خانه سایر مطالب گیاهانخواص و و فواید گیاهان میوه کاکتوس را چگونه بخوریم

میوه کاکتوس را چگونه بخوریم

توسط bazrcoir

میوه ی کاکتوس یکی از غذاهای محبوب مکزیکی محسوب می شود. شما می توانید از بگ این میوه که نوپال نامیده می شود و میوه ی کاکتوس در سالاد استفاده کنید. همچنین می توانید از سس میوه ی کاکتوس برای طعم دادن به غذا استفاده کنید.در مقاله ای که برای شما تهیه کرده ایم سعی کردیم این سوال را که میوه کاکتوس را چگونه بخوریم را آموزش دهیم.امیدواریم این مقاله مورد عطف شما قرار بگیرد

 

میوه کاکتوس را چگونه بخوریم

میوه کاکتوس را چگونه بخوریم

میوه کاکتوس را چگونه بخوریم

کاکتوس و میوه های آنها بخش بزرگی از غذاهای مکزیکی محسوب می شوند. پد های کاکتوس، پهن و مسطح هستند که نوپل نامیده می شوند و در بسیاری از غذاهای اصلی مکزیکی مانند سالاد ، تخم مرغ استفاده می شود. میوه کاکتوس ، که به آن “گلابی خاردار” نیز گفته می شود ، میوه ای بسیار شیرین است و می توان به صورت خام این میوه را میل کرد.  ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کرده باشد، که میوه کاکتوس را چگونه بخوریم ؟ برای این کار به چنگال آشپزخانه ، چاقوی تیز ، ، تخته برش ، یک کاسه بزرگ ، یک بشقاب و یک مخلوط کن احتیاج دارید.

 

 

استفاده از انبرک برای چیدن میوه کاکتوس

استفاده از انبرک برای چیدن میوه کاکتوس

استفاده از انبرک برای چیدن میوه کاکتوس

شاید این سوالی باشد که ذهن شما را درگیر خود کرده است. چند روش برای  چیدن میوه های از کاکتوس وجود دارد. برای  چیدن گلابی های خاردار باید از انبرک استفاده کنید. خارهای تیزی که بر روی میوه های کاکتوس وجود دارند، ممکن است خطرناک باشند. می توانید از دستکش های ضخیم باغبانی استفاده کنید ، اما برای دفعه ی بعد دچار مشکل می شوید به خاطر اینکه ممکن است خارهای میوه کاکتوس در دستکش نفوذ کند. به همین خاطر کار با انبرک برای برداشتن میوه های کاکتوس پیشنهاد می شود. میوه کاکتوس را با انبرک بگیرید و به آرامی به وسیله انبرک میوه را بچرخانید تا از کاکتوس جدا شود. میوه های کاکتوسی که به رنگ قرمز هستند، رسیده اند و به راحتی از کاکتوس جدا می شود. یک دسته از میوه ها را در یک کاسه بزرگ جمع کنید. ۱۰ میوه با اندازه متوسط حدود یک لیتر آب میوه تولید می کنند.

میوه کاکتوس را چگونه بخوریم، برش دادن گلابی

برش دادن گلابی خاردار

برش دادن گلابی خاردار

دومین قدم برای خوردن میوه کاکتوس برش دادن میوه است. استفاده از انبرک ، میوه کاکتوس را روی تخته خود قرار دهید و انتهای آن را با یک چاقوی تیز برش دهید. سپس از اول تا اخر میوه را با عمقی کم برش دهید. مراقب باشید که از انبرک یا چنگال استفاده کنید – هرگز به پوست میوه کاکتوس دست نزنید.

از شما دعوت می کنیم مقاله مرتبط با خواص پاپایا برای سلامتی | مزایای سلامتی میوه خربزه درختی را هم مطالعه کنید

 

 

جدا کردن پوست میوه کاکتوس

جدا کردن پوست میوه کاکتوس

جدا کردن پوست میوه کاکتوس

از یک چنگال برای ثابت نگه داشتن میوه استفاده کنید، پوست میوه را به آرامی با چاقو از میوه جدا کنید. اگر میوه رسیده باشد ، پوست به راحتی از میوه جدا می شود. میوه را روی یک بشقاب تمیز قرار دهید.

 

جدا کردن دانه ها از میوه

جدا کردن دانه ها از میوه

جدا کردن دانه ها از میوه

شما باید دانه های درون این میوه را از آن جدا کنید، چون مزه خوبی ندارد. حتما با خود میگویید پس میوه کاکتوس را چگونه بخوریم ؟ چند راه برای جدا کردن دانه های این میوه وجود دارد. بهترین راه استفاده از آسیاب ساده است. این دستگاه دستی قدیمی و امروزه مورد استفاده قرار نمیگیرد. اما شاید در بعضی از خانه ها بتوان این دستگاه را یافت. از طریق این دستگاه آب این میوه را بگیرید.

 

اتمام کار

شربت میوه کاکتوس

شربت میوه کاکتوس

شما می توانید به عنوان یک شربت آن را میل کنید. این شربت بوسیله مخلوط آب پز شده ، پوره شده و میوه گلابی خرد شده در شکر تهیه می شود. لیموترش را برای طعم دادن به شربت اضافه کنید. از این شربت می توان روی پنکیک ها ، روی میوه ها و یا هر نوع دسر استفاده شود.

