خانه آموزش های تخصصیگلخانه داری راهنمایی برای استفاده از بهترین کود برای کاکتوس

راهنمایی برای استفاده از بهترین کود برای کاکتوس

توسط bazrcoir

در این مقاله هر کدام از کود های تعیین شده برای کاکتوس می تواند برای کاکتوس ها مفید باشد. به طور مثال استفاده از کود های آلی یا طبیعی باعث می شود کاکتوس به آرامی رشد کند و مواد مغذی به مدت طولانی در خاک می ماند، اما استفاده از کود های معدنی سریعتر مواد معدنی را به گیاه می رساند و در نتیجه رشد گیاه سریعتر می شود.

 

نگاهی اجمالی به بهترین کود برای کاکتوس و بارور شدن این گیاه

گیاهان کاکتوس فقط مختص بیابان ها و مناطق گرمسیری نیستند ، اما علاوه بر دکوراسیون منزل ، جلوه ای عالی دارند. کاکتوس ها در فصل رشد به کود مناسب برای دریافت مواد مغذی احتیاج دارند. دقیقاً مانند گیاهان دیگر ، شما برای رشد مناسب به کود احتیاج دارید. همچنین می توانید از این گیاه به عنوان گیاهی خانگی استفاده کنید، اما باید از بهترین کود برای کاکتوس استفاده کنید.

 

آیا استفاده از کود برای گیاه کاکتوس ضروری است؟

واقعیت این است که کاکتوس ها می توانند بدون استفاده از کود زنده بمانند. با این حال ، استفاده از بهترین کود برای کاکتوس، راهی برای تقویت و سالم نگه داشتن آن هاست. اگر از کاکتوس در خانه خود استفاده می کنید، باید یک بار در سال به این گیاه کود بدهید. هنگام کود دهی این گیاه را در فضایی روشن و زیر سایه قرار دهید. برخی از افراد فضای کافی برای بیرون بردن گیاه ندارند ، لامپ رشد گیاه می تواند گزینه ای مناسب برای نور دهی به کاکتوس به ویژه در مواقع کود دهی باشد. سه نوع لامپ رشد گیاه وجود دارد: لامپ های رشد فلورسنت ، لامپ های رشد LED و لامپ های رشد موقعیت یابی.

 

کود مناسب کاکتوس

 

 

مخلوط هایی برای ساختن بهترین کود برای کاکتوس

به خاطر داشته باشید کودهایی که دارای نیتروژن زیاد هستند باعث رشد گیاه می شوند در حالی که کودی با پتاسیم بالاتری دارد برای گلدهی گیاه مناسب است. همچنین کودهایی با فسفر بالا برای مقاومت در برابر بیماری ها مناسب تر هستند.

 • می توانید از ترکیب مساوی ۱۰-۱۰-۱۰ ، ۱۰٪ نیتروژن ، ۱۰٪ فسفر ، ۱۰٪ پتاسیم استفاده کنید.. همچنین ، نسبت ۵-۱۰-۵ ایده آل است.

 

مخلوط هایی برای ساختن بهترین کود برای کاکتوس

 

می توانید از کود های خشک استفاده کنید

به جای تهیه محلول کود و آب ، کودهای خشک در بازار وجود دارد. باید آنها را با خاک گلدان مخلوط کنید. با این حال ، مواظب باشید چون پاشیدن آنها روی خاک باعث می شود وقتی گیاه را آبیاری می کنید ، ممکن است آب به ریشه ها نرسد.

 

خرید کاکتوس
فروشگاه بذرکو یکی از فروشگاههای معتبر در زمینه خرید کاکتوس می باشد در این فروشگاه شما می توانید انواع کاکتوس را در اندازه های مختلف خریداری نمایید برای خرید روی لینک کلیک کنید

 

انواع کودهای آهسته رهش:

 1. کودهای آلی مصنوعی (مبتنی بر نیتروژن)

در هنگام خرید کود ، ممکن است بعضی از آنها دارای برچسب متیلن اوره یا اوره فرمالدئید باشد. این موارد مصنوعی هستند و معمولاً از ۷۰٪ WIN (نیتروژن نامحلول در آب) تشکیل می شوند. میزان رها سازی مواد مغذی، به فعالیت باکتری بستگی دارد. میزان آزاد شدن مواد مغذی در این محصول به میزان pH و رطوبت خاک بستگی دارد. آنچه میزان آزاد شدن مواد مغذی از این کودها را تعیین می کند ، اندازه ذرات است. اگر کود دارای ذرات کوچکتری باشد، مواد مغذی سریعتر آزاد می شوند.

 

 1. کودهای طبیعی آلی

ما همچنین کودهای آلی طبیعی داریم که این امر باعث می شود آنها برای اکثر مردم یک انتخاب محبوب باشند و این نمونه کود را بهترین کود برای کاکتوس انتخاب کنند. انواع مختلف از این کودهای آلی مواد مغذی را با سرعتهای مختلف آزاد می کنند. آنچه بر سرعت آزاد سازی تأثیر می گذارد دما ، باکتری ها و قارچ های موجود در خاک است.

