خرید بذر صیفی جات
در روزهای گرم تابستان و در دورهمی های شبهای این فصل می توانیم آب از دست رفته بدنمان را به وسیله میوه های آبداری همچون هندوانه، خربزه، طالبی و چندین میوه دیگر خوشمزه و معمولاً شیرین که قند از دست رفته بدنمان را بالا می برد بهره ببریم. این محصولات ارزشمند را در کشاورزی به عنوان صیفی جات یا میوه های تابستانی نام می برند به این خاطر که این محصولات زراعی در بهار و یا اوایل تابستان توسط دستان زحمتکش کشاورزان عزیزمان کاشته می شود و از آن به خوبی نگهداری می شود که ثمره اش را مردمان بسیاری در داخل و خارج از سرزمینمان از اوایل تابستان تا اوایل پاییز ببینیم و از خوردن آن لذت ها ببریم. پس حال که با معنی کلی صیفی جات آشنا شدیم به ادامه این موضوع می پردازیم تا با بذر صیفی جات و از نکات مهم دیگر که در این زمینه می تواند به تجربیاتمان بیفزاید مطلع شویم.[show_more more=مشاهده> less =بستن> color=#65cdd4 align=right size=100]
در نظر عموم عمدتاً بین سبزیجات و صیفی جات فاصله ای گذاشته نمی شود و یا اینکه تعداد زیادی از صیفی جات را در دسته سبزیجات برده و یا بلعکس تعدادی از گونه های صیفی جات را به عنوان سبزیجات می شناسند. ولی طبق تعریف علم گیاه شناسی میوه قسمتی از گیاه است که از طریق گلدهی تولید می شود و همچنین بخشی از گیاه است که دارای دانه می باشد و به سایر قسمتهای دیگر گیاه مانند ساقه، برگ، ریشه و حتی جوانه گل سبزی می گویند. بنابراین چون صیفی جات از طریق گلدهی تولید می گردند، میوه محسوب می شوند.
پس نتیجتاً از تعریفی که در پاراگراف بالا به آن اشاره شد به راحتی می توانیم بین سبزیجات و صیفی جات را فاصله گذاری انجام دهیم. در ضمن در مطالب قبلی هم در مورد ویژگی سبزیجات توضیحات مفصلی انجام دادیم که سبزیجات در کشاورزی به محصولاتی گفته می شود که قبل از رسیدن کامل برداشت می شود در صورتی که هیچ وقت شما گوجه فرنگی را به صورت کال یا نرسیده را از بوته خود جدا نمی کنید.پس تا اینجای مطلب این دو مقوله کاملاً از هم جدا شده است. اما همچنین در مقابل صیفی جات که تابستانی ها مشهور می باشد و با شنیدن کلمه آن یاد گرمای روزهای پر اتش تابستان می افتیم و هیچ نوشیدنی هایی را با آب گرفته شده از این میوه های خوشمزه عوض نمی کنیم، زمستانی ها یا شتوی جات قرار دارند که معمولاً کاشت آنها در اواخر و یا اوایل پاییز انجام می شود و در پاییز و زمستان مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله این محصولات می توانیم به باقالا، لبو، شلغم و اینگونه میوه های که خیلی از آنها با پختن و سپس میل کردن گوارای وجودمان می شود یاد کرد.
تا این قسمت در مورد میوه صیفی جات و تفاوت آن با سبزیجات و مقابل آن شتویجات آشنا شده ایم پس از این به بعد بهتر است بدانیم که به شیوه ای می توانیم نسبت به خرید بذر صیفی جات مرغوب اقدام نماییم و همنطور بذر صیفی جات مرغوب از چه ویژگیهایی برخوردار می باشد.

