بذر هندوانه

بذر هندوانه در انواع وارتیه های مختلف بین کشاورزان کاشت می شود. آنها سعی می کنند در مقدمه برنامه‌‌ریزی بهترین بذر هندوانه که یک محصول زودرس (بذر هندوانه زودرس) باشد را از مکان معتبر خریداری و کاشت نمایند. این بذرها در واقع از شرکت‌های مختلف خارجی در ایران پخش می‌شود. البته بذر هندوانه مرغوب صادراتی نیز هست. خرید بذر هندوانه مرغوب که هم برای کاشت دیم باشد کاری بسیار آسان بوده و کشاورزان این بذرها را در انواع مختلف خریداری می‌کنند؛ که از جمله آنها می‌توان به بذر هندوانه سیاه، بذر هندوانه سفید، بذر هندوانه آناناسی، بذر هندوانه بیضی شکل یا گرد اشاره کرد.
مشخصات هندوانه و معرفی انواع هندوانه

این میوه بسیار خوشمزه در سالیان سال در تابستان‌ها مهمان ما ایرانی‌ها بوده اما هم اکنون در چهار فصل آن را در مغازه های میوه فروشی می توان یافت؛ و آن هم به دلیل چهارفصل بودن هوایی کشورمان می‌باشد. هندوانه گونه‌ای بوته و میوه از تیره کدوییان و از دسته صیفی‌جات می باشد که در جالیز آنها را کاشت و رشد می کند. از نظر عمر بوته هندوانه یکساله است. هدف از کاشت آن نیز میوه خوشمزه آن بوده که طعم بسیار دلنشین و شیرین دارد. انواع هندوانههندوانه ها از نظر ظاهری به شکل های گرد، استوانه و بیضی تقسیم می شوند. البته در سایت های خارجی چینی مدل مربع شکل آن را به صورت بذر به فروش می‌رسانند؛ که این نوعی حقه برای فروش است. چون هندوانه مربعی شکل طی یک فرآیند از دوران ابتدایی در قالب های مخصوص شکل می‌گیرد و بذر ژنتیکی به این شکل ماهیت وجودی ندارد. در زیر برخی از انواع هندوانه از نظر ظاهری و نوع کاشت قید میکنیم.

هندوانه دیمی: معمولاً بین آنهایی که دنبال کشت این نوع هندوانه هستند در جستجوی بذر هندوانه دیمی هستند که با آب باران آبیاری می شود.
هندوانه شریف آباد : پوست آن نازک است، طعم شیرین دارد؛ اما همین پوست نازک باعث شده تا در حمل و نقل آسیب ببیند.
هندوانه پوست سفید: پوست هندوانه سفید مایل به سبز کمرنگ است.
هندوانه چارلستون گری از انواع هندوانه وارداتی که در شهر چارلستون در سال ۱۹۵۴ اصلاح شده است.این بذر اصلاح شده هندوانه مناسب برای کاشت در مناطق گرمسیری می‌باشد.
هندوانه پوست زرد:  این واریته خود انواع مختلفی از ظاهر دارند. گوشت داخل هندوانه قرمز و پوست آن رنگ بسیار زیبای زرد دارد.
هندوانه پوست سیاه بذر هندوانه پوست سیاه نیز، محصول نهایی با پوست سیاه و گوشت قرمز دارد.
هندوانه ابوجهل به آن نام های خربزه روباه، کدوی تلخ نیز گفته میشود. این نوع هندوانه مزه‌ای تلخ داشته و به عنوان یک داروی گیاهی در طب سنتی ایران مصرف دارد.
هندوانه آناناسی دارای پوسته های مختلف و انواع شکل ها هست اما همگی آنها گوشت نارنجی یا زرد یا شبیه آناناسی دارند.

قیمت بذر هندوانه

قیمت بذر هندوانه با تنوع بسیار بالایی که دارد بر اساس گونه و شرکت تولید کننده آن نرخ گذاری می شود. ما سعی کردیم انواع بذر واریته های کمیاب آن را با قیمت مناسب از شرکتهای مطرح در سایت قرار دهیم. بذرهایی که با کاشت آن شما تولید کننده محصول زودرس و پر محصول را تولید کنید.

در حال نمایش 3 نتیجه