بذر کاکتوس بسیار زیبا و کمیاب آستروفیتوم (Astrophytum)

کد محصول: A3-013
دسته بندی: ,

ویژگی ها:

آستروفیتوم یک رده از کاکتوسهای کمیاب  وزیبا می باشد .این کاکتوس حالت ستازه ای و سه پر با رنگ و شکلی خاص می باشد.بذرها وارد شده 100% شرکت koehres آلمان می باشد.

650 تومان

ناموجود

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان

بذر کاکتوس بسیار زیبا و کمیاب آستروفیتوم (Astrophytum)

آستروفیتوم ها ساختاری ستاره ای شکل داشته و از همین رو به نام (Star plant)خوانده می شوند . زادگاهشان پهنه های مرکزی، شمالی و شمال خاوری مکزیک و تا ارتفاعات ٢١٠٠ متر نیز گسترش دارند و از معروف ترین جنس هایی است که همواره مورد علاقه و نگرش گردآورندگان کاکتوس هاست. این کاکتوس دارای 6گونه می باشد  از ویژگی های ظاهری آن می توان به پیکری ستاره ای شکل و سبز رنگ و گاه خاکستری که با افزایش سن طویل می گردد همچنین دارای شمار معدودی شیار باریک بوده که از یک لایه ظریف رشته های کرکی سفیدرنگ پوشیده شده اند (برخی از گونه های آستروفیتوم بدون خار و پاره ای دارای موهای کرکی فراوان است) . ولی عموماً پرگل بوده ، گل ها قیفی شکل به قطر ۴ تا ٩ سانتیمتر در رنگ های زرد ، پرتقالی یا سرخ در میانه تابستان ظاهر می شوند . آستروفیتوم ها در ٣ تا ۵ سالگی گل می دهند و اگر کاکتوس پیوندی باشد گلدهی آنها زودتر صورت می گیرد.

بذر کاکتوس بسیار زیبا و کمیاب آستروفیتوم (Astrophytum) آستروفیتوم ها ساختاری ستاره ای شکل داشته و از همین رو به نام (Star plant)خوانده می شوند . زادگاهشان پهنه های مرکزی، شمالی و شمال خاوری مکزیک و تا ارتفاعات ٢١٠٠ متر نیز گسترش دارند و از معروف ترین جنس هایی است که همواره مورد علاقه و نگرش گردآورندگان کاکتوس هاست. این کاکتوس دارای 6گونه می باشد

کاکتوس استروفیتوم 4کاکتوس گرد و استوانه ای کوتاه قد را در بر می گیردکه مانند اعضای هشت پا کنار هم قرار گرفته اند. یکی از این 4نوع کاکتوس بین سال های1828تا1845 کشف شد 2نوع از انواع آستروفیتوم کرک دار هستند و 2نوع دیگر بدون کرک.با اینکه هر قسمت از قسمت های دیگر این کاکتوس ها مجزا و به راحتی قابل تشخیص است اما اگر از بالا به آنها نگاه شود ستاره ای شکل بودن آنها مشخص می شود. بنابراین اسم آستروفیتوم به معنای گیاه ستاره ای است. گونه های آستروفیتوم اغلب با موجودات دریایی مقایسه می شوند مخصوصاA.sterias بخاطر شباهت بسیارش به جوجه تیغی دریایی.
پنجمین نوع استروفیتوم جدیدا در سال2001کشف شد.این کاکتوس از انواع دیگر آستروفیتوم ها حتی از تمام انواع کاکتوس هایی که می شناسیم متمایزتر است به همین خاطر بسیاری از علاقه مندان به کاکتوس احساس می کنند باید این نوع را بین کاکتوس های خود داشته باشند و آن را به عنوان گونه ی منحصر به فرد کاکتوس ها مورد توجه قرار می دهند.نامDigitostigma اندام دراز این کالتوس را که مانند یک هشت پا، گرد و مدور رشد می کند را توصیف می کند.