بذر صیفی جات
همانطور که می دانید بذر صیفی جات در درون خود میوه صیفی جات قرار دارد و در زمان تهیه بذر صیفی جات تلاش می شود که از میوه هایی که تمام ریشه های مادری با کیفیت را دارا می باشندو یا حتی الامکان بیشترین ویژگیهای مادری با ارزش و مرغوب را دارند تهیه شود.
بذرها محصول تخمک رسیده هستند که پس از لقاح توسط گرده و مقداری رشد در گیاه مادر، رویان از روی یاخته تخم و پوسته بذر از پوش های تخمک توسعه می یابند. تولید بذر را در انواع گیاهان می توان به عنوان یک اتفاق فوق پیشرفته در مراحل تولید مثلی نام برد که با توجه به سایز معمولاً خیلی کوچکشان توانسته اند تمام ویژگیها برای رسیدن به یک گیاه کامل را در خودشان حفظ نمایند.
شاید بتوان گفت از این رو می باشد که تمامی بذر ها توسط پوسته ای محکم محافظت می شوند. زیرا این همه اطلاعات ارزشمند برای رشد دوباره یک گیاه و بقاء در کل سیاره ما نیاز ویژه ای به محافظت و حفظ امنیت در مقابل بلایای مختلف دارد.
در زمان خرید بذر صیفی جات علاوه بر اهمیت گونه و واریته ای که خریداری می کنیم باید به نکات بسیاری توجه نماییم:
بذر ها باید عاری از هرگونه بیماری های فیزیولوژیک باشد. به این منی که ظاهر آنها غیر معمول و دارای فرمی نا هماهنگ نباشد که نشانه ای از رشد غیر معمول می باشد.
باید پاک باشد و عاری از هر گونه سنگ ریزه، ذرات گرد و غبار، گل های خشک شده بر روی بذرها و ذرات کاه و یا کلش در بین بذور باشد و همچنین بر روی آنها صمغ و سا شیره میوه گیاهان مختلف به چشم نیاید. در یک کلام کاملاً پاک و تمیز باشد.
در بین بذور دانه های مختلف حضور نداشته باشد که می تواند بذر علف های هرز شامل این بذور باشد.
به این نکته بسیار باید توجه نمود که در بین بذر ها تخم حشرات و یا لارو این حیوانات و یا فضله آنها نباشد.
حتماً باید سالم و یا به تعبیر دیگر کامل باشد و از عدم حضور بذر های شکسته، نصفه، له شده، پوست کنده شده اطمینان حاصل کنیم.
باید حتماً دارای مقداری رطوبت باشد و کاملاً خشک یا شکننده نباشد.
از تازه بودن بذر ها حتماً باید اطمینان حاصل شود زیرا این گزینه در رویش و جوانه زنی کاملاً تاثیر مستقیم دارد.
باید خالص باشد. این نکته به این معناست که در خرید بذر صیفی جات باید دقت شود که فقط از یک واریته در یک بسته باشد و اصطلاحاً آجیلی نباشد.
در زمان خرید بذر صیفی جات باید به غیر از نکات بالا که جزء شرایط اصلی می باشد و واریته بذر توجه خاصی شود. بهتر است در این مورد به صورت مفصل صحبت نماییم.
واریته یا رقم کشت جزء اولین تصمیم گیریهای خرید بذر صیفی جات می باشد. لذا پس از انتخاب نوع صیفی که می تواند خربزه، هندوانه، طالبی، گرمک و یا گونه های دیگر باشد باید به این مطلب توجه نمود که رقم بذر صیفی جات به گونه ای باشد که با شرایط آب و هوایی منطقه ای که کشت و کار قرار است در آن انجام شود هماهنگ باشد. واریته انتخابی با نمک موجودخاک و یا همچنین شوری آب منطقه و یا محلی که آب از آنجا برداشته می شود که می تواند نهر و یا چاهی اختصاصی باشد هماهنگ باشد. یا حتی می تواند در مقدار بسیار کوچکتر سطح کشت در حد یک باغچه یا باغ تفریحی باشد و آب از نوع آشامیدنی باشد پس انتخاب واریته و یا رقم در اینجا نیز مهم است. از دیگر نکاتی که در مورد واریته بذر