خانه معرفی گیاهانگیاهان زینتیگلهای زینتی معرفی گل گازانیا

معرفی گل گازانیا

توسط bazrcoir
گل گازانیا

گل گازانیا بومی آفریقای جنوبی است. ارتفاع این گل ۲۰-۳۰ سانتیمتر می باشد برگها به شکل طوقه هی در قاعده گیاه قرار دارند. برگها سر نیزه ای گاهی کنگره ای کم عمق صاف در سطح فوقانی، سفید و کرک دار در قسمت پشت می باشند.

نام لاتین و  علمی:

gazania
sateracees (composees)

 گل آذین کلاپرک به قطر ۷-۹ سانتیمتر گلها کناری سفید، زرد گاهی زرد پررنگ،نارنجی وقرمز و گاهی قهوه ای رنگ هستند. گلهای میانی معمولا” تیره واطراف آن را دایره کم و بیش تیره با لکه های سفید یا آبی رنگ احاطه می کند.


طرز کاشت و ازدیاد گل گازانیا:

ازدیاد  گل گازانیا از طریق بذر زیر شاسی در فروردین ماه صورت می گیرد. و پس از رشد کافی به بستر اصلی منتقل می شود. در ضمن یکی از گیاهانیست که معمولا” بعد از گیاهان پیازی و گیاهان دو ساله که از گل رفته اند مورد استفاده قرار می گیرد. رشد این گیاه در زمین های قابل نفوذ و غنی و همچنین در نقاط گرم و آفتابی عالی می باشد ولی قادر به تحمل اولین یخبندان های زودرس می باشد. زمین های واجد فسفر را ترجیح میدهند.


کاربرد: کاشت گازانیا در زمین های با مساخت زیاد منظره زیبایی را به وجود می آورد. در حاشیه باغچه ها، پلات باند گل دهنده مخلوط روی تیپ های آفتاب گیر و روی بالکن ها و تراس و پشت پنجره جهت تزیین کشت می شوند.

Related Posts

ارسال نظر