خانه آموزش های تخصصیآموزش باغبانی شرایط اقلیمی مورد نیاز برای پرورش پالونیا

شرایط اقلیمی مورد نیاز برای پرورش پالونیا

توسط bazrcoir

پالونیا می‌تواند خودش را با گستره‌ی وسیعی از دماها وفق دهد. معمولاً گونه‌های پالونیا تا ارتفاع ۲۰۰۰ متر از سطح دریا نیز رشد می‌کنند. رشد درخت در بهار و در زمانی آغاز می‌شود که دمای خاک به ۱۵-۱۶ درجه‌ی سانتی‌گراد رسیده باشد. کاشت پالونیا به میزان زیاد تا ارتفاع ۷۰۰-۸۰۰ متری بهینه بوده و دمای بهینه و مناسب برای دریافت بیشترین میزان رشد نیز در محدوده‌ی ۲۴ الی ۳۳ درجه‌ی سانتی‌‌گراد می‌باشد.

خاک
پالونیا از گونه‌های بسیار انعطاف‌پذیر بوده و بر روی انواع مختلفی از خاک به خوبی رشد می‌کند. مناسب‌ترین خاکی که به استفاده از آن توصیه شده، خاک‌های سبک، دارای زه‌کشی خوب و ماسه‌ای می‌باشند. محدوده‌ی pH توصیه‌شده بین ۵ الی ۹/۸ است. از خاک‌های رسی، سنگی و آغشته به آب اجتناب کنید. خاکی که بیش از ۲۵ درصد خاک رس و کمتر از ۵۰ درصد تخلخل داشته باشد، برای پالونیا توصیه نمی‌شود. پالونیا نمی‌تواند میزان شوری بیش از ۱ درصد را تحمل کند. پالونیاهای جوان در زمانی که عمق خاک بین ۱.۵ الی ۲ متر باشد، به خوبی رشد می‌کنند.

بارش باران
خاک و رطوبت هوا برای رشد پالونیا بسیار مهم هستند. در صورتی که بارش باران در متوسط سالیانه، از ۱۰۰ میلی‌متر در ماه کمتر باشد، باید آبیاری اضافی را برای درخت انجام دهید. به جای هر ۱۰ میلی‌متر باران، باید ۱۰ لیتر به گیاه آب دهید. اگر بارش باران زیر ۵۰ میلی‌متر در ماه باشد، باید در سالیان آتی نیز آبیاری اضافی را ادامه دهید. آبیاری ناکافی رشد گیاه را کند می‌کند، اما منجر به از بین رفتن آن نمی‌شود. برای رشد بهینه‌ی گیاه در ماه‌های اولیه، بسیار مهم است که به صورت هفتگی ۲۰ لیتر آب به گیاه بدهید. بهتر است که این مقدار به دو نیم تقسیم شده و در دو زمان متفاوت با استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای انجام بگیرد. در صورتی که کاشت پالونیا برای فروش در بازار انجام می‌گیرد، استفاده از فناوری آبیاری قطره‌ای توصیه می‌گردد.

باد
بهتر است که گیاه در نواحی فاقد بادهای شدید و با سرعت بیش از ۲۸ کیلومتر بر ساعت کاشته شود. وقتی که بادهای شدید در محل کاشت وزیده می‌شوند، در سال‌های اولیه‌ی رشد باید از موارد مستحکم‌کننده استفاده شود تا گیاه بتواند تنه‌ی قدرتمندی را شکل دهد. اگر سرعت باد به بیش از ۴۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، گیاهان جوان تحت خطر قرار خواهند گرفت و کاشت درخت در چنین مناطقی باید نادیده گرفته شود.

۰ دیدگاه
0

Related Posts

ارسال نظر