خرید بذر میوه کاکتوس یا گلابی خار دار
در مکزیک از گلابی خاردار برای درست‌کردن پیش‌غذا، سوپ و سالاد، بشقاب سبزیجات، نان برای دسر، نوشیدنی، آب‌نبات، ژله یا نوشیدنی استفاده می‌کنند. همچنین ساقه‌ی جوان این گیاه نیز خوردنی می‌باشد. مکزیکی‌ها از این ساقه برای پخت تاکوی مکزیکی یا سایر غذاهای محلی استفاده می‌کنند. برای خرید بذر این گیاه با کیفیت بالا می توانید روی این لینک کرده و از سایت فروشگاهی بذرکو خریداری نمایید

 

ران مرغ با سس میوه کاکتوس

ران مرغ با سس میوه کاکتوس

ران مرغ با سس میوه کاکتوس

میوه کاکتوس را چگونه بخوریم؟ شما می توانید از شربت یا سسی که از میوه کاکتوس به دست می آید، در پنکیک و دسر استفاده کنید. این سس طعم دلپذیری را به گوشت کبابی اضافه می کند. شما می توانید سس را با طعم ترش روی مرغ بریزید. به این ترتیب یک غذای بی نظیر خواهید داشت.

 

 

میوه کاکتوس را چگونه بخوریم، برای استفاده در سالاد

استفاده در سالاد

استفاده در سالاد

میوه ی کاکتوس یا گلابی خاردار هزاران سال است که جزء اصلی رژیم های مکزیک و آمریکای مرکزی است. این میوه در بخش هایی از ایالات متحده آمریکا ، به عنوان یک غذای عجیب و غریب ، لذیذ و سالم در رژیم غذایی آنها ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. گیاه کاکتوس دارای سه بخش خوراکی مختلف است: پد کاکتوس (نوپال) که می توان آن را مانند یک سبزی در غذاها استفاده کرد . همچنین از میوه ی کاکتوس در غذاها، یا سالاد و یا سس مخصوص برای غذاها استفاده می شود. گلابی هایی با پوست قرمز مایل به نارنجی شیرین تر هستند. اگر میوه کاکتوس هستید ، به یاد داشته باشید که در حالی که همه این میوه ها خوراکی هستند، فقط تعداد کمی از آنها رسیده اند و طعم خوبی دارند.

از شما دعوت می کنیم مقاله مرتبط باآشنایی با برخی از گیاهان مقاوم به سرمارا هم مطالعه کنید

 

خارهای میوه کاکتوس را جدا کنید

خارهای میوه کاکتوس را جدا کنید

خارهای میوه کاکتوس را جدا کنید

میوه کاکتوس را چگونه بخوریم ؟ برای این کار، در این مرحله باید پنج یا شش میوه کاکتوس را در یک قوطی پلاستیکی گذاشته و زیر آب سرد قرار دهید. گلابی ها را حدوداً سه یا چهار دقیقه بچرخانید. البته مواظب باشید که میوه ها له نشوند. با انجام این کار ، همه خارهای ریز این میوه از بین می روند ، اکنون می توانید به راحتی به از آن ها استفاده کنید.

 

پوست میوه کاکتوس برش دهید

پوست میوه کاکتوس برش دهید

پوست میوه کاکتوس برش دهید

حالا که تمام خارهای میوه کاکتوس از آن جدا شدند، می توانید پوست میوه را برش دهید. اینکه بدانید به چه اندازه باید پوست آن را برش دهید، به مقداری تمرین نیاز است. به طور کلی موقع برش میوه باید مراقب دانه ها باشید. برای میوه های کاکتوسی که در فروشگاه ها عرضه می شوند، معمولا از قبل خارهای آن را جدا می کنند.  بنابراین می توانید به راحتی در دستان خود نگه دارید.اگر خارهای این میوه را جدا نکنید مطمئنا برای شما دردناک خواهد بود . پس بنابراین برای اطمینان ، همیشه از دست پوش یا حداقل یک کیسه پلاستیکی به عنوان دستکش استفاده کنید.

 

سرو کردن میوه کاکتوس

سرو کردن میوه کاکتوس

سرو کردن میوه کاکتوس

میوه ی کاکتوس را به صورت خلالی خرد کنید ، سپس با چنگال میل کنید، همچنین می توانید در سیخ فرو کنید و برای مهمان هایتان سرو کنید. از گوشت میوه کاکتوس می توان برای تهیه مربا ، ژله ، شربت و آب نبات کاکتوس استفاده کرد. بعضی از افراد دانه های را در سوپ می خورند یا آنها را خشک می کنند تا در آرد از آن ها استفاده کنند.

 

منبع : https://www.wikihow.com/Eat-Prickly-Pear-Cactus

https://www.healthline.com/health/food-nutrition/prickly-pear-recipes#pear-smoothie

https://www.instructables.com/id/How-to-eat-prickly-pear-aka-cactus-fruit-aka-tunas/

 

 

Related Posts

۲ نظرات

محمد حسام سلیمان نژاد اردیبهشت ۴, ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲ ق٫ظ

سلام خسته نباشید ، ممنون مطالب خیلی خوبی بود اما میوه کاکتوس من بنفش هستش اون هم میشه خورد ؟

پاسخ
bazrcoir اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴ ق٫ظ

سلام بلی خوردنی هست اگر اپونتیا باشد

پاسخ

ارسال نظر