بذر ریحان اوپال تیره | Dark opal basil

کد محصول: B1-021

ویژگی ها:






  • گونه کمیاب با رنگ تیره خاصیت ضد سرطانی
  • برگهای بسیار زیبا با طعمی جالب و شیرین
  • بذرهای تست شده با قوه نامیه بسیار بالا
  • بذرها تولید شرکت ترولیف آمریکا


4100 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان






بذر ریحان اوپال تیره  | Dark opal basil

بذر ریحان اوپال تیره  | Dark opal basil

ریحان اوپال تیره از ارقام ریحان شیرین محسوب می‌شود که در دهه‌ی 50 میلادی توسط جان اسکارچوک و جوزف لنت در دانشگاه کانکتیکات توسعه داده شده است. این محصول با برگ‌های بنفش پررنگش که گاهی اوقات لکه دارند، به واسطه‌ی ظاهر دکوری خود و ارزش غذایی‌اش کاشته می‌شود. ریحان اوپال تیره در سال 1962 برنده‌ی جایزه‌ی All-American Selection گردید.
همانند سایر ریحان‌های بنفش، رنگ آن از ماده‌ی آنتوسیانین نشات می‌گیرد. اوپال تیره در کنار سایر ارقامی که برگ‌های بنفش بزرگ دارند، از مقدار زیادی آنتوسیانین بهره می‌گیرد و می‌توان آن را منبعی بالقوه از رنگدانه‌های قرمز در صنایع غذایی به حساب آورد. مقدار آنتوسیانین به ازای هر 100 گرم برگ تازه، 18 میلی‌گرم است.
اوپال تیره به سرده‌ی اوسیموم در خانواده‌ی نعناعیان تعلق دارد. اوپال تیره را معمولاً در دسته‌ی واریته‌های دارای گرده‌افشانی آزاد قرار می‌دهند. شکوفه‌های آن در رنگ‌های بنفش کمرنگ و پررنگ ظاهر می‌شوند. برگ‌‎های آن نیز بنفش تیره و زیتونی هستند. یک نوع گیاه که عمدتاً به صورت یک‌ساله رشد می‌کند و می‌توانیم آن را طی یک فصل رشد مشاهده نماییم. اوپال تیره معمولاً به صورت علف‌مانند رشد می‌کند و ارتفاع تقریبی آن نیز 45 سانتی‌متر است.
هند را به عنوان منشا و زادگاه اوپال تیره می‌دانند.
از آنجایی که ریحان اوپال تیره به مراقبت پایینی نیاز دارد، معمولاً پرورش آن را ساده تلقی کرده و حداقل مراقبت را در طول سال برای آن انجام می‌دهند. لازم به ذکر است که باید نیازمندی‌های خاک، آفتاب و آب لازم را فراهم کنید تا رشد گیاه تضمین شود

ریحان اوپال تیره

  آموزش و نحوه‌ی پرورش اوپال تیره

نوک ریحان را بچینید تا رشد در آن تحریک شود. برگ‌ها را پیش از اینکه گیاه گل بدهد برداشت کنید، وگرنه تلخ خواهند شد.
اوپال تیره موقعیت‌های آفتاب‌گیر را دوست دارد و باید آبیاری آن را به صورت متعادل انجام دهید. به خاطر داشته باشید که اوپال تیره را نیمه‌سخت قلمداد می‌کنند، بنابراین اگرچه می‌تواند سرماهای ملایم و کوچک را تحمل کند، اما منطقی است که آن را از آسیب‌های سرمازدگی در امان بدارید. کاشت اوپال تیره در خاک لومی، ماسه‌ای و نمک‌دار که pH بین 6 و 7.5 دارد، ایدئال است و بهترین عملکرد گیاه در زمانی است که خاک اندکی اسیدی یا اندکی بازی باشد.

پرورش اوپال تیره از طریق بذر
آن را با اندکی کمپوست غربال‌شده بپوشانید. بذر را در عمق 3 میلی‌متری فرو کرده و فاصله‌ی 12 میلی‌متری را میان بذرها در نظر بگیرید. دمای خاک باید بالاتر از 10 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد تا جوانه‌زنی خوب تضمین گردد.
طبق محاسبات ما، باید اوپال تیره را حدود 20 روز پیش از آخرین تاریخ سرمازدگی بکارید.

تعویض مکان اوپال تیره
زمانی که خطر سرمازدگی عبور کرد، می‌توانید آن را در محیط بیرون بکارید.
از آنجایی که اوپال تیره نیمه‎‌سخت است، مطمئن شوید که دمای بیرون برای کاشت آن ملایم باشد؛ برای اینکه جانب احتیاط را رعایت کرده باشید، صبر کنید تا آخرین سرما نیز از روی زمین عبور کند.
طبق محاسبات ما، باید کاشت مستقیم اوپال تیره در محیط بیرون را 21 روز پس از تاریخ آخرین سرما انجام دهید.

برداشت اوپال تیره
این واریته در اواسط تابستان برای برداشت آماده می‌شود.


وزن 0,01 گرم
درجه بندی کاشت

آسان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر ریحان اوپال تیره | Dark opal basil”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.