خانه آموزش های تخصصی کاشت نیلوفرآبی و گیاهان آبزی در حوضچه‌ی ماهی

کاشت نیلوفرآبی و گیاهان آبزی در حوضچه‌ی ماهی

توسط bazrcoir

نیلوفر آبی یک گیاه آبزی و خاص می باشد.این گیاه بسیار جالب با گل‌های جذاب و دیدنس خود طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.آموزشی که برای عزیزان بیننده در سایت بذرکو قرار دادیم 
نحوه آماده سازی و کاشت نیلوفر آبی و گیاهان آبزی در حوضچه ماهی است که قرار دادن گیاه در حوض یک ترکیب بسیار جالب را ایجاد میکند

 نیلوفر می‌بایست در آب کم‌عمق رشد کند. بنابراین اگر حوضچه‌ی ماهی‌تان عمیق است یا باید یک قسمت کم‌عمق برای کاشت نیلوفر ایجاد کنید

۱- نیلوفر می‌بایست در آب کم‌عمق رشد کند. بنابراین اگر حوضچه‌ی ماهی‌تان عمیق است یا باید یک قسمت کم‌عمق برای کاشت نیلوفر ایجاد کنید یا اینکه نیلوفرها را در گلدان به صورت جداگانه  پرورش داده و آجرهایی در کف حوضچه قرار دهید تا ارتفاع گلدان بالاتر آمده و گیاه خیلی زیر آب قرار نگیرد.  مواضب باشید که ریزوم‌ها توسط ماهیان خورده نشوند. ماهی‌های بزرگ‌تر علی‌الخصوص ماهی کپور نیلوفر را می‌خورند.

۲- مواظب باشید که ریزوم‌ها توسط ماهیان خورده نشوند. ماهی‌های بزرگ‌تر علی‌الخصوص ماهی کپور نیلوفر را می‌خورند. بنابراین می‌بایست سنگ یا سنگ‌ریزه روی آن‌ها قرار دهید تا از دسترس ماهی‌ها دور بمانند.نگذارید که نیلوفر تمام فضای حوضچه‌ی ماهی‌تان را بگیرد. ماهی‌ها نیاز به آب اکسیژن‌دار، تمیز و تازه، غذا (معمولاً در سطح آب)، مکان‌هایی برای قایم‌شدن و فضای کافی برای حرکت و رشد دارند.
از وجود فضای کافی برای ماهی‌ها اطمینان حاصل کنید. ماهی با توجه به ابعادش نیاز به فضای کافی دارد (افسانه‌های قدیمی در مورد اینکه ماهی با توجه به فضای موجود اندازه‌اش را تعیین می‌کند را باور نکنید!).

۳- نگذارید که نیلوفر تمام فضای حوضچه‌ی ماهی‌تان را بگیرد. ماهی‌ها نیاز به آب اکسیژن‌دار، تمیز و تازه، غذا (معمولاً در سطح آب)، مکان‌هایی برای قایم‌شدن و فضای کافی برای حرکت و رشد دارند.
متاسفانه نیلوفر به راحنی فضای حوضچه ر اشغال می‌کند، بنابراین حوضچه می‌بایست فیلتر یا فواره‌ی خاصی داشته باشد تا آب را به حرکت بیاندازد. اگر در حوضچه‌تان ماهی دارید از توصیه‌های فروشگاه محصولات آبزی در محله‌تان استفاده کنید. 
البته نیلوفر دوست ندارد که در کنار فیلترها یا فواره‌هایی که آب را با سرعت به حرکت درمی‌آورند، قرار گیرد؛ به همین دلیل آن‌ها را در بخش جداگانه‌ای از حوضچه نگه‌داری کنید. ۴- از وجود فضای کافی برای ماهی‌ها اطمینان حاصل کنید. ماهی با توجه به ابعادش نیاز به فضای کافی دارد (افسانه‌های قدیمی در مورد اینکه ماهی با توجه به فضای موجود اندازه‌اش را تعیین می‌کند را باور نکنید!). 
ماهی دوست ندارد در یک فضای کوچک با فواره‌ای در بالای سرش زندگی کند که نیلوفر هم تمام فضا را اشغال کرده است.
شما می‌بایست نیلوفرهایتان را در محدوده‌ی خاصی از حوضچه نگه دارید و اجازه دهید که ماهی سایر قسمت‌ها را در اختیار خودش داشته باشد.

منبع: wikihow
تهیه و ترجمه توسط تیم تخصصی بذرکو 
هرگونه کپی داری با ذکر منبع سایت بذرکو بلامانع می باشد در غیر اینصورت پیگرد قانونی خواهد داشت

Related Posts

ارسال نظر