بذر گل کیفی یا گوشی (CALCEOLARIA HERBEOHYBRIDA)

کد محصول: A21-052

ویژگی ها:

یک گل بسیار زیبا با رنگ های جذاب و دیدنی که مناسب برای هر نوع مکان بوده.گل کیفی یا کفشک دارای رنگ بندی فوق العاده زیبا می باشد.

500 تومان

ناموجود

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان

بذر گل کیفی یا گوشی (CALCEOLARIA HERBEOHYBRIDA)

مشخصات: اسم علمی گل کیفی Calceolaria herbohybrida ، از خانواده CALCEOLARIACEAE – کالسئولریاسه می باشد.این گل بسیار زیبا بومی شیلی در آمریکای جنوبی و آفریقای بوده و با نام های دیگر چون کالسئولاریا,کفشک، گوشی، جیبی، کیفی و Slipperwort شناخته میشود، گیاهی است دو ساله كه بعنوان گیاه زینتی خانگی در بهار و تابستان مورد استفاده قرار می گیرد. این جنس دارای ۴۰۰ گونه مقاوم، نیمه مقاوم، نیمه مقاوم و حساس و همچنین یک ساله، دو ساله، چند ساله و درختچه مانند می باشد . گونه های این جنس به خاطر گلهای گوشواره مانند زیبایی که دارند پرورش داده می شودند اغلب گونه های این جنس بومی آفریقای جنوبی بوده و گلهای آن به رنگ های قرمز، زرد، نارنجی، ارغوانی و بنفش هستند. برگها معمولا تخم مرغی شکل و سبز روشن هستند. در گونه herbo-hybrida گلها به رنگ مخلوطی از زرد، نارنجی و قرمز دیده می شودند.

بذر گل کیفی یا گوشی (CALCEOLARIA HERBEOHYBRIDA) مشخصات: اسم علمی گل کیفی Calceolaria herbohybrida ، از خانواده CALCEOLARIACEAE - کالسئولریاسه می باشد.این گل بسیار زیبا بومی شیلی در آمریکای جنوبی و آفریقای بوده و با نام های دیگر چون کالسئولاریا,کفشک، گوشی، جیبی، کیفی و Slipperwort شناخته میشود، گیاهی است دو ساله كه بعنوان گیاه زینتی خانگی در بهار و تا

شرایط نگهداری از گل کیفی یا گوشی:

دما:

 گیاه کفشک به نور متوسط هوای خنک خاک همیشه خیس، رطوبت هوای معمولی تا زیاد یعنی حدود ۵۰ تا ۹۰ درصد خاک کمی اسیدی احتیاج دارد.

کود:

این گیاه به کود احتیاج ندارد زیرا معمولا پس از از بین رفتن گلها، گیاه را به دور می اندازند.

آبیاری:

این گیاه به آب دهی زیاد حساسیت دارد و ممکن است ریشه ها پوسیده شود پس در آب دهی دقت لازم را داشت هباشید

خاک:

مخلوطی از دو قسمت خاک جنگلی و یک قسمت ماسه یا مخلوطی از خاک باغچه، ماسه، تورب و خاک برگ، خاک مطلوب گل کیفی است.

شرایط نگهداری از گل کیفی یا گوشی: دما:  گیاه کفشک به نور متوسط هوای خنک خاک همیشه خیس، رطوبت هوای معمولی تا زیاد یعنی حدود ۵۰ تا ۹۰ درصد خاک کمی اسیدی احتیاج دارد. کود:

روش تکثیر: این گیاه رابه دلیل داشتن گلهای رنگانگ، از طریق کاشت بذر، تکثیر می کنند. به صورت تنک، در سینی بذر یا ظروف کم عمق کاشته شوند و در دمای حدود ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد نگهداری شوند. زمانی که بذر ها جوانه زدند، مراقبت باشید تا در نور کافی قرار بگیرند، در غیر این صورت گیاه به شکل پا بلند با طوقه سست رشد می کند. وقتی که نشاءها به انداه کافی رشد کردند، آنها را در گلدانی با قط دهانه ۹ سانتیمتر، حاوی کمپوست گلدانی با پایه پیت بکارید. این گیاه در طول زمستان نیز در دمای حدود ۱۰ درجه سانتیگراد به رشد ادامه داده و در بهار سال بعد گل خواهد داد.

منابع:
//www.gol-baghery.ir/1393/02/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D9%84-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D9%84-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-calceolaria/

وزن 0,1 گرم
عمر
درجه بندی کاشت

آسان

6 دیدگاه برای بذر گل کیفی یا گوشی (CALCEOLARIA HERBEOHYBRIDA)

 1. مشتری

  با سلام، این گل رو نمیشه به صورت دائمی داشت ؟یعنی طبق توضیحات دیگه بعد از گلدهی باید دور ریخت ؟

  • مشتری

   درود خدمت شما چنانچه خوب نگهداری شود عمر بیشتر خواهد داشت در فصل زمستان باید ار گیاه مراقبت بهتری عمل آید

 2. مشتری

  سلام شما کی این گلو میارید

  • مشتری

   درود خدمت شما در کانال تلگرام عضو شوید اعلام میکنیم

 3. مشتری

  سلام شما کی این گلو میارید

  • مشتری

   درود در کانال تلگرام عضو شوید اعلام میکنیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.