کاشت بذر در محیط باغچه خانگی تا گلدان کوچک خانه‌های آپارتمانی و حتی زمین های بزرگ زراعی و محیط گلخانه ای همیشه جذاب است. فکرش را بکنید که می‌خواهید سبزیجات تا سیفی‌جات مصرفی خانه را از باغچه‌ای کوچک دست‌ساز خودتان و یا زمینی بزرگ و گلخانه ای حرفه ای تهیه کنید. واقعاً چه چیزی از این هیجان شیرین‌تر است. البته قطعاً علاقه دارید تا از بهترین و طبیعی‌ترین گیاهان در محیط خانگی و گلخانه ای پرورش داده باشید. برای این منظور نیاز به بذرهای ارگانیک دارید.

ماجرا از چه قرار است؟! مگر بذرهای غیر ارگانیک هم داریم؟! این بذرها چه هستند و چرا مناسب کشت حرفه ای نیستند؟ اصولاً برای شناسایی بذر ارگانیک چه کار کنیم؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات عجله نکنید. باغچه‌ی کوچک شما و یا زمین زراعی شما آن‌قدر ارزشمند است تا در آن از بهترین و ارگانیک‌ترین بذرها کاشته باشید.

دنیای علم ماجرای عجیبی است. گاهی سودمند است و گاهی نیز با هدف سودمند شدن ما را در ورطه مشکلاتی جدید می‌کشاند. مانند همین داستان ترا ریخته که زاده علم نوین کشاورزی است. در این سال‌های اخیر جمعی از دانشمندان برای تهیه‌ی گیاهان پرمحصول تر، مقاوم‌تر و یا غنی‌تر تلاش کرده‌اند و با دست‌کاری در ژنتیک گیاهان ارگانیک نمونه‌های جدیدی آفریده‌اند. نمونه‌هایی که حالا با عنوان ترا ریخته می‌شناسیم. این گیاهان ترا ریخته گاهاً جان‌سخت، پربارتر، ماندگارتر و حتی بزرگتر از نمونه‌های اصلی و طبیعی هستند.

ظاهراً تا اینجای ماجرا همه‌چیز خوب است. زیرا حال گیاهانی داریم که سریع‌تر رشد می‌کنند و محصولات پربارتری دارد. اما این گیاهان ترا ریخته آن گیاهان ارگانیک و طبیعی نیستند. زیرا ژنتیک آنها تغییر کرده ‌است. اینجاست که با سمت دیگر علم مواجه می‌شویم. زمانی ‌که برای رسیدن به هدفی جذاب دردسری جدید و شاید بزرگ می‌آفریند.

تحقیقات بر روی تأثیرات خوردن گیاهان ترا ریخته در حال انجام است. کل ماجرا در یک هاله‌ی سنگین از مشکلی بزرگ دست‌به‌دست می‌چرخد. اما قرار نیست تا باغچه‌ی کوچک و دوست‌داشتنی خانه‌ی شما و یا گلخانه حرفه ای تا زمین زراعی شما محل آوردگاه گیاهان ترا ریخته باشد. هدف این گیاهان تأمین جریان غذایی طیف بزرگی از جمعیت جهان است. چه کار به باغچه و باغ شما دارد؟!

قطعاً شما دوست دارید تا از بذر گیاهان اصیل و ارگانیک در محیط باغچه خانه تا مزرعه کاشته باشید. البته بهتر است بدانید که با نگاه کردن به بذرها نمی‌توانید از ماهیت ارگانیک یا ترا ریخته‌ی آنها اطلاع داشته باشید. اما بهتر است این کار را بر عهده ما بگذارید. ما در گروه بذرکو با شرکت‌های معتبر در زمینه عرضه انواع بذر در ارتباطیم و بدون تردید سری بذرهای کاملاً ارگانیک و طبیعی را برای حضور در باغچه دوست‌داشتنی شما آماده کرده‌ایم. کافی است به مهارت کارشناسان بذرکو اعتماد کنید تا از اصیل‌ترین و طبیعی‌ترین گیاهان در فضای باغچه و مزرعه برخوردار باشید.