خانه پرورش گیاهانآموزش بونسای آموزش و نحوه سرزنی و هرس گیاه آدنیوم

آموزش و نحوه سرزنی و هرس گیاه آدنیوم

توسط bazrcoir

در این مقاله جالب شما نحوه سرزنی و هرس گیاه آدنیوم را فرا خواهید گرفت

نحوه هرس گیاه آدنیوم به شما بستگی دارد که دوست دارید به چه شکلی رشد کنند. بعضی از آن ها با تنه های بلند و ساقه های دیده شده که خیلی کوتاه هرس شدند. بنابراین دسته گل های کمی دارند و در بالای تنه قرار گرفته اند. همچنین در برخی درگیر ممکن است ساقه های لاغر و دراز و به هم پیچیده داشته باشند. که از این رو می توان گفت هرس این گیاه یک موضوع سلیقه ای است. خوب است بدانید هرس گیاه آدنیوم باعث تحریک رشد و شکوفایی بیشتر گیاه می شود.

سر زنی آدنیوم

سر زنی گیاه آدنیوم

 

 

بهترین زمان برای هرس گل آدنیوم

بهار و تابستان، وقت بسیار خوبی برای هرس گیاه آدنیوم  این گیاه است. خوب است بدانید قبل از شروع هرس باید از تمیز و تیز بودن بودن ابزار هرس اطمینان حاصل کنید. این روند احتمال شیوع بیماری را کاهش می دهد و بریدگی های پاک تر را تضمین می کند.

 

از شما دعوت می کنیم مقاله بسیار جالب از آفات و مشکلات گیاه آدنیوم را نیز مطالعه کنید

در همه ی قسمت های آدنیوم شیره ای منتشر می شود که سمی شناخته است. حتما دستکش بپوشید زیرا ممکن است پوست شما به شیره حساس باشد. هنگام کار با این گیاه صورت خود را لمس نکنید.

نحوه سر زنی گیاه آدنیوم

نحوه سر زنی گیاه آدنیوم

نحوه ی هرس آدنیوم

اینکه چطور این گیاه را هرس کنید به سلیقه خودتان بستگی دارد. ۳ روز قبل از هرس، گیاه را سیراب کنید. می توانید با شاخه هایی که از روی گیاه هستند کار را شروع کنید. در این مرحله شاخه های ضعیف یا مرده را بردارید. طول شاخه ها را متغیر کنید تا مانند توپ یک جا جمع نشوند. وقتی ساقه ها از یک زاویه بریده می شوند بهتر به نظر می رسند. ۳ هفته بعد، کمی رشد جدید را در گیاه خواهید دید.

چگونه گیاه آدنیوم را هرس کنیم

چگونه گیاه آدنیوم را هرس کنیم

هرس سخت / هرس سبک

بسته به آن روشی که شما دوست دارید می توانید هرس سخت یا سبک را برای گیاه آدنیوم در نظر بگیرید. اگر قرار است هرس سخت را برای گیاه انجام دهید باید می توانید ۴ تا ۵ ساقه از گیاه را کوتاه کنید. احتمالا با انجام این روش تا چند سال آینده نیاز به هرس نخواهید داشت. اما در صورت نیاز میتوانید در طول سال از هرس سبک برای گیاه آدنیوم استفاده کنید.

 

منبع

۰ دیدگاه
0

Related Posts

ارسال نظر