خانه آموزش های تخصصی آموزش کاشت نیلوفر‌آبی در گلدان

آموزش کاشت نیلوفر‌آبی در گلدان

توسط bazrcoir

یکی از نکات جالب این گیاه این است که میتوان آن را در گلدان نیز کاشت .برای این کار میتوانید از ابتدای مراحل رشد یعنی از بذر نیز بکار برد اموزش بسیار کاملی که تیم بذرکو برای شما قرار داده یک روش بسیار صحیح و کارآمد می باشد روش قرار دادن بدین صورت است:

نیلوفر را در یک گلدان بکارید تا جلوی گسترش بی‌‌نظم آن گرفته شود. حتماً نباید ریزوم‌ها را به صورت مستقیم و در انتهای حوضچه بکارید

۱- نیلوفر را در یک گلدان بکارید تا جلوی گسترش بی‌‌نظم آن گرفته شود. حتماً نباید ریزوم‌ها را به صورت مستقیم و در انتهای حوضچه بکارید، بلکه می‌توانید آن‌ها را در گلدانی جداگانه کاشته و سپس گلدان را در داخل حوضچه قرار دهید.
 کاشت نیلوفر در یک گلدان و قراردادن آن در حوضچه‌ی ماهی ایده‌ی خوبی است، زیرا ماهی‌ها می‌توانند گسترش نیلوفر را کنترل کنند. 
استفاده از بشکه یا گلدان خیلی بزرگ نیز برای این کار مناسب است.گلدانی مناسب انتخاب کنید. حتماً گلدانی گرد انتخاب کنید، زیرا در صورتی که گوشه داشته باشد نیلوفر به آن گوشه‌ها نفوذ خواهد کرد و در آنجا خفه می‌شود

۲- گلدانی مناسب انتخاب کنید. حتماً گلدانی گرد انتخاب کنید، زیرا در صورتی که گوشه داشته باشد نیلوفر به آن گوشه‌ها نفوذ خواهد کرد و در آنجا خفه می‌شود. از گلدان‌هایی که دارای سوراخ تخلیه هستند استفاده نکنید: همواره آب می‌بایست از بالای گلدان وارد شود و نه از زیر آن.
همچنین از سبدهای سوراخ‌دار که معمولاً برای کاشت گیاهان آبزی استفاده می‌شوند، برای نگه‌داری نیلوفر استفاده نکنید. قسمت‌های رشدکننده و حساس نیلوفر در گوشه‌ها یا شکاف‌های این نوع از گلدان گیر می‌کنند و آسیب می‌بینند.
رنگ سیاه می‌تواند حرارت را جذب کند و به همین دلیل استفاده از یک گلدان گرد، پلاستیکی و مشکی با عرض حداقل ۷۵ سانت و عمق ۱۵ سانتی‌متر برای نیلوفر توصیه می‌شود. رنگ هم در انتخاب گلدان مهم است و به همین دلیل مشکی توصیه شده زیرا حرارت را جذب می‌کند.حتماً 5 الی 7 سانتی‌متر آب بالاتر از سطح گلدان ارتفاع در نظر بگیرید. ریزوم نیلوفر را در گلدان کاشته و آن را به گونه‌ای در حوضچه‌ بگذارید که سطح بالای خاک در گلدان بین 5 الی 7 سانتی‌متر زیر آب قرار داشته باشد.

۳- حتماً ۵ الی ۷ سانتی‌متر آب بالاتر از سطح گلدان ارتفاع در نظر بگیرید. ریزوم نیلوفر را در گلدان کاشته و آن را به گونه‌ای در  حوضچه‌ بگذارید که سطح بالای خاک در گلدان بین ۵ الی ۷ سانتی‌متر زیر آب قرار داشته باشد.

منبع: wikihow
تهیه و ترجمه توسط تیم تخصصی بذرکو 
هرگونه کپی داری با ذکر منبع سایت بذرکو بلامانع می باشد در غیر اینصورت پیگرد قانونی خواهد داشت

Related Posts

۱ دیدگاه

مهدی اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ ب٫ظ

درابتدای مقال میفرمایید ** خاک بی ارزش **
میشه توضیح بفرمایید چرا خاک از دید شما بی ارزش است درصورتیکه درتمام ممالک و تمام فرهنگها و نزد تمام ملل خاک عنصری محترم و ارزشمند استمهدی

پاسخ

ارسال نظر