خانه سایر مطالب گیاهان آیا بذر بونسای وجود دارد | بذر بونسای واقعیت دارد

آیا بذر بونسای وجود دارد | بذر بونسای واقعیت دارد

توسط bazrcoir

بذرهای بونسای: افسانه یا واقعیت آیا بذر بونسای وجود دارد | بذر بونسای واقعیت دارد 
سوالی که خیلی ها از ما می پرسند آیا بذر بونسای وجود دارد؟ بونسای بذر دارد؟ شاخه ای که در سایت زدید بذر بونسای چی هست؟ در ابتدا باید به‌صورت شفاف بیان کنیم که چیزی تحت عنوان بذر بونسای نداریم و بذری نیست که بخواهید آن را بکارید و خودش به‌صورت طبیعی به یک بونسای زیبا و تعلیم‌یافته تبدیل شود. بذرها فقط در صورت مراقبت‌های ویژه و روش‌های مینیاتورسازی به بونسای تبدیل می‌شوند و هیچ تغییر ژنتیکی در درخت ایجاد نمی‌گردد. اگر رویه‌ی درست را پیش نگیرید، بذرهای بونسای مفروض به یک درخت با اندازه‌ی عادی تبدیل می‌شوند.
جدای از بذر، راه‌های زیادی برای پرورش یک بونسای وجود دارند: خزانه‌ی گیاهان، گیاهان باغی یا قلمه. تازه‌کارها معمولاً کارشان را با بونسایی شروع می‌کنند که تا حدی رشد کرده و به‌تدریج مراقبت‌های ویژه‌ی موردنیاز برای بونسای را یاد می‌گیرند. در مقطعی، دوستدار بونسای بررسی عمیق‌تری برای یادگیری تکنیک‌های مینیاتورسازی و نحوه‌ی سیم‌کشی و هرس بونسای انجام می‌دهد. مشتاقان بونسای در همین‌جا متوقف نمی‌شوند و سعی می‌کنند قضیه را از بیخ پیگیری کنند. بدین ترتیب آن‌ها سراغ توسعه‌‌ی بونسای از طریق بذر خواهند رفت.
اما ما در شاخه ای از محصولات بذر بونسای قرار دادیم هدف از این بخش  درختانی هستن که میتوانید از بذر آنها را برای پرورش شروع کنید .پرورش بونسای از طریق بذر عواید زیادی را برای مشتاق بونسای به همراه دارد. رسیدن به بونسای از طریق بذر، ساده‌ترین و طبیعی‌ترین روش تکثیر است و هنرآفرینی در این زمینه زندگی را برای مشتاق بونسای ساده‌تر می‌کند. بدین ترتیب از همان ابتدا کنترل مطلق بر روی فرایند رشد بونسای وجود دارد. اما پرورش بونسای از طریق بذر نیازمند صبر زیادی می‌باشد. نه‌تنها ریسک عدم رشد دانه‌ها وجود دارد، بلکه باید زمان بگذارید، علی‌الخصوص اگر درخت رشد آرامی داشته باشد. اگر فرد خوش‌شانس باشد، بونسای طی ۵ سال از دل بذر به وجود خواهد آمد.
اگر فرد ریسک‌پذیری و ماجراجویی بیشتری داشته باشد، می‌تواند خودش جستجو را انجام داده و نوع درختی که بذر تولید خواهد کرد را شناسایی می‌‌کند. بهتر است که در طول پاییز به جستجوی بذر بروید. ریسک دارد، زیرا فرد نمی‌داند که دانه‌ها به کجا رفته‌اند و آیا انگل و سایر بیماری‌ها به آن‌ها آسیبی رسانده‌اند. از سوی دیگر، بذرهایی که به‌صورت ویژه برای بازار تولید شده‌اند، خطر انگل و بیماری کمتری دارند.
رسیدن به بونسای از طریق بذر قطعاً طاقت‌فرسا است، اما اگر بخواهید در زمینه‌ی شناخت گیاه متخصص شوید بسیار مفید می‌باشد. نوعی ابهام که در فرایند پرورش بونسای از طریق بذر وجود دارد، باعث می‎شود مشتاقان بونسای تمایل بیشتری به یادگیری و تکمیل مهارت خود داشته باشند. با توجه به اینکه عوامل پرشماری می‌توانند مانع رشد بونسای شوند، مشتاقان این عرصه فضای نامحدودی برای بهبود رویه‌های کنونی‌شان در اختیار دارند – بدین ترتیب آن‌ها به دنبال بررسی و کشف روش‎‌های جدید برای تسهیل فرایند تکثیر می‌روند. در نهایت اگر بونسای از دل بذر جوانه بزند و از همان ابتدا تحت مراقبت قرار گیرد، حس دلگرمی بیشتری به وجود خواهد آورد. چه چیز بهتر از بونسایی که فرد خودش کاشته، هرس و سیم‌کشی کرده و از آن مراقبت به عمل آورده است. قطعاً می‌توان آن را محصول عشق دانست.

Related Posts

ارسال نظر