صیفی جات خوب است بدانیم این است که بعضی از ارقام به کم آبی و یا فاصله های آبیاری زیاد سازگارتر می باشند و برای مناطقی که فاصله بین هر آبیاری بیشتر از معمول می باشد می توان از آنها استفاده نمود. و یا بعضی دیگر به خاطر آب بیشتر و خاک حاصلخیز تر می توانند محصولی با کیفیت تر و همچنین به لحاظ حجمی بیشتر ارائه دهند و یا حتی امکان دارد شما بخواهید نسبت به خرید بذر صیفی جات گلخانه ای اقدام نمایید فرق این بذر ها با بذر هایی که در زمین های غیر محصور در حال کاشت می باشد در مواردی فقط در واریته انتخابی آنها می باشد. البته در این قسمت فاکتور های دیگر نیز می تواند تاثیر گذار باشد که به طور مثال می توان به بذر صیفی جات ارگانیک و یا بذر صیفی جات اصلاح نژاد شده اشاره کرد که در ادامه به طور مفصل در مورد آنها بحث می شود و در این قسمت فقط در حد اشاره از آن نام برده شد.
در کلام آخر در زمینه انتخاب رقم بذر صیفی جات کافیست که بگوییم با توجه به شرایط محیطی و نظامهای کشت و کار محل نسبت به خرید بذر صیفی جات اقدام نمایید.
با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه کشاورزی به عنوان یکی از نیازهای اساسی برای ادامه حیات بشر انجام شده خیلی از انواع گیاهان را در شرایط کنترل شده پرورش می دهند. امروزه کشاورزی به صورت گلخانه ای پیشرفت های چشمگیری کرده است و این مهم باعث شدهخ که کشاورزی که به دلیل دارا بودن فاکتورهای مختلف از ریسک بالایی برخوردار بوده با کمترین ریسک انجام شود. همانطور که می دانید گلخانه های جدید با توجه به سیستم های ابزار دقیق و سنسورهای الکترونیکی و های تک این توانایی را دارند که آیتم های زیادی را مورد بررسی و آمارگیری نمایند و با توجه به دارا بودن از ماشین آلات صنعتی در این زمینه نسبت به رفع کمی و کاستی اقدام نمایند. بهطور مثال دستگاه های بروز اندازه گیری این توانایی را دارند که بدون وقفه در بیست و چهار ساعت از شبانه روز نسبت به اندازه گیری درصد اکسیژن، رطوبت، دی اکسید کربن، نیتروژن، میزان شدت نور، دمای هوا و موارد دیگر اقدام نمایند و نسبت به هر کدام واکنش نشان دهند که در مواردی نسبت به باز و بسته کردن درگاه ها و پنجره ها و یا روشن و یا خاموش کردن هواساز ها و هیتر ها و یا موارد بسیار دیگر اقدام نمایند و یا حتی در مواردی نسبت به هشدار و یا اعلام به اپراتور بپردازند و نیروهای لازم را برای برقراری ثبات فرا خوانند.
از این رو با توجه به این اتفاقاتی که در این زمینه افتاده است لازم می باشد در این محیط های امن نسبت به خرید بذر صیفی جات گلخانه ای اقدام نمود. همانطور که می دانید با گذشت زمان و افزایش جوامع بشری نیاز به تولید بیشتر محصولات کشاورزی و مواد غذایی در حال افزایش می باشد و توجه  به خرید بذر صیفی جات گلخانه ای مرغوب بیشتر می شود. لذا انواع بذرصیفی جات که می توان از آن در گلخانه ها استفاده نمود به بذر گوجه فرنگی سان مارزانو، بذر بادمجان ترش پرز دار تارامبلوا، بذر گوجه فرنگی خرمالو ارگانیک، بذر گوجه فرنگی آناناسی ارگانیک، بذر فلفل تند مکسی هات، بذر خیار جالیزی هیبرید مکس سی گلد و دهها گونه و واریته مختلف بذر صیفی جات می باشد که خرید بذر صیفی جات گلخانه ای را از دیگر روشهای کاشت متمایز و مقرون به صرفه می نماید.

