بذر کاکتوس زیبای سوئهرنسیا لوبیویا فورموسا (SOEHRENSIA Lobivia formosa)

کد محصول: A3-043
دسته بندی: ,

ویژگی ها:

  •  محصول کشور آلمان
  • تخفیفات شگفت انگیز برای خریدهای عمده
  • کاکتوس بسیار زیبا و کمیاب
  •  نگهداری آسان
  • قوه نامیه بالای بذرها

9000 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر کاکتوس لوبیویا فورموسا واریته‌ی  روزاریوانا ( (SOEHRENSIA Lobivia formosa))

بذر کاکتوس لوبیویا فورموسا واریته‌ی  روزاریوانا ( (SOEHRENSIA Lobivia formosa))

خانواده: کاکتوس

کاشت: پرورش لوبیویا فورموسا بسیار ساده است و می‌تواند دماهای پایین حدود منفی 12 درجه یا کمتر را تحمل کند. به خاک حاصلخیز و دارای زه‌کشی خوب نیاز دارد. گیاهان را به خوبی آبیاری کرده و اجازه دهید کاملاً خشک شوند تا دوره‌ی بعدی آبیاری را آغاز نمایید. در طول فصل رشد، از یک کود متعادل استفاده کرده و فرایند کودرسانی را به صورت ماهیانه انجام دهید.

آن را در محیط بیرون و زیر نور کامل آفتاب قرار دهید، اما در طول تابستان‌های داغ کاکتوس در معرض آفتاب‌سوختگی قرار می‌گیرد، بنابراین باید آن را در محیط درونی و زیر سایه‌ی ملایم قرار دهید. البته به مقداری نور مستقیم خورشید نیاز دارد. در طول ماه‌های زمستان، آن را در یک منطقه‌ی خنک و نورگیر قرار داده و با عدم آبیاری و کودرسانی در طول زمستان، ورود آن‌ها به دوران رکود را تشویق نمایید. آن‌ها در صورت آبیاری بیش از حد، می‌توانند به بیماری‌های قارچی دچار شوند. البته میزان حساسیت آن‌ها نسبت به بسیاری از کاکتوس‌ها کمتر است، علی‌الخصوص اگر آب‌وهوا گرم باشد. اگر آن را در دوره‌های زمانی سرد، تحت رطوبت قرار دهید احتمالاً دچار آسیب خواهد شد.

Lobivia_formosa

 مشخصات ظاهری لوبیویا فورموسا واریته‌ی روزاریوانا

زیست‌بوم: دره‌ها و دامنه‌های سنگی رشته‌کوه آند و علفزارهایی که زیر نور مستقیم آفتاب قرار دارند، در میان زیست‌بوم‌های این کاکتوس قرار می‌گیرند.

توصیف: می‌توان آن را یکی از اشکال مختلف جغرافیایی و متغیر اکینوپسیس فورموسا به حساب آورد. خارهای کهربایی یا طلایی متراکمی که روی آن موجود هستند از گیاه در برابر سرما یا آفتاب شدید محافظت خواهند کرد. خارهای جدید درواقع به رنگ قهوه‌ای تیره هستند و در فصل بهار ظاهر می‌شوند.

این کاکتوس لوله‌ای و بزرگ به صورت یک‌تکه و خاردار ظاهر می‌شود و در ادامه، شاخه‌هایی از بخش پایه‌ی گیاه شروع به شکل‌گیری می‌کنند.

ساقه: ساقه‌ی آن گرد و متمایل به ستونی بوده، دارای چندین دنده می‌باشد و رنگش به سبز کمرنگ یا سبز-آبی متمایل می‌شود. ارتفاع ساقه بین 0.5 الی 1 متر متفاوت بوده و قطر آن نیز در حدفاصل 20 الی 35 سانتی‌متر است.

دنده‌ها: بین 15 الی 35 دنده‌ی عمودی با فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های قابل توجه روی آن مشاهده می‌شوند.

هاله‌ها: بیضوی بوده، با یک پوسته‌ی قهوه‌ای سوخته پوشانده می‌شوند و فاصله‌ی میان آن‌ها 1 سانتی‌متر است.

خارهای شعاعی: بین 8-16 عدد بوده، شکلی شبیه سوزن دارند، در سرتاسر گیاه توزیع می‌شوند، دارای شکل صاف یا اندکی انحنا هستند، رنگشان در طیف زرد، کهربایی و قهوه‌ای متمایل به قرمز قرار دارد و امکان دارد طولشان به 3 سانتی‌متر (یا بیشتر) برسد.

خارهای مرکزی: بین 2-9 عدد بوده، شکل سوزنی دارند، رنگشان قهوه‌ای است و طول‎های متغیری برای آن‌ها مشاهده می‌شود که در بعضی موارد طول 20 سانتی‌متر هم گزارش شده است.

گل‌ها: رنگ آن‌ها در طیف زرد آتشی، نارنجی-قرمز و قرمز قرار می‌گیرد، شکلشان شبیه قیف است، در طول روز باز می‌شوند و طول و عرضشان به 6 الی 9 سانتی‌متر می‌رسد.

میوه: کروی بوده، 3-4 سانتی‌متر قطر دارد و رنگش سبز اسیدی است. پالپ آن سفید و خوراکی بوده و حاوی چندین دانه‌ی مشکی می‌باشد.


وزن 0,1 گرم
درجه بندی کاشت

آسان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر کاکتوس زیبای سوئهرنسیا لوبیویا فورموسا (SOEHRENSIA Lobivia formosa)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.