بذر بادمجان

بذر بادمجان از سری بذر صیفی جات است که به سرما حساس می باشد. بادمجان‌ها دارای ساقه‌های محکمی هستند. این میوه به دلیل شرایط آب و هوایی ایران سازگار بوده و می‌توان گفت از  بهترین تولید کنندگان اصلی بادمجان در جهان هستیم.

خصوصیات گیاهشناسی و ظاهری بادمجان

بادمجان با نام Solanum melongena گیاهی با ساقه های قوی و پهن برگ از خانواده سیب زمینی است؛ که دوره عمر آن نیز یک ساله می‌باشد و قدمت آن به قرون وسطا بر میگردد؛ که توسط اعراب به اروپا برده شد. طبق صحبت‌هایی که از قبل نیز داشتیم کشور ما به همراه مصر، چین و هند از کشورهای پیشرو در زمینه کشت این گیاه است.
 انواع بادمجان و بذر آن

بادمجان ها از طریق بذر تکثیر می‌شود و به خاطر حساسیت به سرما باید در مناطق گرمسیری کشت شود. البته کاربران خانگی می توانند بذر مرغوب بادمجان را خریداری و در گلدان کاشت کنند. در زیر چند نمونه از بهترین بذر بادمجان ها که در فروشگاه‌های بزرگ به فروش می‌رسانند را لیست کردیم.

بذر بادمجان قلمی

 یکی از قدیمی ترین، محبوب ترین و بهترین بذر بادمجان از نظر کشت، راحتی و تجارتی بودن می باشد. دارای میوه های دراز و باریک با اندازه ۳۰ تا ۳۵ سانتی متر حداکثر طول دارند.

 بذر بادمجان معمولی آمریکایی

 در مقایسه با بادمجان قلمی قطر بیشتری دارد.بادمجان دلمه ای همانطور که از اسمش پیداست گرد بوده و مناسب برای غذاهایی همچون دلمه میباشد. بذر بادمجان ژاپنی یکی از وارتیه های جالب بادمجان بوده که جدیدا وارد ایران شده است.
 خرید بذر بادمجان

 خرید بذر بادمجان از انواع مرغوب و وارتیه‌های خوب آن بین سایت های زیادی که در بستر اینترنت هستند کار بسیار آسان بوده کافیست کلمه فروش بذر بادمجان یا خرید بذر بادمجان را جستجو کنید. اما اینکه یک بذر مرغوب بادمجان را از فروشگاه مورد نظر دریافت کنید مشخص نیست.  قیمت بذر بادمجان بر اساس کیفیت وارداتی، هیبرید بودن بذر و شرکت آن می باشد. فروشگاه ما در این زمینه سعی کرده قیمت بذر بادمجان را در پایین ترین روال خود به مشتریان عرضه کند. ما سعی کردیم بذر گونه های خاص بادمجان را از شرکت های معتبر خریداری و در معرض فروش قرار دهیم.
کاشت بذر بادمجان

 بذر بادمجان از نظر ظاهری کوچک و به رنگ های زرد و سفید می باشد. البته شرکت های مطرح و معتبر به بذرها، قارچ کش های رنگی زده تا بعضی ها در زمان نگهداری و مصرف از بین نروند.

 بهتر است برای کاشت بذر بادمجان در نشاء کاشته و بعد از قوی شدن آنها را به زمین انتقال داد. البته در نظر داشته باشید بعضی از گلخانه دارها به دنبال بذر بادمجان گلخانه‌ای هستند. اما باید بدانید در هر شرایط بهتر است بذرها ابتدا  نشاء شوند و در زمان انتقال به زمین نیز برای جلوگیری از شوک ناگهانی نکات لازم را در نظر بگیرید.

نمایش دادن همه 14 نتیجه

بسته 10 عددی
بسته 100 عددی
بسته 1000 عددی

بذر بادمجان گرد سبز هیبرید واریته یود پچ | YODPETCH F1 HYBRID ROUND EGGPLANT

Out of stock

3900 تومان198000 تومان
بسته 10 عددی
بسته 100 عددی

بذر بادمجان گرد سفید شیاردار تایلندی | Thai White Ribbed Eggplant

Out of stock

5000 تومان35000 تومان
بسته 10 عددی
بسته 100 عددی
بسته 500 عددی

بذر بادمجان پر محصول بنفش واریته میمون | MONKEY SPECIAL SELECTION EGGPLANT

Out of stock

1500 تومان30000 تومان
بسته 10 عددی
بسته 100 عددی
بسته 5 عددی
بسته 500 عددی

بذر بادمجان ترش پرزدار تارامبلو | Tarambulo

Out of stock

5000 تومان225000 تومان
بسته 10 عددی
بسته 100 عددی

بذر بادمجان سبز کرمیت قورباغه | Kermit F1 Eggplant Seed

Out of stock

3900 تومان29000 تومان