آستروفیتوم (Astrophytum) آستروفیتوم ها ساختاری ستاره ای شکل داشته و از همین رو به نام (Star plant)خوانده می شوند . زادگاهشان پهنه های مرکزی، شمالی و شمال خاوری مکزیک و تا ارتفاعات ٢١٠٠ متر نیز گسترش دارند و از معروف ترین جنس هایی است که همواره مورد علاقه و نگرش گردآورندگان کاکتوس هاست. این کاکتوس دارای 6گونه می باشد از ویژگی های ظ

با این وجود تفاوت های قابل ملاحظه ای بین 5نوع مختلف آستروفیتوم وجود دارد مثلا caput medusaeدسته دسته کرک و پرز سفید رنگ یا برآمدگی های برجسته روی پوستش دارد گرچه برای کشت و پرورش از انواعی استفاده می کنند که پرز ندارند.
تمام گونه های آستروفیتوم دارای گل های زرد رنگ پرزدار هستند و وسط گل های بعضی از این کاکتوس ها قرمز رنگ است. علاف دانه های آستروفیتوم ها کرک دار و نسبتا بلند است و دانه های آنها سیاه رنگ هستند و به آسانی جوانه می زنند و رشد می کنند.
چهارمین نوع ارجینال آستروفیتوم برای کشت و پرورش محبوبیت بیشتری دارد و انواع غیر بومی و دورگه های بیشماری از آن ایجاد کرده اند که در آنها به ویژگی هایی چون کرک دار بودن و تیغه و خار نداشتن و… توجه زیادی کرده اند.
گونه ی caput madusae با وجود این که خیلی دیر شناخته شد در حال حاضر در بین جمع کنندگان کاکتوس در جهان بیشترین درخواست را دارند و جست و جو می شوند.
کاکتوس های آستروفیتوم بومی بیابان چیهوهان در مرکز مکزیک و جنوب تگراس آمریکا محسوب می شود

تکثیر این کاکتوس ها با قلمه یا بذر انجام می پذیرد . آستروفیتوم ها دارای میوه بیضی شکل به قطر ۵.٢ سانتیمتر و پوشیده از خارهای ریز بوده ، که هنگام رسیدن شکفته می شود و از یک طرف فرورفتگی کامل دارند. آستروفیتوم ها در کلکسیون کاکتوس ها مجموعه بسیار دیدنی هستند زیرا از گل های زیبای آنها به آسانی می توان بذرگیری نمود و برای کشت دوباره به کار برد.

راهنمای نگهداری و مراقبت از کاکتوس آستروفیتوم نوردهی:در مکانی پر نور و فیلتر شده قرار گیرد آبیاری:کمی خشک خاک را بررسی کنید زیر خاک باید خشک شد هباشد خاک:خاک مخصوص کاکتوس و مغذی باشد

راهنمای نگهداری و مراقبت از کاکتوس آستروفیتوم

نوردهی:در مکانی پر نور و فیلتر شده قرار گیرد

آبیاری:کمی خشک خاک را بررسی کنید زیر خاک باید خشک شد هباشد

خاک:خاک مخصوص کاکتوس و مغذی باشد

وزن 0,1 گرم
عمر
درجه بندی کاشت

آسان

4 دیدگاه برای بذر کاکتوس بسیار زیبا و کمیاب آستروفیتوم (Astrophytum)

 1. مشتری

  سلام
  از بذر این کاکتوس 3 تا دارین و من هر سه تاش رو می خوام اما نمیتونم سفارش بدم چون کمتر از ده عدد قبول نمیکنه
  بفرمایید باید چکار کنم؟

  • مشتری

   درود بزودی بذر این کاکتوس در سایت موجود خواهد شد

 2. مشتری (خریدار محصول)

  سلام
  با توجه به موجود بودن بذر این گونه کاکتوس در داخل با قیمت کمتر، می خواستم بدونم شانس به ثمر نشستن این گونه با بذر خارجی چند برابره؟ در اصل صرف با بذر خارجی است یا ایرانی؟

  • مشتری

   درود خدمت شمابنده به شخصه بذرهای تولید داخلی خودمان را نیز اعتقاد زیادی داشته البته به شرط صحیح و اینکه تارخش تازه باشد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.