خانه سایر مطالب گیاهان چگونه گیاه مناسب را انتخاب کنیم

چگونه گیاه مناسب را انتخاب کنیم

توسط bazrcoir
انتخاب گیاه مناسب

آیا تا بحال به این فکر کردید که با توجه به شرایط فیزیکی و شرایط دیگر چگونه گیاه مناسب را انتخاب  کنیم؟ سایت بذرکو در این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بهتری را بگیرید

اگر در نظر دارید گیاهی بخرید، به پنج پرسش که در زیر به آنها اشاره می شود پاسخ دهید، پاسخ هایی که به این پرسش ها می دهید، فهرست کوتاهی از گیاهان به شما ارائه می دهد سپس از گیاهان داخل این فهرست یکی را انتخاب کنید که از همه بیشتر نظر شما را جلب کرده باشد، برآورده شدن نظریه شما در بین همه خواسته ها مهمترین خواسته بشمار می آید.
۱-آیا به دنبال گیاهی هستید که بتواند در تمام روزهای سال در معرض دید باشد؟
گیاهان برکی ظاهر مطلوب خود را کلا” در تمام سال خفظ می کنند، تا آنجا که همواره می توانند به شکلی مطلوب در معرض دید باشند. وضعیت گیاهان گلدار پیچیده تر است. بعضی از آنها را در دورهء محدودی می توان در معرض دید گذاشت. وقتی دوره گلدهی آنها به پایان رسید، دیگر جایی در اتاق نخواهند داشت. اما بعضی دیگر را می توان در سراسر سال در معرض دید قرار داد. 
۲-وقت و مهارت شما در نگهداری گیاه چقدر است؟
بعضی از گیاهان عمری طولانی دارند. مانند گیاهان گوشتی معمولی (اگر خیلی آب به آنها داده نشود)و نخل مرداب (اگر به آن آب فراوان داده شود). تعداد گیاهانی که در این گروه قرار می گیرند خیلی زیاد است. این نوع گیاهان دامنهء وسیعی از شرایط را تحمل می کنند در طرف دیگرگروهی از گیاهان قرار دارند که “ظریف” یا “شکننده “اند. 
۳-برای گیاه مورد نظر حاضرید چقدرپول بپردازید؟
راه معمول آن است که گیاه را از گلفروشی ها بخرید. بعضی گیاهان نسبت به بعضی دیگر گرانترند. گیاه گرانتر برای پرورش دهندهء آن دردسر بیشتری دارد، از جمله ممکن است کندرشدتر یا تکثیر آن دشوارتر باشد. اگر در نظر دارید تعداد گیاهان بیشتری داشته باشید اما میزان پولتان محدود است، ناچار باید گیاهان کوچک بخرید، بذر گیاهان مورد نظر را بکارید یا به قلمه زدن بپردازید.
۴- دوست دارید اندازه گلدان چقدر و شکل گیاه چگونه باشد؟
 این خصوص کمی فکر کنید و زیبایی گیاهان برگی یا گلدار را هم در نظر بگیرید.
۵-محیطی که برای نگهداری گل هایتان در اختیار دارید چه وضعی دارد؟
چه اندازه نور در دسترس هست؟ آیا در زمستان محل نگهداری گیاهان به حد کافی گرم هست؟

Related Posts

ارسال نظر