

 

البته یکی از دلایل بی ‌مهری برخی از افراد به این گیاه سیرکننده، در ته نمره تلخی است که همراه آن می باشد. به اصطلاح خودمانی خانم های خانه دار، زهر بادمجان است که آن را تلخ می ‌کند. در دنیای آشپزی به جهت زدودن این تلخی روش هایی دارند که بیان آنها خارج از اهداف این گفتار است؛ اما همین قدر بدانید که که می شود به راحتی تلخی این گیاه را مرتفع نمود.

کاشت بادمجان از خانه تا مزرعه:

همه می ‌دانیم که پرورش بادمجان از اصلی ترین محصولات کشاورزی است. از این رو منطقی است که تمام کشاورزان کاربلد به درستی از نحوه کاشت، داشت و برداشت این گیاه گوشتی مطلع باشند؛ اما کاشت بادمجان برای افراد غیرحرفه ‌ای چگونه خواهد بود؟
به هر صورت قرار نیست که هر جا بخواهند کاشت بادمجان را به انجام رسانند، یک زمین بزرگ و جالیزی شکل را همراه خود داشته باشند. بعضی ها علاقه دارند که بتوانند در محیط های خانگی تا آپارتمانی انواع گیاهان جالیزی را داشته باشند. حالا با هدف تامین منابع غذایی و یا انجام یک فعالیت تفریحی. برای این دست از افراد، ماجرای کاشت بادمجان یک داستان تجاری نیست. یک دنیایی آمیخته در تفریحات خانگی است.
ما در این مقاله قصد تکمیل این دنیای جذاب خانگی را داریم. از این رو قصد آموزش کاشت بادمجان در فضا های خانگی خصوصاً گلدان را معطوف این مقاله کرد کرده ‌ایم.

آموزش کاشت بادمجان

آموزش کاشت بادمجان

 

آموزش کاشت بادمجان در گلدان

بادمجان گیاه حساسی نیست. پرورش آن چندان ملزومات آنچنانی و یا مراقبت های سخت و طاقت فرسا نمی ‌خواهد. یک گیاه ساده است که به مانند ماهیت ساده ای که دارد، انتظارات ساده ای نیز برای رشد و نمو خود طلب می ‌کند. از این رو به راحتی می ‌توان کاشت بادمجان را یکی از موفق ترین مواد در باغبانی های کوچک خانگی دانست. البته باید در تامین همین انتظارات ساده گیاه بادمجان نیز دقیق باشید تا در نهایت از تماشای بادمجان های گوشتی خانگی خود لذت ببرید.

یکی از مهمترین علت ها در پرورش بادمجان در انتخاب گلدان است. بهتر است یک گلدان بزرگ با ظرفیت ۵ گالن انتخاب کنید. رشد بادمجان در ظروف نیاز به ۱۲ تا ۱۴ اینچ فضا برای هر گیاه دارد. البته می توان سه گیاه را در یک ظرف ۲۰ اینچی قرار داد. باید بدانید گلدان های ساده سریعتر از گلدان های لعابدارخشک می شوند ، اما همچنین امکان تبخیر رطوبت اضافی را فراهم می کنند. اگر به یاد داشته باشید که آب اضافه را خالی خواهید کرد، گلدان بدون لعاب را انتخاب کنید. اما اگر شما فراموشکار هستید گلدان های لعاب دار را انتخاب کنید. در انتخاب گلدان مطمئن شوید که گلدان از حفره های زهکشی بزرگ بهره مند است. بهترین زمان کاشت در ابتدای فصل گرما است تا از رشد جهش گونه بادمجان برخوردار شوید.

از شما دعوت می کنیم مقاله پاپایا یا خربزه درختی | کاشت تا برداشت محصول را مطالعه کنید

 

چه خاکی برای کاشت بادمجان مناسب است؟

جدا از خاک مزرعه که در ماجرا های کشت های صنعتی به خوبی تغذیه خواهند شد، خاک گلدان را اصولا تهیه خواهید کرد. این خاک باید تناسب منطقی با نوع گیاه داشته باشد. برای کاشت بادمجان بهتر است از خاکی با حاصلخیزی زیاد در کنار توانمندی بالا برای نگه داشتن رطوبت استفاده کنید.

کشت بادمجان

کشت بادمجان

یکی از بهترین انتخاب ها می تواند خاک زمین های شن و رس با درجه PH بالاتر از ۵ و ۶ باشد که همراه با کود حیوانی غنی شده است؛ اما در یک پیشنهاد معقول بهتر است خاک گلدان کشت بادمجان را همراه با دو واحد خاک در کنار یک واحد شن استفاده کنید.

زهکشی، شرط مقدماتی در کاشت بادمجان بادمجان از جمله گیاهان جالیزی است. پس در کشت خانگی آن این ماهیتش را از یاد نبرید. از این رو باید شرایط زهکشی مطلوبی برای کاشت بادمجان در نظر بگیرید. یک شیار عمیق در سطح خاک باغچه و یا استفاده از ماسه های درشت در کف گلدان ها می تواند شرایط زهکشی مطلوبی را تأمین سازد. از سوی دیگر بعد از کاشت بذر های بادمجان و آبیاری های مقدماتی باید دمای خاک را در حالتی معتدل با گرمایی ملایم نگه دارید. این شرایط را تداوم بخشید تا بعد از ۳ الی ۴ ماه از یک بوته شاداب بادمجان در حالیکه می خواهید میوه هایی گوشتی تحویل شما دهد، میزبانی کنید.

منبع:

 

How To Container Grow Eggplant Plants

 

Related Posts

ارسال نظر