بذر ریحان

بذر ریحان از جمله تخم های سبزیجات است که باید در برنامه غذایی خود قرار دهید. تخم‌ ریحان دارای مواد مغذی همچون فیبر می باشد؛ که باعث لاغری در یک رژیم مفید می شود.

انواع بذر ریحان

بذر ریحان یکی از خوشبوترین و پرخاصیت ترین گیاهان جزو دسته سبزیجات می باشد. آنها خوراکی هستند و با کاشت بذر ریحان می ‌توان آن را تکثیر کرد. این گیاه با نام علمی Ocimum basilicum گیاهی یکساله از تیره نعناعیان است که آن را به صورت خام معمولاً در سبزی خوردن که همه در سفره ها دیدید و همچنین به صورت پخته در غذا ها مصرف می شود. ریحان ها بر اساس ظاهر و بویی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند؛ که بذر آنها نیز با همین نام خوانده می شود.

انواع بذر ریحان از نظر ظاهر گیاه

بذر ریحان بنفش این گونه از معروف‌‌ترین گونه ریحان می باشد. ریحان بنفش خواص بسیار زیادی دارد که مهمترین آنها رفع نفخ معده، تنگی نفس، سرفه و انسداد عروق مغزی می باشد و همچنین رنگ هایی که در گونه های سبزی های رنگی هستند؛ خاصیت آنتی اکسیدان و ضد سرطان دارند. یکی از گونه های معروف ریحان اوپال تیره است.

بذر ریحان سبز  طول ریحان سبز بین 2 الی ۴۵ سانتی متر است که عطرو بوی مطلوب دارد.آیا میدانید ریحان معمولی بیش از ۲۵۰۰ سال است که کشت می‌شود؟ سرزمین او هند و ایران است .
طبقه بندی ریحان از نظر عطر

بذر ریحان لیموییبه شخصه عاشق این وارتیه هستم. بو و عطر لیمویی دارد. در دسرها، سالادها و نوشیدنی ها می توان استفاده کرد.بذر ریحان وانیلی در این‌گونه ریحان، طعم وانیلی داشته و برای ساخت شیرینی جات استفاده میشود.بذر ریحان ایتالیاییگونه‌های ریحان ایتالیایی دارای محبوبیت زیادی بین خریداران بذر ریحان است. که می‌توان گونه معروف ریحان ایتالیایی گنووس را نام برد.
خرید بذر ریحان

خرید بذر ریحان به دو صورت تجاری و خانگی بین علاقه‌مندان و تولیدکنندگان صورت می‌گیرد. قیمت بذر ریحان گلخانه برای خریدار بذر ریحان گلخانه‌ای مهم می باشد. تولیدکننده در صدد آن است تا بهای تمام شده یک محصول با کمترین قیمت تمام شود. لذا برای خرید بذر ریحان احتیاط کامل را در معتبر بودن سایت مورد فروش دارند تا کمترین تلفات را دربذر بدهند. آنها همچنین می توانند به صورت کیلویی از بذرهای تولید داخل استفاده کنند. اما مصارف خانگی شامل علاقمندانی هستند که انواع بذر ریحان خارجی را تهیه و آنها را در گلدان و یا در باغچه خود کاشت می کنند. هدف کاشت این دسته از کاربران مصرف سبزیجات ارگانیک در رژیم مصرفی خود هست.

در حال نمایش 9 نتیجه