کود آلی

برخی از نمونه های ارگانیک عبارتند از:

کود کشاورزی

کمپوست

امولسیون ماهی

کنجاله سویا

 

 

 • از آنجا که کاکتوس هایی که در داخل خانه نگهداری می شوند ممکن است در هنگام رشد، تابش نور خورشید را دریافت نکنند ، شما باید آنها را کمتر بارور کنید زیرا ممکن است ضعیف شوند. همچنین ، در صورت استفاده از گلدان های بدون سوراخ زهکشی به مقدار کمی از این کودها استفاده کنید.

 

 • کاکتوس های کاشته شده درون زمین ممکن است به کود زیادی نیاز داشته باشند. زیرا به سرعت مواد مغذی را از خاک دریافت می کنند.

 

استفاده از کود برای گیاه کاکتوس

کودهای آلی در مقابل کودهای معدنی

قبل از انتخاب بهترین کود برای کاکتوس ، باید انواع مختلف کود ها را بشناسید. کود های آلی و معدنی دو نمونه از بهترین کود برای کاکتوس هستند.

از هر دو نوع کود برای تهیه و رساندن مواد مغذی به کاکتوس استفاده می شود. کودهای ارگانیک (طبیعی) بتدریج فعالیت دارند تا یک محیط سالم برای رشد گیاه شما فراهم شود. آنها حاوی محصولات گیاهی و حیوانی هستند زیرا این کود ها تأمین نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است. دلیل فعالیت آهسته ای که این نمونه کود دارد، این است که اولویت در غنی سازی خاک می باشد. کود های معدنی خاک را غنی نمی کنند. اما از طرف دیگر ، کودهای معدنی ، مواد مغذی را برای کاکتوس ها فراهم می کنند.

 

 1. کودهای آلی

کودهای آلی فقط از مواد حیوانی یا گیاهی تشکیل شده اند که معمولاً محصولات نهایی یا فرعی هستند که به طور طبیعی اتفاق می افتند. چنین نمونه هایی می توانند کود ، کمپوست یا برگ باشند. این نوع کودها فقط هنگامی که خاک مرطوب باشد، مواد مغذی تولید می کنند. مواد مغذی اغلب به آرامی آزاد می شوند زیرا در تجزیه مواد آلی به ارگانیسم های خاک متکی هستند.  کودهای طبیعی گران هستند ، اما از آنجا که آنها در مدت زمان طولانی خاک را غنی نگه می دارند، ارزشمند می شوند و شما می توانید به عنوان بهترین کود برای کاکتوس از آن استفاده کنید چون علاوه بر این که کودهای ارگانیک از منابع طبیعی هستند، گاز گلخانه هم کمتر تولید می شود.

 

 1. کودهای معدنی

به این نمونه کود ها، کودهای مصنوعی نیز گفته می شود. این بدان معنی است که آنها به صورت مصنوعی ساخته می شوند و حاوی مواد شیمیایی مصنوعی و یا مواد معدنی هستند. این کود ها حاوی محصولاتی مانند سولفات منیزیم ، سولفات آمونیوم ، نیترات آمونیوم و سوپر فسفات سه گانه هستند. کود های معدنی مواد مغذی خود را به نسبت کود های طبیعی سریعتر آزاد می کنند. این نمونه کود ها به دلیل افزایش سریع مواد مغذی ، بهترین کود برای کاکتوس شناخته شدند، همچنین شما هم می توانید از این کود برای کاکتوس خود استفاده کنید. این کودها پر هزینه نیستند و کاملاً مقرون به صرفه هستند. دلیل هزینه های ارزان آنها این است که به طور انبوهی تولید می شوند.

از شما دعوت می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید

آموزش نحوه پیوند زدن و قلمه زدن کاکتوس ها

تجربه و نکات آموزشی کاشت بذر کاکتوس و ساکولنت

خواب بذر کاکتوس | سرمادهی بذرهای کاکتوس

 

مزایای استفاده از کمپوست

کمپوست استفاده از مواد آلی پوسیده شده طبیعی از باغ  ها می باشد. استفاده از این کود باعث حاصلخیزی خاک می شود و هم می تواند بهترین کود برای کاکتوس باشد. تنها اشکال عمده استفاده از کمپوست این است که ، اگر می خواهید خودتان آن را درست کنید، مدت زمان زیادی طول می کشد تا اینکه برای استفاده موثر و کارآمد باشد باشد. از ماه ها قبل آن را آماده کنید، پوسیدگی آن کاملا به وجود آید.

 • این نمونه کود کل خاک را تغذیه می کنند که به سلامت کلی خاک کمک می کند
 • این نمونه کود به هوادهی خاک و به حفظ رطوبت کمک می کنند
 • خاک را غنی می کنند و می توانند مواد مغذی را برای کاکتوس فراهم کنند.
 • باعث رشد میکروب های سالم در خاک می شود.
 • به جلوگیری از بیماری ها مربوط به کاکتوس کمک می کند.
 • برای کنترل علف های هرز گزینه ی مناسبی است.

 

 

منبع : https://cactusway.com/learn-how-to-fertilize-a-cactus/

۰ دیدگاه
0

Related Posts

ارسال نظر