بذر صیفی جات ارگانیک
با توجه به موارد و مثال هایی که در پاراگراف هایی قبلی در مورد آن صحبت کردیم بذر صیفی جات ارگانیک جایگاه خاصی را به خود اختصاص می دهد. با این پیش زمینه که تمام تولیدات ارگانیک که در اینجا صیفی جات بیشتر مد نظر ما می باشد برای سلامتی انسانها و در مقیاسی بزرگتر کل این سیاره خاکی مفید است توجه به آن در حال فزونی می باشد.
در سالهای اخیر با توجه به افزایش سرطانها که با تحقیق در مورد آنها پزشکان و دانشمندان متوجه شده اند که ریشه خیلی از آنها در نوع تهیه و مصرف مواد غذایی می باشد نگاه به سمت مواد غذایی ارگانیک بیشتر شده است و سرمایه گذاری در آن سودآور تر شده. لذا می توان در انواع بذر صیفی جات به سراغ بذر صیفی جات ارگانیک برویم. که می توان به بذر گوجه فرنگی آناناسی ارگانیک، بذر گوجه فرنگی خرمالو ارگانیک و انواع بذر صیفی جات که به روش های ارگانیک تولید می شود اشاره کرد.
با توجه به اینکه در مراحل کاشت و نگهداری و تا رسیدن محصول ارگانیک از هیچ گونه سموم و کود های شیمیایی چه در خاک و چه در محیط استفاده نمی شود میتوان به کمک از گلخانه های صنعتی نسبت به پرورش آنها اقدام نمود و با استفاده از ابزارها و ماشین آلات پیشرفته در این زمینه نسبت به برآورده کردن نیازها و خواستگاه گیاه اقدام نمود.
علاوه بر صیفی جات گلخانه ای که به آنها اشاره شد بذر صیفی جات کمیاب و خاصی نیز می باشند که می توان در کنار صیفی جات معمول همچون گوجه فرنگی، خیار، بادمجان و فلفل دلمه ای نسبت به کاشت آنها اقدام نمود. بذر صیفی جات خاص می تواند شامل بذر بادمجان گرد سفی شیاردار تایلندی، بذر خیار لیمویی، بذر کدو واکسی گرد بیگ بوم، بذر گوجه فرنگی F1 واریته پچ رانگ یا الماس پله، بذر فلفل تند واریته نافا، بذر خربزه راه راه تایلندی، بذر بادمجان سبز کرمیت قرباغه و دیگر بذر صیفی جات خاص اشاره کرد که علاوه بر اینکه کاشت اینگونه صیفی جات بسیار تجربه ای دلنشین است از بازار فروش داخلی و حتی صادراتی خوبی برخوردار باشد و می توانند تولید کنندگان در این زمینه های جدید را به عنوان اولین تولید کنندگان صیفی جات جدید از بذر صیفی جات کمیاب بدل کند.
همانطور که می دانید زمان کاشت بذر صیفی جات در بین کشاورزان از ویژگی خاصی برخوردار است، زیرا زمان کاشت تعیین کننده زمان برداشت و رسیدن به بازار می باشد. به طور مثال در صورتیکه هندوانه، خربزه، طالبی و یا انواع بذر صیفی جات که می بایست در فصل تابستان به بازار عرضه شود و که بیشترین تقاضا را دارد در اوایل پاییز و یا دیرتر عرضه شود از استقبال خوبی برخوردار نمی شود حتی اگر از کیفیتی بالایی برخوردار باشد . لذا در زمان کاشت بذر صیفی جات باید به دلیل آبدار بودن این گیاهان مخصوصاً آنها که به عنوان میوه هایی جهت رفع اتش در روزهای گرم تابستان مصرف می شود توجه خاصی صورت گیرد.
در مورد زمان کاشت بذر صیفی جات مثل انواع گوجه فرنگی، ذرت، خیار و بادمجان در صورتیکه در فضای باز در حال کشت می باشد بهتر است به شرایط آب و هوایی و میزان آب منطقه دقت نمود. به دلیل اینکه سرمای بیش از حد و یا حتی گرمای بیش از اندازه می تواند بلای جدی و خطرناک برای محصول باشد و برداشت را با چالش اساسی روبرو کند.
با توجه به نیاز روز افزون انسان و جوامع بشری به مواد غذایی همانطور که پیش تر اشاره شد روش های جدیدی برای رفع این نیاز ارائه شده است و با گذر زمان و کسب تجربیات بیشتر روش هایی جدیدتر دیگری نیز ظهور می کند. یکی از روش هایی که می توان نسبت به آن اقدام نمود کاشت بذر صیفی جات گلدانی می باشد. که این روش به گروه های مختلفی قابل تفکیک می باشد.
بذر صیفی جات خاص را می توان در گدان های کوچک که به نام سینی نشاء معروف می باشد کاشت و سپس بعد از جوانه زدن به محیط هایی بزرگتر انتقال می دهند. از این روش در مورد صیفی جاتی که در گلخانه ها کاشته می شوند می توان استفاده نمود.
از دیگر روش ها کاشت بذر صیفی جات در گلدان هایی می باشد که می توان آنها را تا رسیدن به محصول در خانه و یا در گلخانه نگهداری کرد. این روش به دلیل اینکه خاک گیاه محدود می باشد می توان در برابر آفت ها بهتر مراقبت کرد و یا در صورتیکه این گیاهان را در خانه نگهداری می کنیم میتوانیم با مشاهده ضعف در گیاه مکان آنها را به راحتی تغییر دهیم و شرایط بهتر را برای گیاه محیا سازیم.
بذر صیفی جات را به روش های دیگری نیز در گلدان می کارند که می توان در این بین به روش هیدروپونیک و یا روش NFTاشاره کرد که در هر دو این روش ها از خاک به عنوان بستر کاشت استفاده نمی شود. البته هر دو این روش ها جدید می باشد و روش دوم موسوم به NFTجدیدتر می باشد. اینگونه از روش های کاشت به دلیل عدم حضور خاک به مقدار آب کمتری نیاز دارد و با توجه به شرایط کشور ما که با کمبود منابع آبی مواجه می باشد پیشنهاد می شود. و علاوه بر این مورد در این روش ها می توان تمام مواد غذایی که گیاه می بایست از طریق خاک جذب نماید را با اندازه گیری دقیق از طریق آب به آن رساند و از کمبود و یا افزایش هر فاکتوری در پرورش جلوگیری نمود. البته معمولاً اینگونه از روش ها در ابتدای کار در هر مقیاسی که ساخته شود به سرمایه گذاری بالاتری به نسبت به روش هایی که تا این لحظه در مورد آنها صحبت به میان آمد نیاز دارد ولی به دلیل زیست فناورانه بودن این روش ها محاسن بسیاری دارد و معمولاً در این روش ها برای کاشت بذر صیفی جات کمیاب بسیار توجیه پذیر می باشد و برداشت محصولات نسبت به روش های تجربی و سنتی بسیار بالا تر می باشد و در زمان کوتاهتری هزینه های اولیه جبران می شود.
حال با توضیحاتی که داده شد و مباحثی که مرور کردیم این سوال در ذهنمان تداعی می شود که خرید بذر صیفی جات گلخانه ای یا خرید بذر صیفی جات خارجی را از کدام مراکز باید انجام دهیم، و چه فروشگاه ها و محل هایی نسبت به فروش بذر صیفی جات اقدام می نمایند.

