خانه معرفی گیاهانگیاهان زینتیگلهای زینتی شاه پسند وحشی شنی | آبرونیا ماریتیما

شاه پسند وحشی شنی | آبرونیا ماریتیما

توسط bazrcoir

نام رایج: شاه پسند وحشی شنی یا آبرونیا ماریتیما

نام لاتین یا انگلیسی: Nyctaginacea

نام علمی گیاه شناسی:  Abronia maritima nutt

نام لاتین: Red Sand Verbena

بومی: ایالات متحده آمریکا (کالیفرنیا)

بلوغ گلدهی: بین بهمن ماه الی آبان

توضیحات شاه پسند وحشی یا آبرونیا مارتیما

آبرونیا ماریتیما یکی از گونه‌های شاه‌پسند شن‌زی است که به نام شاه‌پسند شن‌زی قرمز معروف است. این یک گیاه چندساله‌ی ساحلی است که بومی نواحی دریایی شمال کالیفرنیا می‌باشد. این محصول در راستای تپه‌های ماسه‌ای و در نزدیکی موج‌های دریایی رشد می‌کند.

شاه پسند وحشی شنی گونه ای چندساله، گیاهی همیشه سبز و واشی است. این گیاه به رغم نام عمومی اش مربوط به تیره شاه پسند نیست، در واقع آبرونیا ماریتیما، یک جنس از خانواده های  گل کاغذی می باشد با بیش از ۲۰ گونه یک ساله یا چندساله و واشی است،این گیاه زینتی پوشش سبز و زیبایی در سطح زمین ایجاد کرده، ساقه های آن گاهی اوقات در زیر شنهارفته و و درهمان چا باقی می ماند.

گلها و میوه ها:

در سراسر فصا سال گلدهی می کند  گلهای شاه پسند وحشی یا  آبرونیا ماریتیما  به رنگ قرمز روشن تا صورتی در قالب خوشه (قرمز شرابی پررنگ) و شبیه شیپور می باشد. میوه آن در سطح رگه بندی شده بوده و دارای ۵ بال میباشد.این گیاه شورپسند به آب شور نیاز دارد که عمده‌ی آن را به فرم اسپری دریا دریافت می‌کند و نمی‌تواند آب تازه یا خشکیِ مداوم را تحمل نماید. بافت‌های ساکولنت آن به سوا کردن و ذخیره‌سازی نمک خو گرفته‌اند. بافتهای گوشتی این گونه به جداسازی و ذخیره نمکها سازگاری یافته است. پوشش شاه پسند وحشی تسنی و قطور و منشعب بوده و می تواند سرپناه انواعی از حیوانات کوچک  ساحل زی باشد. این گونه گیاهی کمیاب است و بوم آن در مناطق ساحلی به شدت در معرض رفت و آمد است که توسط فعالیتهای انسانی ایجاد می شود. همچنین این گونه برای پوشش و استقرار تپه های شنی در طول ساحل مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: wikipedia

ترجمه شده:تیم بذرکو

ذکر هرگونه کپی برداری منع قانونی دارد

Related Posts

ارسال نظر