فروش بذر صیفی جات
همانطور که در این مطلب دیدیم که در زمینه تولیدات گلخانه ای و محصولات کشاورزی به ویژه صیفی جات چه اتفاقاتی جدیدی رخ داده است در ادامه متوجه می شویم که در زمینه خرید بذر صیفی جات نیز این تغییرات و روش های جدید اعمال شده است. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های آنلاین که به راحتی به وسیله گوشی همراهتان دسترسی به آن برایتان امکان پذیر است نسبت به خرید بذر صیفی جات خارجی و انواع بذر صیفی جات اقدام نمایید.
در این زمینه فروشگاه اینترنتی بذرکو به عنوان تخصصی ترین سایت فروش بذر نسبت به فروش بذر صیفی جات اقدام نموده است . شما می توانید با مراجعه به این سایت نسبت به خرید انواع بذر اقدام نمایید. با توجه به اینکه برند بذرکو به صورت مستقیم از کشورهای مختلف نسبت به خرید گونه ها و واریته های کاملاً اصلی اقدام نموده است شما می توانید خرید بذر صیفی جات خارجی خود را از این برند انجام دهید و از محصولات متنوع که در اختیارتان قرار می گیرد شگفت زده شوید.
فروشگاه اینترنتی بذرکو با داشتن نماد اعتماد الکترونیکی و نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال این اطمینان خاطر را به مشتریان می دهد که محصولات ارائه شده از کشاورزان و تولید کنندگان داخلی و خارجی پس از تست های اولیه توسط کارشناسان مجرب این برند تجاری در سایت برای فروش با وزن ها و یا تعداد های مختلف قرار داده شده است. در ضمن این امکان میسر شده است که علاوه بر خرید مطمئن انواع بذر صیفی جات می توانید به صورت کاملاً رایگان اطلاعاتی را در زمینه کاشت تا برداشت تمامی محصولات را از قسمت پشتیبانی ما دریافت نمایید.
در خرید بذر صیفی جات خارجی به دلیل عدم تجربه در پرورش انواع آن و یا داشتن سوالاتی در این زمینه برای بهبود هر چه بیشتر آن پیشنهاد می شود از قسمت پشتیبانی این مجموعه به صورت رایگان بهرمند شوید و تمامی سوالات خود را با ما در میان بگذارید.
معرفی بذر صیفی جات:
شما در فروشگاه بذرکو علاوه بر خرید انواع بذر صیفی جات ایرانی و بذر صیفی جات کمیاب می توانید با ویژگیهای انها همراه با تصاویر انواع صیفی جات آشنا و از خصوصیات بارز آنها آشنا شوید
دسته بندی های بذر صیفی جات: بذر خیار – بذر فلفل – بذر گوجه فرنگی – بذر کدو – بذر هندوانه – بذر بادمجان – بذر لوفا
[/show_more]

نمایش 1–48 از 125 نتیجه

بذر بادمجان (14)

بذر خیار (10)

بذر فلفل (17)

بذر کدو (21)

بذر گوجه فرنگی (23)

بذر لوفا (4)

بذر هندوانه (3)

بذر فلفل دلمه سیاه بنفش

اتمام موجودی

5000 تومان32000 تومان

بذر خربزه راه راه تایلندی | Tahi Melon Sreed

اتمام موجودی

6000 تومان9000 تومان